Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Liczniki będą to pogadamy.

Przez rok się nie zorientowałeś że rachunki Ci nie spadły?

W zeszłym lato pomimo większej wydajności WM i grzania CWU prądem (braków z kolektora) Utrzymałem poprzednie zużycie.

 

Taaa...

Bo w tym pomogły ci dwa kolektory fotowoltaiczne podłączone przez przetwornicę UPS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak grzałka brała miesięcznie na CWU ok 30-40kwh a wm chodziła mocniej jak to latem. Wszyscy siedzieli w domu bo żona nauczycielka a dziecko wiadomo.

Miesięczne zużycie było zbliżone do poprzednich miesięcy. Postaram się gdzieś jedne licznik szybciej pożyczyć.

Tylko ja nie używam przetwornicy w taki sposób jak Ty, nie zostawiam jej samopas za głupia jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno wytłumacz mi jak mogę nie zaoszczędzić jeśli nie pozwalam akumulatorom ładować się z sieci a w czasie jazdy na akumulatorach przetwornica nic z sieci nie pobiera?

 

Możesz nic nie robić...

Sama tylko przetwornica podpięta jako UPS rąbie ci z sieci ok 0,35 na dobę tylko na swoje "życie" czyli ok 100kWh rocznie...

 

Zasilanie czegokolwiek zabiera następne 20% na przetwarzanie energii z DC na AC ...

Ładowanie akumulatora w tym wszystkim to pikuś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na samą przetwornice wyszło 87 kwh/rok(oczywiście pomiary chwilowe) jednak jak cycek jest wciśnięty to to idzie z aku czyli z pv. Czyli te 87-100kwh zaspokajają PV . Aku ładowane jest do 26V aby nie przełączyły się na całkowity pobór z DC. Gdy jest słońce symuluję zanik zasilania czyli znowu DC. Przy braku słońca przełączam na sieć ładuje na moment i wciskam cycek wtedy znowu DC idzie tylko na podtrzymanie przetwornicy. Więc jak logiczne wydaje mi się że bilans jest na plus. Jednak jako priorytet stawiam akumulatory Wszystkie grzałki już wyłączone są przy 25V a na chałupę wystarczą mi 5-6A ( bez tego cholernego telewizora) latem pewnie więcej bo pompkę i wentylem planuję puścić na maxa. Jak do tej pory droga taryfa nie przekraczała u mnie 100kwh /mc i chociaż w połowie chciał bym aby pokryły PV do tego prąd odpadowy pchany w CWU. Tak jak kiedyś wspominałem jest to dla mnie UPS z funkcją oszczędzania (żeby chociaż na akumulatory zarobił)

Pożyczę miernik to zobaczymy logika mówi mi co innego w moim rozwiązaniu niż Ty zaobserwowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na samą przetwornice wyszło 87 kwh/rok(oczywiście pomiary chwilowe) jednak jak cycek jest wciśnięty to to idzie z aku czyli z pv. Czyli te 87-100kwh zaspokajają PV . Aku ładowane jest do 26V aby nie przełączyły się na całkowity pobór z DC. Gdy jest słońce symuluję zanik zasilania czyli znowu DC. Przy braku słońca przełączam na sieć ładuje na moment i wciskam cycek wtedy znowu DC idzie tylko na podtrzymanie przetwornicy. Więc jak logiczne wydaje mi się że bilans jest na plus. Jednak jako priorytet stawiam akumulatory Wszystkie grzałki już wyłączone są przy 25V a na chałupę wystarczą mi 5-6A ( bez tego cholernego telewizora) latem pewnie więcej bo pompkę i wentylem planuję puścić na maxa. Jak do tej pory droga taryfa nie przekraczała u mnie 100kwh /mc i chociaż w połowie chciał bym aby pokryły PV do tego prąd odpadowy pchany w CWU. Tak jak kiedyś wspominałem jest to dla mnie UPS z funkcją oszczędzania (żeby chociaż na akumulatory zarobił)

Pożyczę miernik to zobaczymy logika mówi mi co innego w moim rozwiązaniu niż Ty zaobserwowałeś.

 

I co...?

Będziesz stał cały rok przy tej przetwornicy aby próbować złapać kilka dodatkowych kWh...?

 

Trzeba było sobie kupić taką z wbudowaną ładowarką solarną to robiła by sama to co ty opisujesz...

Czyli udawała że działa a tak naprawdę jest to urządzenie które pracuje dla samego pracowania...

Taka maszyna do robienia niczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Przyjdzie lato to będzie chodziło w ramach czasowych rano się odpali popołudniu przejdzie na sieć chaba że będzie chujowy dzień. Celowo instalacja jest przewymiarowana teoretyczny maksymalny prąd ładowania ok 60A pobór(DC) bez grzałek 4-5A bez telewizora (chcę grata pchnąć na olx i kupić coś z normalnym poborem) nie wiem jak wentylacje jeszcze ustawię ale pożyjemy zobaczymy. Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Przyjdzie lato to będzie chodziło w ramach czasowych rano się odpali popołudniu przejdzie na sieć chaba że będzie chujowy dzień. Celowo instalacja jest przewymiarowana teoretyczny maksymalny prąd ładowania ok 60A pobór(DC) bez grzałek 4-5A bez telewizora (chcę grata pchnąć na olx i kupić coś z normalnym poborem) nie wiem jak wentylacje jeszcze ustawię ale pożyjemy zobaczymy.

 

Ta...

Przyjdzie lato...

Przez cały ostatni rok było u mnie 80 dni z pełnym słońcem więc tak naprawdę tylko w tych dniach można wyjść na plus...

Czyli przez pozostałe 280 dni Machina robi sama dla siebie...

To ci dopiero miszczostwo świata...

 

Jak dla mnie to nie ma żadnej przyszłości dla tej instalacji, można się co najwyżej pobawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilkanaście?? za tyle bym tego nie urszył nawet

aku 2100

przetwornica 850

MPPT 300

PWM (jedzie z chin) 30

Panele 2 nowe 1100

4 używane 1100

Złaczki, kable, bezpieczniki grzałki, sterownik, przekaźniki- szacunkowo 1500 (cześć rzeczy zdobycznych lub z odzysku)

Agregat 500

 

Masz 7500 Za raczej rozbudowanego ofgrida.

 

Można było zejść z 1000zł kupując prę rzeczy od żółtych i wszystkie panele używane. ale to już moja wina

 

10% mocy daje mi minimum reszta to bonusy.(lato to trochę sprostuje)

 

A no tak...

 

..

Ale luzik pada śnieg więc będzie w plecy z 0,4 kWh albo i więcej ...

Jak sie nie przełączy na akumulatoy to spokojnie nadgoni straty na podtrzymanie. Ja dwa panele mam pionowo na elewacji pod zadaszeniem wyliczone tak aby okap nie zacieniał latem wiec nawet zasypie pozostawałem to coś tam zawsze skubnie.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilkanaście?? za tyle bym tego nie urszył nawet

aku 2100

przetwornica 850

MPPT 300

PWM (jedzie z chin) 30

Panele 2 nowe 1100

4 używane 1100

Złaczki, kable, bezpieczniki grzałki, sterownik, przekaźniki- szacunkowo 1500 (cześć rzeczy zdobycznych lub z odzysku)

Agregat 500

 

Masz 7500 Za raczej rozbudowanego ofgrida.

 

Można było zejść z 1000zł kupując prę rzeczy od żółtych i wszystkie panele używane. ale to już moja wina

 

10% daje mocy daje mi minimum reszta to bonusy.

 

Ja tak ogólnie...

Ale nawet te 7k to w porywach kilka setek rocznie oszczędności...

Czyli czas amortyzacji tak naprawdę nigdy...

 

Już większe korzyści daje czarny grzejnik wystawiony do słońca i podłączony do bojlera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak ogólnie...

Ale nawet te 7k to w porywach kilka setek rocznie oszczędności...

Czyli czas amortyzacji tak naprawdę nigdy...

 

Już większe korzyści daje czarny grzejnik wystawiony do słońca i podłączony do bojlera...

 

Jak byś nie zauważył to nie tylko chodzi o zyski. ale o bezpieczeństwo energetyczne taka fanaberia. A zyski mają pokryć koszt nowych aku.( takie mam założenie). Najlepiej by z tego zrobić hybrydę. Aku ciągle na full a prąd do sieci.

Na czymś takim [http://allegro.pl/solarny-inwerter-sieciowy-1kw-1000w-ongrid-230v-pv-i6206406448.html

Tylko ściągnąć prosto od żółtych ale problem papiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś nie zauważył to nie tylko chodzi o zyski. ale o bezpieczeństwo energetyczne taka fanaberia. A zyski mają pokryć koszt nowych aku.( takie mam założenie). Najlepiej by z tego zrobić hybrydę. Aku ciągle na full a prąd do sieci.

Na czymś takim [http://allegro.pl/solarny-inwerter-sieciowy-1kw-1000w-ongrid-230v-pv-i6206406448.html

Tylko ściągnąć prosto od żółtych ale problem papiery.

 

Ja robiąc swój UPS też na początku nie myślałem o zyskach ale szybko się z tego wyleczyłem jak zobaczyłem jakie straty generuje samo tylko podłączenie tego ustrojstwa do instalacji...

 

Jeżeli faktycznie chodzi o ciągłość zasilania to sama przetwornica UPS z baterią akumulatorów a do tego dosłownie jeden panel fotowoltaiczny dla uzupełnienia samorozładowania i tyle...

Ja sam niepotrzebnie dałem się nakręcić i niepotrzebnie rozbudowałem instalację która jak się okazało tak naprawdę dalej g... mogła i tylko wykończyłem akumulatory...

 

Jakieś tam liczenia pojemności akumulatorów w kWh można sobie w buty wsadzić bo nie ma możliwości aby instalacja działa na takim zakresie energii użytkowej...

 

Tak swoją drogą mam taki inwerter jak w linku i bawiłem się nim zanim mi wymienili licznik energii na elektroniczny...

Obecnie jest podłączony wraz z dwoma panelami u moich rodziców i hamuje licznik energii...

Tam przynajmniej widać że jest jakieś oszczędzanie bo przy ładnej pogodzie licznik energii praktycznie przez cały dzień stoi w miejscu a nawet w byle jaką pogodę redukuje o te głupie 50 - 100wh w ciągu dnia.

Oni na dwóch panelach w najgorszym przypadku są do przodu o kilkadziesiąt Watt a ja o kilkaset Watt do tyłu przy kilkakrotnie większej instalacji...

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś nie zauważył to nie tylko chodzi o zyski. ale o bezpieczeństwo energetyczne taka fanaberia.

 

Za 7k złotych dla bezpieczeństwa energetycznego to tylko agregat z samostartem i automatycznym przełączaniem. Nie wiem jak u Ciebie ale wydaje mi się, że przerwy w dostawie energii są rzadkie. No chyba że się chcesz pobawić. Ja też się bawiłem i doszedłem do rozwiązania finalnego takiego jak Jasiek u rodziców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie przymierzam sie pomału do kompletowania kotłowni u siostry pomału koncze kafelki gresowe kupione po 10 zł m2, nowy dom i zastanawiam sie czy nie doprowadzic rury na strych aby zaciagac powietrze do klimatyzatora, na dachu jest czarna blacha pod blachą folia paroprzepuszczalna i miedzy krokwiami ma byc welna pod samą kalenice zastanawiam się gdzie wpiac rure zasysającą napewno gdzieś w okolicach kalenicy a po bokach przy scianach szczytowych dobrze by było pouszczelniac przestrzen blacha folia aby powietrze było zaciągane z okolicy okapu.Na okres grzewczy mysle aby zrobic gwc rurowy pod garazem ponieważ bedzie kopany dół nie wiem czy to dobry pomysł kwestia wychładzania fundamentów garaz wolnostojacy nie ogrzewany,

klimatyzator czy pompa ciepla powietrzna ma stac w piwnicy jest tam sporo miejsca z tej strony gdzie klimatyzator wyrzuca powietrze obudowałbym szczelnie i rurę wypuscił przez ściane na zewnątrz lub zbudował dla klimatyzatora osobne pomieszczenie np. ze styroduru.w kotłowni ma stac jeszcze bufor własnej roboty z grzałkami i wezownicami miedzianymi.Co o tym myslicie.

20180203_100802[1].jpg

Edytowane przez romano78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 7k złotych dla bezpieczeństwa energetycznego to tylko agregat z samostartem i automatycznym przełączaniem. Nie wiem jak u Ciebie ale wydaje mi się, że przerwy w dostawie energii są rzadkie. No chyba że się chcesz pobawić. Ja też się bawiłem i doszedłem do rozwiązania finalnego takiego jak Jasiek u rodziców.

 

Ale agregat potrzebuje paliwa a ono tanie nie jest i tu jest problem. Słońce jet darmowe, wiatr też akumulatory niestety nie.I problemem jest złoty środek aby to ustrojstwo na wymainę akumulatorów zarobiło. Z drugiej strony wolę taka zabawę niż co roku do Austrii na narty jeździć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale agregat potrzebuje paliwa a ono tanie nie jest i tu jest problem. Słońce jet darmowe, wiatr też akumulatory niestety nie.I problemem jest złoty środek aby to ustrojstwo na wymainę akumulatorów zarobiło. Z drugiej strony wolę taka zabawę niż co roku do Austrii na narty jeździć :)

 

Nie ma złotego środka...

To nigdy nawet nie odrobi kosztu akumulatorów nie wspominając o całej reszcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...