Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podatek katastralny - nowy pomysł na wywłaszczenia


darek63

Recommended Posts

Ty inteligentny inaczej, gdybyś się uczył w szkole, to wiedziałbyś, że napisałem najszczerszą prawdę, tumanie. W dodatku całkowicie nawet na temat. Zaglądnij do "Historii Piastów", nieboraku. Jeśli w ogóle ten tytuł coś Ci mówi.

Ode mnie tyle, nie dam ci więcej zarobić, buraku.

Ale zastosował pan ironię polegająca na:Uogólnienie (instantia) – rozszerzając wypowiedź przeciwnika poza jej normalne granice (bardziej ogólnikowe twierdzenie łatwiej zaatakować).

oto dowód: ja napisałem

Oczywiście PiS to typowa populistyczna partia bez planu gospodarczego ale tak jak mówię ocenia się rządzących no albo porównuje do SLD PRLu a nawet tutaj PO wypadnie bardzo blado.

a pan wykrot odpowiedział ironicznie:
Nie zapomnij o Kazimierzu Wielkim. Przeciętny chłop miał wtedy ponad 20 krów

a teraz pan wali personalnie pisząc,,inteligenty inaczej, tumanie,nieboraku, buraku"

ad personam: Widząc, że przeciwnik jest mocniejszy, atakować go osobiście, obrażać lub w jakikolwiek sposób porzucać prawdziwy przedmiot sporu.

Edytowane przez tremors
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 440
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ad personam: Widząc, że przeciwnik jest mocniejszy, atakować go osobiście, obrażać lub w jakikolwiek sposób porzucać prawdziwy przedmiot sporu.

dalej brak argumentów i wjazd personalny

O) czym ty wogóle piszesz? Te argumenty niby czemu miałyby słuzyć? Przecież to co wypisujesz to bełkot jakiś. Pomieszanie z poplątaniem. Nawet nie ma jak sie do tego odnieść, pomijając to czy ktokolwiek miałby ochotę na rozmowę z kolejnym "nawiedzonym".

 

Dam ci szansę. Topik jest o podatku katastralnym czy też może wg intencji założyciela o nowym pomyśle (rządu jak sie można domysleć) na wywłaszczenia Polaków.

Wypowiedz sie na ten temat tylko bez obrażania kogokolwiek na dzień-dobry, spróbujemy wymienic się argumentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie bełkot tylko wskazanie na opis sposobów nieuczciwej dyskusji.

 

moje argumenty na nie:

1. wysokość łącznych podatków w Polsce wynosi ponad 80% więc kolejne obciążenia spowodują jedynie spadek wpływów do budżetu, teraz można/należy tylko obniżać podatki

2. Jest to podatek typowo rozwijający socjalizm, to podatek tak naprawdę dochodowy bo osoba, która dorobiła się nieruchomości płaci więcej od osoby, która niczego się nie dorobiła. To kara za pracę i oszczędność.

3. Argument, że w innych krajach takie coś istnieje jest bez sensu bo należałoby porównywać identyczne obszary pod wieloma względami.

(Jeśli )w USA jest ale tam na przykład obywatel nie jest okradany na podatkach nałożonych na paliwo, itp.można tak sobie gdybać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawiedliwe według pana jest karanie wyższym podatkiem kogoś kto dzięki swojej wiedzy, pracy i zdolności oszczędzania dorobił się droższej nieruchomości.

Jeśli tak to jest pan socjalistą.

...

Nie stać to może kogoś na coś z powodu wysokiej ceny wynikłej z wolnego rynku a NIE z powodu PODATKU NA TO NAŁOŻONEGO. Głupie teksty o drogim samochodzie są nietrafione i jeszcze bardziej umieszczają pana w jednym szeregu z rządzącymi, socjaluchami.

...

A porównał pan wysokość wszystkich podatków? Nie i dlatego takie typowe bzdety tu pociska.

Twoje psychoanalizy na mój temat są po prostu bezcenne :lol: ... mieszkając w tym okropnym, socjalistycznym US lat z górą trzydzieści, zostałem do cna zindoktrynozowany i całkowicie już przesiąknąłem ideami socjalizmu ;)

 

Wracając jednak do tematu:

Podatek katastralny jest z założenia "podatkiem od wartości" a nie "podatkiem w wysokości" ... i niestety jeżeli kokoś na jakąś "wartość" nie stać, musi zadowolić się wartością niższą (zgodnie z swoimi dochodami i możliwościami finansowymi).

Nie chce mnie się wdawać w dyskusję na temat podatków w ogólości, z osobami które sprowadzają sprawy fiskalne, do poziomów rozumowania ekonomicznych idiotów.

 

... i w odpowiedzi:

...

3. Argument, że w innych krajach takie coś istnieje jest bez sensu bo należałoby porównywać identyczne obszary pod wieloma względami.

(Jeśli )w USA jest ale tam na przykład obywatel nie jest okradany na podatkach nałożonych na paliwo, itp.można tak sobie gdybać

... bredzisz i wprowadzasz ludzi w błąd - podatek na paliwo jest jednym z najwyższych podatków w US ... cóś się chyba Tobie popierdoliło ... Arabia Saudyjska to nie Stany Zjednoczone Ameryki :)

 

 

ps - zastanawiam się czy forumowicze z FM, nie powinni wystąpić z listem otwartym do Prezesa Jarosława o wysyłanie na ten "front ideologiczny" osoby trochę bardziej rozgarnięte umysłowo (wydawać by się również mogło, że opcja "kopiuj - wklej", już się skompromitowała)

Chętnie taki list podpiszę (mogę nawet w wolnej chwili współredagować) :)

Edytowane przez Chef Paul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje psychoanalizy na mój temat są po prostu bezcenne :lol: ... mieszkając w tym okropnym, socjalistycznym US lat z górą trzydzieści, zostałem do cna zindoktrynozowany i całkowicie już przesiąknąłem ideami socjalizmu ;)

Usa to kraj w którym zaraza socjalizmu robi spustoszenie, widać dokładnie po budżecie i drukarkach pieniędzy. Oczywiście nie twierdze że Europa jest lepsza.

W USA również są socjaliści,np pan prezydent kukiełka, obecnie w USA nie rzadzą partie wolnościowe typu Tea party .

Podatek katastralny jest z założenia "podatkiem od wartości" a nie "podatkiem w wysokości" ... i niestety jeżeli kokoś na jakąś "wartość" nie stać, musi zadowolić się wartością niższą (zgodnie z swoimi dochodami i możliwościami finansowymi).

Myli pan pojęcia i nie czytał pan uważnie wcześniejszych postów. Ale tłumaczę. Nie stać na jakąś wartość oznacza, że nie ma pieniędzy na zapłacenie przy transakcji kupna, ewentualnie kosztów utrzymania ale nie ma to związku podatkiem na to nałożonym!!!!! kosztami utrzymanie nie mogą być wysokie podatki!!!!!!!!!!!! a już na pewno podatki nałożone od wartości która jest fikcyjna bo ustalana sztywno. Wartość to to ile ktoś za to zapłaci a nie ile państwo sobie wyduma.

podatek od wartości oznacza że im jesteś lepszy i bogatszy tym bardziej państwo Cię okrada nakładając podatki. Dlatego ludzie bogaci ukrywają dochody a naiwni wierzą w bajki buffeta o chęci płacenia podatków przez bogatych.

Nie chce mnie się wdawać w dyskusję na temat podatków w ogólości, z osobami które sprowadzają sprawy fiskalne, do poziomów rozumowania ekonomicznych idiotów.

zastosował pan typową sztuczkę polegającą na :

Argument ostatni – ad personam: Widząc, że przeciwnik jest mocniejszy, atakować go osobiście, obrażać lub w jakikolwiek sposób porzucać prawdziwy przedmiot sporu. Rzucać inwektywami - używanie słów obraźliwych wobec przeciwnika, np:"Ty i całe Twoje stronnictwo jesteście przykładami chorej ambicji, przy maleńkich móżdżkach"

... i w odpowiedzi:

... bredzisz i wprowadzasz ludzi w błąd - podatek na paliwo jest jednym z najwyższych podatków w US ... cóś się chyba Tobie popierdoliło ... Arabia Saudyjska to nie Stany Zjednoczone Ameryki :)

Nigdzie nie napisałem że ten podatek w stosunku do innych podatków w USA jest niski. W stosunku do np Europy maja tanie paliwo bo jest nisko opodatkowane ale jeśli pan źle to zrozumiał to wybaczam.

ps - zastanawiam się czy forumowicze z FM, nie powinni wystąpić z listem otwartym do Prezesa Jarosława o wysyłanie na ten "front ideologiczny" osoby trochę bardziej rozgarnięte umysłowo (wydawać by się również mogło, że opcja "kopiuj - wklej", już się skompromitowała)

Chętnie taki list podpiszę (mogę nawet w wolnej chwili współredagować)

:

brak związku z tematem, typowa błazenada i udawanie inteligenta.

Edytowane przez tremors
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mnie się wdawać w dyskusję na temat podatków w ogólości, z osobami które sprowadzają sprawy fiskalne, do poziomów rozumowania ekonomicznych idiotów.

 

Pawełku, daj spokój, to indywiduum jest romantyczne jak automat do sprzedaży prezerwatyw. Nic innego ze swoich czeluści nie wyrzuci, tylko to, czym go załadowali. I zupełnie go nie obchodzi, że po paru razach, to jego zajęcie staje się po prostu nudne. Oni, po praniu mózgu, wszyscy są podobni; myślą jednolicie myślami wodza. I nawet są przekonani, że jest im dobrze. Zwyczajna sekta, nie ma się czym podniecać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie bełkot tylko wskazanie na opis sposobów nieuczciwej dyskusji.

 

moje argumenty na nie:

1. wysokość łącznych podatków w Polsce wynosi ponad 80% więc kolejne obciążenia spowodują jedynie spadek wpływów do budżetu, teraz można/należy tylko obniżać podatki

2. Jest to podatek typowo rozwijający socjalizm, to podatek tak naprawdę dochodowy bo osoba, która dorobiła się nieruchomości płaci więcej od osoby, która niczego się nie dorobiła. To kara za pracę i oszczędność.

3. Argument, że w innych krajach takie coś istnieje jest bez sensu bo należałoby porównywać identyczne obszary pod wieloma względami.

(Jeśli )w USA jest ale tam na przykład obywatel nie jest okradany na podatkach nałożonych na paliwo, itp.można tak sobie gdybać

 

Miałeś się odnieść do tematu wątku czyli pomysłu na wywłaszczenia przy pomocy podatku katastralnego. Masz problem ze zrozumieniem tego tytułu?

 

No ale niech będzie:

 

Ad1. "...wysokość łącznych podatków w Polsce wynosi 80%..." - 80% czego? Dochodów? Przychodów? Zaczynasz od bzdury.

Podatek katastralny miałby zastąpić gruntowy, którego wysokość jesti wysysana z palca i tak naprawdę tylko od kaprysu urzędników zależy.. Nie ma ŻADNEGO projektu wysokości tego podatku, sposobu jego naliczania, ewentualnych ulg czy też sposobu wyceny nieruchomości. Jest w tej chwili tak samo realny jak podatek od smarków w nosie.

Byłby jednak podatkiem zależnym tylko od realnej wartości nieruchomości a nie od czyjegoś widzimisię jak teraz podatek gruntowy. Byłby krokiem w normalność. Niestety jego wprowadzenie to jest w tej chwili praktycznie niemożliwe.

 

Ad.2 Każdy podatek jest jakoś tam socjalistyczny w swoim charakterze. Niestety bez podatków nie potrafimy funkcjonować. Możemy tylko dbac by były one naliczane zgodnie z interesem społecznym. To też taki wyświechtany banał ale nic lepszego nad to nie mamy. Jest społeczeństwo więc musza być w nim mechanizmy które zadbają o wszystkich, czasem wbrew jednostkom. Podatek katastralny to podatek od wartości. Od samochodu placisz i nie narzekasz. Masz dużo podziel się z innymi. Państwo to aparat ucisku, nie wiedziałes o tym?.

 

Ad. 3 Jeżeli jest w innych krajach to jest to bardzo poważna wskazówka że jest to dobre rozwiązanie. Polska jest krajem nienormalności. Podatek katastralny byłby krokiem w tą normalność. Niestety zdaje się długo na niego jeszcze poczekamy.

 

To wszystko już w tym wątku było tylko zdaje się czytać ci się nie chce.

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawełku, daj spokój, to indywiduum jest romantyczne jak automat do sprzedaży prezerwatyw. Nic innego ze swoich czeluści nie wyrzuci, tylko to, czym go załadowali. I zupełnie go nie obchodzi, że po paru razach, to jego zajęcie staje się po prostu nudne. Oni, po praniu mózgu, wszyscy są podobni; myślą jednolicie myślami wodza. I nawet są przekonani, że jest im dobrze. Zwyczajna sekta, nie ma się czym podniecać.

standardowo bez argumentów tylko podjazd personalny. Typowa metoda jak się wydaje człowiekowi że jest śmieszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś się odnieść do tematu wątku czyli pomysłu na wywłaszczenia przy pomocy podatku katastralnego. Masz problem ze zrozumieniem tego tytułu?

Odniosłem się do samego podatku katastralnego. Ewentualne wywłaszczenie jest oczywiscie nastepstwem jeśli nie będzie kogoś stac na zapłacenie tego haraczu.

 

Ad1. "...wysokość łącznych podatków w Polsce wynosi 80%..." - 80% czego? Dochodów? Przychodów? Zaczynasz od bzdury.

Od bzdury? Napisze prosto: Zarabił obywatel 100 zł brutto. od razu 40% oddaje na koszty pracy,ZUS, obowiązkowe(niekonstytucyjne)ubezpieczenia, zostaje 60 zł

Obywatel kupuje w sklepie różne dobra , płaci w większości 23% VATu i czyli kwota 60 zł jest pomniejszona o 13.80 zł, zostaje mu 46,2 zł.

Oczywiście nie tylko wydaje się pieniądze na zakupy ale obywatel zmuszany jest do płacenia np za obowiązkowe badanie pojazdu, płaci za benzynę(spora część budżetu domowego) opodatkowaną z 1.5 zł na 5.50 zł!!!! obywatel płaci również w urzędzie za możliwość rejestracji samochodu, płaci obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, płaci także za ksero w ośrodku zdrowia chcąc być posiadaczem swoich danych o zdrowiu, ale mało tego płaci także za posiadanie radia w komórce i telewizorka w zegarku tak , tak całe 18 zł/miesiąc, płaci również podatek od nieruchomości itp. to są wszystko podatki.akcyzy, podatek dochodowy itp.

Dokładnie by policzyć i zostanie panu 15%-20% z kwoty 100zł. Tyle pan może pan uważać za nieopodatkowane.

w smieszny sposób jest to pokazane tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=lTyzy0gmzUw od 1.20 do 2.30

 

Podatek katastralny miałby zastąpić gruntowy, którego wysokość jesti wysysana z palca i tak naprawdę tylko od kaprysu urzędników zależy.. Nie ma ŻADNEGO projektu wysokości tego podatku, sposobu jego naliczania, ewentualnych ulg czy też sposobu wyceny nieruchomości.

Wysokośc podatku nie jest wyssana z palca tylko z POTRZEB FINANSOWYCH PAŃSTWA< GMINY ITP.!!!!

 

Byłby jednak podatkiem zależnym tylko od realnej wartości nieruchomości a nie od czyjegoś widzimisię jak teraz podatek gruntowy.

Dokładnie na odwrót bo dana nieruchomość jest tyle warta ile za nią jest w stanie zapłacić klient. Jak pan wyznaczy realną wartość nieruchomości?

Dlaczego zamożny człowiek ma płacić więcej a pijak w kawalerce mniej????? Dlaczego ma się zabierać motywację ludziom do bogacenia się????

 

Ad.2 Każdy podatek jest jakoś tam socjalistyczny w swoim charakterze. Niestety bez podatków nie potrafimy funkcjonować. Możemy tylko dbac by były one naliczane zgodnie z interesem społecznym.

W interesie społecznym jest aby się ono bogaciło a jak ma się bogacić skoro im więcej człowiek zarabia, oszczędza9nieruchomość) tym więcej mu się zabiera?????

 

 

To też taki wyświechtany banał ale nic lepszego nad to nie mamy. Jest społeczeństwo więc musza być w nim mechanizmy które zadbają o wszystkich, czasem wbrew jednostkom.

Od kiedy to mechanizmy mają dbac o wszystkich. To ludzie mają dbać o samych siebie!!!!!! Smród socjalizmu.

 

Podatek katastralny to podatek od wartości. Od samochodu placisz i nie narzekasz. Masz dużo podziel się z innymi.

Narzekam jak każdy normalny obywatel.Samochód jest tyle wart ile płaci za niego klient a nie książeczka z cenami rynkowymi. Czy państwo gwarantuje bezproblemowy skup samochodu za cenę w książeczce urzędnika??? Pomyśl pan.

 

Państwo to aparat ucisku, nie wiedziałes o tym?.

Wiedziałem i wiem dlatego należy z tym walczyć aby ten ucisk był minimalny i konieczny by zaspokoić obywatelowi dobra których sam nie jest w stanie wypracować np wojsko.

 

.

3 Jeżeli jest w innych krajach to jest to bardzo poważna wskazówka że jest to dobre rozwiązanie. Polska jest krajem nienormalności. Podatek katastralny byłby krokiem w tą normalność. Niestety zdaje się długo na niego jeszcze poczekamy.

W innych krajach jest wiele głupich i dobrych pomysłów. kolejny argument w stylu powoływania się na jakiś autorytet. Chce pan benzyne po 8-10 zł bo tak jest w innym kraju z racji jeszcze wyższych podatków? Naprawdę proszę się zastanowić.

Argumentum ad verecundiam: Używać zamiast argumentów odwołań do autorytetów, szczególnie tych, którzy są powszechnie szanowani,

Edytowane przez tremors
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Wiedziałem że to na nic no ale nikt mi nie zarzuci że nie próbowałem.

 

Drogi "kolego" wypisuj sobie dalej te "mądrości ludowe" ale może znajdź jakies forum dla przedszkolaczków. Ich na pewno przekonasz takimi stwierdzeniami jak: "...Wysokośc podatku nie jest wyssana z palca tylko z POTRZEB FINANSOWYCH PAŃSTWA< GMINY...". Pdatek katastralny to uniemozliwia? To dobrze czy źle? Zapytaj kogoś mądrzejszego jak sam nie rozumiesz.

 

Koniec mojej z toba rozmowy. Nie pojmujesz najprostszych rzeczy. Niemniej jednak twoje wyliczenie wysokości płaconych podatków będę pokazywał wszystkim. Niech też maja radochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzanie podatku katastralnego jest tu przedstawiane jako gra między PO i PIS. Nieco inaczej, ale przez obie strony.

Przeciwnicy PIS-u (nikt tu się nie przedstawia jako zwolennik PO) wydają się go popierać chociażby na złość oponentom, przeciwnicy PO (nikt tu się nie przedstawia jako zwolennik PIS) akcentują podnoszenie podatków przez PO.

 

 

Parę deklaracji politycznych z ostatnich dni:

-"Premier Donald Tusk zapewnił jednak, że rząd nie przewiduje wprowadzenia podatku katastralnego i ocenił, że wystąpienie PiS ws. podatku katastralnego to "typowa gra opozycji z rządem"."

-"W wypadku wprowadzenia podatku katastralnego Prawo i Sprawiedliwość planuje akcje społeczne i skargę do Trybunału Konstytucyjnego - zapowiedział Jarosław Kaczyński"

-""To byłby ktoś naprawdę szalony, albo wariat, gdyby chciał wprowadzić podatek katastralny. Będę go pierwszy wyrzucał z rządu, jeżeli się taki pojawi, bo na razie to straszy tym opozycja. W rządzie takich zamiarów nie ma" - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej w Sejmie Pawlak."

 

Kamień spadł mi z serca. A już zaczynałem wierzyć w te potwarze, które się pojawiały w tym wątku, o głupocie naszych polityków lub ich samobójczych skłonnościach ?!!! Nonsens!

 

Ciekawszym niż słuchanie deklaracji jest obserwowanie jak i kto wydaje pieniądze. Informacje o tym są szczątkowe, ale jednak są:

 

Interpelacja nr 4218 do ministra budownictwa- przytaczam całą bo krótka.... Ale wymowna...

 

17-07-2006 Od tygodnia premierem jest Jarosław Aleksander Kaczyński. Autorem interpelacji jest poseł PIS- Michał Jach.

 

"Podatek katastralny mający zastąpić dotychczasowy, obliczany od powierzchni posiadanej nieruchomości, którego wysokość będzie zależeć od wartości nieruchomości, wymaga budowy Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach (ZSIN).

Mając na uwadze okoliczność nieuchwalenia ustawy o katastrze oraz zobowiązanie RP z 1998 r., określone w dokumencie unijnym Partnerstwo dla członkostwa z Polską, do zmian w prawie, umożliwiające prowadzenie ewidencji gruntów i budynków (katastru nieruchomości) oraz zastrzeżenia Najwyższej Izby Kontroli co do budowy systemu, wnoszę o udzielenie odpowiedzi w kwestii obowiązywania wyżej wymienionego systemu, tj. jak będzie wyglądał i czy będzie odpowiadał zapotrzebowaniom, oraz ewentualnego uruchomienia systemu ZSIN.

Mając na uwadze poniesione koszty, tj. około 151,2 mln zł, niniejszą interpelację uważam za uzasadnioną."

 

Odpowiedź na interpelację w sprawie ZSIN Warszawa, dnia 14 września 2006 r. Premierem jest Jarosław Aleksander Kaczyński.

Odpowiada pan Piotr Styczeń wtedy sekretarz stanu , obecnie podsekretarz stanu i nie wiem czy to jest degradacja czy awans?

 

Tu już we fragmentach...Skróty i podkreślenia moje.

 

"..uprzejmie udzielam wyjaśnień w tej kwestii.

...ZSIN...Budowa ..systemu oparta jest na trzech komponentach...kataster nieruchomości (ewidencja gruntów i budynków), rejestr stanów prawnych nieruchomości (księga wieczysta), oraz ewidencja podatkowa nieruchomości...

....ZSIN jest w dużej mierze inwestycją w unowocześnienie każdego z wyżej wymienionych komponentów....

...Można przypuszczać, że koszty na modernizację (unowocześnianie) każdego komponentu z osobna byłyby niższe...

...za realizację ..wyżej wymienionych komponentów ZSIN...odpowiedzialni są... Główny Geodeta Kraju ...Minister Sprawiedliwości oraz Minister Finansów."

 

Od 2006 do teraz ZSIN jest tak tajny jak swego czasu stan wojenny. Finansowanie ZSINa wpisuje się w kadencje premierów: Jerzy Buzek (AWS), Leszek Miller (SLD), Kazimierz Marcinkiewicz (PiS), Jarosław Kaczyński (PiS), Donald Tusk (PO). Podatek katastralny wydaje się być bezpartyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że to na nic no ale nikt mi nie zarzuci że nie próbowałem.

 

Drogi "kolego" wypisuj sobie dalej te "mądrości ludowe" ale może znajdź jakies forum dla przedszkolaczków. Ich na pewno przekonasz takimi stwierdzeniami jak: "...Wysokośc podatku nie jest wyssana z palca tylko z POTRZEB FINANSOWYCH PAŃSTWA< GMINY...". Pdatek katastralny to uniemozliwia? To dobrze czy źle? Zapytaj kogoś mądrzejszego jak sam nie rozumiesz.

 

Koniec mojej z toba rozmowy. Nie pojmujesz najprostszych rzeczy. Niemniej jednak twoje wyliczenie wysokości płaconych podatków będę pokazywał wszystkim. Niech też maja radochę.

 

A gdzie ja napisałem, że podatek katastralny tego nie umożliwia? Przecież to pan napisał: zastąpić gruntowy, którego wysokość jesti wysysana z palca i tak naprawdę tylko od kaprysu urzędników zależ

więc wyjaśniłem, że podatki są odpowiedzią na potrzeby finasowe państwa,.podatek katastralny opiera się na wartości nieruchomości wyssanej z palca , a podatek od nieruchomości obecnie opiera się na metrażu, kwalifikacji nieruchomości. W obu przypadkach można przewidzieć wpływy z tego podatku bo znana jest ilość nieruchomości (obecny podatek) oraz ilość i sztuczna ich wartość(katastralny)

 

Proszę o PODANIE ARGUMENTACJI a nie ośmieszanie. Kompletnie nie odniósł sie pan do niczego!!!!!! Tak się nie toczy rozmów.

Jak narazie stosuje pan pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika. W ten sposób unika stwierdzenia, że jego racjonalne argumenty zostały wyczerpane, a jednocześnie sugeruje audytorium, że nasze poglądy są fałszywe. Dodatkowo, obrażanie oponenta ma na celu wyprowadzenie go z równowagi, tak by utrudnić mu adekwatne reagowanie na przedstawiane postulaty.

Edytowane przez tremors
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRQUL

oczywiście dobrym sposobem na obronę słuszności podatku katastralnego jest upolitycznienie problemu. Nie ma większej różnicy pomiędzy partiami w sejmie ale ten kto podwyższa podatek ten jest za niego odpowiedzialny.

To nie jest usprawiedliwienie tego podatku jeśli wszystkie partie nad nim pracują.

Co do popierania pisu i po.

Non stop zwolennicy PO mówią o tym że PiS był gorszy, dlaczego nie mówią, że SLD, PRL było gorsze ?

Paliwo antypisowskie się wyczerpuje ale widać, że nawet Kaczyński co chwilę chyba specjalnie zraża do siebie wyborców-pytanie specjalnie czy nie.

Oceniając merytorycznie główne działanie obu rzadów lepiej wypada jednak PiS.

Obniżenie składki rentowej jest bezdyskusyjne z poparciem PO.

PO podwyższa VAT, składkę rentową, wiek emerytalny i dużo bardziej zadłuża kraj. To sa fakty. Nie interesuje mnie krzyż, niski wzrost kaczyńskiego ani palenie marihuany przez tuska. Liczą się ustawy.

Ponadto PO-PSL pogłębia kryzys!!!!! Dlaczego? Bo zwiększył bardzo mocno zadłużenie kraju. A z kryzysem się nie walczy, sam rozejdzie się po kościach, Zmniejsza się wydatki czyli podatki!!!!! Niech zapamietają sobie to keynesiści. Co zrobiło PO? dokładnie odwrotnie, zwiększa wydatki a tępy lud myśli że to napędza gospodarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpolityczniam.

Nie dyskutuję o całokształcie spraw podatkowych w Polsce, bo nie chcę rozmydlać tematu. Ale nie mam nic przeciwko temu, jeżeli robią to inni.

 

Dostrzegam, że decyzja w sprawie wprowadzenia podatku katastralnego została podjęta i jest ponadpartyjna. Dowodem jest konsensus przy finansowaniu ZSIN i zmowa milczenia wokół tegoż.

Po osiągnięciu jego pełnej funkcjonalności samo wprowadzenie podatku to tylko sprawa zaaranżowania imperatywu. Np odcięcie funduszy gminom i danie im możliwości wprowadzenia podatku katastralnego. W ten sposób deklaracje polityków zarówno rządowych jak i antyrządowych są prawdą. To nie oni to zrobią.

 

Na własny użytek spróbowałem porównać cechy podatków ad valorem vs od metra i z mojego punktu widzenia (tj. płatnika i nie beneficjenta) kataster nie ma żadnych zalet. Jest drogi w poborze i niesprawiedliwy. Przenosi na mnie i mój majątek ryzyko kredytów udzielanych gminom. Ma zalety widoczne z punktu widzenia poborców i beneficjentów. Ich przedstawianie pozostawiam tym, którzy się ślinią na myśl o nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

...

Byłby jednak podatkiem zależnym tylko od realnej wartości nieruchomości a nie od czyjegoś widzimisię jak teraz podatek gruntowy. Byłby krokiem w normalność. Niestety jego wprowadzenie to jest w tej chwili praktycznie niemożliwe.

...

...

Właśnie dokładnie taka jest idea i stosowanie podatku katastralnego ... gdy wartość realna nieruchomości wzrasta, wzrasta wysokość podatku (ale wysokość procentowa tej wartości pozostaje na tym samym poziomie) ... gdy wartość nieruchomości spada, wysokość podatku również się obniża - więc zmniejszają się również dochody gminy z tego tytułu.

Jednym ze składników do wyliczania aktualnej wartości nieruchomości, są zawarte w ostatnim okresie transakcje kupna-sprzedaży.

 

ps - małe sprostowanie dotyczące "listu otwartego" :) ... coraz bardziej swym socjalistycznym postrzeganiem, skłaniam się ku przekonaniu, że "pedagog" wydaje się być niedobitkiem jakiejś frakcji LPR-u ... tak więc pisać można na Berdyczów :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpolityczniam.

Nie dyskutuję o całokształcie spraw podatkowych w Polsce, bo nie chcę rozmydlać tematu. Ale nie mam nic przeciwko temu, jeżeli robią to inni.

 

Dostrzegam, że decyzja w sprawie wprowadzenia podatku katastralnego została podjęta i jest ponadpartyjna. Dowodem jest konsensus przy finansowaniu ZSIN i zmowa milczenia wokół tegoż.

Po osiągnięciu jego pełnej funkcjonalności samo wprowadzenie podatku to tylko sprawa zaaranżowania imperatywu. Np odcięcie funduszy gminom i danie im możliwości wprowadzenia podatku katastralnego. W ten sposób deklaracje polityków zarówno rządowych jak i antyrządowych są prawdą. To nie oni to zrobią.

 

Na własny użytek spróbowałem porównać cechy podatków ad valorem vs od metra i z mojego punktu widzenia (tj. płatnika i nie beneficjenta) kataster nie ma żadnych zalet. Jest drogi w poborze i niesprawiedliwy. Przenosi na mnie i mój majątek ryzyko kredytów udzielanych gminom. Ma zalety widoczne z punktu widzenia poborców i beneficjentów. Ich przedstawianie pozostawiam tym, którzy się ślinią na myśl o nim.

 

Każdą ideę mozna wypaczyć. My jednak dyskutujemy o tym co nie istnieje nawet w planach.

Nie ma żadnej opartej o realia wyceny istniejących nieruchomości, nie ma nawet systemu w oparciu o który można by taka wyceną przeprowadzić.

 

Podatek gruntowy jest zależny tylko i wyłącznie od widzimisię urzędnika. Oni zawsze (czy też może raczej politycy, jak sam napisałeś) będą mieli ciągotki by takie podatki zwiększać. To co socjalista Kaczyński powiedział - trzeba sięgnąć głębiej do tych kieszeni w których cos jest, no ale nie tylko on ma takie podejście. Z podatkiem katastralnym się tak nie da choćby dlatego że jego zwiększenie spowoduje spadek ceny nieruchomości. Jeszcze raz, to krok w normalność której u nas tak bardzo brakuje. Oczywiście jest jakaś tam szansa że stworzą u nas karykaturę tego rozwiązania ale za wcześnie o tym mówić bo jeszcze kompletnie nic nie wiadomo.

Ciekaw jestem twoich wyliczeń jako płatnika. Możesz je przedstawić? Dlaczego też uważasz że jest niesprawiedliwy?

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radoche z czego? wskaz Pan , moze tez sie posmieje.

Z wyliczenia obciążeń podatkowych. Zarabiam 10 tyś miesięcznie. Wg tego "specjalisty" z góry, 8 tyś oddaję w postaci różnych podatków i zobowiązań. Pomijam już fakt że ZUS tak naprawdę podatkiem nie jest choć na taki wygląda, podobnie jak nie są nim wszelkiego rodzaju ubezpieczenia. Łatwo można się o tym przekonać jak się zachoruje. To że to funkcjonuje kulawo nie zmienia idei.

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dokładnie taka jest idea i stosowanie podatku katastralnego ... gdy wartość realna nieruchomości wzrasta, wzrasta wysokość podatku (ale wysokość procentowa tej wartości pozostaje na tym samym poziomie) ... gdy wartość nieruchomości spada, wysokość podatku również się obniża - więc zmniejszają się również dochody gminy z tego tytułu.

Jednym ze składników do wyliczania aktualnej wartości nieruchomości, są zawarte w ostatnim okresie transakcje kupna-sprzedaży.

Proste, oczywiste i działa. W Polsce sa jednak tacy którzy wolą siedzieć w śmierdzącym dołku tylko dlatego że jest im znany. Najwyżej się na smrodek ponarzeka.

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzanie podatku katastralnego jest tu przedstawiane jako gra między PO i PIS. Nieco inaczej, ale przez obie strony.

Przeciwnicy PIS-u (nikt tu się nie przedstawia jako zwolennik PO) wydają się go popierać chociażby na złość oponentom, przeciwnicy PO (nikt tu się nie przedstawia jako zwolennik PIS) akcentują podnoszenie podatków przez PO.

Źle to oceniasz. Moge napisac o sobie ale myślę że jest tu wiele osób które myślą podobnie.

Jestem za polityką wolną od ideologii. Moim ideałem jest polityk pragmatyczny który kieruje sie tylko i wyłącznie ekonomią oraz interesem wyborców których reprezentuje. Najbardziej bliska tego ideału wydawała się PO. Niestety nie realizuje planów ktore obiecywała. Wogóle niewiele robi. Może to nie byłoby takie najgorsze ale Polska musi się zmieniać. W takim bajzlu jak teraz ciężko żyć.

SLD i podobnych wogóle nie uważam z różnych powodów więc pozostaje PiS i jego rycerze obrony wartości. Ja nie mogę zapomniec tego co któryś tam (chyba z ZCHN) kiedyś powiedział. "Polska może być biedna byle była katolicka" PiS to są własnie tacy ludzie. Mamy być narzędziem do spełniania ich ideologicznych wizji. Do tego maja socjalistyczny program. Nie dziw się że tak ich zwalczam. Nie ma to nic wspólnego z PO. Nic gorszego od podobnych psujów nie może się Polsce przytrafić. Chciałbym by w Polsce był taki polityk jak Reagan. Miał wady ale skutecznie bronił wartości ktore są może i banalne ale których stosowanie stwarza normalność. Pracujesz - masz, złodziejstwo i lenistwo nie mogą byc nagradzane, jak najmniej państwa czy też ma go być tylko tyle by wszystko funkcjonowało. Wygląda na to że taki sie u nas nie przebije. Trzeba obiecać, najlepiej gruszki na wierzbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...