Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomocy - 33m3 wody miesięcznie!!!


Recommended Posts

Podpowiedzcie czy to możliwe?

 

Rodzina 4 osobowa wynajmuje od nas mieszkanie. Do zeszłego roku zużywali cos koło 8m3 wody miesięcznie. W listopadzie wymieniono liczniki i przez 6 miesięcy licznik wskazał 200m3 czyli ponad 30m3 miesięcznie.

W życiu przeciez tyle nie zużyli do codziennego użytku.

 

Jest jeszcze mała uwaga. Lokatorzy juz sie wyprowadzili i zauważylismy, że delikatnie cieknie spłuczka w kibelku. Oni nam nigdy nie zgłaszali, że coś cieknie.

 

Co mamy teraz zrobić. Rachunek na 2000zł jest.

 

Można zlecic sprawdzenie licznika ale to kosztuje 250zł, jak będzie dobry kasa stracona.

 

Możecie coś podpowiedzieć. Jest to możliwe, że tyle nakapało ze spłuczki? I jak sie teraz rozliczyć z tymi lokatorami? I czy to nie dziwne, że akurat tak dużo zaczęło nabijac po zmianie licznika??? Przypadek czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałabym sprawdzić licznik.Jezeli będzie zepsuty uratujesz 1750zł.(Miałam podobny przypadek z licznikiem elektrycznym.Pomimo dużej niechęci ze strony e

nergetyki-pare razy usłyszałam,że jak będzie sprawny, to będę zmuszona do pokrycia kosztów-zdecydowałam się i wyszło na moje.)

Co do rozliczenia z lokatorami,to wszystko zalezy od umowy jaką z nimi zawarłaś.Naogół przy przekazywaniu lokalu spisuje sie tzw.protokół zdawczo odbiorczy,w którym m.in podaje się stan liczników,dane osób,które sa odpowiedzialne za dane platnosci itd.Wymiana licznika powoduje w nim automatyczną adnotację.(wraz z wpisaniem stanu zdejmowanego jak i montowanego licznika).Rozwiazując umowę ponownie spisuje sie taki sam protokół i sprawa z głowy.Gorzej gdy mialaś" cichą umowę".W takim przypadku szanse na odzyskanie podanej przez Ciebie kwoty,sa raczej nikłe,nawet jak sie okaże,ze licznik jest sprawny.Troche mnie dziwi,że ta sprawa nie wyszła w chwili opuszczania przez nich lokalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam spisany protokół i mam tam wpisany ten duży odczyt z licznika.

 

Oni nam właśnie nie zgłaszali, że spłuczka cieknie więc skąd moglismy wiedzieć, że cos jest nie tak. Kurcze prawnie to oni powinni ponieść koszty ale boje się, że mogą sie migać ze względu własnie na poprzednie zużycie, ktore wynosiło ok. 8m3 miesięcznie, a teraz 33m3!!!

 

Mogę licznik sprawdzić ale jak wyjdzie, że jest dobry to stracę 250zł. Być może faktycznie przez tę spłuczke tyle naleciało?? Nie wiem, bo dopiero zauważyłam to jak się wyprowadzili. Nie wiem od kiedy ciekła. Wiem, że taki stan licznika został spisany dopiero po wymianie na nowy licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

spisz licznik a na drugi dzień zobacz czy zmienił sie odczyt, będzie widać czy to wina spłuczki ...

ale raczej mało prawdopodobne że to z powodu tego wycieku...

liczniki maja dość znaczna bezwładność i taka maleńka strużka raczej nie powoduje nabijania m3...

no chyba że to całkiem sporo cieknie rzędu 0,5 L na minutę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz protokół podpisany przez obydwie strony, ze spisanymi stanami liczników to nie wiem w czym problem.Skoro nie zglaszali Ci żadnych usterek to ich sprawa.Jeżeli w umowie zawarłaś zapis informujacy o tym kto ponosi koszty za zużycie mediów,to sprawa jest oczywista.To w ich interesie jest sprostowanie stanu licznika.( przecież mogli mieć odkręcone wszystkie krany przez 24h na dobę,a ciebie zupelnie nie powinno to interesowac).Wyślij listem poleconym za potwierdzeniem odbioru wezwanie do uregulowania tej kwoty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku także cieknąca spłuczka w wc nieźle nabiła licznik. W ciągu dnia było ok, a nocą (wyższe ciśnienie) zaczynała przepuszczać. Licznik wskazywał po miesiącu ok. 12-13m3, a w normalnej sytuacji powinno być 4-6m3. Wymieniałem mechanizmy spustowo-odcinające, ale dopiero za 2-3 wymianą zadziałało i zaczęła pracować prawidłowo. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rozumiem. Zatem zamawiam uszczelkę przez, którą najprawdopodobniej cieknie i zobaczymy co będzie dalej.

 

Niestety do takich przybytków najlepiej stosować profesjonalne uradzenia spłukujące -spłuczki poważnych producentów co z tego że zaoszczędzimy na kupnie spłuczki jak potem przyjdzie zapłacić haracz..Może lepiej wymienić ją na nową .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją droga ja rozliczam się z najemcami w ten sposób że co miesiąc spisuje wodomierze i licznik elektryczny. Opłatę kasuje od razu. Nie ma problemu że przyjdzie dopłata, wyrównanie etc. Wszelkie anomalie mozna też wykryć od razu. Polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją droga ja rozliczam się z najemcami w ten sposób że co miesiąc spisuje wodomierze i licznik elektryczny. Opłatę kasuje od razu. Nie ma problemu że przyjdzie dopłata, wyrównanie etc. Wszelkie anomalie mozna też wykryć od razu. Polecam.

 

No to na pewno jest dobry pomysł. U nas zarządca rozlicza ryczałtem i raz na rok czy pół przychodzi rozliczenie i tak też robimy. Jak dotąd nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jeżeli chodzi o ciśnienie to nie ma żadnego wpływu na wielkość wycieku(w tym przypadku).

Wodomierz na pewno masz wymieniony na lepszy na dokładniejszy próg rozruch,

dobre wodomierze mierzą już nawet strumień kropelkowy.

Uszczelnij wc albo zamknij zawór do wc i będzie wszystko wiadomo, bo jeżeli jest to nowy wodomierz

to mało prawdopodobne, że nie pracuje w swoim zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...