Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kostki LIBET - wątpliwości co do jakości (ZDJĘCIA)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 423
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

I jak ci idzie? Bo raczej się nic nie zmieniło. A za teksty o złodziejach i oszustach to Cie ktoś może nieźle załatwić nasyłając stado prawników. :(

 

a jak to nazwac jak dobrze wiedza ze maja lipna kostke, nie wiem czy jedna partia czy ogolnie namieszali w produkcji, ale.dobrze wiedza ze sie sypie, wybarwia i inne cuda a wciskaja to i pala glupa przy reklamacji i probuja klientowi wcisnac ze jego wina...

to jakby kupil samochod i dali by ci drewniane klocki hamulcowe, jak bys poszedl z reklamacja i by ci powidzieli ze za mocno hamowales...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak ci idzie? Bo raczej się nic nie zmieniło. A za teksty o złodziejach i oszustach to Cie ktoś może nieźle załatwić nasyłając stado prawników. :(

 

Pisząc o złodziejach i oszustach nie wskazywałem żadnej firmy ani osoby i nikogo konkretnego na myśli nie miałem. Pisałem ogólnie o wykonawcach i producentach, którzy niską jakość wyborów i usług tłumaczą ceną.

Nie wskazywałem i nie wskazuję żadnej osoby ani podmiotu. Przeczytałem jeszcze raz swoje wypowiedzi i moim zdaniem tak faktycznie jest.

 

Zmienić się nic nie zmienia, ale brukarzy, którzy wychwalali się w niebiogłosy po czym zaczęli odstawiać fuszerkę z podwórka wywaliłem i za robotę spartoloną nie zapłaciłem. Kasę dostali za to, co zrobili dobrze.

Oczywiście tłumaczył się że jest tani, więc o co mi chodzi (tani nie był). Nie dyskutowałem zbytnio.

Czy się zmienił? Nie wiem. Pewnie nie, ale gdyby ich tak pogoniło więcej osób, to by zmienił postępowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież każdy ma możliwośc wyboru. dziwi mnie, że niektórzy potrafią szukać jak najtaniej, a potem jeszcze niesamowicie narzekać na to, że im ktoś robotę spartolił. to tak jak z butami - niektórzy wolą w roku 5 par kupić nowych za grosze zamiast raz a porzadnie. za jakość trzeba zapłacić!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz nie napinaj sie tak, bo Ci zylka peknie.

Wyobraz sobie, ze cena kostki X 6 lat tamu oscylowala w okolicach 80zl.

Obecnie kosztuje ok 50zl.

Dlaczego tak poleciala, bo wielu ludziom sie podoba, ale niewielu bylo stac na nia i rezygnowali zazwyczaj calkowicie z zakupu, gdyz nie bylo nic podobnego.

Producent doszedl do wniosku, ze nalezy jakos zareagowac na ta potrzebe, nastepnie konkurencja wprowadzila podobna z nieco nizszej cenie, zeby material schodzil.

I tak to sie kreci.

To jest podstawowe prawo ekonomii.

Rynek sie dostosowuje do klienta.

 

To ile zarabiam, to moja sprawa i moja decyzja. To ja mowie ile, nie inwestor.

Jak ktos sie chce targowac, to na bazar.

Robie w normalnych cenach, ale zarabiam mniej, bo nie szukam oszczednosci.

Dzien poprawki kosztuje duzo wiecej, niz kilka cm podbudowy.

 

Jesli uwazasz, ze usprawiedliwiam oszustow, to wez sie za brukarstwo, czy ogolnie budowlanke i zobaczysz jak wyglada ten rynek. Szczegolnie w biedniejszych czesciach kraju.

 

1m2 kostki w 100% uczciwie powinien kosztowac od 150 do 250zl.

Gdzie kostka to minimum 1/3 ceny.

Policz sobie jaki odsetek ludzi bylo by stac i ile firm by padlo przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz nie napinaj sie tak, bo Ci zylka peknie.

Spoko, pękła już dawno, mam ich jednak sporo i to o niezłym przekroju :p

Wyobraz sobie, ze cena kostki X 6 lat tamu oscylowala w okolicach 80zl.

Obecnie kosztuje ok 50zl.

Rozumiem, że porównujesz najdroższą kostkę 6 lat temu z najtańszą obecnie?

Bo ja mam nieco inne porównanie.

 

Dlaczego tak poleciala, bo wielu ludziom sie podoba, ale niewielu bylo stac na nia i rezygnowali zazwyczaj calkowicie z zakupu, gdyz nie bylo nic podobnego.

Producent doszedl do wniosku, ze nalezy jakos zareagowac na ta potrzebe, nastepnie konkurencja wprowadzila podobna z nieco nizszej cenie, zeby material schodzil.

I tak to sie kreci.

To jest podstawowe prawo ekonomii.

Rynek sie dostosowuje do klienta.

1. Cena nie poleciała

2. Nobla z ekonomii raczej nie dostaniesz

3. Rynek nie dostosował się do klienta, bo klient nie był zainteresowany drogim badziewiem, tanim też nie był zainteresowany.

4. Jest coś takiego jak prawo i każdy producent ma OBOWIĄZEK go przestrzegać. Oferowanie produktu niezgodnego z umową (o innych właściwościach niż te o których zapewnia sprzedawca) jest podstawą do reklamacji i równoznaczne jest do doprowadzeniem towaru do stanu zgodnego z umową, lub rozwiązaniem umowy. Do tego sprzedawca ma obowiązek pokrycia wszystkich kosztów związanych z transportem i ponownym uruchomieniem tego towaru.

KUMASZ?!!!!

 

To ile zarabiam, to moja sprawa i moja decyzja. To ja mowie ile, nie inwestor.

Jak ktos sie chce targowac, to na bazar.

Robie w normalnych cenach, ale zarabiam mniej, bo nie szukam oszczednosci.

Dzien poprawki kosztuje duzo wiecej, niz kilka cm podbudowy.

Czyli podchodzisz do sprawy uczciwie? To się chwali. Tym bardziej nie rozumiem dlaczego usprawiedliwiasz partaczy, którzy twierdzą, że robią coś dobrze a robią celowo źle, żeby taniej było.

 

Jesli uwazasz, ze usprawiedliwiam oszustow, to wez sie za brukarstwo, czy ogolnie budowlanke i zobaczysz jak wyglada ten rynek. Szczegolnie w biedniejszych czesciach kraju.

Tak. Usprawiedliwiasz oszustów i złodziei. Właśnie zrobiłeś to ponownie. Zaznaczam, że nie tylko brukarze ciężko pracują. Ci ludzie, którzy są oszukiwani też ciężko harują jak dzikie świnie, najczęściej jeszcze biorą kredyty, żeby potem takie cholerne cwaniaki zrobiły ich w przysłowiowego hu.... ups... druga żyłka mi pękła...

 

1m2 kostki w 100% uczciwie powinien kosztowac od 150 do 250zl.

Gdzie kostka to minimum 1/3 ceny.

Policz sobie jaki odsetek ludzi bylo by stac i ile firm by padlo przy okazji.

Jeżeli te firmy oszukują, to niech padają. Nienawidzę złodziei i oszustów. Nigdy nikogo nie okradłem, ani nie oszukałem i tego samego wymagam od wszystkich z którymi mam styczność.

 

Tak jak mówiłem: piszesz, że do pracy i klienta podchodzisz uczciwie. Tobie też tacy krętacze powinni być solą w oku. Prawo mamy w tej chwili mocne, problem w tym, żeby ludzie w końcu zaczęli być świadomi tego co im przysługuje i jakie wykonawcy, czy sprzedawcy mają obowiązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież każdy ma możliwośc wyboru. dziwi mnie, że niektórzy potrafią szukać jak najtaniej, a potem jeszcze niesamowicie narzekać na to, że im ktoś robotę spartolił. to tak jak z butami - niektórzy wolą w roku 5 par kupić nowych za grosze zamiast raz a porzadnie. za jakość trzeba zapłacić!

 

Przecie do cholery piszę (bo mi trzecia żyłka pęknie): jak ktoś bierze tanio i mówi: "robię tak, siak i owak. Nie jest to zgodne ze sztuką i mniej trwałe, ale wybór klienta" TO OK!

 

Jeżeli ktoś bierze tanio i mówi, że robi zgodnie ze sztuką a potem w tajemnicy jak złodziej robi inaczej to dla takiego kryminał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech.... Ktoś pisząc o tych cenach z iluś lat do tyłu miał rację. Jakimś cudem pewne "stałe" koszty poszły do góry, tylko cena spadła. Ale bajka. Idziemy i kupujemy coraz taniej - a nie jest to tiochnika produkcji która pędzi do przodu jak tgv, ani skład który może się zmienić... Ludzie chcą ludzie mają.

Kiedyś ażur na 8 cm gruby był to element po którym spokojnie mogły jeździć auta do 3,5 t, a nawet takie ciut cięższe - teraz mówią o 2,0 tonach... Kiedyś kostka 6 cm dobrze ułożona wystarczała i pod kilkanaście ton teraz pod osobówkę. Wystarczy w dokumenty wpisać inne cyferki i tak nikt na nie nie patrzy. A 20 lat wytrzyma pod warunkiem, że będziemy po tym jeździli poldkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle end_ riu ma rację. Dla tego coraz bardziej skłaniam się granitu. Mam też świadomość że 200m2 będzie kosztowało 50tys a nie 15.tys wole dozbierac przeciągnąć budowę niż potem jęczeć na forum.

 

Ty sobie żarty stroisz? Chcesz wybrukować betonem 200 m^2 za 15 000 zł?? Za 15 000 zł to możesz sobie co najwyżej podbudowę zrobić.

Każdy kto został oszukany ma prawo jęczeć. Podyskutujemy jak Ciebie ktoś okradnie.

 

Aha. Skoro end_riu ma rację to nie zapomnij wybrać najdroższego, żeby potem "nie jęczeć". Tylko jaką masz gwarancję że ten najdroższy nie okaże się takim samym wałem jak ten najtańszy? Przynajmniej nie będziesz sobie w brodę wtedy pluł, że nie brałeś jakiegoś dziada za grosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz pisze o dokladnie tej samej kostce.

Najtanszy przyklad nostalit grafitowy kilka lat wstecz ok 50zl. Obecnie 26zl.

 

Mozesz wierzyc badz nie, ale ludzie z wawy pisza do mnie na tym forum tekst w stylu:

Ok 100m2 kostki plus obrzeza plus odwodnienie dachu ok 40mb plus dwie studnie. Do tago podbudowa i wykonanie zrobimy za 10tys?

 

Albo na 200m2 wykonawca proponuje 30t piachu i tone cementu.

Starczy taka podbudowa? Okazalo sie, ze utargowali 20zl na metrze.

Na domkach to znaczna czesc zarobku wykonawcy, wiec o czym tu mowa.

 

Jesli jestes taki uczciwy, to musisz byc bezrobotny, bo kazda firma kreci!

Tylko nie kazda klienta.

 

Jesli ktos uwaza, ze da sie stworzyc dobry produkt w cenie obecnego bruku, to powinien sie zastanowic nad soba. To samo dotyczy calej branzy budowlanej!

 

Zapoznaj sie jeszcze z zaleznosciami popytu i podazy, a zrozumiesz oszustow.

Kupujesz chleb za 2.50 a zrobienie prawdziwego chleba ponizej 5zl jest niemozliwe.

Jesz jogurt owocowy, ktory obok owocow nie lezal nawet.

Jestes oszukiwany na kazdym kroku i rowniez Ty oszukujesz, bo tak dziala ten swiat obecnie.

Jesli ktos ma wybor oszukiwac na material, sprzedawac badziew, mowiac, ze jest super, albo isc do mopru, to jak myslisz co wybierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos ma wybor oszukiwac na material, sprzedawac badziew, mowiac, ze jest super, albo isc do mopru, to jak myslisz co wybierze?

 

bez urazy, ale takie myslenie to wlasnie jeden z najwiekszych problemow w tym kraju... po prostu jawne przyzwolenie i akceptacja na robienie ludzi w chu...

jesli owa osoba nie moze sie z biznesu utrzymac na czysto, to niech zamknie sklepik - rynek bedzie lepszy. Jestem za socialem typu: pracujesz - masz, a nie ogolnym przyzwoleniem na bezrobocie czy nierobstwo. (nie mowie o sytuacjach typu samotne matki, dzieci, chorzy czy starzy, ale gdy mlody chlop, zdrowy, sprawny zamiast popracowac moze siedziec cale miesiace na garnuszku panstwa i mu sie na to pozwala...to cos chyba jest nie tak)

 

mozna narzekac, ze Panstwo nie pomaga, naklada za wysokie oplaty na firmy/ludzi/podatki/itp. tu sie zgodze - ale wkurw.. jest to jawne przyzwolenie na dymanie innych - wtedy zycze zawsze jednego - niech taka popierajaca osobe wydyma kilku "zmuszonych wyborem drogi zyciowej" producentow/wykonawcow. To najlepiej leczy :)

Edytowane przez lesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma jedno do drugiego?

ja tam odczytuje wypowiedz Grzegorza, ze problemem nie jest sprzedaz tanich produktow, czy tych klasy II i III na zasadzie widza galy co biora, towar drugiej swiezosci - dlatego wlasnie jest tanio. Ale sprzedaz g. jako produkt pelnowatosciowy i rownorzedny z klasa I, gdy tymczasem... :)

i z opinia, ze to pospolite oszustwo sie zgadzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz kase, to granitowa - tutaj bym nie kombinowal. ew. kamien z rozbiorki jakiejs starej drogi brukowanej - nie do zajechania, ale zazwyczaj deko wyslizgany :)

 

ja z uwagi na finanse biore zwykla kostke , jak wszystko wyjdzie i pogoda sie nie zalamie, to powinna byc ukladana z poczatkiem pazdziernika. Moze nie biore najtanszej, ale tez nie najdrozsza - taka srednia - opieram sie na opinii wykonawcy co do wyboru jakosci/producenta. Mu nie oplaca sie dac bubla, bo bedzie potem poprawial...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...