Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Samochody


amalfi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 572
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...
chyba nielegalne (pomiar emisji spalin na przegladzie może nie przejść) ale ekonomicznie sprawiedliwe :-)

 

Gdzieś czytałam, że ten pomiar emisji spalin z filtrem i bez niewiele się różni. Może to było na zasadzie ekranów dźwiękoszczelnych, że ktoś musiał zarobić i to badziewie wstawiali na zasadzie atrapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest zgodne z prawem. Jakkolwiek można pozbyć się zapchanego katalizatora, zostawiając pustą puchę- atrapę dla diagnosty. Można zaślepić EGR, co zmniejszy jeszcze dodatkowo zużycie paliwa. Wszystko jednak wylezie w trakcie badania spalin... Wtedy bida.

Dodatkowo pojazdy produkowane po 2005 roku trudno jest oszukać oprogramowaniem.

 

Mój mechanik mówi, że stary diesel mógł stać na warsztacie uruchomiony i dało się wytrzymać pracując przy nim. Przy nowych się nie da, choć spaliny mają być "czystsze".

 

Zapycha się cholerstwo w jeździe po mieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wycinaja. Mowi sie ze raz na 2 tyg z dpf trzeba robic min 100km trasy w jedna strone z doba predkoscia. Inaczej sie kuouje benzyne i nie doplaca 15tys do nowego auta.. no ale teraz to po jablkach

 

Czyli muszę co dwa tygodnie do Radomia jeździć. :D Tylko od Skarżyska dwupasmówka się kończy i nie da się stówą jechać. W innych kierunkach podobnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Ja mam samochody od prawie 30 lat.Jak pamiętam to spaliny badali mi chyba ze 3 razy.W kwietniu byłem na przeglądzie.Samochód z 2007r.Spytałem diagnostę dlaczego nie bada spalin.Odpowiedział mi;"A po co?Przecież to prawie nowy samochód."

Jak jest dobry mechanik to można to dziadostwo wyciąć bez problemów.Zmapować silnik i po klockach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowi sie ze raz na 2 tyg z dpf trzeba robic min 100km trasy w jedna strone z doba predkoscia. Inaczej sie kuouje benzyne i nie doplaca 15tys do nowego auta.. no ale teraz to po jablkach

 

Trzeba odpowiednio* jeździć i nie ma problemu.

Od trzech lat jeżdżę dieslem z dpfem, zrobiłam nim 75 tys. km. Ani razu nie pojawił mi się komunikat o przepełnieniu i konieczności przepalania. Ani razu nie wymusił na mnie kontynuacji jazdy.

Wszystko samo niezauważalnie się dzieje, podczas normalnego użytkowania.

 

 

* - dać mu czasem (a nawet częściej) w d....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

Mam taki problem. Zięć sąsiada notorycznie zastawia mi samochód tak, że nie mogę wyjechać. Jak trąbię, wychodzi z ironiczną miną i jeszcze komentuje, że dobry kierowca to by wyjechał. Już nie mam zdrowia do tego żłoba. Niestety wyjechać się nie da, bo z boku jest murek i auto nie ma gdzie skręcić. Już miałam w planach wymazanie mu samochodu jakim gównem albo wręcz rozwalenie siekierą, tak mnie to wq......

Wiadomo, że powyższe rozwiązania narobią mnie kłopotów, więc odpadają. Do kogo Waszym zdaniem powinnam w majestacie prawa zadzwonić i czy takie zastawianie uniemożliwiające wyjazd jest jakoś karalne? Idzie lato, więc będzie często odwiedzał teściów, aby dzieci się pobawiły na ich podwórku, więc problem będzie jak w zeszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę tak zrobić. Myślę jeszcze, aby wtedy zastawiać bramę jego teściów, to może wszyscy się ogarną. To jest czysta złośliwość, bo wystarczy, aby stanął półtora metra dalej i rzeczywiście spokojnie wjadę i wyjadę, ale to typ chama. Teściowie nie lepsi, bo widzą i nie reagują. w święta widziałąm, że sąsiad wyszedł i kazał mu przestawić samochód, ale tak na co dzień jest zawwze to samo. Oczywiście parking jest jakieś 10 m dalej, ale musi podjechać prawie pod same drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...