Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kret BOOM - czy ktoś używał??


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 72
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Heh.. do czasu az Ci sie trafi taki "saper" jak u kolegi ;-)

 

wg mnie zle tego kret booma zalozyc sie nie da...

Problem jest jeden.. Rozgrzebując kretowinę widzę 2 tunele i który tunel obstawić?:)

na tą chwilę kretów nie ma , a po każdej burzy otwierają się kolejne dziury w tunelach:)

Dopiero teraz widzę ile tego bylo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje(go) poki co tortuje odstraszaczami (w wersji stereo teraz) i jak skonczy padac odpale pierwszy raz kosiarke. Jak mu to jednak nie bedzie przeszkadzalo, to skoncza "rozmowy po dobroci" i zapewne tez gnojka zaminuje.

Z tego co piszesz to opcja dosyc skutecznej persfazji.

 

Ja nie wierzę już w :

świece dymne

elektroniczne piszczałki solarne

karbit

spaliny samochodowe

śmierdzący płyn Bross

straszenie kosiarką

 

Wszystkiego powyzej próbowałem i nic nie pomagało , pierwszego kreta tak jak pisałem ubiłem kret boomem . Kolejny juz się nie pojawia .

Mam działkę 19 arową i jak widać za zrycie całej działki odpowiadały 2 osobniki.

Straciłem czas i pieniądze na w/w produkty. Kret boom moze jest drogi ale na razie skuteczny nie wiem jak bedzie dalej.

Piszę to głównie dlatego iż nie ma na internecie wiążących opini nie będących reklamą.

 

Ojciec mój radzi sobie z kretami ... wbitymi drutami i założonymi puszkami. Nie ma kretów ale mnie taka ozdoba koło domu nie odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przez 3 lata nie miałam kretów bo pracuje mi oczyszczalnia biologiczna (napowietrzanie osadu czynnego) więc jest trochę hałasu, który idzie w ziemię. Tak się cieszyłam bo dookoła pełno kretowisk. Niestety i do tego się przyzwyczaiły i co prawda nieśmiało ale wchodzą na mój teren. One tak jak ludzie, do wszystkiego są w stanie się przyzwyczaić :yes:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Walczę z kretami już parę łądnych lat - i złapałem /ubiłem ich całkiem sporo to moje wnioski

 

  • Odstraszacze dzwiękowe to totalna porażka
  • na rurki różne rodzaje + te dziwne niby chwytaki- (bardzo nieefektywne krety obchodzą je bokami czasem któryś wpadnie)
  • Na wodę + szpadel - zabiera sporo czasu ale jest dość skuteczne.
  • Używałem też tych zjadliwych tabletek ale efekt raczej mnie nie zadowolił.

 

. Teraz przyjdzie czas na te petardy bo brakuje mi czasu na opcje z wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę z kretami już parę łądnych lat - i złapałem /ubiłem ich całkiem sporo to moje wnioski

  • Odstraszacze dzwiękowe to totalna porażka
  • na rurki różne rodzaje + te dziwne niby chwytaki- (bardzo nieefektywne krety obchodzą je bokami czasem któryś wpadnie)
  • Na wodę + szpadel - zabiera sporo czasu ale jest dość skuteczne.
  • Używałem też tych zjadliwych tabletek ale efekt raczej mnie nie zadowolił.

. Teraz przyjdzie czas na te petardy bo brakuje mi czasu na opcje z wodą.

 

ja z kretem mam spokoj:) szukam teraz rozwiazania na nornice wrrrrrrrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Też zwątpiłem w większość sprzętów i już zacząłem kląć na głos jak się wynurzył kolejny kopiec, a nagle sąsiad się pokazuje zza płotu i z szelmowskim uśmieszkiem mówi „co kreciki?”. Już prawie mi nerwy puściły, ale się wybronił, bo polecił siatkę z sotex. Siatka 7 cm pod ziemią jest już od paru miesięcy i nic nie wyłazi. Wojna wygrana!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na kreta polecam takie pułapki:

 

http://image.ceneo.pl/data/products/14039360/i-pulapka-na-krety-i-nornice-gr5103-szeroka.jpg

 

http://krety.com.pl/photos/fiskars-lapka-pulapka-na-krety-kreta-nornice-2104085808.jpg

 

Ważne jest żeby wgłębienie w które się ją włoży było dobrze oczyszczone i przykryte wiadrem,znajomy sadownik łapie na to kilkanaście sztuk rocznie,mi udało się złapać jednego i miałem spokój na kilka miesięcy.

Są różne rodzaje ale wszystkie działają tak samo,sprzedawcy często piszą że nadaje się też na nornice ale u mnie każda próba złapania nornicy kończyła się tym że pułapka się zatrzasnęła i nic się nie złapało.

Edytowane przez Adrian1224
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Po latach doświadczeń: świece, trutki, karbid, brzęczyki na baterię i solarne to wszystko pic i wyciąganie pieniędzy.

Rurki z zapadkami działają tylko zakładane w korytarzach wzdłuż podmurówki.

W ubiegłym roku zainwestowałem w Kretołapa /Target/, działającego na takiej samej zasadzie jak Kretbum. 3 tygodnie i do dzisiaj problem z głowy /tfu, tfu na psa urok/. Faktycznie, nie za każdym razem znajdowałem zwłoki, ale problem zniknął. Dokupiłem zapas następnych 5 petard, baterie nowe i .... czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...