Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podatek katastralny - nowy pomysł na wywłaszczenia


darek63

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 440
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ciekawy sposób myślenia...

Prosty, biedny chłop jestem. Tacy myślą inaczej niż wy- bogate paniska. Ja to wiem, dobrze, że ty zaczynasz to dostrzegać.

 

...To ja może zaproponuję ci byś nie płakał.

Żeby zachować jakiś pozór logiki, musiałbyś pokazać, że płaczę... Nie podołasz! O ile z prokto-logiką radzisz sobie dobrze, z konwencjonalną wychodzi Ci gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty, biedny chłop jestem. Tacy myślą inaczej niż wy- bogate paniska. Ja to wiem, dobrze, że ty zaczynasz to dostrzegać.

 

 

Żeby zachować jakiś pozór logiki, musiałbyś pokazać, że płaczę... Nie podołasz! O ile z prokto-logiką radzisz sobie dobrze, z konwencjonalną wychodzi Ci gorzej.

A ty musiałbys pokazać że się boję. Też nie do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musiałbym . Jest do zrobienia. Dwie połówki implikacji nie tworzą jednej , logicznej.

 

No dobra...nie jestem upierdliwy. Przyjmijmy, że nie dostrzegam w Twoich wypowiedziach sensu dlatego, że wyrażasz się oślepiająco błyskotliwie. Albo wyrażasz się klarownie, a ja nie rozumiem, bo jestem tępy. Wszystko mi jedno, bez znaczenia...

 

OK. Pieprzmy sens, logikę..., kogo to obchodzi? Rozmawiamy w końcu o podatkach...

 

...Wprowadzenie podatku katastralnego jest w Polsce nierealne...

 

...Podatek katastralny wprowadzą predzej czy później,...

 

Co o tym sądzisz ?

Czy wprowadzą podatek katastralny ?

Jeżeli wprowadzą, to czy będzie on dla Ciebie korzystny?

 

Ja jestem zdania, że:

Tak, wprowadzą!

Nie będzie to dla mnie korzystne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ja jestem zdania, że:

Tak, wprowadzą!

Nie będzie to dla mnie korzystne!

Jakiś argument za tą drugą tezą?

Co do pierwszej to jest to dosyć oczywiste. Normalność trafi i do nas. Wbrew temu jednak co twierdzi towarzysz Jarosław nie stanie się to szybko. Stworzenie bazy danych niezbędnych do tego by taki podatek wprowadzić zajmie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za normalnością tęsknię. Chciałbym dożyć.

Sądząc po formie wypowiedzi coś na temat terminów wiesz!?

Lata- czyli więcej niż rok? Jeszcze nie w tym roku?

W jakim terminie dojdziemy do normalności wg towarzysza Jarosława? Czy powołujesz się na jego wypowiedź, w której określa on termin, czy tak tylko sobie popier...asz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za normalnością tęsknię. Chciałbym dożyć.

Sądząc po formie wypowiedzi coś na temat terminów wiesz!?

Lata- czyli więcej niż rok? Jeszcze nie w tym roku?

W jakim terminie dojdziemy do normalności wg towarzysza Jarosława? Czy powołujesz się na jego wypowiedź, w której określa on termin, czy tak tylko sobie popier...asz?

Nie zmieniaj tematu. Czemu to po wprowadzeniu podatku katastralnego będzie ci gorzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:popcorn:

Komornicy czekają na ZSIN

 

Prawne i organizacyjne aspekty wykorzystania Zintegrowanego Sytemu Informacji o Nieruchomościach (ZSIN) było tematem spotkania Kazimierza Bujakowskiego, głównego geodety kraju, z Rafałem Fronczkiem, prezesem Krajowej Rady Komorniczej, które odbyło się 25 lipca.

Obecnie systemy teleinformatyczne wspomagające czynności windykacyjne komorników są zintegrowane z rejestrami CEPiK, PESEL, Centralną Bazą Nowej Księgi Wieczystej, systemem ZUS oraz systemami bankowymi. Z uwagi na znaczenie danych zawartych w ewidencji gruntów i budynków oraz wzrastającą liczbę postępowań egzekucyjnych...

źródło;http://geoforum.pl/?page=news&id=13169&link=komornicy-czekaja-na-zsin&menu=47096

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:popcorn:

Komornicy czekają na ZSIN

 

Prawne i organizacyjne aspekty wykorzystania Zintegrowanego Sytemu Informacji o Nieruchomościach (ZSIN) było tematem spotkania Kazimierza Bujakowskiego, głównego geodety kraju, z Rafałem Fronczkiem, prezesem Krajowej Rady Komorniczej, które odbyło się 25 lipca.

Obecnie systemy teleinformatyczne wspomagające czynności windykacyjne komorników są zintegrowane z rejestrami CEPiK, PESEL, Centralną Bazą Nowej Księgi Wieczystej, systemem ZUS oraz systemami bankowymi. Z uwagi na znaczenie danych zawartych w ewidencji gruntów i budynków oraz wzrastającą liczbę postępowań egzekucyjnych...

źródło;http://geoforum.pl/?page=news&id=13169&link=komornicy-czekaja-na-zsin&menu=47096

Kolejny pierd towarzysza Jarosława?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę...

§ 13. Wartość katastralna nieruchomości składa się z:

1) wartości jednostki taksacyjnej, jeżeli jednostkę tę stanowi cała nieruchomość;

2) sumy wartości jednostek taksacyjnych, jeżeli każda z tych jednostek stanowi tylko część nieruchomości lub jeżeli stanowią one poszczególne części składowe gruntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek zaczął się tym, że Tusk coś knuje... Zgoda, ten typ tak ma, ale...

 

PODATEK KATASTRALNY MAMY JUŻ OD DAWNA! USTAWOWO I PRAWNIE...

 

Wprowadził go Jerzy Buzek (AWS) -"Ustawą z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami"

Art. 162.

2. Wartości katastralne wykorzystuje się do ustalania podstawy opodatkowania podatkiem od nieruchomości...

Art. 170.

1. Organ prowadzący kataster orzeka, w drodze decyzji, o ustaleniu wartości katastralnej nieruchomości i jej wpisie w katastrze nieruchomości.

*

Zagadka dla dociekliwych :) - Kto jest w Polsce tym Organem...?

*

"ROZPORZĄDZENIEM RADY MINISTRÓW w sprawie powszechnej taksacji nieruchomości"- Marek Belka-SLD uczynił krok wdrożeniowy...

Ciekawy jest termin wprowadzenia Rozporządzenia- latem, przed jesiennymi wyborami 2005. Marek Belka wybory przerżnął i pewnie dlatego jeszcze nie mamy tego podatku. SLD podawało terminarze, założenia i sposób jego wprowadzenia (odpowiedź na interpelację 5543). Sposobem miał być "okres przejściowy"...

 

§ 11. 1. Podstawą sporządzenia tabeli taksacyjnej są wykazy jednostek taksacyjnych o jednakowych wartościach powierzchni 1 m2 części składowych gruntu, określonych na podstawie oszacowania nieruchomości reprezentatywnych....

6) współczynniki korygujące różnice między cechami nieruchomości reprezentatywnej a cechami innych nieruchomości w danej strefie taksacyjnej;...

§ 12. Wielkości współczynników korygujących, o których mowa w § 10 ust. 3 pkt 6 oraz w § 11 ust. 3 pkt 6, ustala się przy zastosowaniu metod analizy statystycznej.

 

Statystyka jest nauką urokliwą. Ucieszą się ci, których rozwesela rozszyfrowanie składowych rachunku za prąd. Tu będzie jeszcze zabawniej... Statystycznie mamy sprawiedliwe zarobki i długie członki co zapewnia udane statystycznie pożycie seksualne. Realnie bywa różnie. Pewien Statystyk utopił się w kałuży, która statystycznie miała 5cm głębokości.

 

Warto by też porozmawiać o Sponsorze... Jest to postać strasznie tu niedoceniana. Bez pieniędzy Sponsora nie mielibyśmy katastra. Byłoby z naszej strony czarną niewdzięcznością pominięcie milczeniem Jego wpływu na kształt naszej rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek zaczął się tym, że Tusk coś knuje... Zgoda, ten typ tak ma, ale...

...

Puszczasz takie bąki za swoim guru, nie próbując ich nawet uzasadnić. Obesrać, opluć, coś się tam przyklei. Stara metoda komunistów. Jarosław był dobrym uczniem a wierne włazidupy starają się go naśladować. .

 

Tak jak szanowałem Tuska tak teraz najchętniej kopnął bym go w d..ę. Za te wszystkie niespełnione obietnice, za brak reakcji na podwyżki cen energii, paliw, za brak reformy administracji, za tolerowanie nepotyzmu i kolesiowstwa, za brak reformy KRUSu, za nieróbstwo generalnie. Wygląda na to że jego wizja bycia premierem to usmiechanie się i przekonujące konferencje prasowe. Nie oskarżyłbym go jednak o knucie tak jak robią to pieski prezesa. Na to trzeba miec jakikolwiek dowód. Wprawdzie dla PiSu dowodem wystarczającym są słowa chorego z nienawiści Jarosława ale tu są jeszcze normalni ludzie którzy potrafią samodzielnie wyciągać wnioski.

Te twoje, "sugestie", "niedopowiedzenia", niedokończone myśli z "domyślnym" zakonczeniem. Żygać się chce. Albo pisz konkretnie albo nie pisz wcale bo sie kompromitujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzi zwolenników podatku katastralnego są ważne, czytam je z zainteresowaniem... Pokazują z czym spotka się płatnik tego podatku po jego wprowadzeniu- życzliwość, zrozumienie problemów.... http://emotikona.pl/emotikony/pic/puk-puk.gif

 

Twoje fobie są ...,może wypowie się jakiś specjalista... http://emotikona.pl/emotikony/pic/035.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzi zwolenników podatku katastralnego są ważne, czytam je z zainteresowaniem... Pokazują z czym spotka się płatnik tego podatku po jego wprowadzeniu- życzliwość, zrozumienie problemów.... http://emotikona.pl/emotikony/pic/puk-puk.gif

 

Twoje fobie są ...,może wypowie się jakiś specjalista... http://emotikona.pl/emotikony/pic/035.gif

Szanuję ludzi ktorzy swoje tezy potafią uzasadnić. Ty tylko szczekasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojej tezy wynika, że sam siebie nie szanujesz...

 

Znowu pierdzielisz.

Te wszystkie PiSowskie klony mają jedną wspólną cechę, gadać byle co, ale "po linii" prezesa. Nie pisałeś jeszcze o helu, sztucznej mgle, bombach na pokładzie, kondominium, wojnie wypowiedzianej nam przez Rosjan jak i systematycznym niszczeniu koscioła przez Polskę. Popatrz ile jeszcze możesz bąków puścić! Prezes niechybnie da ci medal... kartoflany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...