Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kostki LIBET - wątpliwości co do jakości (ZDJĘCIA)


Recommended Posts

To bardzo się cieszę,że coś się klaruje w temacie.

Ja też postawiłam na Libet Quadro 8cm,ale nie płukaną ( bo mi się takowe nie podobają)

a swoją drogą ja też nagłośniłam Twoją sprawę;)

 

Trzymam kciuki:)

 

W sensie - na Quadro z linii Classic, tak? A szarą czy grafitową?

Szukam tej kostki, żeby ją sobie obejrzeć, w internecie jest chyba jedno zdjęcie i na tym koniec. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 423
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak classic.

Ja mam grafitową ,a obrzeża szare.Masz rację żeby zobaczyć na żywo musiałam jechać do innego miasta,bo to jakaś nowość z Libetu...ale warto!

Kosta super wygląda,polecam!

 

 

 

 

mam kostke Via-Trio Pastello, ktora sie szczerbi, kruszy, występują liczne odpryski. zareklamowaliśmi i oczywiście odpowiedz negatywna, w skrócie TAK MA BYĆ! a najśmieszniejsze jest to ze ową kostkę wycofano z produkcji ponieważ sie " sypie", mamy te koste na tarasie, a z tego co zdążyliśmi się zorientować na wjazdach po prostu pęka.

 

dlatego szczerze nie polecam tej firmy. przymierzamy się do skargi do rzecznika praw konsumenta, uważam że taka firma z taka marka odwala po prostu dziadostwo

mam do ułozenia całe podwórko ok 300 m, ale tej firmie juz dziekuję.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kostke Via-Trio Pastello, ktora sie szczerbi, kruszy, występują liczne odpryski. zareklamowaliśmi i oczywiście odpowiedz negatywna, w skrócie TAK MA BYĆ! a najśmieszniejsze jest to ze ową kostkę wycofano z produkcji ponieważ sie " sypie", mamy te koste na tarasie, a z tego co zdążyliśmi się zorientować na wjazdach po prostu pęka.

 

dlatego szczerze nie polecam tej firmy. przymierzamy się do skargi do rzecznika praw konsumenta, uważam że taka firma z taka marka odwala po prostu dziadostwo

mam do ułozenia całe podwórko ok 300 m, ale tej firmie juz dziekuję.

pzdr

 

No to nie zazdroszcze,powiem szczerze że tez po przygodach grzegorza_si

miałam dylemat,ale u mnie ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lenk@ - może jak na priv zapytasz grzegorza_si to Ci pomorze. On jest mistrzem w takich rozgrywkach. Pozdrawiam

 

Z tymi "rozgrywkami" to trochę przesadziłeś. Ja żadnej "rozgrywki" nie urządzałem. Sprawa rozwijała się w sumie sama i dopóki nie będę chodził po nowej nawierzchni bez wad nadal jest w toku.

Co do sprawy Lenki to faktycznie, najlepiej żeby ją poprowadził ktoś, kto się orientuje w prawach konsumenta i rzecznik konsumentów będzie tutaj dobrym wyborem.

 

 

Pokaż może jakieś zdjęcia, ewentualnie rozwiń sprawę, bo ktoś Cię posądzi o to, że nieuczciwa konkurencja Libetu kombinuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kostke Via-Trio Pastello, ktora sie szczerbi, kruszy, występują liczne odpryski. zareklamowaliśmi i oczywiście odpowiedz negatywna, w skrócie TAK MA BYĆ! a najśmieszniejsze jest to ze ową kostkę wycofano z produkcji ponieważ sie " sypie", mamy te koste na tarasie, a z tego co zdążyliśmi się zorientować na wjazdach po prostu pęka.

 

dlatego szczerze nie polecam tej firmy. przymierzamy się do skargi do rzecznika praw konsumenta, uważam że taka firma z taka marka odwala po prostu dziadostwo

mam do ułozenia całe podwórko ok 300 m, ale tej firmie juz dziekuję.

pzdr

 

Witam, mam podobny problem z kostką Via Trio Pastello. Sprzedawca wcisnął mi kostkę z dwóch terminów produkcji. Różniły się drastycznie. Pomimo moich usilnych protestów (miałem umówionych wykonawców i nic nie wskazywało na następne kłopoty), że jedna partia jest w kolorach "złota jesień" sprzedawca stwierdził, że są OK.

O tym, że kostka powinna pochodzić z jednej partii produkcyjnej uświadomił mnie inny sprzedawca całkiem niedawno.

No i zaczęło się z chwilą układania, kostka zaczęła pękać nawet no wzięciu do rąk. Wykonawca zapowiadał, ze przy ubijaniu będą kłopoty - no i były. Na powierzchni ok 180 m2 z czego stosunek dobrej kostki [partia produkcyjna] / do tej złej było ok 2/3 to popękało kilkadziesiąt kostek z tej partii prod., co do której miałem pretensje. Po ułożeniu zgłosiłem problem do producenta. Zostałem zrozumiany i idąc na rękę warunkowo zgodziłem się na wymianę uszkodzonych kostek.

Jednak innym dręczącym mnie zagadnieniem było schnięcie kostki. Ta dobra (oczywiście w kolorze pastelowym) schnie po deszczu dosłownie w dnie godziny natomiast ta zła (w kolorach złotej jesieni) potrafi schnąć nawet 2 dni. Taka rozbieżność w nasiąkliwości jest dla mnie nie do zaakceptowania.

Po zimie pękło następnych kilka kostek, kolorystycznie kostki wypłowiały i zrobiły się bure, na krawędziach osiadł niezmywalny brud, krawędzie robią się wyszczerbione.

Wygląda to katastrofalnie, biorąc pod uwagę, że w zestawieniu mam dwa rodzaje kostki - ta dobra wygląda jak nowa.

Podsumowując kostki libet Via Trio są bardzo ładne i praktyczne (chodzi mi o ilość formatów - tylko lub aż 3 - i wystarczy), pasują na duże ale nieobciążone powierzchnie.

Producent wydając czasami buble - nie zachowując norm produkcyjnych (kruszywo, wibrowanie, warunki dojrzewania betonu itp.) zamiast udostępniać takie wypieki jako gatunek II woli wystawiać klientów na dodatkowe koszty i nerwy.

 

Ja wiem, że nie odpuszczę :-).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również mam kłopoty z kostką Via Trio - Tabacco zamontowaną na podjeździe w zeszłym roku czyli 6 cm, "kostka " bo tak było na etykietkach na paletach, zaczęła pękać przy zagęszczaniu, wstrzymaliśmy prace i wezwali firmę Libet. W międzyczasie w internecie znalazłam deklarację zgodności na "płytę betonową" z opisem " wyłącznie dla ruchu pieszego". Były ustne zapewnienia, dostaniemy inną, odpowiednią kostkę na podjazd, a pisemna odpowiedź na złożoną reklamację brzmi NIE WYMIENIMY.

Na argumenty że przestali produkować 6 cm, mówią że 8 jest lepiej wyciągać z formy? Na argument -że deklaracja zgodności mówi " wyłącznie dla ruchu pieszego" zaprojektowano mi ją na podjeździe - Zmienili deklarację zgodności. :bash: - Zmienili tylko opis a parametry są te same .

 

Tereaz zastanawiam się czy jest jakiś sposób aby dojść do tego która deklaracja odnosi się do rzeczywistości? Czy to możliwe aby w 3 zakładach produkujących Via Trio-trzech różnych technologów pomyliło się wystawiając deklaracje zgodności- i umieścili na swojej stronie internetowej 3 błędne deklaracje? A może chcąc uniknąć reklamacyjnych kosztów, taniej było przerobić deklaracje?

 

Jeśli ktoś miał również pomylone etykiety i deklaracje proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sani: jak nie wiadomo o co chodzi - chodzi o pieniądze. "Ósemka" dużo więcej kosztuje. Tak naprawdę - to na co nadaje się dana kostka zależy od tego jaki "beton" jest w środku takiej kostki. Jak będzie z piasku - to i "dziesięć" będzie mało. Przy większych elementach - n.p. ażur - przy 8 cm można spotkać opis: na podjazdy do domu, a ktoś dostał papier na 2 tony... i jednemu zwracałem cztery sztuki, bo mu dowoziłem towar a auto miało ciut ponad 3,5...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłum roku nie było wyboru, w produkcji była tylko 6 centymetrowa i taką polecił projektant z Libetu, a w tym roku ją wycofali z produkcji i produkują tylko 8 centymetrową. Jeśli chodziłoby tylko o wygodę w czasie produkcji, to kto ryzykowałby utratę potencjalnego klienta który za grubszą kostkę musi więcej zapłacić? Teraz są takie czasy,że wszystko produkuje sie się tak aby produkt finalny był konkurencyjny - znaczy tani. Libet poprostu chce się nas pozbyć i na odczepnego powiedzieli, że zmiana grubości jest z powodu lepszego wyciągania z formy.

 

Poza tym to nie tyle chodzi o grubość co o zastosowanie. Projektant projektował podjazd i zastosował płyty brukowe " tylko na chodniki" a po naszej reklamacji zmienili deklaracje zgodności abyśmy nie mogli na tej podstawie domagać się wymiany na odpowiednią kostkę to znaczy robioną według innej normy i z innymi parametrami. 3 mp,a nie 3,6 mp.

Zmiana grubości według mnie to tylko dowód na to że 6 centymertowa nie nadaje się na podjazdy, bo tak mają w obecnej deklaracji zgodności. My ustalaliśmy kostkę, zafakturowano kostkę, na etykietach naklejonych na paletach była kostka norma 1338. a okazało się że mamy płyty norma 1339.

Edytowane przez Sani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacopaco pokaż jakieś zdjęcia swojej kostki.

 

 

Na razie puszczam bez szczegółów. Schnięcie kostek Libet Via Trio Pastello (czerwone z innej partii prod. - po pierwszym ubijaniu (oczywiście guma była) 30 sztuk pękło. Po zimie dwie sztuki pęknięte. Dorobię jeszcze świeże zdjęcia suchej kostki z bliska

 

01.jpg02.jpg03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie coś mi się zdaje że ktoś pocyganił na cemencie i nie dam sobie głowy uciąć ale do tego powinien iść biały cement, a takowy ma markę zwykle 52,5 - jeśli zaś dał go za mało lub szary - to się będzie sypać. Piasek nie powinien dać aż takiej różnicy. Skądinąd wiem, że zwykle porządni producenci starają się by piasek jak najmniej się różnił.

W kwestii grubości.

1. Im cieńszy element tym, zwykle wytrzymuje mniejsze naciski - stąd z "urzędu" kostka 6 cm - powinna być przeznaczona do chodzenia lub jak się to ładnie zwie ruchu pieszego. Aby wytrzymać większy nacisk - musiłaby mieć o wiele więcej cementu a co za tym idzie mieć wyższą cenę. Tu pytanie dla domyślnych: do jest w kostce któa kosztuje poniżej 30 zł za m2? Lub w okolicy tej kwoty...

2. Kostka grubości 8 cm - jest typową kostką "na podjazdy" - lecz tak naprawdę fakt, że ma ona wytrzymałość (dokładniej beton z którego jest zrobiona 3 Mpa na ściskanie a nie 3,6 Mpa) że beton tam użytu jest jeszcze uboższy w cement niż poprzedni ale że ma większą grubość... Tak naprawdę powinni podawać jaka masa, jakie auto może tam stawać. Przy okazji osobowe auto o wadze 1,4 t oznacza, że na każdym z kół nacisk jest circa 350 kg...

3. Cement popiołowy o marce 32,5 - AV lub BV - znaczy że po 28 dniach jego wytrzymałość to 32,5 MPa a dla wielu siedzących w betonie owe popioły to zwykle paści, zwłaszcza worki.

4. W ramach ciekawostek 3 Mpa to circa 30,6 kg/cm2. Zakładając że auto waży, ma cztery koła etc. Szerokość koła to 165 70 R14 czyli szerokość to 16,5 cm, zakładając że opona dochodzi do ziemi na długości 1 cm to jest to powierzchnia ok 15 cm2. Czyli przy dopuszczalnym obciążeniu 3Mpa oznacza że w teorii taka kostka powinna wytrzymać auto o masie circa 2-2,2 t.. Kostka jest mała a autko stoi na dwóch, czyli przejmują one ok połowy nacisku. Nadaje się na podjazd? Nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłum roku nie było wyboru, w produkcji była tylko 6 centymetrowa i taką polecił projektant z Libetu, a w tym roku ją wycofali z produkcji i produkują tylko 8 centymetrową. Jeśli chodziłoby tylko o wygodę w czasie produkcji, to kto ryzykowałby utratę potencjalnego klienta który za grubszą kostkę musi więcej zapłacić? Teraz są takie czasy,że wszystko produkuje sie się tak aby produkt finalny był konkurencyjny - znaczy tani. Libet poprostu chce się nas pozbyć i na odczepnego powiedzieli, że zmiana grubości jest z powodu lepszego wyciągania z formy.

 

Poza tym to nie tyle chodzi o grubość co o zastosowanie. Projektant projektował podjazd i zastosował płyty brukowe " tylko na chodniki" a po naszej reklamacji zmienili deklaracje zgodności abyśmy nie mogli na tej podstawie domagać się wymiany na odpowiednią kostkę to znaczy robioną według innej normy i z innymi parametrami. 3 mp,a nie 3,6 mp.

Zmiana grubości według mnie to tylko dowód na to że 6 centymertowa nie nadaje się na podjazdy, bo tak mają w obecnej deklaracji zgodności. My ustalaliśmy kostkę, zafakturowano kostkę, na etykietach naklejonych na paletach była kostka norma 1338. a okazało się że mamy płyty norma 1339.

 

Dla mnie Twój problem to klasyczny przykład niezgodności towaru z umową i z tego tytułu reklamuj u sprzedawcy. Sprzedawca o wiele skuteczniej potem wyegzekwuje swoje prawa od producenta niż Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przeszliśmy tą drogę bez zadawalającego efektu( czytaj nie wymienimy). Teraz szukamy altrnatywy. Bardzo złości mnie to, że klient jest zupełnie bezbronny, a dokumenty można bezkarnie przerabiać!

 

Czy wyjaśniła sę już sprawa główna tego wątku, kostka została wymieniona lub jest coś na piśmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wykonawca odmawia kładzenia Libetu. Mówi, że Libet to ma najładniejszy katalog i to by było na tyle. Z firmą Libet nie chce mieć nic wspólnego. Poleca na przykład Awbud jakiś tam (podobny do Akropolu). Nie mam pojęcia co robić. Miałam wybrany Libet, myślałam, że nie ma się o co martwić, a po przeczytaniu tego wątku wątpię;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Do wszystkich, którzy pisali do mnie na PW: odpisywałem na każdą wiadomość, ale teraz dopiero się zorientowałem, że chyba te wiadomości nie wychodziły ze skrzynki.

Nie wiem dlaczego, ale nie mam ich w spisie "wysłane".

Lepiej będzie chyba, jak będziecie pisać do mnie na e-mail: grzegorz_si małpeczka poczta kropka onet kropka pl

Pozdrawiam

Moja sprawa na razie ciągle w "zawieszeniu", czekam na obiecaną wymianę na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...