Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Biały dach - malowanie


voytaschec

Recommended Posts

Witam.

W domu z lat 80-tych (tzw. kostka) z dachem czterospadzistym płaskim (można powiedzieć, że stropodach bo na ostatniej kondygnacji jest strop, a na nim od razu ułożony dach z tego co było pod ręką czyli kawałki cegieł, pustaków itp. - oczywiście nic palnego :)), pokrytym papą (obecnie ciemno czerwoną, charakterystyczna z takimi drobniutkimi kamykami) postanowiłem wyporządzić strych. Wysokość jest 2,2m, więc jako mieszkanie dla nie za wysokich się nadaje. Jednak problem jest w letnie dni, myślę, że ze względu na ciemny dach i brak izolacji na dachu. Jest tak gorąco, że jak nie ma wiatru to ciężko wytrzymać. Okna nie są duże, więc przez okna się nie nagrzewa, ściany są ocieplone, jedynie dach został do wymiany, ale w najbliższych latach nie planuję aż takiej inwestycji.

Chciałem zapytać czy pokrycie dachu białym farbnikiem (farba albo wapno) pomoże choć trochę? W internecie są białe membrany zewnętrzne, co by było idealne, ale nie widzę ich w żadnych sklepach:

http://www.muratorplus.pl/technika/dachy/biale-dachy_64266.html

Czy taki malowany dach trochę wytrzyma czy zaraz zostanie spłukany?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dach nie ma praktycznie izolacji cieplnej więc to nie wiele pomoże. Szkoda kasy. Chcąc podejść do tego profesjonalnie należy docieplić dach "styropapą" lub twardą wełną i pokryć papą lub folią (może być srebrzysta). Są już folie imitujące pokrycie blaszane na rąbek. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Kolor biały, ze względu na dużą jasność, ma silne właściwości refleksyjne, dzięki czemu redukuje nagrzanie powierzchni. Wymalowanie dachu na biało jest rozwiązaniem, które wytrzyma pewien czas, jednak nie wyeliminuje ostatecznie problemu. Docelowo proponowałbym zatem wykonanie izolacji dachu, która skutecznie zapobiegnie nadmiernemu nagrzewaniu się strychu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie rozwiazanie renowacyjne dla stropodachów :)

Materiał bitumiczny natryskiwany lub nakładany wałkiem, nie zawierający rozpuszczalników (wiec nie zjada styropianu) z możliwościa aplikacji bezpoednio na EPS/XPS lub na stare podłoże papowe. Ta warstwa zapewnia uszczelnienie takiego pokrycia dachowego, natomiast jeżeli potrzebujemy zmniejszenia tempteratury powłoki - na to przychodzi właśnie biała(lub barwiona na kilka kolorów), bardzo elastyczna (200%) i wodoodporna.

Ciekawe rozwiązanie, jeżeli ktoś jest zainteresowany - proszę o kontakt.

W skrócie można by to było nazwać: renowacyjna biała papa w płynie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...