Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Od wizualizacji do realizacji - projekt indywidualny


Recommended Posts

Zuzia planujemy taką zabudowę jak na wizualizacji z 1 strony.

 

Ola dzięki za opinie.

 

Ze względu na wielkość blatu zdecydowałam się na okrągłą umywalkę teraz trwają poszukiwania baterii idealnej, tzn. pasującej do umywalki a także do reszty łazienki prysznic geberit. Za pomoc Gosiu bardzo dziękuję!

 

Architekt zaproponowała:

1) Zucchetti ZP1196

 

http://img835.imageshack.us/img835/8079/bateriaumywalkowawysoka.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

lub[/b] GRAFF sade 2332750

 

http://img827.imageshack.us/img827/4674/2332750.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Druga pasuje mi do całości, ale po pierwsze cena do najatrakcyjniejszych nie należy, po drugie zastanawiam się czy uchwyt do regulacji wody będzie wygodny, bo umywalka ma 15 cm wysokości po trzecie zamówiłam w ciemno baterię którą początkowo podała mi arch. czyli tę kanciastą (wklejona na wczeniejszej stronie), bardzo miła Pani ze sklepu pozwoliła mi ją wymienić na inną, a nie widzę aby miała u siebie te baterie. Dałam ciała wiem, tak to jest liczyć, że ktoś zrobi coś za Ciebie:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 239
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Venus_m dziękuję za odwiedziny i mam nadzieję, że będziesz zabierała głos przy trudnych wyborach :) Arch.również twierdziła, że Larix Italuxa daje piękne światło, tylko mnie jakoś do reszty koncepcji domu nie pasuje... Temat oświetlenia z pewnością jeszcze powróci :cool:

 

Chciałam się pochwalić, że w końcu wybrałam baterię do czarnej łazienki :wave:

Oto ona:

 

http://img24.imageshack.us/img24/4872/2bateriam10foto.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

W pewnym momencie miałam już dosyć poszukiwań i chciałam się zdecydować na bardziej kańciastą, byle zamknąć temat, jednak konstruktywna krytyka Gosi popchnęła mnie do poszukiwań tej jedynej :)

 

Jak to bywa na budowie, jedna decyzja podjęta. Milion innych przed Tobą, dlatego zaraz wrzucę schodowo- podłogowe rozważania i proszę o pomoc :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy od wczoraj montują nam konstrukcję schodów, dzisiaj już przymierzyliśmy jeden schodek, choć na razie konstrukcja będzie obłożona płytami pilśniowymi.

Pojawił się problem koloru schodów, paneli, stołu w jadalni. Koncepcja jest taka aby w wiatrołapie i dolnym holu do wysokości drzwi do łazienki (pod schodami) były szare płytki. Te same płytki będą w kuchni po bokach, a przez środek, równolegle do zabudowy k-g pójdą panele, które rozejdą się na jadalnie odrobinę holu i salon.

 

Wybraliśmy płytki i panele, które są na stronie 4

forum.muratordom.pl/showthread.php?204891-Od-wizualizacji-do-realizacji-projekt-indywidualny/page4

 

Do paneli od początku nie byłam przekonana w 100%, a teraz mam już coraz więcej wątpliwości, po przyłożeniu do schodka wydają mi się takie sino szare, na pewno będę szukała czegoś innego, w cieplejszym odcieniu, coś takiego jak stopień.

Odnośnie schodów co sądzicie? Powinny zostać takie jaśniutkie jak są, czy może iść w jakiś ciepły brąz i w takim samym kolorze zrobić stół w jadalni?

Proszę o pomoc! :rolleyes:

 

 

 

http://img189.imageshack.us/img189/9247/zdjcie2ij.jpg

 

http://img12.imageshack.us/img12/4835/zdjcie3l.jpg

 

http://img89.imageshack.us/img89/1791/zdjcie4iok.jpg

 

http://img443.imageshack.us/img443/8341/zdjcie5e.jpg

 

Edit: Drzwi mają być białe, bezpośrednio pod schodami będzie szara płytka, natomiast u góry panela - pytanie tylko jaka :)

Edytowane przez Monia_22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia :eek::eek::eek:

Chciałam sie przywitać i pogratulować, ale mowę mi odjęło...

 

Dom z rozmachem, jak ja bym chciała taką kuchnię :cry: Możesz podesłać namiary na p. architekt? Dobrze rozumiem, że ta sama robiła Wam projekt domu a potem też wszystkie wnętrza? Pewnie ekipy zachwycone, co? Z takimi dokładnymi planami to wiedzą co gdzie i jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Monia :)

Śliczna bateria :yes:

Mega masz przestrzenie w domu :eek:

A mały inwestor uroczy :D Ile ma ???

Pozdrawiam!

 

Hej Karola :) Bardzo się cieszę, że zaglądasz. Przy projektowaniu zależało nam, aby parter tworzył jedną przestrzeń, a jednocześnie, aby kuchnia była lekko oddzielona od salonu. Głównie ze względu na zapachy towarzyszące gotowaniu :)

 

Mały inwestor dzisiaj kończy 21 miesięcy, takie podwójne oczko :) Mamy dzieciaczki z tego samego roku.

 

Kochana napisałam Ci pw, jeśli będziesz na siłach to bardzo proszę o odp. Widziałam, że Julcia Ci się znowu rozchorowała, u nas ja od wczoraj przeziębiona. Wracajcie Kobietki do zdrowia i zapraszam częściej do mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia :eek::eek::eek:

Chciałam sie przywitać i pogratulować, ale mowę mi odjęło...

 

Dom z rozmachem, jak ja bym chciała taką kuchnię :cry: Możesz podesłać namiary na p. architekt? Dobrze rozumiem, że ta sama robiła Wam projekt domu a potem też wszystkie wnętrza? Pewnie ekipy zachwycone, co? Z takimi dokładnymi planami to wiedzą co gdzie i jak ;)

 

Witam madzialeno :) Na rozmachu nam nie zależało i chyba raczej go nie ma, chcieliśmy, aby był taki nasz, dlatego zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny. Pewne niedociągnięcia są z powodu braku doświadczenia, jak np. konieczność przeniesienia pralni na dół w celu powiększenia łazienki i garderoby, te z projektu okazały się kliteczkami :) Jednak ogólnie jestem bardzo zadowolona. Największą uwagę kładliśmy na funkcjonalność domu, a bryła sama wyszła.

 

Architekt domu i wnętrz to dwie różne osoby. Kontakt prześlę na pw. Niestety projekt wnętrz zaczęliśmy robić, jak już była ekipa elektryków (kiepska), więc trochę późno. Niestety super precyzyjnych planów nie mamy ;/. Ucząc się na błędach radzę innym , że rodzaj kanapy na wizce nie jest tak ważny, jak porządne zaplanowanie spraw technicznych, typu oświetlenie, hydraulika, wymiary szafek w łazience, prysznica, wanny, rozmiary kominka, zabudowy k-g, kolor stolarki itp. U nas niestety nie było to dopięte. Dlatego jeśli zdecydujesz się na arch. wnętrz wymagaj tego wszystkiego i wcześniej dokładnie określ zakres prac.

 

Ty już budujesz domek, czy na razie wybieranie projektu?

 

Pozdrawiam i zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka tapetę planujemy do sypialni, pięknie odbija światło, ma ciepły odcień, jedynie boje sie czy wzór nie jest za mocny. Zależy mi, aby sypialnie była przytulna, aby dodawala energii na cały dzien :)

 

Na podłodze ma być mleczno-waniliowa wykladzina dywanowa. Łóżko planujemy białe.

 

 

 

image.jpg

Edytowane przez Monia_22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia mozaika o ktorej Ci pisalam byla dla ewentualnego rozjasnienia czarnej lazienki to wlasnie takie metalowe ukladanki w roznych ksztaltach. Widze, ze lazienki juz wybrane wiec nie ma co wiecej dywagowac nad plytkami. Fajne to Twoje lozko w sypialni. Masz je juz? Zastanawialam sie jak uklada sie materac na nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adordecor oglądaliśmy srebrne mozaiki i niektóre są naprawdę ciekawe. My zdecydowaliśmy sie na srebrne płytki, które maja rozjasnic łazienkę.

Odnośnie łóżka to nie wiem czy nie wybierzemy czegoś bardziej prostego, to jest chyba ze sklepu planeta design, wydaje mi sie, ze wewnątrz łóżka jest miejsce na materac, ze wkłada go sie normalnie, a jedynie obudowa jest falista. Po cichu obserwuje Twój domek, jak będę miała dłuższa chwile to sie odezwę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Monia :)

 

Tak materac tam sie wkłada normalnie :yes: łóżko bardzo fajne,ale też wziełabym coś prostszego ;)

 

Zamysł sypailni barzo mi się podoba :yes:

Wiesz,ze sama sie zmagam z tapetą sypailniną i sama mam problem, wiec radzić chyba nie powinnam ;)

Ta któą pokazujesz jest bardzo ladna ale ja bym się bała tego mocnego złotego akcentu w tej formie :rolleyes:

Moze pomoze jakaś wizualka z tapetą ??? Moze poproś panią archi ;)

 

Pozdrawiam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madzialena już mieszkasz w kupionym domku czy dopiero urządzasz? Odnośnie tapety, to tło jest śliczne, ale ten wzór mocny i chyba jednak poszukam czegoś innego. Zależy nam na delikatnej, rześkiej, energetyzującej sypialni, a ten wzór może troszeczkę przytłaczać.

 

Schody

Help

 

Na chwilę obecną mam 2 rozwiązania:

 

1) Schody zostawić w naturalnym kolorze jesionu i dobrać do nich podobną panelę oraz stół

 

2) Wybarwić schody na kolor podobny do szafki ze zdjęcia w załączniku, w tym też kolorze zrobić stół, a podłogę w jasnej paneli w kolorze jesionu.

 

Rezygnujemy z wybranej wcześniej paneli, bo jak widać na zdjęciach powyżej jest zbyt szaro-buro-smutna.

 

http://img855.imageshack.us/img855/2890/81815.jpg

Edytowane przez Monia_22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img62.imageshack.us/img62/1962/cutcasterphoto800865037.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych:

Miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr,

Zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze.

Pracy, która pomaga żyć.

Uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać

i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diana_teresa witam u siebie i dzięki za radę!

 

U mnie pomysły zmieniają się co sekundę.

Wczoraj wpadł mi w oko taki kolor drewna:

 

http://img199.imageshack.us/img199/8890/zdjcie1r.JPG

 

Na chwilę obecną :cool: chciałabym takie panele, schody i stół, tak aby ocieplić klimat wnętrz.

Niestety slep był zamknięty, w trakcie remontu i nie wiem co to za deska, panela.

 

Przypominam, że drzwi będziemy mieć białe, pełne z 4 rowkami, do tego białe listwy.

Ramy okien: antracyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę białych drzwi i listew z pewnością bedzie cudownie, no i faktycznie ten kolor jest piękny i by ocieplił, choć ja mam oststnio fazę na białe białe wnętrza, a co do stołu to bym dała blat w tym kolorze drewna a nogi białe wygląda to rewelacyjnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...