Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przylaczenie do komina wentylacyjnego


Recommended Posts

Witam wszystikch forumowiczow,

 

Mam problem w postaci 2 pomieszczen nieposiadajacych komina wentylacyjnego ani wypustu przez dach. Sa one podlaczone do wentylacji grawitacyjnej poprzez rury PCV 50mm tak jak na zalaczonej grafice. Zarowno w pokoju jak i w lazience kratki sa zainstalowane w suficie, oprocz tego w lazience zainstalowany jest wentylator elektryczny. Rury poprowadzone sa do przewodu kominowego poziomo bez zadnego spadku. Moje pytanie brzmi: Czy to ma wogole racje bytu? Przede wszytkim srednica wydaje mi sie za mala. I generalnie poprawnosc funkcjonowania wydaje mi sie podejrzana, gdyz w pokoju przy oknach widac slady grzyba. Licze na wasza pomoc i z gory dziekuje za uwagi i podpowiedzi.Pietro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*

Ponieważ chodzi o rozwiązanie Twojej wentylacji w zależności od istniejących uwarunkowań, nie podjąłbym się (bez obejrzenia) porad poprzez Internet.

Potrzebna jest wizja lokalna i porada "kumatego" fachowca :)

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy obstajesz przy wentylacji naturalnej, czy też weźmiesz pod uwagę (godząc się na większe koszty) pełną wentylację mechaniczną, a nie jakiś tam dodatkowy wentylatorek(?)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym te pseudokratki w suficie zlikwidował bo nic one nie dają , a udrożniłbym na max otwór wentylacyjny w przedpokoju (nie wiem jakiej wielkości jest tam kratka (jeśli jest). Jeśli nie ma a jest ta komin wentylacyjny to wykuć i wstawić kratkę np. fi125.

 

Następnie w każdym pokoju wstawić w oknach nawiewniki , zrobić w drzwiach szczelinę wentylacyjną.

 

Dzięki temu będą nawiewniki i wywiewnik i będzie cyrkulacja powietrza i problem się rozwiąże ...

 

W wielu domach/mieszkaniach są pokoje które nie mają kratki wentylacyjnej a problemu z grzybem nie ma ...

Po prostu odrożnić to co masz i dostarczyć powietrze z zewnątrz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pomieszczeniach czystych w pokojach nie wykonuje się wentylacji wywiewnej w sensie do przewodu wentylacyjnego tylko ukierunkowuje się strumień powietrza przez podcięcie w drzwiach w normie 80cm2 do pomieszczeń”brudnych” w których są / powinny być wentylacyjne kanały wywiewne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. Tak chyba wlasnie zrobie. Sprawdze mikrowentylacje w oknach i szczeline w drzwiach. Jesli bedzie trzeba to poprawie. Kratke w pokoju zlikwiduje. A w lazience zrobie bezposredni wyciag przez dach z wymuszonym obiegiem. Pozdrawiam.

 

Temat uwazam za zamkniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...