Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogród i dom yuki


Recommended Posts

Tak Ulu, to proso, niestety nie wiem jakie:rolleyes:

 

Gosiu, faktycznie hektary:yes: ale dzięki temu szybko nie skończę;)

Phantom według mnie ma wielkie wiechy, ale nie wiem czy są rzeczywiście tak monstrualne jak były u Ciebie... Fakt, ze gałązki je utrzymują, ale gałązki są dosyć sztywne... Nie mam żadnego porównania, bo w ubiegłym roku kupiłam go kwitnącego i wiadomo, że wtedy kwiatostany były duuużo mniejsze:yes:

 

U mnie gigantyczny kwiat miała dalia. Niestety krzaczek nie dał rady go utrzymać i pokładał się na ziemi więc wzięłam go przywiązałam (rosła pod drzewem to przywiązałam do drzewa;)) Zadowolona z efektu zrobiłam zdjęcie i w tym momencie Szanti przeleciała mi między drzewem a dalią i wyrwała ją z korzeniami:cry: A kwiat miał 22cm średnicy:eek:

 

U nas zaczęło padać koło 18, wcześniej było bardzo ładnie, zobaczymy jak będzie jutro;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Yuczko,ja mam jeszcze jeżyny:) u ciebie to juz wspomnienie?:(

A róże zachwycają-masz jeszcze to był maj:yes::D

Jeżyny jeszcze pojedyncze dojrzewają, ale główny wysyp już za nami. Nie wiedziałąm co z nich zrobić i zrobiłam... nalewkę;) Robiłaś może kiedyś? Ciekawe jaka wyjdzie:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Ula, hektary to tylko przenośnia;) naprawdę mam niecałe 3tyś.

 

A w 2009 roku było tak, tu widać hektary, kawałek męża mniej więcej na początku, a hen, hen córka mniej więcej w tym zakątku, gdzie rośnie brzoza i pęcherznice

 

http://i41.tinypic.com/mskthz.jpg

 

jasne,że przenośnia-choć 3000 m kw to robi ogromne wrażenie:jawdrop:

ja mam dokładnie połowę tego-więc tym bardziej szacun dla ciebie-wiem ile to trzeba pracy włożyć aby wszystko było ładne i zadbane:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na przykład takie cudo #9430

 

warta uwagi jest ta strona

 

polecam też poczytać tu

 

 

 

przed laty wysiałam nasiona łąki kwietnej, było bardzo sielsko i miło do czasu gdy został zakładany ogród a trawa koszona, jeszcze tylko gdzieniegdzie jakaś firletka głowę podniesie, dzwonki, ożanki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na przykład takie cudo #9430

 

warta uwagi jest ta strona

 

polecam też poczytać tu

 

 

 

przed laty wysiałam nasiona łąki kwietnej, było bardzo sielsko i miło do czasu gdy został zakładany ogród a trawa koszona, jeszcze tylko gdzieniegdzie jakaś firletka głowę podniesie, dzwonki, ożanki :(

 

Dzięki Gosiuhttp://emoty.blox.pl/resource/mixedsmiley042.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yuczko.... piękny jest ten twój ogród!!! Jak ty dajesz radę przy małym szkrabie dbać o te wszystkie roślinki???

Wrzosy, róże....a zresztą nawet nie będę wymieniać!!! Wszystko cudne!!!!!!!

Buziaki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yuka rolety w kuchni jak i cała kuchnia zresztą imponująca :)

fotki ogrodowe śliczne, róże... wrzosy... trawy cudnie się czują u Ciebie...

i wcale nie uważam żebyś wyczerpała limit zdjęć na ten miesiąc... śmiało możesz pyknąć jeszcze drugą taką serię...

myślę że ani ja ani koleżanki tu zaglądające nie będą miały nic przeciwko

:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz absolutnie CUDNE wrzosy

tylko zazdraszczać;)

Należy Ci sięhttp://emoty.blox.pl/resource/23_130_2.gif

 

http://www.picgifs.com/graphics/t/thank-you/graphics-thank-you-150974.gif

 

Może trochę łąki kwietnej założysz - ostatnio Elfir pokazywała

 

Tu na przykład takie cudo #9430

 

warta uwagi jest ta strona

 

polecam też poczytać tu

 

 

 

przed laty wysiałam nasiona łąki kwietnej, było bardzo sielsko i miło do czasu gdy został zakładany ogród a trawa koszona, jeszcze tylko gdzieniegdzie jakaś firletka głowę podniesie, dzwonki, ożanki :(

 

Dzięki Gosiu, poczytam, oswoję się, bo póki co, niekoniecznie widzę to u siebie, chociaż nie powiem, podoba mi się:yes:

 

yuczko.... piękny jest ten twój ogród!!! Jak ty dajesz radę przy małym szkrabie dbać o te wszystkie roślinki???

Wrzosy, róże....a zresztą nawet nie będę wymieniać!!! Wszystko cudne!!!!!!!

Buziaki!

 

Beatko http://www.picgifs.com/graphics/t/thank-you/graphics-thank-you-778006.gif

Póki co, to plony z ubiegłych lat, teraz masz rację, trochę trudno ogarnąć to wszystko przy małym;) Mam nadzieję, że rośliny nie obrażą się na mnie, że ich trochę "po macoszemu";) traktuję w tym roku... i wybaczą mi taki maly urlopik;)

 

yuka rolety w kuchni jak i cała kuchnia zresztą imponująca :)

fotki ogrodowe śliczne, róże... wrzosy... trawy cudnie się czują u Ciebie...

i wcale nie uważam żebyś wyczerpała limit zdjęć na ten miesiąc... śmiało możesz pyknąć jeszcze drugą taką serię...

myślę że ani ja ani koleżanki tu zaglądające nie będą miały nic przeciwko

:hug:

 

Mugatko:hug: Dzięki kochana Mówisz, ze jeszcze mogę popstrykać? Poczekam na fajne słoneczne poranki, kiedy to słońce tak cudownie przedziera się przez mgłę i jak się doczekam, to na pewno fotki będą . Dzisiaj zapowiada się ładny, słoneczny dzień, ale tej magii lekko zamglonego poranka nie było:no:

 

yuczko cudownie!!!

 

a to proso jest wieloletnie? jak zimuje?

Ja zakochałam się w trawach, właśnie robiłam rewolucje w swoich rabatach i dodałam trawy. Nadają takiej lekkości.

 

Dzięki Martusia:hug:

Fotki z rewolucji w Twoich rabatach są? Zaraz pobiegnę poszukać:yes:

Proso jest wieloletnie i bardzo dobrze zimuje:yes: To chyba jest nasza rodzima trawa:yes: Fakt, że ta zima była łagodna dla roślin, ale ja nic u siebie w ogrodzie nie okrywałam:no:. Trawy przycięłam na wiosnę i już.

 

A a'propos traw: muszę dosadzić na tej rabacie jeszcze kilka kępek, bo poszerzaliśmy ją (musieliśmy przebudować oczyszczalnię, doszła jeszcze przepompownia w związku z tym jeszcze jedna studzienka i pokrywa z kominkiem) i muszę to ukryć w tych trawach. Oczywiście nie będę kupować nowych, rozdzielę te co mam:yes:. Jak myślicie, kiedy to lepiej zrobić? Teraz czy na wiosnę? Jak podzielę teraz, do wiosny powinny dobrze się ukorzenić i ruszyć "z kopyta" ale... będę chyba musiała je wtedy przyciąć po przesadzeniu i jesień i całą zimę będzie łyso...Co byście zrobiły na moim miejscu?

 

I jeszcze muszę się pochwalić: Bartuś w sobotę skończył 3 miesiące, a we wtorek pierwszy raz przekręcił się z plecków na brzuszek:cool: Od wczoraj przekręca się non stop! Po chwili zabawy na plecach hop i już na brzuchu leży:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...