Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bona Traffic HD


Recommended Posts

Myślę, że wiele rzeczy. Po piersze i najważniejsze. Nie zastosowałeś się do technologii Bona. Na bejce się aplikuje lakier podkładowy Prime Intense i to moze być przyczyną najwazniejszą. Jeżeli stosujesz produkty nie znając technologii, to równiez mam podejrzenia, że wykonawstwo było nie takie..

 

Witam,

 

według karty technicznej Bony (bejcy) na bejcę można stosować "system lakierów na bazie wody". Podkład Intense jest wymieniony jako przykład aplikacji - taką informację otrzymałem przez telefon (jeszcze przed zakupem lakierów)

Zresztą pomalowałem też lewą stronę stopni (nie bejcowaną) i efekt jest ten sam - czyli lepki, miękki lakier po nawet 2 dniach

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam,

 

według karty technicznej Bony (bejcy) na bejcę można stosować "system lakierów na bazie wody". Podkład Intense jest wymieniony jako przykład aplikacji - taką informację otrzymałem przez telefon (jeszcze przed zakupem lakierów)

Zresztą pomalowałem też lewą stronę stopni (nie bejcowaną) i efekt jest ten sam - czyli lepki, miękki lakier po nawet 2 dniach

 

pozdrawiam

 

http://www.bona.com/Global/Countries/Poland/Dokumentacja/Karty%20techniczne%2004%202011/Bejce/Bona%20Create.pdf

 

Ja tu przeczytałem, że na Bona Create można stosować tylko Prime Intense jeżeli bejcę chce się polakierować. A może czegoś nie rozumiem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem po wizycie eksperta z Bony.

 

Do Połoniny:

masz rację Bona Create można stosować najlepiej z Prime Intense lub Sportive Primer lub Naturale.

Nie należy stosować tej bejcy z podkładem Classic, ale na szczęście (uff) u mnie nie było żadnych negatywnych skutków -> czyli bejca nie pogryzła się z podkładem. Wszystko trzyma się jak należy - taka jest ocena eksperta (moja zresztą też :)

 

Odnośnie miękkiego lakieru po 2-3 dniach:

prawdopodobnie miałem niewłaściwą wilgotność i dlatego tyle to trwało (hmmm). Obecnie ( w weekend ) pomalowałem kolejną warstwę (trzecią) i muszę przyznać że ten lakier wygląda coraz lepiej (nawet bardzo dobrze) -> stwardniał (chociaż długo to trwało) i już nie jestem w stanie porysować go np paznokciem . Mam pytanie do fachowców: czy można przedobrzyć z ilością warstw tego lakieru ? wg moich obliczeń lakieru zostanie mi jeszcze na 2-3 warstwy, czyli łącznie będę miał 5-6 warstw

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...