Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podatek katastralny - nowy pomysł na wywłaszczenia


darek63

Recommended Posts

Ten piękny kraj to może być Polska i do tego powinniśmy dążyć a nie kopiować jak barany jakieś pseudo reformy. Chcesz podatek katastralny to jedź na Floryde. Chcesz podatek katastralny w Polsce to zrób tak, żeby ceny nieruchomości oraz wynagrodzenia były takie jak na Florydzie.

 

Ja jako podatnik i uczciwy człowiek nie mam zamiaru i chęci udowadniać błędów urzędnikowi. Dlatego tak jak to piszę od samego początku wyceny powinny być zrobione przez rzeczoznawców. A to niestety kosztuje. Zwolennicy podatku katastralnego chcieli by nowoczesności a chcą oszczędzić na "kręgosłupie" tego systemu. To jest chore. Dlatego przestańcie pisać że podatek katastralny ma być bardziej sprawiedliwy. On po prostu ma generować wyższe dochody dla samorządów co wiąże się z wyższymi podatkami dla właścicieli WSZYSTKICH nieruchomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 440
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ten piękny kraj to może być Polska i do tego powinniśmy dążyć a nie kopiować jak barany jakieś pseudo reformy. Chcesz podatek katastralny to jedź na Floryde. Chcesz podatek katastralny w Polsce to zrób tak, żeby ceny nieruchomości oraz wynagrodzenia były takie jak na Florydzie.

 

Ja jako podatnik i uczciwy człowiek nie mam zamiaru i chęci udowadniać błędów urzędnikowi. Dlatego tak jak to piszę od samego początku wyceny powinny być zrobione przez rzeczoznawców. A to niestety kosztuje. Zwolennicy podatku katastralnego chcieli by nowoczesności a chcą oszczędzić na "kręgosłupie" tego systemu. To jest chore. Dlatego przestańcie pisać że podatek katastralny ma być bardziej sprawiedliwy. On po prostu ma generować wyższe dochody dla samorządów co wiąże się z wyższymi podatkami dla właścicieli WSZYSTKICH nieruchomości.

Co ty za przeproszeniem pierniczysz? Przypominasz takiego faceta ze starego jak świat kawału który chciał pożyczyć patelnię od sąsiada. Poszedł do niego ale miał wątpliwości - a jak nie pożyczy? a jak mi powie cos niemiłego? Tak się nakręcił że jak mu w końcu sąsiad otworzył i zapytał o co chodzi to zaczął od: a wsadż sobie w d..ę te patelnię! Wcale jej nie potrzebuję!

Wprowadzenie podatku katastralnego jest w Polsce nierealne. Nie ma nawet pomysłu na wysokość stawek czy ewentualne ulgi. Ty jednak juz wiesz że ktoś dybie na twoje pieniądze. Pomyślałbys zanim zaczniesz powtarzac kocopały za swoim prezesem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten artykuł, z baaardzo PiSowskiej Wirtualnej Polski dobrze pokazuje jak manipuluje sie podobnymi informacjami:

http://finanse.wp.pl/kat,122876,title,Cichaczem-wprowadzaja-podatek-katastralny,wid,14756281,wiadomosc.html

Wielki tytuł, sygerujący tajemne działania rządzących a w środku? Podniesiono komuś opłatę za użytkowanie wieczyste. Nijak się to ma do podatku katastralnego no ale tytuł jest. Komuś w pamięć zapadnie jak i dalszy komentarz jakiegoś nawiedzonego redaktorka. Będzie taki potem płakał na forum ze go chcą wywłaszczyć. Szkoda że nie straszą takich wampirami. tez pewnie by uwierzyli.

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... oczywiście realne przykłady mamy w dupie :) ... lepiej srać ze strachu przed nieznanym :lol: ...

pozdrowienia ze słonecznej Florydy :)

 

Bynajmniej. Przykłady szanuję. W dupie mam proktologiczną retorykę, w której zresztą się gubisz. Lepiej jest srać ze strachu przed znanym , bo wiadomo w którą stronę się dupą odwrócić.

 

Doceniam, że napisałeś o funkcjonowaniu podatku katastralnego na Florydzie... Jest to rzetelna informacja. Nie odwzajemnię się , bo ja takiej o polskim katastrze nie mam. To co można usłyszeć od polityków jest pokrętne. Coś do czego można by się odnosić, czyli sposób w jaki są wydatkowane publiczne pieniądze na budowę katastru w Polsce, jest utajnione. Bo niby jak można interpretować fakt, że w kraju w którym prawo narzuca przetargi na dostawę rolki papieru toaletowego do gminnego kibla, nie ma śladu po przetargach na hardware, software do ZSIN ?

Nie chciałbym żeby govniana i chefowa argumentacja zdominowała temat, ale trochę nie zaszkodzi :) Bez tego to jak picie na smutno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scyzoryk sie w kieszeni otwiera. Tytuł na stronie wirtualnej polski:

podatek katastralny.jpg

 

Psuje z PIS nie mają wakacji. Smrodzą na prawo i lewo. W środku oczywiście banały. A jak wprowadzą, a niewiadomo co bedzie, a szanse na to małe, a nic nie wiadomo. Tytuł jednak zgodny z zarządzeniem towarzysza Jarosława.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec zeszłego roku pojawili się na mych włościach panowie z geodezji .

Mieli zdjęcia satelitarne, na których widać było nawet ile mam psich bud.

Popytali, ponotowali, pojechali. Dziś miałem drugą wizytę. Inny geodeta

sprawdzał sobie czy wszystko się zgadza. To znaczy, czy fotki z satelity

pasują do wstępnie przygotowanych map. Zapytałem o cel tych zabiegów.

Mówił, że robią mapy elektroniczne dla gmin w całej Polsce. Ciekawe, czy ktoś

się domyśli dlaczego opisuję to w TYM wątku? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec zeszłego roku pojawili się na mych włościach panowie z geodezji .

Mieli zdjęcia satelitarne, na których widać było nawet ile mam psich bud.

Popytali, ponotowali, pojechali. Dziś miałem drugą wizytę. Inny geodeta

sprawdzał sobie czy wszystko się zgadza. To znaczy, czy fotki z satelity

pasują do wstępnie przygotowanych map. Zapytałem o cel tych zabiegów.

Mówił, że robią mapy elektroniczne dla gmin w całej Polsce. Ciekawe, czy ktoś

się domyśli dlaczego opisuję to w TYM wątku? :p

Będziesz płacił podatek katastralny w wysokości 1%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pepeg z Gumy
Ciekawe, czy ktoś

się domyśli dlaczego opisuję to w TYM wątku? :p

Ja tam się nie domyślam, ale wiem czemu oni tak robią.

Aktualizują mapy, bo im się ostatnio opryski chemitrail nie zgadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypluj te procenty natychmiast! Promile są akceptowalne. Jak przywalą

procentami, zakładam fundację :D

 

Albo przyłączę się do Włodka...

Tfu, tfu! Na psa urok! :)

Podatek katastralny wprowadzą predzej czy później, ale raczej duuużo później. Cały cywilizowany świat z takiego rozwiązania korzysta. Myślę że u nas nie da się wprowadzić takiego "zbójeckiego". Kto potem tych wszystkich dłużników będzie oddłużał? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą wreszcie :odrogę poszerzać?

 

 

Facet sam wyskoczył z katastrem jak go zapytałem o powód aktywności

geodetów innych niż Ci których widywałem od 20 lat. Wiesz, że daleki

jestem od wyrywania sobie resztek włosów z byle powodu, ale

trochę nabudowałem kole siebie i co nieco chciałbym sprzedać. Na pewno

nie w atmosferze paniki, której końca mogę nie doczekać. Stary jezdem... :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wprowadzenie podatku katastralnego jest w Polsce nierealne. Nie ma nawet pomysłu na wysokość stawek czy ewentualne ulgi. ...

 

Sranie w banię, żeby użyć argumentu z prokto-logiki. Wprowadzenie podatku katastralnego jest logicznym następstwem budowy katastru. Ten zaś jest na ukończeniu skoro są prowadzone pilotaże w miastach.

 

Opodatkowanie katastralne spowoduje, że państwo będzie dokładnie wiedziało, jaką wartość posiadają nieruchomości każdego obywatela, czyli będzie poinformowane nie tylko o tym, ile kto zarabia (PIT-y), ale także jaki ma majątek. To spełnienie snu urzędnika skarbowego i koszmar zatrudnianych na czarno roboli. Lepiej przechlać, niż dach naprawiać.

 

Będą wyjątki od tej reguły, ale logika tych wyjątków może być proktologiczna, czyli govniana. Ksiądz, lekarz, kurwa i adwokat są objęci zwolnieniem od kasy fiskalnej, ale babcia klozetowa taką ma... Taki lokalny folklor... Może w rewanżu za podatek katastralny wyeksportujemy Chefowi Paulowi nasze rozwiązania w tym zakresie... . Chciałbyś Chefie ?... Za darmo!! :)

 

*

Do wprowadzenia w Polsce katastru nieruchomości Rząd RP zobowiązał się w dokumencie Unii Europejskiej „Partnerstwo dla Członkostwa z Polską” z 1998 r. Na budowę systemu Polska otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach projektu Phare 2000 – „Budowa ZSK”, Phare 2001 – „ZSK” – Faza II oraz Phare 2003 ˝ZSK” – Faza III. Projekt Banku Światowego IDF 027427 „Wsparcie procesów administrowania nieruchomości i rejestracji praw do nieruchomości w Polsce”.

 

Istotne- Rząd sam się zobowiązał! Samorządnie! Jako obywatele mieliśmy i mamy tyle do powiedzenia "co Polak za demokracji". Ktokolwiek widział lub słyszał o rzeczowej debacie o podatku katastralnym niech da znać!

 

Perm- cenię Twój pragmatyczny argument

A ja nie widzę zadnych wad podatku katastralnego. Dlatego powinno sie go wprowadzić.

ale Ty również możesz się przejechać. Podatek katastralny płaci się też na Białorusi i Twój "krok ku normalności" może nas zbliżyć do tego pięknego kraju wynosząc Jarosława, nomen omen, Aleksandra na Baćkę w Polsce http://emotikona.pl/emotikony/pic/oklaski.gif

*

Parę cytatów z:

UZASADNIENIE do projektu rozporządzenia Rady Ministrów wersja 25_04_2012 w sprawie zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach

...

5. Wpływ rozporządzenia na konkurencyjność gospodarki i funkcjonowanie przedsiębiorstw- Rozporządzenie wpłynie pozytywnie na konkurencyjność gospodarki oraz funkcjonowanie przedsiębiorstw...

6. Wpływ rozporządzenia na sytuację i rozwój regionalny- Rozporządzenie będzie miało wpływ na sytuację i rozwój regionów....

...

2.Konsultacje społeczne - ...W ramach konsultacji społecznych projekt został przedstawiony Zarządowi Głównemu Stowarzyszenia Geodetów Polskich oraz ...Krajowej Radzie Sądownictwa...

Edytowane przez irqul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...