Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Strasznie dużo poświęcacie aby chociaż zbliżyć się do tego co sprzedają w sklepie. Musicie dorwać baterie z rozbitego elektryka i temat załatwiony :)

 

Zaprawdę powiadam wam, znajdźcie używane auto elektryczne i od ręki będzie widać, że działa. Przy okazji przyda się do zrzucania tego co zrzuci PV.

 

Zaprawdę powiadam ci że piszesz głupoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak to masz za dużo energii latem? nie pierzesz pralką , nie zmywasz naczyń? nie używasz cwu? . Po co chcesz przerobić całą instalację w domu na 12v? to tylko wybrane odbiorniki ( mające szanse z powodzeniem i skutecznie być zasilane tym co ofiaruje fotowoltanika) trzeba przerobić (na raczej 24v czy 48v ) i tylko do nich doprowadzić takie napięcie.

 

Czyli co...?

Pralkę,zmywarkę, indukcję, TV, lodówkę będziesz zasilał bezpośrednio z PV i celował kiedy świeci słońce...( Jak to zrobić bez odpowiednio dużej baterii i odpowiednio dużej przetwornicy...?)

Oświetlenie LED,wentylację i jakieś drobne duperele zrobisz na niskie napięcie i będziesz zasilał bezpośrednio z akumulatora...?

( Czyli będzie potrzebna przetwornica która przez większość roku będzie przerabiała napięcie sieciowe na DC dla tych obwodów bo z samych akumulatorów długo nie pociągniesz...)

CWU to temat rzeka...( Najefektywniej to zwykły bojler elektryczny i kilka paneli cieczowych...),

W tym wszystkim jeszcze trzeba wziąć pod uwagę że w większości przypadków kiedy świeci słońce nas nie ma w domu...( No chyba że czyimś celem życiowym jest stanie cały rok na okrągło przez instalacją fotowoltaiczną i pstrykanie przełącznikami tak nagle w czasie rzeczywistym robić dla niej obciążenie i starać się wykorzystać wszystko co generuje...?

 

A wszystko w imię czego...?

Nie ważne poświęcony czas i środki...?

Ważna jest idea...?

 

Z moich obserwacji wynika że takie instalacje nie są w stanie zapewnić zasilania nawet w domku letniskowym gdzie jest tylko kilka LED i lodówka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiązałem ten problem tak, ze postawiłem na "bezkierunkowe" amorfy.

Sprawność mają gówniatą, ale działają też przy "białym niebie".

Dla mnie jest to swoisty eksperyment. Sprawdzenie kilku koncepcji.

Planuję uruchomienie solara cieczowego i porównanie jego osiągów z tą małą PV, którą zmontuję jak łapy przestaną grabieć.

Plany obejmują też magazynowanie tego, co "złapię".

I...

NIE JEST TO DLA MNIE GŁÓWNE ŹRÓDŁO ENERGII.

To eksperyment.

Poza wiedzą nie musi dawać nic.

 

Jak będzie miał dawać kupię hektar pola i obsadzę go PV tak aby było DOBRZE.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą...

Od wczoraj rana do dzisiaj licznik za przetwornicą 4,41kWh a licznik z sieci 5,32kWh czyli w ciągu ostatniej doby 0,91kWh w plecy...

Tryb UPS...

 

Tak działają urządzenia które mają zachęcić do oszczędzania energii...

 

PV to bardzo szerokim łukiem trzeba omijać i to nawet taką przyłączoną do sieci energetycznej...

Jak ktoś twierdzi że mu się opłaca to znaczy że instalację fotowoltaiczną dostał za darmo i wszystko policzył swoją kreatywną matematyką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Jaśku ale umnie jako takie słońce działa wszystko nawet zasrany telewizor bez CWU. Na akumulatorach 26V widać że regulator dusi ładowanie A instalacja jeszcze nie jest kompletna. jeśli się jakoś drastycznie nie zachmurzy to sobie pstryknę o 14 i nawet nie myślę później korzystać z akumulatorów. Problem ja widzę w tym gównie jeden nie idzie pominąć akumulatorów i legalnie mieszać prądu z PV i ZE(jakaś dioda do prądu AC:)trzeba by wymyśle) a nadwyżkę pchać w jakiś amortyzator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Jaśku ale umnie jako takie słońce działa wszystko nawet zasrany telewizor bez CWU. Na akumulatorach 26V widać że regulator dusi ładowanie A instalacja jeszcze nie jest kompletna. jeśli się jakoś drastycznie nie zachmurzy to sobie pstryknę o 14 i nawet nie myślę później korzystać z akumulatorów. Problem ja widzę w tym gównie jeden nie idzie pominąć akumulatorów i legalnie mieszać prądu z PV i ZE(jakaś dioda do prądu AC:)trzeba by wymyśle) a nadwyżkę pchać w jakiś amortyzator.

 

W słońcu to i czarna beczka grzeje wodę...

 

U mnie produkcja 0,00 i wszystko w śniegu i dalej pada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiązałem ten problem tak, ze postawiłem na "bezkierunkowe" amorfy.

Sprawność mają gówniatą, ale działają też przy "białym niebie".

Dla mnie jest to swoisty eksperyment. Sprawdzenie kilku koncepcji.

Planuję uruchomienie solara cieczowego i porównanie jego osiągów z tą małą PV, którą zmontuję jak łapy przestaną grabieć.

Plany obejmują też magazynowanie tego, co "złapię".

I...

NIE JEST TO DLA MNIE GŁÓWNE ŹRÓDŁO ENERGII.

To eksperyment.

Poza wiedzą nie musi dawać nic.

 

Jak będzie miał dawać kupię hektar pola i obsadzę go PV tak aby było DOBRZE.

 

Adam M.

 

Jak dla mnie to jedynie kolektory cieczowe i powietrzne mają wystarczającą sprawność aby było namacalnie widać przyrost energii...

GWC rurowe też daje dużo...

Fotowoltaika to jest dobra do zasilania LED na stacji kosmicznej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jedynie kolektory cieczowe i powietrzne mają wystarczającą sprawność aby było namacalnie widać przyrost energii...

GWC rurowe też daje dużo...

Fotowoltaika to jest dobra do zasilania LED na stacji kosmicznej...

 

GWC rurowe do WM daje tylko tyle, że powietrze ma temperaturę powyżej zera i nie zamarza wymiennik, to jest jego zadanie. Dalszy wzrost temperatury powyżej 0* na wlocie do rekuperatora nie powoduje już zysków energii, ponieważ wzrasta temperatura powietrza na wyrzutni a to jest strata. Przy obecnych zimach robienie GWC dla WM staje się według mnie bezsensowne. Wystarczy nagrzewnica elektryczna a koszt prądu będzie "groszowy" jak ktoś ma jeszcze tanią taryfę nocną.

GWC w lecie nie schłodzi na tyle pomieszczeń aby miało to istotny wpływ na komfort.

Powierzchnia fotowoltaiki musi być ponad 5 razy większa aby dawała taką samą moc jak kolektorów cieczowych.

 

To tylko tak mi się napisało na podstawie moich doświadczeń z tymi wynalazkami.

 

Pozdrawiam

Marek

Edytowane przez Stermaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GWC rurowe do WM daje tylko tyle, że powietrze ma temperaturę powyżej zera i nie zamarza wymiennik, to jest jego zadanie. Dalszy wzrost temperatury powyżej 0* na wlocie do rekuperatora nie powoduje już zysków energii, ponieważ wzrasta temperatura powietrza na wyrzutni a to jest strata. Przy obecnych zimach robienie GWC dla WM staje się według mnie bezsensowne. Wystarczy nagrzewnica elektryczna a koszt prądu będzie "groszowy" jak ktoś ma jeszcze tanią taryfę nocną.

GWC w lecie nie schłodzi na tyle pomieszczeń aby miało to istotny wpływ na komfort.

Powierzchnia fotowoltaiki musi być ponad 5 razy większa aby dawała taką samą moc jak kolektorów cieczowych.

 

To tylko tak mi się napisało na podstawie moich doświadczeń z tymi wynalazkami.

 

Pozdrawiam

Marek

 

Na szczęście to są tylko Twoje doświadczenia a nie moje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą...

Od wczoraj rana do dzisiaj licznik za przetwornicą 4,41kWh a licznik z sieci 5,32kWh czyli w ciągu ostatniej doby 0,91kWh w plecy...

Tryb UPS...

 

Tak działają urządzenia które mają zachęcić do oszczędzania energii...

 

PV to bardzo szerokim łukiem trzeba omijać i to nawet taką przyłączoną do sieci energetycznej...

Jak ktoś twierdzi że mu się opłaca to znaczy że instalację fotowoltaiczną dostał za darmo i wszystko policzył swoją kreatywną matematyką...

 

Zobacz na pvmonitor jakie są uzyski przy jakiej instalacji on-grid. Stopa zwrotu każdemu wychodzi inaczej, ale produkcja jest rzeczywista.

 

Kupiłbyś tego elektryka, w 3 lata się spłaci :p

 

Jak dla mnie możliwości technologiczne umożliwiają dzisiaj budowę nowego domu w technologii zapewniającej prawie zerowy koszt energii, z samochodem włącznie.

 

Warunków jest kilka, przede wszystkim inwestujemy w PV na zbicie kosztu drogiego prądu, a resztę dorzucamy do autka.

 

W moim przypadku oszczędności roczne przy moich kosztach to ponad 10 000 zł rocznie, przy inwestycji poniżej 40 000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na pvmonitor jakie są uzyski przy jakiej instalacji on-grid. Stopa zwrotu każdemu wychodzi inaczej, ale produkcja jest rzeczywista.

 

Kupiłbyś tego elektryka, w 3 lata się spłaci :p

 

Jak dla mnie możliwości technologiczne umożliwiają dzisiaj budowę nowego domu w technologii zapewniającej prawie zerowy koszt energii, z samochodem włącznie.

 

Warunków jest kilka, przede wszystkim inwestujemy w PV na zbicie kosztu drogiego prądu, a resztę dorzucamy do autka.

 

W moim przypadku oszczędności roczne przy moich kosztach to ponad 10 000 zł rocznie, przy inwestycji poniżej 40 000 zł

 

Czyjeś mnie nie interesuje...

A już na pewno jego kreatywna matematyka ...

Dla mnie fotowoltaika to syf kiła i mogiła...

I tyle w temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyjeś mnie nie interesuje...

A już na pewno jego kreatywna matematyka ...

Dla mnie fotowoltaika to syf kiła i mogiła...

I tyle w temacie...

 

Szkoda, że przygody w PV nie zacząłeś od 1 kWp on-grid. Miałbyś obraz tego, jak to działa w wersji sklepowej, byłby punkt odniesienia przy eksperymencie...

 

A tak nigdy on-grid nie testowałeś, czyli nigdy nie sprawdziłeś ile PV daje jeśli używa się ich w sposób właściwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że przygody w PV nie zacząłeś od 1 kWp on-grid. Miałbyś obraz tego, jak to działa w wersji sklepowej, byłby punkt odniesienia przy eksperymencie...

 

A tak nigdy on-grid nie testowałeś, czyli nigdy nie sprawdziłeś ile PV daje jeśli używa się ich w sposób właściwy.

 

Ja p...

Przecież mam inwerter sieciowy i nawet jest obecnie podłączony wraz z dwoma panelami u moich rodziców mieszkających 300m ode mnie...

 

U mnie był zanim zmienili licznik energii na elektroniczny...

Mam nawet Watt router...

I co z tego...?

Gdzie jest koorwa słońce...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja p...

Przecież mam inwerter sieciowy i nawet jest obecnie podłączony wraz z dwoma panelami u moich rodziców mieszkających 300m ode mnie...

 

U mnie był zanim zmienili licznik energii na elektroniczny...

Mam nawet Watt router...

I co z tego...?

Gdzie jest koorwa słońce...?

 

U mnie dzisiaj było 2,3 godziny słońca, widocznie na Ciebie się obraziło w tym roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co...?

Pralkę,zmywarkę, indukcję, TV, lodówkę będziesz zasilał bezpośrednio z PV i celował kiedy świeci słońce...( Jak to zrobić bez odpowiednio dużej baterii i odpowiednio dużej przetwornicy...?).

 

Nie zrozumiałeś o co mi chodzi , wszystkie sprzęty elektro będą podłączone do sieci 230V , część jaką się da czyli TV , komp, oświetlenie , (być może) napęd pompy zmywarki i silnik pralki będzie miała możliwość zasilania na np 24V jak będzie naładowane aku .bez żadnej przetwornicy. przełączenie z 230V na 24 V automatyczne po naładowaniu aku.

Ciepła woda do zmywarki , pralki i częściowo CWU z soczewkowego kolektora cieczowego ładującego bufor woskowy.

 

będzie potrzebna przetwornica która przez większość roku będzie przerabiała napięcie sieciowe na DC dla tych obwodów bo z samych akumulatorów długo nie pociągniesz...).

Żadnej przetwornicy nie planuję a przerabianie 230V na DC do zasilania to już w ogóle kuriozalny pomysł. Żeby mieć w żyrandolu Swiatło na 230V i np. 12v to nie trzeba nic przerabiać napięciem , wystarczy zamontować dwie żarówki , na 230 i 12 v .

 

No chyba że czyimś celem życiowym jest stanie cały rok na okrągło przez instalacją fotowoltaiczną i pstrykanie przełącznikami tak nagle w czasie rzeczywistym robić dla niej obciążenie i starać się wykorzystać wszystko co generuje...?.

oj Jasiek , wolę siedzieć niż stać, pstrykać otwieranym piwem niż przełącznikiem.

 

Z moich obserwacji wynika że takie instalacje nie są w stanie zapewnić zasilania nawet w domku letniskowym gdzie jest tylko kilka LED i lodówka...

Niewiele widzisz bo ciągle masz pochmurną pogodę, przyjdzie słońce i się uśmiechniesz. Ponoć chodzenie w krótkich spodenkach prowokuje słońce świecenia.Spróbuj chociaż na chwilę .

Tomraider.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś o co mi chodzi , wszystkie sprzęty elektro będą podłączone do sieci 230V , część jaką się da czyli TV , komp, oświetlenie , (być może) napęd pompy zmywarki i silnik pralki będzie miała możliwość zasilania na np 24V jak będzie naładowane aku .bez żadnej przetwornicy. przełączenie z 230V na 24 V automatyczne po naładowaniu aku.

Ciepła woda do zmywarki , pralki i częściowo CWU z soczewkowego kolektora cieczowego ładującego bufor woskowy.

 

 

Żadnej przetwornicy nie planuję a przerabianie 230V na DC do zasilania to już w ogóle kuriozalny pomysł. Żeby mieć w żyrandolu Swiatło na 230V i np. 12v to nie trzeba nic przerabiać napięciem , wystarczy zamontować dwie żarówki , na 230 i 12 v .

 

 

oj Jasiek , wolę siedzieć niż stać, pstrykać otwieranym piwem niż przełącznikiem.

 

 

Niewiele widzisz bo ciągle masz pochmurną pogodę, przyjdzie słońce i się uśmiechniesz. Ponoć chodzenie w krótkich spodenkach prowokuje słońce świecenia.Spróbuj chociaż na chwilę .

Tomraider.

 

Czyli PV do zasilania LED a...

Tyle korowodu aby oświetlenie było na baterie a wszystkie pożeracze energii dalej na sieci energetycznej...

 

A aby mieć ciepłą wodę to wystarczy bojler z wężownicą i ze dwa solary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli PV do zasilania LED a...

Tyle korowodu aby oświetlenie było na baterie a wszystkie pożeracze energii dalej na sieci energetycznej...

 

A aby mieć ciepłą wodę to wystarczy bojler z wężownicą i ze dwa solary...

 

Nie czytasz ze zrozumieniem albo się droczysz ze mną . Jak chcesz mieć wszystko co elektro w domu zasilane z PV to powodzenia, rozbuduj pięciokrotnie swoją instalację i pracuj na nowe akuu co parę lat. . Ja nie brałem pod uwagę lodówki , wentylacji, indukcji ,piekarnika w ogóle pod uwagę bo za dużo żrą pradu albo nie dadzą się przerobić prosto na 24V. Reszta zasilana z 230v lub jak aku naładowane z 24V bez przetwornicy.Czy to takie trudne do zrozumienia.Ciepła woda do cwu, pralki i zmywarki z solara. i tyle na temat oszczędności/

Tomraider.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...