Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja mechaniczna a bezpieczeństwo mieszkańców


Recommended Posts

Jestem zdecydowany na wentylację mechaniczną. Firma zrobiła mi projekt w którym rekuperator jest w kotłowni na parterze. Powietrze pobierane będzie przez ścianę na wysokości ok. 2m od ziemi.

 

Już kilka lat temu słyszałem o rabunkach z wykorzystaniem gazu usypiającego wpuszczanego do mieszkań przez wywiercone otwory w drzwiach. Dopiero teraz wpadła mi do głowy myśl, że wentylacja mechaniczna bardzo ułatwia sprawę, wystarczy puścić gaz w czerpnię.

 

Czy braliście pod uwagę taki scenariusz decydując się na wentylację mechaniczną ? Jak można się zabezpieczyć, co można zrobić mając np GWC i wlot z dala od domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowany na wentylację mechaniczną. Firma zrobiła mi projekt w którym rekuperator jest w kotłowni na parterze. Powietrze pobierane będzie przez ścianę na wysokości ok. 2m od ziemi.

 

Już kilka lat temu słyszałem o rabunkach z wykorzystaniem gazu usypiającego wpuszczanego do mieszkań przez wywiercone otwory w drzwiach. Dopiero teraz wpadła mi do głowy myśl, że wentylacja mechaniczna bardzo ułatwia sprawę, wystarczy puścić gaz w czerpnię.

 

Czy braliście pod uwagę taki scenariusz decydując się na wentylację mechaniczną ? Jak można się zabezpieczyć, co można zrobić mając np GWC i wlot z dala od domu ?

 

Jeśli masz dużo kasy, cenne przedmioty itd. to warto to wziąć pod uwagę, w innym przypadku wydaje mi się, że złodziejowi nie będzie się opłacało używać gazów usypiających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy czujnik podłączyć do centrali i problem z glowy

 

Ale jaki czujnik ? Bo z tego co się orientuję to czujniki są dedykowane do konkretnych gazów, choćby czad czy propan-butan. Nawet jak czujnik reaguje na dwa gazy to i tak ma we wnętrzu oddzielne sensory. Czy słyszałeś o czujnikach gazów usypiających ?

 

 

Jeśli masz dużo kasy, cenne przedmioty itd. to warto to wziąć pod uwagę, w innym przypadku wydaje mi się, że złodziejowi nie będzie się opłacało używać gazów usypiających.

 

Czasami wystarczy że ogródek jest ładnie wyprowadzony i już złodziej pomyśli sobie że właściciele śpią na pieniądzach co wcale nie musi być prawdą. A co do cennych przedmiotów, to dla jednego jest to Rembrandt na ścianie a dla drugiego srebrna łyżeczka po prababci. Reguły nie ma. Poza tym złodzieje nie zastanawiają się długo na włamie co ile kosztuje tylko biorą co jest i dopiero potem oceniają. Taka smutna prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...