Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

http://www.aliexpress.com/

 

Większość małych rzeczy do dłubania siągami stamtąd (przetwornice, regulatory ładowania, termostaty itp........)jednak czas oczekiwania wkurza 2-8tygodni.

Chociaż kran do kuchni DHLem przyjechała w 5 dni.

 

Przeważnie taniej chociaż nie zawsze np lampki solarne na elewacje taniej kupiłem na alegro(tu SMART trochę ratuje)

 

Jak do tej pory raz walnęli mnie na VAcie ale i tak wyszło taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Najwięcej korowodu jest z ogniwami bo trzeba wszystkie przepuścić przez ładowarkę z testerem i później pogrupować tak aby każda cela składająca się z iluś tam ogniw miała jak najbardziej podobną pojemność do pozostałych w szeregu...

Im większy pakiet to tym dłużej schodzi i trzeba się zaopatrzyć w kilka ładowarek ...( ja mam taką na cztery ogniwa i ten mały pakiet to prawie tydzień się testował...)

 

Jak kupisz tam, gdzie sugerowałem, to wszystkie bateryjki są zbilansowane i o takiej samej pojemności - brałem kilka razy i zawsze były "jak jeden mąż".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz tam, gdzie sugerowałem, to wszystkie bateryjki są zbilansowane i o takiej samej pojemności - brałem kilka razy i zawsze były "jak jeden mąż".

 

Mam jeszcze ok 140 tych Sony i najpierw muszę je "przerobić"...

Zrobię jeszcze dwa lub trzy takie same pakiety jak poprzednio ...( Chcę zbudować coś w rodzaju przenośnego zasilacza bo wkoorwia mnie wożenie się z agregatem i szarpanie co chwilę aby coś przeciąć czy podkuć czy zasilić pompę obiegową do napełniania dolnego źródła pompy ciepła...)

Zbuduję taką "czarną skrzynkę" o pojemności 2kWh i mocy ciągłej 2kW ...

 

Jak to ustrojstwo się sprawdzi to pomyślę nad budową konkretnej baterii domowej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Power-Walizka.

A z tego Volt'a jesteś zadowolony? Jak działa?

 

No taki Power Black Box...

Już od dłuższego czasu kombinowałem jak to zrobić ale z kwasiakami była by tak duża i ciężka że szkoda zachodu...

trwałość też nie zachęcała....

Ale pomacałem temat li-ion i odkurzyłem pomysł...

Akurat bez problemu zmieszczę wszystko do takiej masywnej skrzynki narzędziowej Qbrick system ( 350...)

We wnętrzu będzie bateria, przetwornica Volt sinus 4000 , fotowoltaiczny kontroler ładowania i ładowarka sieciowa...

Na co dzień będzie częścią zasilania garażu a jak będę potrzebował zasilania mobilnego to tylko wypnę wtyczki...

 

A o którą przetwornicę pytasz bo mam z pięć różnych Volt-ów...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 4000...

A ogólnie te Volty to coś warte? Bo niektórzy psy na nich wieszają...

 

Akurat ta przetwornica była przez rok częścią zasilania bateryjnego w moim domu i sprawowała się całkiem dobrze poza jednym incydentem przez co wylądowała w serwisie...( Jak się okazało sam go spowodowałem...)

Teraz wykorzystam ją do tego mobilnego zasilacza bo bez problemu radzi sobie z młotem udarowym SDS max...

Ogólnie to wszystkie jakie mam są ok a jedynie można się przywalić do działania ładowarek solarnych w serii S bo mają tak jakby problem z porządnym naładowwniem akumulatorów...

Najbardziej fajna wydaje się być ta najnowsza Spirit 5000 ale niewiele się nią pobawiłem bo umarły akumulatory i wszystko zdemontowałem...

Jedyne co zauważyłem negatywnego to trochę skopany algorytm pracy wentylatorów bo bez sensu załączają się jak tylko wstanie dzień i tak mielą aż do wieczora niezależnie czy było słonecznie czy nie...

Tak ogólnie to fajnie jest to że praktycznie wszystkie parametry można sobie samemu poustawiać i dopasować przez co nadaje się pod li-ion ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Przeprosiłem się z moim zasilaniem bateryjnym...

Zrobiłem na początek dwa pakiety 14s/ 8p z ogniw li-ion po ok 1kWh każdy i podłączyłem do przetwornicy Volt spirit 5000...

O dziwo te pakiety bez problemu dają radę zasilać nawet 3kW obciążenie...

Do ładowania i zasilania podłączone jest 9szt paneli o mocy 260w ...

W budowie jest kolejny pakiet 1kWh ( na razie bateryjki się testują...)

IMG_20190515_193932.jpgIMG_20190515_193920.jpgIMG_20190515_202014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
5kWh...

[ATTACH=CONFIG]430975[/ATTACH]

I kolejna kWh czeka na złożenie...

[ATTACH=CONFIG]430976[/ATTACH]

 

Idziesz jak burza... gratulacje!

U mnie chroniczny brak czasu - 8 godzin w pracy, potem 3-5 w robocie i w domu wieczorem padam na nos...

 

Masz BMS na każdy pakiet oddzielnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z kosztami i sprawnością układu?

 

Skąd masz te ogniwa?

 

Wszystko z alledrogo...

Jeden pakiet to ...

Holder 60pln...

112 ogniw po 5pln sztuka czyli 560pln...

BMS 14s/45A za 99pln...

Złącze XT60, cyna i jakieś drobiazgi pewnie z 15pln...

Razem jakieś 740pln za 1kWh...

 

Sprawność nie wiem jaka ale energii nie brakuje...

 

Oczywiście znowu jest problem z tą super przetwornicą spirit 5000 i na razie lecę na Sinus 3000s...( Oczywiście trzeba było odłączyć pralkę i zmywarkę bo ta jest słabsza i nie uciągnie...)

Czyli standardowo...

Staramy się jak nigdy a wychodzi jak zawsze...

 

Wydaje mi się że ten Volt spirit 5000 to jest jeden wielki bubel ...

Pod względem ogólnego działania i kultury pracy to te z serii Sinus są moim zdaniem o wiele lepsze...

( No chyba serwis dokona jakiegoś cudu i ten nowszy inwerter zacznie działać tak jak powinien...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz jak burza... gratulacje!

U mnie chroniczny brak czasu - 8 godzin w pracy, potem 3-5 w robocie i w domu wieczorem padam na nos...

 

Masz BMS na każdy pakiet oddzielnie?

 

Tak mam BMS do każdego pakietu...

 

Zmontowanie jednego pakietu zajmuje mi ok 3 godz..., Idę sobie do garażu po 20 -tej a po godz 23-ej mam zmontowany i polutowany pakiet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...