Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podatek katastralny - nowy pomysł na wywłaszczenia


darek63

Recommended Posts

Czyli tak: skoro wiesz, ze dyskusje prowadzą do osobistych docinek (zgodziłeś się nawet na to, że wiesz o tym lepiej), a jednak tu przyszedłeś i od razu zacząłeś agitację, to albo jesteś masochistą, albo ktoś płaci za to.

Nikt nie płaci za to. Nie bolą mnie docinki od kogokolwiek. To tylko słowa rzadko odzwierciedlające prawdę o mnie, a wytknięte komuś ataki osobiste służa do analizy rozmowy i wykazania że służą zastąpieniu argumentów.

Mogę Ci nawet powiedzieć kogo tu zastąpiłeś, ale już niech tak zostanie.

mów, mów

Ale co do chwalenia: Dość mętnie pływasz odnośnie wyjaśnień, za czym jesteś, co pochwalasz.Albo może nawet kogo.

Zadaj szczegółowe pytania to wtedy mogę się odnieść do tego szczegółowo.

Jak na osobnika z wykształceniem pedagogicznym, to raczej cienko Ci idzie.

brak związku z tematem . typowy wjazd personalny zamiast argumentacji bo moje wykształcenie nie ma tu znaczenia. Nie wiedziałem że wykszt. pedagogiczne jest gwarantem aby szło ,,nie cienko".

Albo się kamuflujesz i chcesz zabłysnąć później, albo jeszcze nie masz określonej strategii. Bo nie da się ukryć, że poprzednik padł.

Nie znam poprzednika. Nie ma strategii . Bycie zwykłym liberałem, libertarianinem to naprawdę normalna i nieskomplikowana rzecz. Wykazywanie niesprawiedliwości socjalizmu to wręcz powinność.

No więc powtórzę, nie odsyłaj mnie do raju i wskaż tutaj i teraz kogo (co?) pochwalasz.

Nie odesłałem do raju- wyraźnie to już wcześniej napisałem. Do raju wysyłają komuniści i socjaliści.

Żeby cię zachęcić, to ja powiem jasno, że jestem za powrotem monarchii.
I

Gratuluję.

stolicą w Wiedniu.

Nie ma znaczenia gdzie. Ma być sprawna w decyzjach i nie kierować się wolą większości tylko racjonalnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 440
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jak 200 lat będzie nienormalny? Też się znajdzie? I co wtedy, zęby w tynk? Czy przyjdziesz i bedziesz dalej agitował?

A co jak 1000, 100 000 lat? Chodzi o stan umysłu i świadomości społecznej do czego należy dążyć.

Niech będzie 200 lat, zawsze należy dbać o przyszłe pokolenia więc co to zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje pan z pominięciem słowa ,,złudnej" czyli odnosi się pan do półprawdy- po prostu typowa metoda kanciarza.

...

 

Zdaje się mamy następnego stoczniowca sfrustrowanego że nikt nie daje mu statków do spawania. "Mądrość ludowa" zawsze się przebije. :)

 

Piszesz żem kanciarz? Jakis dowód? "..To tylko słowa rzadko odzwierciedlające prawdę o mnie, a wytknięte komuś ataki osobiste służa do analizy rozmowy i wykazania że służą zastąpieniu argumentów...." Poznajesz to? "Mądrość ludowa", to oczywiste ale to twoje własne słowa.

 

"

Reforma w wykonaniu PiS i SLD w Szczecinie prowadzi np do stworzenia grup 24 osobowych na lekcjach języków obcych. Na tyle pozwala idiotyczna ustawa. Dyrektor nie może, on musi! Tak ma łączyc grupy by było w nich maksymalnie dużo uczniów. Może łączyć grupy o różnym stopniu zaawansowania lub z róznych klas. Mają być 24 osoby. To taki "patent" PiS i SLD na poprawę jakości nauczania. Na co potrzeba prezydentowi Szczecina pieniędzy? Na stadion piłkarski. Ma być. Szkoły nie są ważne. Kosztują płacić trzeba a efekty gdzieś tam po latach. Nasz prezydent potrzebuje sukcesów natychmiastowych. Taki ograniczony człowiek.

 

To co piszesz o oświacie świadczy że zielonego pojęcia nie masz ani o istniejącym u nas stanie rzeczy ani o nowoczesnym szkolnictwie. Powtarzasz banały z magla bez zastanowienia sie nad ich sensem.

 

Problemem Polski czego "kolego" w swoim ograniczeniu nie zauważasz jest to że partia centro-lewicowa jaką jest PO jest jednocześnie partią najbardziej na prawo w polskim parlamencie. PiS to socjalizmi w najczystszej postaci. Sojusz górników, hutników, stoczniowców i związkowców z holotą kibolską. Proletariusze całej Polski łączcie sie pod sztandarami PiS!

 

Tak przy okazji, bardzo naiwne te twoje niby prawicowe poglądy. Wyważasz otwarte drzwi i do tego nie te co trzeba.

.

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.., to ja powiem jasno, że jestem za powrotem monarchii. I stolicą w Wiedniu.....

 

Gott erhalte, Gott beschütze

Unsern Kaiser, unser Land!

Mächtig durch des Glaubens Stütze,

Führt er uns mit weiser Hand!

Laßt uns seiner Väter Krone

Schirmen wider jeden Feind!

Innig bleibt mit Habsburgs Throne

Österreichs Geschick vereint!

Fromm und bieder, wahr und offen

Laßt für Recht und Pflicht uns stehn;

Laßt, wenns gilt, mit frohem Hoffen

Mutvoll in den Kampf uns gehn

Eingedenk der Lorbeerreiser

Die das Heer so oft sich wand

Gut und Blut für unsern Kaiser,

Gut und Blut fürs Vaterland!

Was der Bürger Fleiß geschaffen

Schütze treu des Kaisers Kraft;

Mit des Geistes heitren Waffen

Siege Kunst und Wissenschaft!

Segen sei dem Land beschieden

Und sein Ruhm dem Segen gleich;

Gottes Sonne strahl' in Frieden

Auf ein glücklich Österreich!

Laßt uns fest zusammenhalten,

In der Eintracht liegt die Macht;

Mit vereinter Kräfte Walten

Wird das Schwere leicht vollbracht,

Laßt uns Eins durch Brüderbande

Gleichem Ziel entgegengehn

Heil dem Kaiser, Heil dem Lande,

Österreich wird ewig stehn!

 

Niestety, to se nevrati.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz żem kanciarz? Jakis dowód? "..To tylko słowa rzadko odzwierciedlające prawdę o mnie, a wytknięte komuś ataki osobiste służa do analizy rozmowy i wykazania że służą zastąpieniu argumentów...." Poznajesz to? "Mądrość ludowa", to oczywiste ale to twoje własne słowa.

Dowód jest wyżej, brak słowa ..złudnej" to ewidentna manipulacja. Kanciarz w pisaniu , kłamca, specjalna manipulacja słowami. o to chodziło. Ale uderz w stół...

 

"

Reforma w wykonaniu PiS i SLD w Szczecinie prowadzi np do stworzenia grup 24 osobowych na lekcjach języków obcych. Na tyle pozwala idiotyczna ustawa. Dyrektor nie może, on musi! Tak ma łączyc grupy by było w nich maksymalnie dużo uczniów. Może łączyć grupy o różnym stopniu zaawansowania lub z róznych klas. Mają być 24 osoby. To taki "patent" PiS i SLD na poprawę jakości nauczania. Na co potrzeba prezydentowi Szczecina pieniędzy? Na stadion piłkarski. Ma być. Szkoły nie są ważne. Kosztują płacić trzeba a efekty gdzieś tam po latach. Nasz prezydent potrzebuje sukcesów natychmiastowych. Taki ograniczony człowiek.

To są przypadki, nie interesują mnie, A posłowie PO palili marihuanę itp- to mniej więcej takie przekrzykiwanie się.

 

To co piszesz o oświacie świadczy że zielonego pojęcia nie masz ani o istniejącym u nas stanie rzeczy ani o nowoczesnym szkolnictwie. Powtarzasz banały z magla bez zastanowienia sie nad ich sensem.

Tylko pan ocenił, bez argumentacji.oto pana metoda:

Triumfalnie ogłosić, że dowiodło się czegoś, choć wcale z dyskusji tak nie wynika (często skutkuje przy nieśmiałym przeciwniku).

 

 

Problemem Polski czego "kolego" w swoim ograniczeniu nie zauważasz jest to że partia centro-lewicowa jaką jest PO jest jednocześnie partią najbardziej na prawo w polskim parlamencie. PiS to socjalizmi w najczystszej postaci. Sojusz górników, hutników, stoczniowców i związkowców z holotą kibolską. Proletariusze całej Polski łączcie sie pod sztandarami PiS!

Merytorycznie że PO to socjal perfidny:

1. przy obecnym poziomie podatków(ponad 80%) podniesienie VATu do 23%, składki rentowej, wieku emerytalnego, cięcie składki do OFE to efekt szukania pieniędzy typowy dla socjalistów

2. Podniesienie płac policjantom i niektórym służbom mundurowym FAKT!!! wraz z ograniczeniami w demonstracjach to sztuczka typowa dla bojących się własne dupsko

3. PO głosowała za becikowym bo mało kto z wykształciuchów o tym wie

4. podniesienie składki obowiązkowej dla prowadzących działalność o 150 zł w 2 lata!!!!!!!!!!

5. Walka z kryzysem za pomocą potężnego zadłużenia na potrzeby igrzysk- a kryzys rozwiązuje się za pomocą cięcia wydatków a nie ich zwiększania- to mało znana informacja dla tępych zwolenników PO

Nie interesuje mnie PiS, nie ma ich u władzy od 5 lat więc niech sie zajmą byciem opozycją. Obecnie rządzi PO i to oni sa odpowiedzialni za własne decyzje.

 

Co do wieku emerytalnego- nie chodzi o fakt podniesienia do 67 ale o to że zrobiono to dla ludzi którzy już obecnie zaczęli pracę- to jest złamanie podstawowych zasad stanowienia prawa. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie aby podnieść wiek komukolwiek kiedykolwiek nawet na rok przed emeryturą.

Można podnieść wiek ale dla rozpoczynających pracę.

Edytowane przez tremors
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie PiS, nie ma ich u władzy od 5 lat więc niech sie zajmą byciem opozycją.

 

Pod szpic to my, a nie nas. Twoje słownictwo, oparte o "czerwoną książeczkę"* Zbawcy Polski, nie pozostawia cienia wątpliwości, agitatorze.

A ja myślałem, że masz coś do powiedzenia. Zapamiętaj sobie, pedagogu, że przekonywania ludzi nie zaczyna się od epitetów, a argumentów.

Możesz se dać spokój, szkoda wysiłku przy tej pogodzie.

 

*) To parafrazyjne nawiązanie do książeczki Mao, której znajomość była w Kitaju bardziej powszechna niż Koranu u Talibów. I tylko jej słowami można było pisać i rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pod szpic to my, a nie nas. Twoje słownictwo, oparte o "czerwoną książeczkę"* Zbawcy Polski, nie pozostawia cienia wątpliwości, agitatorze.

A ja myślałem, że masz coś do powiedzenia. ...

...

... "nowe - stare wytyczne" w innym opakowaniu :)

"maryjana-proktowklejkę" (nie sprawdził się tępak) zastąpino kimś bardziej "yntelygentnym" :confused: :rolleyes: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod szpic to my, a nie nas. Twoje słownictwo, oparte o "czerwoną książeczkę"* Zbawcy Polski, nie pozostawia cienia wątpliwości, agitatorze.

A ja myślałem, że masz coś do powiedzenia. Zapamiętaj sobie, pedagogu, że przekonywania ludzi nie zaczyna się od epitetów, a argumentów.

Możesz se dać spokój, szkoda wysiłku przy tej pogodzie.

 

*) To parafrazyjne nawiązanie do książeczki Mao, której znajomość była w Kitaju bardziej powszechna niż Koranu u Talibów. I tylko jej słowami można było pisać i rozmawiać.

 

Gdzie jest choć jeden argument w tym co pan tutaj napisał. Robi pan tutaj za trolla?

Należy używać epitetów byle nie kłamliwych.

 

Oczywiście PiS to typowa populistyczna partia bez planu gospodarczego ale tak jak mówię ocenia się rządzących no albo porównuje do SLD PRLu a nawet tutaj PO wypadnie bardzo blado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... cóż ... katastroficzne wizje i spiski ... to jedna z (nie tyko) polskich specjalności :)

Podatek katastralny płacę już prawie trzydzieści lat i uważam go za jeden z najbardziej "sprawiedliwych" podatków.

Z czegoś przecież trzeba ten "burdel gminny" utrzymać :) ... wliczając w to drogi, szkoły, parki (wraz z ich remontami), utrzymanie porządku i takie tam :)

Sprawiedliwe według pana jest karanie wyższym podatkiem kogoś kto dzięki swojej wiedzy, pracy i zdolności oszczędzania dorobił się droższej nieruchomości.

Jeśli tak to jest pan socjalistą.

chef paul napisał

otóż ... "ubawiły" mnie niezmiernie "lęki wzbogaconych" (wzrostem wartości ich nierucomości) ... udzielę im bezpłatnej porady ... jeżeli nie stać Cię na jazdę Lambargini sprzedaj je i kup sobie rower ... drogą działkę w luksusowym miejscu z kamienicą o pow. 5000 m/2 można sprzedać, nabywając w zamian nieruchomość (mieszkanie /dom) któery jesteśmy w stanie utrzymać

 

Nie stać to może kogoś na coś z powodu wysokiej ceny wynikłej z wolnego rynku a NIE z powodu PODATKU NA TO NAŁOŻONEGO. Głupie teksty o drogim samochodzie są nietrafione i jeszcze bardziej umieszczają pana w jednym szeregu z rządzącymi, socjaluchami.

 

chef paul napisał

Podatek katastralny obowiązuje w całym cywilizowanym świecie ... więc skąd te obawy przed jego wprowadzeniem ?

A porównał pan wysokość wszystkich podatków? Nie i dlatego takie typowe bzdety tu pociska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna uargumentowana wypowiedź.

Wypowiedź "uargumentowana" ma cel przedstawienie argumentów jak sama nazwa wskazuje. Zakłada jednocześnie że ten do którego jest kierowana jest w stanie te argumenty pojąć. Tu niestety nie mamy do czynienia z takim przypadkiem. Jak zrozumiesz choćby część tego co już tu napisano to możemy na argumenty porozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij o Kazimierzu Wielkim. Przeciętny chłop miał wtedy ponad 20 krów.

 

Uogólnienie (instantia) – rozszerzając wypowiedź przeciwnika poza jej normalne granice (bardziej ogólnikowe twierdzenie łatwiej zaatakować). w połączeniu z :

Dywersja: Widząc, że zaczynamy przegrywać, rozpoczynamy mówić zupełnie o czymś innym, jak gdyby to było argumentem przeciwnym (bezczelne, kiedy nie dotyczy to w ogóle tematu dyskusji).

 

takie właśnie metody w dyskusji pan stosuje.

Edytowane przez tremors
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź "uargumentowana" ma cel przedstawienie argumentów jak sama nazwa wskazuje. Zakłada jednocześnie że ten do którego jest kierowana jest w stanie te argumenty pojąć. Tu niestety nie mamy do czynienia z takim przypadkiem. Jak zrozumiesz choćby część tego co już tu napisano to możemy na argumenty porozmawiać.

 

Burak, a ciska się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź "uargumentowana" ma cel przedstawienie argumentów jak sama nazwa wskazuje. Zakłada jednocześnie że ten do którego jest kierowana jest w stanie te argumenty pojąć. Tu niestety nie mamy do czynienia z takim przypadkiem. Jak zrozumiesz choćby część tego co już tu napisano to możemy na argumenty porozmawiać.

ad personam: Widząc, że przeciwnik jest mocniejszy, atakować go osobiście, obrażać lub w jakikolwiek sposób porzucać prawdziwy przedmiot sporu.

dalej brak argumentów i wjazd personalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uogólnienie (instantia) – rozszerzając wypowiedź przeciwnika poza jej normalne granice (bardziej ogólnikowe twierdzenie łatwiej zaatakować). w połączeniu z :

Dywersja: Widząc, że zaczynamy przegrywać, rozpoczynamy mówić zupełnie o czymś innym, jak gdyby to było argumentem przeciwnym (bezczelne, kiedy nie dotyczy to w ogóle tematu dyskusji).

 

takie właśnie metody w dyskusji pan stosuje.

 

Ty inteligentny inaczej, gdybyś się uczył w szkole, to wiedziałbyś, że napisałem najszczerszą prawdę, tumanie. W dodatku całkowicie nawet na temat. Zaglądnij do "Historii Piastów", nieboraku. Jeśli w ogóle ten tytuł coś Ci mówi.

Ode mnie tyle, nie dam ci więcej zarobić, buraku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...