Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DYMSZA REX- spełnienie marzeń <<<<<<Komentarze>>>>>>


Recommended Posts

Zamierzamy postawić bloczki fundamentowe. Jeśli pogoda pozwoli to jeszcze je ocieplić ale nie sądzę że damy radę, zresztą chyba nawet nie ma sensu . Ociepli się na wiosnę i wtedy też dokończymy fundament i polecimy z murami i dachem. Jak kasa pozwoli to i okna na jesień wstawimy.

Robimy etapami ze względu na to iż nie piszemy się na kredyt. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Obejrzałam Wasz dach bardzo dokładnie. Jest piękny. Ja planuję ułożenie gontu bitumicznego chociaż konstrukcja dachu jest tak solidna, że mogłaby być dachówka, jednak za bardzo boję się kosztów. Za to podobny będę miała kolor :) A jaki planujecie kolor elewacji?

Mam pytanie dotyczące konstrukcji dachu, a dokładnie o wiatrownice. Wydaje mi się, że u mnie podobnie jak u Was deski wystają poza ostatnią krokiew i w związku z tym wiatrownica jest troszkę głębiej . Mój dach oglądali ostatnio dekarze, przymierzałam się do obróbek blacharskich, i stwierdzili, że nie będzie do czego zamocować wiatrownicy i teraz zastanawiam się czy to jest błąd czy też tak czasem się robi. Cieśle nie zamontowali na dachu desek czołowych i wiatrownic na co dekarze też się mocno burzyli. Prawdopodobnie i tak nie oni będą robili ten dach , ale troszkę mnie to zaniepokoiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam Wasz dach bardzo dokładnie. Jest piękny. Ja planuję ułożenie gontu bitumicznego chociaż konstrukcja dachu jest tak solidna, że mogłaby być dachówka, jednak za bardzo boję się kosztów. Za to podobny będę miała kolor :) A jaki planujecie kolor elewacji?

Mam pytanie dotyczące konstrukcji dachu, a dokładnie o wiatrownice. Wydaje mi się, że u mnie podobnie jak u Was deski wystają poza ostatnią krokiew i w związku z tym wiatrownica jest troszkę głębiej . Mój dach oglądali ostatnio dekarze, przymierzałam się do obróbek blacharskich, i stwierdzili, że nie będzie do czego zamocować wiatrownicy i teraz zastanawiam się czy to jest błąd czy też tak czasem się robi. Cieśle nie zamontowali na dachu desek czołowych i wiatrownic na co dekarze też się mocno burzyli. Prawdopodobnie i tak nie oni będą robili ten dach , ale troszkę mnie to zaniepokoiło.

 

Witam u nas:)

 

Kurcze jeśli chodzi o wiatrówki to nie mam pojęcia jak to jest u nas dekarze byli jednocześnie cieślami i wszystko po kolei było montowane... Najlepiej poradzić się fachmanów:yes:

 

Natomiast elewacja bez wahania w kolorze kremu.:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Ja z rewizytą :bye:

Fajnie bo jesteśmy na podobnych etapach I budowlanych i Ludzikowych :-)

My pędzimy z budową ile tylko sie da Marzy mi się aby w połowie marca weszły tynki

 

Trzymam kciuki za Waszą szybką budowę i zdowia życzę duuużo

Całusy

Saly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam po długiej nieobecności. Pięknie się prezentuje Wasz domek z oknami. :yes: Widzę, że sezon rozpoczęty na całego elektryka następna w kolejce. Gratuluję i życzę powodzenia w następnych etapach.:p

 

Hej:) o tak sezon zaczęliśmy bardzo intensywnie okna są, elektryka się kończy, tynkarze w drodze ; ) pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...
Lusia w końcu się odezwałaś cieszę się z postępów woda w domu super :). A jesli chodzi o gaz to gazownia ma już projekt zrobiony i tylko ustala miejsce usytuowania gazomierza? Jeśli tak to gazomierz będzie lada dzień.... A gdzie ten parapet???? Edytowane przez krawczykowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:) no właśnie projekt "się robi" :D była dziś pani z gazowni i pyta gdzie chcemy mieć skrzynkę, mówimy że w ogrodzeniu tak jak teraz to się robi ale jest jak zwykle mały problemik :cool: normalne co nie? my z przodu nie mamy jakoś dużo miejsca na wjazd (po prostu tak optymalnie) i mówimy, ze płot chcemy w granicy. Pani zasugerowała byśmy przeszli się do gminy i zapytali czy nie będzie to problem w przyszłości by było to na papierku bo później mogą żądać rozbiórki płotu i może pojawić się większy problem. W niektórych gminach wymagają 5m od osi jezdni:jawdrop: także jutro maszeruję do gminy i pytam czy nie będą mieli jakiegoś "ale" jak postawimy płot w granicy...

 

Parapet wstawię tylko musiałam poczekać na zdjęcia od mężusia by zgrać z tel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...