Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Od wizualizacji do realizacji - projekt indywidualny


Recommended Posts

Zazdroszczę białych drzwi i listew z pewnością bedzie cudownie, no i faktycznie ten kolor jest piękny i by ocieplił, choć ja mam oststnio fazę na białe białe wnętrza, a co do stołu to bym dała blat w tym kolorze drewna a nogi białe wygląda to rewelacyjnie

 

Przy planowaniu wnętrz od razu byłam zdecydowana na jasną podłogę, jednak z czasem, nie mogąc znaleźć idealnej paneli oraz idealnego połączenia kolorystyki schodów, podłogi i stołu zaczęłam iść w stronę ciepłego brązu.

 

W przyszłym tygodniu mam dostać 3 próbki koloru schodów: naturalny jesion pokryty lakierem, brąz jak na zdjęciu powyżej oraz bardzo ciemny brąz. Zobaczę, która próbka wyjdzie najlepiej i może wówczas będzie łatwiej podjąć decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 239
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

odradzałabym bardzo ciemny brąz na podłogę widać wszystkie nitki i kurz masakra, ja mam dużą ciemną komode każdego dnia ścieram kurz a rano i tak nie wygląda ciekawie

 

Zgadzam się w 100% w domu rodziców jest ciemna podłoga, super wygląda przez 1 dzień od umycia.

 

Opcję z ciemnymi schodami dalibyśmy przy jasnej podłodze.

 

Na chwilę obecną są 3 wersje:

 

1) Jasna podłoga, schody i stół

 

2) Podłoga, schody i stół w kolorze brązu (takiego jak na ostatnim zdjęciu)

 

3) Jasna podłoga, ciemne schody i stół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% w domu rodziców jest ciemna podłoga, super wygląda przez 1 dzień od umycia.

 

Opcję z ciemnymi schodami dalibyśmy przy jasnej podłodze.

 

Na chwilę obecną są 3 wersje:

 

1) Jasna podłoga, schody i stół

 

2) Podłoga, schody i stół w kolorze brązu (takiego jak na ostatnim zdjęciu)

 

3) Jasna podłoga, ciemne schody i stół

 

Jestem za opcją numer 2, piękny kolor brązu.

 

Ogólnie jestem pod wrażaniem, niesamowite wizualizacje, zapowiada się piękny dom z niecierpliwością czekam na efekt końcowy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam opcję nr 2 :yes:,bo sama taką mam (orzech) :p.

Btw.podłoga ze zdjęcia wygląda mi na orzech właśnie :yes:

 

Olu dziękuję za opinię, Twoja orzechowa stolarka bardzo mi się podoba. Podłoga u góry to panele czy drewno?

 

Jestem za opcją numer 2, piękny kolor brązu.

 

Ogólnie jestem pod wrażaniem, niesamowite wizualizacje, zapowiada się piękny dom z niecierpliwością czekam na efekt końcowy :cool:

 

Witam :) Dziękuję za opinie i zapraszam ponownie. Kolor ze zdjęcia jest piękny, ale najprawdopodobniej będzie to parkiet, a ten u nas odpada niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dziewczyny dzięki za rady, decyzja nadal nie podjęda, bo czasu na wybór brak, a nie chcę podejmować decyzji na szybko, bo zawsze się to dla mnie źle kończy. :rolleyes:

 

Mam pytanie techniczne, bardzo proszę o pomoc.

Na jakim etapie zakładaliście gniazdka i przełączniki, przed czy po płytkach, malowaniu itp.?

My chcieliśmy, aby elektrycy teraz sprawdzili czy przy montowaniu zabudów nie został uszkodzony żaden kabel i wszystko działa ok. Gniazdka i przełączniki kupić zwyklaki i założyć tylko tam gdzie muszą być na tę chwilę, natomiast docelowe zamontować na koniec budowy. Jednak nasi elektrycy twierdzą, że mamy kupić już teraz takie jakie chcemy, bo oni założą wszędzie tylko jakąś część- "blaszke" gniazdka, przełącznika, a na sam koniec załozy się tę widoczną częśc. Nie mam pojęcia co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diana_teresa witam u siebie i dzięki za radę!

 

U mnie pomysły zmieniają się co sekundę.

Wczoraj wpadł mi w oko taki kolor drewna:

 

http://img199.imageshack.us/img199/8890/zdjcie1r.JPG

 

Na chwilę obecną :cool: chciałabym takie panele, schody i stół, tak aby ocieplić klimat wnętrz.

Niestety slep był zamknięty, w trakcie remontu i nie wiem co to za deska, panela.

 

Przypominam, że drzwi będziemy mieć białe, pełne z 4 rowkami, do tego białe listwy.

Ramy okien: antracyt.

 

Cudny kolor podłogi!

Upolowałaś producenta/ nazwę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Monia, przychodzę z rewizytą :)

 

Jeśli tema t wciąż aktualny, to też obstawię wersję 2. I też wolę jasne podłogi, choć u siebie zastosowałam raczej średnie kolory. Schody jak już wiesz i wszystkie drzwi wewnętrzne też mam białe i stolarz mi powiedział, że "stolarka pionowa" (schody, drzwi, meble) wcale nie muszą być dobrane do odcienia "stolarki poziomej" (podłogi), bo to jest całkiem inna przestrzeń. Ważne tylko żeby w odbrębie jednej przestrzeni było spójnie :)

 

Jak to kontakty przed kafelkami? A jak ustalą wymiar? Potem i tak ktoś to będzie musiał zdjąć... My zakładaliśmy kontakty po wszystkim. Przecież czy kontakt działa mozna sprawdzić próbówką i nie potrzeba wcale mieć kontaku założonego... ???

Edytowane przez asiazett
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cudny kolor podłogi!

Upolowałaś producenta/ nazwę?

 

Sharlotka :welcome: Jeszcze nie mam namiarów, podłogę widziałam w Kato, więc ok 80 km ode mnie, na remontowanym stoisku w sklepie TTW HOME, niestety stosiko było zamknięte, więc jedynie zroiłam zdjęcie przez szybę. Na tych przykładowych deskach nie było żadnej naklejki z opisem, na stoisku były szyldy finishparkiet oraz quercus, więc możliwe, że któraś z tych firm jest producentem tej ślicznej podłogi.

 

 

Witaj Monia, przychodzę z rewizytą :)

 

Jeśli tema t wciąż aktualny, to też obstawię wersję 2. I też wolę jasne podłogi, choć u siebie zastosowałam raczej średnie kolory. Schody jak już wiesz i wszystkie drzwi wewnętrzne też mam białe i stolarz mi powiedział, że "stolarka pionowa" (schody, drzwi, meble) wcale nie muszą być dobrane do odcienia "stolarki poziomej" (podłogi), bo to jest całkiem inna przestrzeń. Ważne tylko żeby w odbrębie jednej przestrzeni było spójnie :)

 

Jak to kontakty przed kafelkami? A jak ustalą wymiar? Potem i tak ktoś to będzie musiał zdjąć... My zakładaliśmy kontakty po wszystkim. Przecież czy kontakt działa mozna sprawdzić próbówką i nie potrzeba wcale mieć kontaku założonego... ???

 

asiazett witam u siebie :welcome: Dzięki za zdanie odnośnie podłogi, mnie podłoga ze zdjęcia naprawdę urzekła, będę starała się zdobyć namiar, ale neistety obawiam się, że to jest deska, a tej ze względów praktycznych nie przewidujemy :( Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć podobną panele.

 

Asiu mój mąż mówi tak samo jak Ty, że wystarczy wziąć próbówkę i sprawdzić, a oni marudzą... jednak czego spodziewać się od ekipy, która robi u nas z doskoku od ponad roku eletrykę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia, jeśli to okaże się faktycznie deska to podsunę Ci śliczne i podobne do tych ze zdjęcia panele, które ma w domu mój tata. Nazywają się Balterio, kolor czarny orzech. Efekt podobny jak na zdjęciu:516_czarny_orzech_balterio_tradition_exotic5_2010.jpg

Jeśli była byś zainteresowana, mogę pstryknąć fotki jak u taty na żywo to wyszło, ale to mi może parę dni zająć, a nie wiem jak tam u Ciebie z czasem - no i o ile oczywiście o ile Ci się te podobają... Bo te balterio to wyglądają jak prawdziwe drewno :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia, jeśli to okaże się faktycznie deska to podsunę Ci śliczne i podobne do tych ze zdjęcia panele, które ma w domu mój tata. Nazywają się Balterio, kolor czarny orzech. Efekt podobny jak na zdjęciu:[ATTACH=CONFIG]184412[/ATTACH]

Jeśli była byś zainteresowana, mogę pstryknąć fotki jak u taty na żywo to wyszło, ale to mi może parę dni zająć, a nie wiem jak tam u Ciebie z czasem - no i o ile oczywiście o ile Ci się te podobają... Bo te balterio to wyglądają jak prawdziwe drewno :jawdrop:

 

asiazet dzięki za namiar, "nasze jasne" również są z balterio, więc będąc w sklepie przyjrzę się tym o których piszesz, na zdjęciu wydaje mi się, że mają za dużo czarnego i są mniej "ciepłe", ale sprawdzę je jeszcze w realu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Beata Weronika w kuchni mamy mieć Franke coxy http://imageshack.us/a/img844/8679/frankecoxy.jpg jednak jej chyba tutaj nie wrzucałam.

 

Może chodzi Ci o Tres max o której myślałam do łazienki http://imageshack.us/a/img27/570/bateriatresmax1625400b.jpg

Podaj numer posta w którym była to odpowiem dokładnie :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...