Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Marina w Chaszczach


Recommended Posts

Ciekawie wam sie budowa zaczyna. niestety budowlańcy to specyficzni ludzie. my mamy teraz identyczne przejscia z firmą od ogrodzenia. teoretycznie zaczeli robotę prawie dwa tygodnie temu ale poza demolka starego płotu i odkopaniem ziemianki nic więcej nie zrobili. a jak do nich dzwonię z pytaniem gdzie są to okazuje się ze albo chwilę temu pojechali albo będą pozniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kurcze nieciekawy macie początek...

Dobra ekipa IMHO powinna sama z siebie wcześniej przyjechać i zorganizować plac budowy, a później pokoordynować dostawami...

Ja jeszcze nigdy nie musiałem odbierać materiałów na budowie, dwa razy byłem przy laniu betonu, raz jak betoniarnia się spóźniła i laliśmy po pracy, raz jak zalewanie wypadło w sobotę...

 

Czy bloczki nie lepiej było przywieźć po wylaniu ławy i wstawić do wykopu??? Po wylaniu i tak chyba nie będą murować na następny dzień? spokojnie można by zrobić dostawę...

 

Btw myślę że powinniście przeprowadzić porządną rozmowę z wykonawcą, osobiście nie wyobrażam sobie takiej współpracy, że nie odbiera telefonów ani nie oddzwania sam że jednak pojawił się na działce, taki tryb pracy na dłuższą metę Was wykończy...

My mając bardzo dobrą współpracę na linii z wykonawcą i tak jesteśmy zmęczeni tempem spraw które trzeba załatwiać...

Edytowane przez bacardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nieciekawy macie początek...

 

Czy bloczki nie lepiej było przywieźć po wylaniu ławy i wstawić do wykopu??? Po wylaniu i tak chyba nie będą murować na następny dzień? spokojnie można by zrobić dostawę...

 

..

no taki był plan ale dwa razy przekładałam dostawę ażw końcu wczoraj jak zadzwoniłam po 15:00 okazało się ze auto stoi już zapakowane do nas :-/

 

No nic, wykonawca powiedział że jak koparka będzie to wsyztko sobie poprzestawia i zorganizuje.

 

Ogólnie wykonawca jest chyba ok, tylko on się boi odebrać tel i powiedzieć że coś jest nie tak jak bym chciała.

No nic, dam mu jeszcze szansę - przeprowadziłąm z nim rozmowe dzisiaj, że oczekuje że jak nie ma mnei na budowie to mi po południu raport skąłda co zrobili i jaki jest plan na następny dzień.

 

Plus rozważam uzupełnienie umowy o aneks i zapisy typu "nie pojawienie się 2 dni z rzędu na budowie bez informacji i kontaktu = odstąpienie od umowy", Nie pojawienie się na budowie z przyczyn niezaleznych od wykonawcy - tj. powódź stulecia, trzęsienie ziemi, wiatry pow. 8B, temperatura poniżej -15C lub powyzej 40 C itd

 

No nic, zobaczymy jak im pójdzie z wykopem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nieciekawy macie początek...

Dobra ekipa IMHO powinna sama z siebie wcześniej przyjechać i zorganizować plac budowy, a później pokoordynować dostawami...

Ja jeszcze nigdy nie musiałem odbierać materiałów na budowie...

 

no zgadzam się, tylko u mnie nic bez wyciecia drzew nie dało się zorganizować,

ekipa miała byc z rana i przygotować miejsce na bloczki.

 

A że już sie spodziewałam ze ekipa raczej się z rana nie pojawi to M. pojechał odebrać dostawę.

 

No nic, moze teraz już bedzie lepiej, bo ekipa raczej zorganizowana się wydaje - mają swój barak, swoje WC, szalunki i nie wiem co tam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacardi - rano podam Ci cenę na stal - zamawiałam w Anerze, ale ceny mam w notesie zanotowane a ten został się dziś w pracy.

Ceny mam na pewno nizsze niz te które wpisaleś u siebie w dzienniku, ale my zamawialismy cała stal od razu wiec i rabat większy pewnie.

Mam tylko nadzieję, ze jak jutro zadzwonie potwierdzić to utrzymają mi cenę, bo wszystko od kursu EUR pewnie jest uzaleznione.

No nic, jutro zadzwonie to się dowiem.

 

A Ty gdzie zamawiałeś?

A, na jakiej ulicy sie budujesz? Napisz mi na PW :)

 

No to jutro około 9:00 Ci napiszę te ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aner faktycznie ma bardzo fajne ceny. Niestety za pierwszym razem w Anerze musielibyśmy czekać prawie tydzień, a musieliśmy mieć stal na następny dzień i braliśmy z StalJan. Tym razem wzięliśmy w Centrostalu, ceny już lepsze - w Anerze po wliczeniu transportu cena była praktycznie identyczna, ale pręty fi 8 mieli tylko 6-metrowe a nie 12... Sprawdź tylko wagę prętów dla podanej wyceny czy się zgadza z normą, bo np. z StalJan trzeba było o to walczyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

No, w końcu coś się ruszyło w Waszym dzienniku, wiedziałem że ścianki powoli rosły, a tutaj była cisza :)

 

Ten cement to chyba też na więcej niż fundamenty? Bo u nas co prawda bloczków było dużo mniej, ale gotowej zaprawy bez prądu i betoniarki poszło za niecałe 500 pln. Betoniarnię po cenach widzę, że też wybraliście odpowiednią ;)

 

O kominach dyskutowaliśmy w swoim czasie w dzienniku u Carolinki. My mamy tani systemowy z manexu. Niby zachwalają, że ma wkłady ceramiczne identyczne jak w scheidlu, ale nie wiem na ile to może być prawda. U nas komin jest tylko do rekreacyjnego kominka, wiec nieco inaczej na to patrzyliśmy...

 

No i oczywiście żaluzje fasadowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacardi, no nie wiem czy nam duzo tego betonu poszło czy mało..

 

W projekcie wg konstruktora było:

-chudy beton B15 - 5,9 m3

- beton fundamenty B25 - 16,1 m3

- beton podłogi - 12,9 m3

 

A nam posżło: -

7 m3 chudego

- 19 m3 w fundamenty (ale w paru miejscach musielismy mocno kopac bo był jakis syf w ziemi - jakies miejsca po palenisku czy coś

- i teraz na podłogi i pod schody poszło 14 m3

 

także w sumie poszło nie dużo wiecej niz w załozeniach chyba..

 

 

 

A co do cementu górażdże to własnie też zaczełam się zastanawiac ze chyba dużo - 2 x po 56 worków.

Bloczków u nas było 1700 sztuk, wiem ze teraz do silki pierwsza warstwa też będzie murowana, bo potem juz na klej silka idzie.

 

No nic - jutro zapytam wykonawcę dlaczego u nas tyle tego cementu - bo to wychodzi worek na 15 bloczków :eek:

 

No mam o czym mysleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawiał tylko cement, bo beton to po cenach po prostu zauważyłem że ta sama betoniarnia co u nas ;)

Natomiast szczerze nie wiem ile go idzie, ale chciałem sobie porównać o ile drożej przepłaciliśmy za gotową zaprawę, a tu niespodzianka... No ale u nas było 600 bloczków, zapłaciliśmy 418 za zaprawę i 100 za dowóz zaprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniła sie sprawa cementu - zostało nam pół palety po wymurowaniu bloczków. Także zostało nam na pierwsza warswtę silki i co tam jeszcze trzeba będzie murować.

 

Beton wysycha sobie także dziś nic się u nas nie działo, od jutra moze cos sie ruszy i ekipa coś pomuruje od zewnatrz tak by na płytę nie wchodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką izolację poziomą zdecydowaliście się położyć? plastpapa czy papa?

jeśli plastpapa, to polecam wystawić na zewnątrz tak aby przykryła od góry styro, u nas się to super sprawdziło, ekipa na bieżąco tylko zbierała to co spadło i jest czyściutki...

 

u nas dzisiaj od rana też schnie beton, ale na wieńcach szczytowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy PAPA BUSSCHER V 40 K /V60/ PODKŁAD 10M2 3,6 MM

za 9,80 zł za m2 netto.

 

Nie wiem jak i kiedy będzie ukłądana, ale powiem wykonawcy o Twoje radzie :)

 

A ta ogólnie to ze swojej ekipy zadowolony jestes?

Bo ja na dziś swoja bym poleciła, mieli cięzki, opóźniony start ale teraz idzie ok,

wykonawca chętnie słucha KierBuda, sam czasami dzowni po niego. No ogólnie jest ok (tfu, tfu!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli macie papę to już tego nie można zrobić, papa nie może mieć kontaktu z styro bo z czasem będzie wchodzić w reakcję.

btw jak szeroki pas tej papy dajecie?

 

Z ekipy też jesteśmy zadowoleni, budowa w dużej mierze jest bezobsługowa, wczoraj nawet sami załatwili mi zwrot pozostałych palet z porothermem z hurtownią... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...