Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Forest........

 

To nie są jakieś tam przepisy, tylko konkretne uwarunkowania w zakresie postępownia w przypadku pożaru sadzy. W swoim wpisie stwierdziłeś, że są przepisy, iz trzeba koniecznie wymienić komin (nawet napisałeś to pogrubioną czcionką!), a w rzeczywistości ich nie ma. Ja nie tworzę prawa, tylko się na nie powołuję, dlatego nie można wymagać, iż w tym zakresie napiszę coś od siebie. Ponadto pod podanym przez Ciebie linkiem do organizacji "Kominy Polskie" nie zauważyłem żadnych konkretóww kwestii, która rozpatrujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

No to Danielu i Mistrzu - pouczcie się dalej skoro za "leniwi" jesteście żeby dojść do tego samemu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190755-Komin-do-kominka&p=5028205&viewfull=1#post5028205

Pozdrawiam.

 

 

Niniejszym bardzo dziękuje za dyskusje w moim wątku wszystkim. Temat może trochę odbiegł od moich pytań ale bardzo mnie zaciekawił także zapoznałam się z podanym wyżej linkiem. Mam nadzieję uwzględnić przy montażu mojej kozy (nie koniecznie tej o którą w tym wątku pytałam) wszystkie wasze uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba zrobić otwór ponieważ wszystkie są zaślepione.Nie ma redukcji 125/130.

 

Zaślepki są raczej przykręcone, sprawdź od środka . Oprócz

tego nowa koza ma chyba jakąś instrukcję ? Powinien być

tez króciec przyłączeniowy. Jest tez jakiś sprzedawca ,

dystrybutor , który powinien Ci pomóc. Redukcje dowolną

można zamówić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam. Przebrnęłam już przez kilkadziesiąt tematów na tym forum, ale nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytanie :) Życie zmusiło mnie do zalogowania i szukania pomocy bezpośrednio. Przygotowuję się do remontu 10-letniego domu. Kupiłam go niedawno. Jest w nim kominek na piętrze, ale ja chcę też go mieć w salonie - nie tylko jako ozdobę, ale też jako źródło ogrzewania (poza tym jest ogrzewanie gazowe). W salonie nie ma teraz przewodów kominowych - wszystko trzeba budować. Nie wiem tylko czy w centralnym miejscu, czy na ścianie zewnętrznej (dom jest podpiwniczony). Jakiego rzędu mogą być to koszty? I co wybrać? Kominek? Kozę? Strasznie mi się podobają kozy "wstawione" w ceglaną obudowę oczywiście nie na ścisk, coś na wzór angielskich domów.Powiedzcie mi czy to w ogole da się zrobić - jestem w tym temacie zielona jak widzicie :)plan1.jpg

 

W załączniku plan domu. Dwie czerwone plamy to ewentualne miejsca na kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witam forumowiczów,

 

 

po kilkudniowym czytaniu wypowiedzi fachowców na tym forum zdecydowałem się zrezygnowąc z próby montazu kominka za 6-7 tysięcy. Do tej rezygnacji, na rzecz piecyka przekonały mnie zdjęcia aranżacji z jasnymi piecykami, gdzie wygląda to na prawdę wyjątkowo ładnie.

 

Chciałem zatem prosić o opinię i nazwy piecyków wartych uwagi - chodzi mi jednak o piecyki najlepiej w kolorze jasnym : białym czy też kremowym, w kwocie do 5000 zł.

 

Czy ktoś z Was, handlujących/montujących/znających rynek piecyków może pomóc i podac jakieś konkretne nazwy technicznie dobych,jasnych piecyków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

witam,

czy zamontowanie piecokominka Kerpen 5kw

do pokoju 10,1m2 nie bedzie przegrzewać tego pokoju? Czy da się palić w tej kozie żeby np zagotoważ na niej wodę i nie przegrzać pomieszczenia w chlodne dni? Ma cos w rodzaju deflektrora który perwnie ogranicza grzanie górnej płyty.

 

Czy rurą z tego kominka można ogrzewać sąsiadujacą lazienkę o pow. 6,4m2?

Poprowadzić rurę przez sciane z BK 24cm, potem pionowo w górę ok 1,5m a potem poziomo lub z małym skosem ok 1,5-2m do komina ceramicznego?

 

Domek sezonowy bez CO. planowany kominek w salonie ale, koza bylaby uzywana w czasie gdy nie byloby palone w kominku.

 

pozdr., Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Będzie ok. jak nie przesadzisz z paleniem. Ciepła będzie na tyle żeby rurką zagrzać i coś obok, ale ... jeżeli coś po drodze będzie z drewna to jak najdalej od tego (kilkadziesiąt cm).

I jeżeli planujesz podłączenie tego piecyka do tego samego komina co kominek w salonie, to od razu sobie odpuść. Dla własnego i cudzego bezpieczeństwa i spokojności sumienia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Będzie ok. jak nie przesadzisz z paleniem. Ciepła będzie na tyle żeby rurką zagrzać i coś obok, ale ... jeżeli coś po drodze będzie z drewna to jak najdalej od tego (kilkadziesiąt cm).

I jeżeli planujesz podłączenie tego piecyka do tego samego komina co kominek w salonie, to od razu sobie odpuść. Dla własnego i cudzego bezpieczeństwa i spokojności sumienia.

Pozdrawiam.

 

drewna nie ma - dom murowany, a na "szczescie" jest jeden komin nadmiarowy na "piec" w lazience

co do rury czy w łazience moze "iść" poziomo czy lepiej pod kątem? wolalbym poziomo ale dopuszczam niewielki spadek 20-40cm na 1,5-2m długości

dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...