Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podatek katastralny - nowy pomysł na wywłaszczenia


darek63

Recommended Posts

Właśnie dokładnie taka jest idea i stosowanie podatku katastralnego ... gdy wartość realna nieruchomości wzrasta, wzrasta wysokość podatku (ale wysokość procentowa tej wartości pozostaje na tym samym poziomie) ... gdy wartość nieruchomości spada, wysokość podatku również się obniża - więc zmniejszają się również dochody gminy z tego tytułu.

Jednym ze składników do wyliczania aktualnej wartości nieruchomości, są zawarte w ostatnim okresie transakcje kupna-sprzedaży.

 

A co jeśli domy były kupowane za 100 zł . ? Kupiłem od sąsiada dom za 100 zł. Jak pan to podważy?

 

 

 

ps - małe sprostowanie dotyczące "listu otwartego" :) ... coraz bardziej swym socjalistycznym postrzeganiem, skłaniam się ku przekonaniu, że "pedagog" wydaje się być niedobitkiem jakiejś frakcji LPR-u ... tak więc pisać można na Berdyczów :) ;)

Dlaczego pan nie potrafi podać argumentów tylko marne dowcipy. Tez mam pisać o azbeście itp, ten poziom rozmowy pan preferuje?

Pan stosuje:

pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika. W ten sposób unika stwierdzenia, że jego racjonalne argumenty zostały wyczerpane, a jednocześnie sugeruje audytorium, że nasze poglądy są fałszywe. Dodatkowo, obrażanie oponenta ma na celu wyprowadzenie go z równowagi, tak by utrudnić mu adekwatne reagowanie na przedstawiane postulaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 440
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co jeśli domy były kupowane za 100 zł . ? Kupiłem od sąsiada dom za 100 zł. Jak pan to podważy?

 

 

 

 

Dlaczego pan nie potrafi podać argumentów tylko marne dowcipy. Tez mam pisać o azbeście itp, ten poziom rozmowy pan preferuje?

Pan stosuje:

pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika. W ten sposób unika stwierdzenia, że jego racjonalne argumenty zostały wyczerpane, a jednocześnie sugeruje audytorium, że nasze poglądy są fałszywe. Dodatkowo, obrażanie oponenta ma na celu wyprowadzenie go z równowagi, tak by utrudnić mu adekwatne reagowanie na przedstawiane postulaty.

 

Ten dalej swoje. Kolejny nudny niedouk. Proponuję tu spróbować: http://www.licealista.net/off-topic-f33.html Tam i ogień w oczach i "argumenty" podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. To co socjalista Kaczyński powiedział - trzeba sięgnąć głębiej do tych kieszeni w których cos jest, no ale nie tylko on ma takie podejście.

Z podatkiem katastralnym się tak nie da choćby dlatego że jego zwiększenie spowoduje spadek ceny nieruchomości. Jeszcze raz, to krok w normalność której u nas tak bardzo brakuje. Oczywiście jest jakaś tam szansa że stworzą u nas karykaturę tego rozwiązania ale za wcześnie o tym mówić bo jeszcze kompletnie nic nie wiadomo.

Ciekaw jestem twoich wyliczeń jako płatnika. Możesz je przedstawić? Dlaczego też uważasz że jest niesprawiedliwy?

 

Jeszcze raz pytam się: kupiłem dom lub samochód od sąsiada za 100 zł. Na jakiej podstawie mam płacić podatek od wartości stosowanej przez urzędnika.

Nie można podważać umów między obywatelami. Zapamiętaj to komuszku.

 

Podatek gruntowy jest zależny tylko i wyłącznie od widzimisię urzędnika.

Nie nie jest, jest ustalany według potrzeb finansowych państwa.

Co ma Kaczyński do tego wszystkiego. Zdecydowanie większym socjalistą jest TUSK(dowodów aż nadto w postaci ustaw i czynów a nie tylko słów jak u Kaczki)- jakoś nie mówi pan o nim krytycznie?

 

Z wyliczenia obciążeń podatkowych. Zarabiam 10 tyś miesięcznie. Wg tego "specjalisty" z góry, 8 tyś oddaję w postaci różnych podatków i zobowiązań. Pomijam już fakt że ZUS tak naprawdę podatkiem nie jest choć na taki wygląda, podobnie jak nie są nim wszelkiego rodzaju ubezpieczenia. Łatwo można się o tym przekonać jak się zachoruje. To że to funkcjonuje kulawo nie zmienia idei.

 

ZUS jest podatkiem, otrzymujesz jako mężczyzna) emeryturę średnio przez 4 lata życia a płacisz na nią przez 42. Weź pan excel i dokładnie policz ile się uskłada a ile pan dostanie.

Jak się zachoruje to się czeka na specjalistę długi okres.

 

Reszta wyliczeń po prostu pana boli, pan takie coś pierwszy raz na oczy widzi, dotychczas myślał, że zarabia 10 tysięcy i jest super. Pan nie analizuje . Jak pan kupi telewizor za 2000 zł to tak naprawdę kosztuje on mniej To, że pana zdolności percepcyjne są niskie nie oznacza wcale, że kupił pan telewizor za 2000 zł- kupił pan telewizor wart jedynie 1626 zł.

 

Zacznij myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dalej swoje. Kolejny nudny niedouk. Proponuję tu spróbować: http://www.licealista.net/off-topic-f33.html Tam i ogień w oczach i "argumenty" podobne.

 

 

Pan stosuje:

pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika. W ten sposób unika stwierdzenia, że jego racjonalne argumenty zostały wyczerpane, a jednocześnie sugeruje audytorium, że nasze poglądy są fałszywe. Dodatkowo, obrażanie oponenta ma na celu wyprowadzenie go z równowagi, tak by utrudnić mu adekwatne reagowanie na przedstawiane postulaty.

 

Jaki to problem do tego się odnieść????? Prościej się nie da. Może dla pana nie można prosto bo prostak to nie to samo co prosty człowiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle to oceniasz. Moge napisac o sobie ale myślę że jest tu wiele osób które myślą podobnie.

Jestem za polityką wolną od ideologii. Moim ideałem jest polityk pragmatyczny który kieruje sie tylko i wyłącznie ekonomią oraz interesem wyborców których reprezentuje. Najbardziej bliska tego ideału wydawała się PO. Niestety nie realizuje planów ktore obiecywała. Wogóle niewiele robi. Może to nie byłoby takie najgorsze ale Polska musi się zmieniać. W takim bajzlu jak teraz ciężko żyć.

SLD i podobnych wogóle nie uważam z różnych powodów więc pozostaje PiS i jego rycerze obrony wartości. Ja nie mogę zapomniec tego co któryś tam (chyba z ZCHN) kiedyś powiedział. "Polska może być biedna byle była katolicka" PiS to są własnie tacy ludzie. Mamy być narzędziem do spełniania ich ideologicznych wizji. Do tego maja socjalistyczny program. Nie dziw się że tak ich zwalczam. Nie ma to nic wspólnego z PO. Nic gorszego od podobnych psujów nie może się Polsce przytrafić. Chciałbym by w Polsce był taki polityk jak Reagan. Miał wady ale skutecznie bronił wartości ktore są może i banalne ale których stosowanie stwarza normalność. Pracujesz - masz, złodziejstwo i lenistwo nie mogą byc nagradzane, jak najmniej państwa czy też ma go być tylko tyle by wszystko funkcjonowało. Wygląda na to że taki sie u nas nie przebije. Trzeba obiecać, najlepiej gruszki na wierzbie.

 

jak to PO niewiele robi.

1. podniosła VAT, + 5mld rocznie

2. Zwiększyła liczbę urzędników o 120 tysięcy - 6 mld rocznie plus straty przez nich wywoływane poprzez utrudnienia.

3. podniosła składkę rentową,

4..podniosła wiek emerytalny nawet dla tych, którzy już rozpoczęli pracę,

5. wzięła pieniądze z OFE- dlaczego? bo brakuje pieniędzy w ZUS

6. Wydała kupe kasy na Euro- pseudo walka z kryzysem , wzrost wydatków państwa zwiększa kryzys a nie obniża. Cięcie wydatków - to prawdziwa walka z kryzysem!! Jak tego tępaki nie poją to dalej to socjalistyczne robactwo będzie żyło.

Edytowane przez tremors
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

perm napisał

Chciałbym by w Polsce był taki polityk jak Reagan. Miał wady ale skutecznie bronił wartości ktore są może i banalne ale których stosowanie stwarza normalność. Pracujesz - masz, złodziejstwo i lenistwo nie mogą byc nagradzane, jak najmniej państwa czy też ma go być tylko tyle by wszystko funkcjonowało. Wygląda na to że taki sie u nas nie przebije. Trzeba obiecać, najlepiej gruszki na wierzbie.

Są ludzie z centrum im. Adama Smitha, jest JKM, jest prof. Krzysztof Rybiński.Jest cała masa młodych ludzi chcących harować za konkretna kasę.Ale trzeba najpierw odebrać głos ludziom bo demokratycznie zawsze będzie wybierany socjalizm przez głupią większość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli domy były kupowane za 100 zł . ? Kupiłem od sąsiada dom za 100 zł. Jak pan to podważy?

 

 

 

 

Dlaczego pan nie potrafi podać argumentów tylko marne dowcipy. Tez mam pisać o azbeście itp, ten poziom rozmowy pan preferuje?

Pan stosuje:

pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika. W ten sposób unika stwierdzenia, że jego racjonalne argumenty zostały wyczerpane, a jednocześnie sugeruje audytorium, że nasze poglądy są fałszywe. Dodatkowo, obrażanie oponenta ma na celu wyprowadzenie go z równowagi, tak by utrudnić mu adekwatne reagowanie na przedstawiane postulaty.

... komuszku ... socjalisto ... itd :lol:

 

Dlaczego nie dyskutuję ... otóż dlatego, że wyznaję między innymi prostą zasadę:

- również zacytuję: "Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię na swój poziom i pokona doświadczeniem"

... i to by było na tyle "w temacie" z inteligentnym inaczej pedagogiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiepsko, miało być śmiesznie a wyszło żałośnie, zresztą umieszczanie emotikonów świadczy o tym żeś mało pewny śmieszności.

No i jak zwykle odnieśliście się do argumentów.

Nie jestem pedagogiem.

Socjalisto, komuszku- to dwa określenia waszych preferencji, to nie są obraźliwe stwierdzenia, świadczą jedynie o ograniczeniach mózgowych i chęci okradania innych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to PO niewiele robi:

1. podniosła VAT, + 5mld rocznie

2. Zwiększyła liczbę urzędników o 120 tysięcy - 6 mld rocznie plus straty przez nich wywoływane poprzez utrudnienia.

3. podniosła składkę rentową,

4..podniosła wiek emerytalny nawet dla tych, którzy już rozpoczęli pracę,

5. wzięła pieniądze z OFE- dlaczego? bo brakuje pieniędzy w ZUS

6. Wydała kupe kasy na Euro- pseudo walka z kryzysem , wzrost wydatków państwa zwiększa kryzys a nie obniża. Cięcie wydatków - to prawdziwa walka z kryzysem!! Jak tego tępaki nie pojmą to dalej to socjalistyczne robactwo będzie żyło.

 

do tego się odnieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą ideę mozna wypaczyć...Nie ma żadnej opartej o realia wyceny istniejących nieruchomości, nie ma nawet systemu w oparciu o który można by taka wyceną przeprowadzić...

Przymiotnikiem "realny" apologeci tłumaczyli dlaczego jest tak źle, choć miało być dobrze. Żyliśmy w "realnym socjalizmie". Jeżeli miałbym wybierać ideę to znalazłbym ciekawszą niż zamiana jednego podatku drugim. Jeżeli znasz zrealizowaną ideę to napisz o niej.

...Wycenę nieruchomości można przeprowadzić jednym zdaniem w ustawie, podobnie jak fiskalną wycenę samochodów przy sprzedaży. Tabelka u urzędnika i jego widzimisię przy kwestionowaniu deklaracji wartości. Możesz się odwołać powołując rzeczoznawcę. Taki system już funkcjonuje, również przy sprzedaży nieruchomości.

 

...Ciekaw jestem twoich wyliczeń jako płatnika. Możesz je przedstawić? ...

Mogę, ale nie chcę. Chyba, że sprecyzujesz i uzasadnisz swoją ciekawość.

 

 

...Dlaczego też uważasz że jest niesprawiedliwy?

Przykład. Mam dom będący dorobkiem pokoleń, w dobrej dzielnicy i małe dochody np zachorowałem. Obciążenie podatkowe jest duże, bo jest to "dobra" dzielnica. Sprzedaję dobry dom w dobrej dzielnicy i kupuję tani dom w gorszej dzielnicy. Sąsiedzi to również życiowi nieudacznicy, biedacy, złodzieje po wyrokach. Ulice brudne, szkoły o niskim poziomie nauczania. Slumsy. Wyrwać się trudno.

 

Rozwarstwienie, podziały na lepsze i gorsze dzielnice to cecha zintegrowana z zasadą ad valorem. Krytycy nazywają tą cechę utrwalaczem biedy. Dlatego uważam ten podatek za niesprawiedliwy.

 

Jest tego dużo więcej, ale odpowiedz mi, lub sobie jak możesz z czystym sumieniem zachwalać podatek katastralny nie znając jego wad? Albo co gorsza znając je i przemilczając?

Wciskasz kit świadomie, czy nie? Traktuj to jako pytanie do osoby prezentującej pogląd, nie zaś personalnie do Ciebie.

 

....Podatek gruntowy jest zależny tylko i wyłącznie od widzimisię urzędnika...

Gruntowym jest zarówno od metra jak i od wartości. Płacony "od metra" jest przewidywalny , płacony "od wartości" kompletnie nie, bo oprócz widzimisię urzędnika ustalającego tabelki, dochodzą wahania cen rynkowych . Te, w naszych warunkach, zależą od kolejnego urzędnika ustalającego np stopy procentowe, preferencyjne kredyty, opłaty klimatyczne i.t.d.. W rezultacie otrzymujemy nie podatek a loterię.

 

Wad jest mnóstwo, jedyną zaletą podatku katastralnego jest ta, że Kataster to ładne imię dla kota. Jeżeli znasz inne to śmiało pisz. Chętnie je poznam. Zainteresował mnie twój "krok ku normalności" . Sądząc po tytule to pustosłowie, ale z braku laku dobry i kit.

Edytowane przez irqul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiepsko, miało być śmiesznie a wyszło żałośnie, zresztą umieszczanie emotikonów świadczy o tym żeś mało pewny śmieszności.

No i jak zwykle odnieśliście się do argumentów.

Nie jestem pedagogiem.

Socjalisto, komuszku- to dwa określenia waszych preferencji, to nie są obraźliwe stwierdzenia, świadczą jedynie o ograniczeniach mózgowych i chęci okradania innych ludzi.

 

sierota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymiotnikiem "realny" apologeci tłumaczyli dlaczego jest tak źle, choć miało być dobrze. Żyliśmy w "realnym socjalizmie". Jeżeli miałbym wybierać ideę to znalazłbym ciekawszą niż zamiana jednego podatku drugim. Jeżeli znasz zrealizowaną ideę to napisz o niej.

A o co ci chodzi? Gdzie ja piszę o jakiejś konkretnej idei?

 

...Wycenę nieruchomości można przeprowadzić jednym zdaniem w ustawie, podobnie jak fiskalną wycenę samochodów przy sprzedaży. Tabelka u urzędnika i jego widzimisię przy kwestionowaniu deklaracji wartości. Możesz się odwołać powołując rzeczoznawcę. Taki system już funkcjonuje, również przy sprzedaży nieruchomości

Fiskalna wycena samochodu jest równiez uzalezniona od jego ceny rynkowej. Nie da sie jej ustalic arbitralnie w dowolnej wysokości. Podobnie jest z wyceną na potrzeby podatku katastralnego. Podatek gruntowy zalezy tylko i wyłącznie od widzimisię urzędnika. Nie ma też nic wspólnego z realną wartością. Co rodzi wieksze mozliwości nadużyć nie trzeba dodawać.

Mogę, ale nie chcę. Chyba, że sprecyzujesz i uzasadnisz swoją ciekawość..

Jakiekolwiek wyliczenia zrobisz nie będą miały żadnego związku z rzeczywistością. Chćę popatrzeć jak sie kompromitujesz.

Przykład. Mam dom będący dorobkiem pokoleń, w dobrej dzielnicy i małe dochody np zachorowałem. Obciążenie podatkowe jest duże bo jest to "dobra" dzielnica. Sprzedaję dobry dom w dobrej dzielnicy i kupuję tani dom w gorszej dzielnicy. Sąsiedzi to również życiowi nieudacznicy, biedacy, złodzieje po wyrokach. Ulice brudne, szkoły o niskim poziomie nauczania. Slumsy. Wyrwać się trudno.

 

Rozwarstwienie, podziały na lepsze i gorsze dzielnice to cecha zintegrowana z zasadą ad valorem. Krytycy nazywają tą cechę utrwalaczem biedy. Dlatego uważam ten podatek za niesprawiedliwy..

A jak nie będziesz z powodu małych dochodów w stanie płacić rachunków za ogrzewanie swojego wspaniałego domu, to co? Państwo czyli ja równiez ma cię dotować? To jest sprawiedliwe? To jest właśnie takie komunistyczne myślenie. Wszyscy mamy takie same żołądki. Tata zostawił mi w spadku mercedesa ale nie stac mnie na zapłacenie OC. Co za niesprawiedliwość! Przecież to mercedes rodzinny, pamiątka!. Komuna ci siedzi w głowie. Dlatego tak cięzko cokolwiek w Polsce preprowadzić bo tu każdy chce być równy. Ludzie nie są równi! Jestes nieudacznikiem czy miałeś pecha? Trudno! Ciesz się że z głodu nie umrzesz. Nie chcesz mieszkać w kiepskiej dzilenicy to na to zapracuj. Komuna się skończyła!

Jest tego dużo więcej, ale odpowiedz mi lub sobie jak możesz z czystym sumieniem zachwalać podatek katastralny nie znając jego wad? Albo co gorsza znając je i przemilczając?

Wciskasz kit świadomie, czy nie? Traktuj to jako pytanie do osoby prezentującej pogląd, nie zaś personalnie do Ciebie.

To może najpierw wymień te "wady" podatku katastralnego bo jak do tej pory jedyne co robisz to biadolisz że ci każą wogóle cokolwiek płacić.

Gruntowym jest zarówno od metra jak i od wartości. Płacony "od metra" jest przewidywalny , płacony "od wartości" kompletnie nie, bo oprócz widzimisię urzędnika ustalającego tabelki, dochodzą wahania cen rynkowych . Te, w naszych warunkach, zależą od kolejnego urzędnika ustalającego np stopy procentowe, preferencyjne kredyty, opłaty klimatyczne i.t.d.. W rezultacie otrzymujemy nie podatek a loterię..

Mogę tylko powtórzyć jedno: Wiara w skuteczność odgórnej regulacji czegokolwiek jest tą "skazą" pozostałą po komunie. Niezrozumiałą, bo na tym między innymi się komuna wywróciła.

Wad jest mnóstwo,.

Żadnej nie wymieniłeś ale powtarzasz to we wszystkich swoich postach. Możesz jakoś w punktach czy jak bo nie wiadomo do czego się odnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnieś się do wady:

1. Brak zalet

Jeżeli nie potrafisz odnieść się do tego wyliczenia, to się ogólnie odnieś, albo się nie odnoś. Jak chcesz.

Z braku argumentów odbijasz piłeczkę. Krótko, choć to juz pisałem. podatek katastralny uniezaleznia w duzym stopniu wysokość opłat od decyzji urzędników. Jest też sprawiedliwy w tym sensie że za droższe nieruchomości płaci sie więcej. To wystarczy by było warto go wprowadzić.

 

Co do wyliczenia to ośmieszasz się kolego po prostu. Napisałes że wg twojej symulacji opłaty przy podatku katastralnym bedą wyższe to może to udowodnij. Ciekaw jestem skąd weźmiesz jakiekolwiek wartości dla tego podatku. Wyssiesz sobie z palca? Nikt sie nie zdziwi bo tak robisz ze wszystkim co tu prezentujesz. Piszesz kilometrowe posty o tym jaki to podatek katastralny jest be. Jak trzeba coś konkretnie to jedynym "argumentem" jaki stosujesz jest to że trzeba go płacić i że na pewno bedzie to niedobre. Tak mozna o wszystkim w nieskończoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie PERM prosze zaprzestać dla własnego dobra kompromitacji na oczach użytkowników tego forum.

 

Użytkownik IRQUL napisał:

Przykład. Mam dom będący dorobkiem pokoleń, w dobrej dzielnicy i małe dochody np zachorowałem. Obciążenie podatkowe jest duże, bo jest to "dobra" dzielnica.

 

Popatrz pan jakie rzeczy piszesz w odpowiedzi jako kontrargument:

 

A jak nie będziesz z powodu małych dochodów w stanie płacić rachunków za ogrzewanie swojego wspaniałego domu, to co? Państwo czyli ja równiez ma cię dotować? To jest sprawiedliwe? To jest właśnie takie komunistyczne myślenie. Wszyscy mamy takie same żołądki.

 

Jak można pisać takie farmazony. To czy stać kogoś na dany produkt nie może wynikać z wysokości podaktu jaki na ten produkt nałożył polityk. To dwie różne sprawy!!!

Pan próbuje z braku argumentów sprowadzić rozmowę do absurdu.

I dalej pisze pan i rozszerza swoją wypowiedź:

Tata zostawił mi w spadku mercedesa ale nie stac mnie na zapłacenie OC. Co za niesprawiedliwość! Przecież to mercedes rodzinny, pamiątka!. Komuna ci siedzi w głowie. Dlatego tak cięzko cokolwiek w Polsce preprowadzić bo tu każdy chce być równy. Ludzie nie są równi! Jestes nieudacznikiem czy miałeś pecha? Trudno! Ciesz się że z głodu nie umrzesz. Nie chcesz mieszkać w kiepskiej dzilenicy to na to zapracuj. Komuna się skończyła!

przecież to zupełnie inna rzecz. Nie stać kogoś na paliwo do mercedesa, części zamienne a nie na podatek na niego nałożony. Naprawdę sugeruje przejrzeć i przeanalizować co pan popisał.

 

Panie PERm kwestionuje pan zasadnośc obecnego podatku bo jest liczony od metra a nie wartości tego metra i pisze:

Wiara w skuteczność odgórnej regulacji czegokolwiek jest tą "skazą" pozostałą po komunie. Niezrozumiałą, bo na tym między innymi się komuna wywróciła.

to własnie jest wiara w komunę-sztuczną wycenę przez urzędnika.

 

WADY PODATKU katastralnego:

1. Oparty na wartości- a wartość to kwota jaką jest w stanie zapłacić klient w danym momencie. Nie da się ustalić wartości domu, dopiero po transakcji finansowej wiadomo co ile kosztuje i dom może kosztować 1000 zł. Nie można podważać wartości wynegocjonowanej przez kupującego i sprzedającego.

 

2. Jest to podatek od wartośći czyli podatek karzący ludzi za : umiejętność wzbogacania się!!!!!! To najpoważniejszy argument przeciw pańskim bredniom.

 

 

3. Obecny podatek jest przewidywalny bo znana jest ilość metrów kwadratowych do opodatkowania!!!!!!!!!! Natomiast katastralny uzależniony od wartości rynkowej-fikcyjnej niczym wyceny KNR w stosunku do cen rynkowych

odnieś się do tego, .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...