Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Brak wentylacji, plesc i grzyb


Recommended Posts

Aby dobrze działa wentylacja w mieszkaniu należy zrobić wyciągi mechanicznie w pomieszczeniach brudnych tj. łazienka, ubikacja albo kuchnia.

A nawiewniki okienne :)

Nigdy nie montuj nawiewników w łazience.

 

Jestem chwilowo poza granicami kraju i mam wieksza chwile posiedziec na kompie i dlatego sie tak dowiaduje jak to zrobic. zamierzam zamontowac wentylatory w kuchni i lazience zeby wyciagly to "zurzyte" powietrze.

 

A czemu nie montowac nawiewnikow w lazience? mozesz to rozwianac jakos bardziej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem chwilowo poza granicami kraju i mam wieksza chwile posiedziec na kompie i dlatego sie tak dowiaduje jak to zrobic. zamierzam zamontowac wentylatory w kuchni i lazience zeby wyciagly to "zurzyte" powietrze.

 

A czemu nie montowac nawiewnikow w lazience? mozesz to rozwianac jakos bardziej ?

 

Bardzo proste ...

W pokojach "brudnych" czyli w takich których jest większa wilgotnośc gdybyś zastosował nawiewniki (wentylatory nawiewne) to wilgoć zamiast zostać wydalona na zewnatrz domu została by wdmuchana do domu , czyli wilgotność by się zwiększała zamiast zmniejszać ...

 

Dlatego u Ciebie:

 

1. Wentylatory w ścianie wywiewne w kuchni i łazience (wywiewniki) (Muszą działać nonstop aby zapewnić cyrkulację powietrza)

2. Nawiewniki w pozostałych pomieszczeniach (albo w oknach albo w ścianie).

 

I problemu nie będzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie skomplikowaliście Panowie prosty w sumie temat.

1. zamiast nawiewników w oknach można oczywiście zrobić dziurę w ścianie powiedzmy dia 100 mm - areodynamicznie to nawet lepiej

z tym, że w zimie może "ciągnąć" - dlatego proponowałem nawiewniki okienne.

 

2. wentylatory są niezbędne, bo nie mamy do czynienia ze słabą wentylacją tylko z jej KOMPLETNYM BRAKIEM i zauważalnym problemem z wilgocią.

wentylator będzie się włączał zgodnie z potrzebami [poziomem wilgotności] więc nie będzie nadmiernie wychładzał pomieszczeń.

 

Moim zdaniem powinno pomóc - szybciej lub wolniej w zależności od ustawienia wentylatora [ im więcej będzie pracował tym szybciej zauważymy efekt]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...