Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaki język obcy wybrać?


Joani

Recommended Posts

Jak techniczny umysł to OBOWIĄZKOWO niemiecki.

Robota dla inżyniera z niemieckim komunikatywnym to 3000 Euro/m-c netto na Guten Morgen. Inżynier - fachowiec z kilkuletnim stażem 5000 - 6000 Euro/m-c. Dane z Magdeburga, inżynier elektryk z Polski zaraz po studiach + Dienst Wohnung (mieszkanie służbowe 65 m2) płaci pracodawca. Samochód służbowy Audi A4 ale nie do użytku prywatnego. Niemiecka firma inżynierska pracująca dla takich marek jak VW, Mercedes, BMW - opracowują/ulepszają min. komunikcję pomiędzy podzespołami w aucie. Obiady w stołówce po 4 Euro. 26 dni urlopu.

Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Zdecydowanie postawiłabym na niemiecki - jest mnóstwo firm niemieckich, które poszukują pracowników również w Polsce. Dobra umiejętność mówienia po niemiecku zdecydowanie by pomogła znaleźć pracę w jakiejś dużej korporacji zza zachodniej granicy. Można też zastanowić się nad chińskim, bo niewiele osób u nas potrafi mówić w tym języku, a co dopiero osoby, które w przyszłości chcą pracować na stanowiskach technicznych i ogólnie ścisłych. Rosyjski też ma zalety, bo dużo firm itd., ale ja bym wolała ten chiński albo niemiecki:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 years później...
  • 2 months później...
Polemizowałbym Mystery, że szwedzkiego tak łatwo (zwłaszcza samodzielnie) się nauczyć. Tu najtrudniejsza jest wymowa i akcentowanie, a najłatwiej się uczyć w otoczeniu Szwedów, moim zdaniem kontakt z lektorem jest niezbędny, po to by na bieżąco korygował błędy w wymowie. Oczywiście, jeśli znamy angielski + niemiecki to będzie o niebo łatwiej nauczyć się szwedzkiego, ale jak pisałem, to nie jest bułka z masłem (wymowa!). Co nie oznacza, że się nie da, wiadomo - motywacja to podstawa. Ja planowałem zapisać dziecko na niemiecki (bo angielski zna b.dobrze). Troszkę się orientowałem w szkole, pytałem lektora i tak dalej (moim zdaniem najlepiej się radzić u źródła), pokazał mi nawet podręczniki do niemieckiego (http://www.wsip.pl/oferta/cykle/gimnazjum/jezyk-niemiecki/aktion-deutsch/) i chyba już klamka zapadła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...