Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W porównaniu do oryginalnego powerwall2 - ok. 5,5 k$ za 14 kWh pojemności, jest tanio...

 

No mój kosztował 2120 płn ( plus żelazo na stojak ...) za ok 8,5 kWh ...

 

Najnowsze wieści...

"Dokręcił się" do dachu czwarty panel który stał w garażu, wcześniej nie mogłem go zamontować bo mi się nie zmieścił na stelażu ...

Z racji że dzisiaj nie padało i była nawet niezła pogoda to wylazłem na dach garażu, przedłużyłem konstrukcję i zamontowałem panel ...

Zrobiłem też modyfikację okablowania tak aby dwa panele szły bezpośrednio na inwerter solarny a dwa przez regulator PWM który do tej pory wisiał sobie bezużytecznie ...

Wcześniej trzy panele były podłączone do inwertera ale był jakiś problem z ładowaniem przy silnym słońcu ...( jak się okazało do tej maszynerii można podłączyć max 510wp ...)

Generalnie ta ta maszynka jest jakimś nieporozumieniem bo można niby toto obciążyć na stałe do 700w a ładowarka solarna może max 510w , ładowarką sieciową to tylko 300w max...

Niby da się tym ustrojstwem zasilić całe oświetlenie, wentylację, telewizję ale jak zwiększamy pojemność akumulatorów aby starczyło na wszystko energii to nie mamy ich czym ładować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak wiesz ,korzystam z Twojego pomysłu i robię "solar dachowy" .Teraz jestem na etapie wyprowadzania rurek z buforów. Zastanawiam się jaką rurką połączyć wymiennik ciepła / chłodnicę / z buforami. Jaka musi być ich średnica i materiał .Najlepsza miedź, ale to drogo. U mnie odległość od buforów do chłodnicy to ok 10 m.

Miłego dnia J.Korona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak wiesz ,korzystam z Twojego pomysłu i robię "solar dachowy" .Teraz jestem na etapie wyprowadzania rurek z buforów. Zastanawiam się jaką rurką połączyć wymiennik ciepła / chłodnicę / z buforami. Jaka musi być ich średnica i materiał .Najlepsza miedź, ale to drogo. U mnie odległość od buforów do chłodnicy to ok 10 m.

Miłego dnia J.Korona

 

Ja zrobiłbym taką rurą ...

http://allegro.pl/rura-karbowana-inox-dn16-3-4-stal-nierdzewna-solar-i6392437843.html

Tam nie będzie dużych przypływów więc nie ma co pakować się w duże przekroje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłbym taką rurą ...

http://allegro.pl/rura-karbowana-inox-dn16-3-4-stal-nierdzewna-solar-i6392437843.html

Tam nie będzie dużych przypływów więc nie ma co pakować się w duże przekroje ...

 

Witam ,dziękuję za odpowiedź ,ta rura też nie jest tania,mszę zobaczyć jakby to wyszło cenowo z rurą miękką Cu 18mm. Teraz niestety juz muszę się szykować do pracy.

Miłego wieczoru J.Korona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Odpowiednia moc instalacji...

No to dawaj ...

Roczne zużycie taryfa dzienna 1800 kWh, taryfa nocna 12000 kWh ...

Obecnie płacę ok 5 k rocznie i nie muszę spoglądać w niebo czy na ustawę ...( z tego co zdążyłem zauważyć to zdążyli ją zmienić że dwa razy w przeciągu roku...:stirthepot: )

Zaproponujesz mi instalację tak abym nie płacił już rachunków za energię elektryczną i całość miała sensowny czas zwrotu ...( pamiętaj tylko że ta instalacja za 10 lat będzie miała już ok 10% mniej mocy więc jak teraz będzie na styk to z roku na rok zacznę coraz więcej bulić za energię a idea jest taka aby nie płacić...:yes: )

Zapotrzebowanie 14000 / 950kWh / 0,85 (zakładam, że trochę spożytkujesz) = ok 17kWp. Mi wyszło niecałe 3000/kWp. To masz 51000PLN. Jakby nie liczyć Czas zwroty powyżej 10lat. No i jesteś powyżej mikroinstalacji. Dodatkowo jakbyś to zrobił w kredycie to czas zwrotu się wydłuża

 

Witam

Jak wiesz ,korzystam z Twojego pomysłu i robię "solar dachowy" .Teraz jestem na etapie wyprowadzania rurek z buforów. Zastanawiam się jaką rurką połączyć wymiennik ciepła / chłodnicę / z buforami. Jaka musi być ich średnica i materiał .Najlepsza miedź, ale to drogo. U mnie odległość od buforów do chłodnicy to ok 10 m.

Miłego dnia J.Korona

a nie może być zwykły pex 20? przecież tam nie będzie duży temperatur jak w kolektorze cieczowym. ja tak będę robił. Jasiek co Ty na to?

Edytowane przez zibuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapotrzebowanie 14000 / 950kWh / 0,85 (zakładam, że trochę spożytkujesz) = ok 17kWp. Mi wyszło niecałe 3000/kWp. To masz. 51000. Jakby nie liczyć Czas zwroty powyżej 10lat. No i jesteś powyżej mikroinstalacji. Dodatkowo jakbyś to zrobił w kredycie to czas zwrotu się wydłuża

 

Dlatego ja sugeruję, żeby najprostszymi środkami zbić zużycie, zmniejszyć wielkość instalacji PV, dołożyć powerwalla i bilans będzie na plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile ten powerwall kosztuje i jaką ma pojemność? wystarczy chociaż na dwa pochmurne dni latem? przecież najtańsza bateria to sieć

 

Ale bilansowanie do sieci nie jest 1 do 1, poza tym za chwile pewnie dostanie po łbie podatkiem.

 

Pytanie ile razy w ciągu roku powerwall zapewni chociaż za darmo wieczór i do rana, ewentualnie na część pochmurnego dnia?

 

Dokładanie ogniw żeby sieć amortyzowała na zero jest bardzo drogie o ile możliwe, dołożenie baterii (takiej komercyjnej 4000-5000 ładowań) ma więcej zalet myślę.

 

Czekam aż ktoś w końcu postawi dom grzany kablami, podepnie z 4-5 KW ogniw i jakąś baterię i pokaże, ile wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bilansowanie do sieci nie jest 1 do 1, poza tym za chwile pewnie dostanie po łbie podatkiem.

 

Pytanie ile razy w ciągu roku powerwall zapewni chociaż za darmo wieczór i do rana, ewentualnie na część pochmurnego dnia?

 

Dokładanie ogniw żeby sieć amortyzowała na zero jest bardzo drogie o ile możliwe, dołożenie baterii (takiej komercyjnej 4000-5000 ładowań) ma więcej zalet myślę.

 

Czekam aż ktoś w końcu postawi dom grzany kablami, podepnie z 4-5 KW ogniw i jakąś baterię i pokaże, ile wyszło :)

 

ten powerwall kosztuje grubo ponad 10 tys. zł za pojemność kilku kWh. za to można spokojnie dołożyć 1,5-2 kW mocy i mieć znacznie większe możliwości przeniesienia nadmiaru energii na później - nie tylko na wieczór czy kolejny dzień, ale na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...