Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Od wizualizacji do realizacji - projekt indywidualny


Recommended Posts

Cześć Moniu, wczoraj kupiłam zlew podwieszany i szukałam bateri ... na nic nie mogłam się zdecydować :no:

Dzisiaj wchodze do Ciebie widzę Twoją i mówiąc w prost kradne :p

Juz zamówiłam bo musze w przyszłym tygodniu dostarczyć wykonawcy kuchni...

Także dzięki wielkie i pozdrawiam serdecznie :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 239
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

Remika witam serdecznie, bardzo mi miło, że do mnie odwiedziłaś!

Zapraszam częściej :)

 

 

Monia, gdzie się podziewasz?

 

Jakieś postępy w pracach? Padło na któreś panele? :popcorn:

 

Hej asiu, miło, że zaglądasz, odnośnie prac przy domu to zostały jedynie zamontowane rynny ;)

 

ale, ale.... pod koniec tego tygodnia, ewentualnie początkiem następnego wchodzi do domku ekipa wykończeniowa :wiggle::wiggle::wiggle:

W domu już od 2 miesięcy leży ceramika i armatura do łazienek, brakuje nam jedynie czarnego sprzętu - 1 sedesu i 1 umywalki oraz 1 baterii do łazienki, które mają dotrzeć jutro/pojutrze. Za to mamy płytki do czarnej łazienki, na resztę oczekujemy, przewidywany termin dostawy 3 lipca.

 

Jeśli ktoś potrzebowałby sprawdzonego i konkurencyjnego cenowo sklepu z produktami firm TRES, DURAVIT itp. to chętnie polecę.

Naprawdę współpraca układała się rewelacyjnie!!!

 

Odnośnie podłogi to nadal nic nie wybrane, bo ostatnio temat pt "budowa" zszedł na dalszy plan. Cały czas sądziliśmy, że podłoga będzie jaśniutka, ale po zakochaniu się w orzechowym parkiecie zaczęłam kombinować. Jednak wiadomo, panele nie dorównają drewnu, więc trudno mi zadowolić się zamiennikiem... Nie wiem czy nie pozostać przy jasnej podłodze, a w orzechu zrobić schody i stół. Jutro jedziemy do dużego salonu z podłogami może na coś się zdecydujemy.

 

Poniżej zdjęcie próbników przywiezionych w sobotę, co sądzicie o środkowych panelach? Wzór nie jest za bardzo intensywny?

 

Witaj Moniu_22 :bye:

Domek ślicznie sie zapowiada :yes:

 

Będę zaglądać i kibicować :) Pozdrawiam

 

Witam Cię Ślężankooo u siebie!! Często spotykam Cię na wątkach, które śledzę, bardzo mi miło, że zagościłaś u mnie :)

Fajnie, że koncepcja Ci się podoba, zapraszam częściej, chętnie wysłucha wszystkim pomysłów i uwag :)

Czy Twoje wnętrza będzie można gdzieś obejrzeć?

Pozdrawiam :)

 

 

http://img9.imageshack.us/img9/3537/4xln.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba ten środkowy panel :yes:Ja też uwielbiam orzechowe drewno :cool:

A właśnie ,a nie chciałabyś na podłogę deski trójwarstowej -np.dębu barwionego na orzech .Zawsze to już jednak drewno ,a nie panel .Cenowo również ok.:yes:Przynajmniej o połowę taniej niż parkiet z orzecha .A według mnie wygląda super :yes:.Mam taką deskę we wszystkich pokojach ,jak chcesz to sobie zerknij :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to, że też jestem cichą fanką orzecha na podłogach to bym Ci od razu doradzała celować w te jasne panele (z resztą jasne też lubię :p), ale że wiem jak fajnie na podłodze prezentuje sie orzech, to... nie doradzę :p

 

Mam tylko nadzieję, że jak już TAM będziecie, to wybór będzie jednoznaczny :D Powodzenia!

 

P.S. Super wiadomość o wykończeniowcach! Teraz to dopiero będzie się działo! :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Ślężankooo u siebie!! Często spotykam Cię na wątkach, które śledzę, bardzo mi miło, że zagościłaś u mnie :)

Fajnie, że koncepcja Ci się podoba, zapraszam częściej, chętnie wysłucha wszystkim pomysłów i uwag :)

Czy Twoje wnętrza będzie można gdzieś obejrzeć?

Pozdrawiam :)

 

Monia_22 Bardzo dziękuję za ciepłe przyjęcie :)

 

Póki co nie mam swojego wątku. Jak ruszymy pełną parą z wykończeniem dołu to może wtedy coś postanie :yes:

 

Co do paneli to ja lubię zarówno jasne jak i ciemne kolory podłóg. U Ciebie nie widzisz mi się ten jasny kolor który pokazałaś na fotce bo sprawia wrażenie takiego "nijakiego" :no: Mam nadzieję że wpadnie Wam coś w oko w salonie. Oczywiście daj znać na co padał wybór :)

 

Będę śledziła postępy wykończeniowe :yes:

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba ten środkowy panel :yes:Ja też uwielbiam orzechowe drewno :cool:

A właśnie ,a nie chciałabyś na podłogę deski trójwarstowej -np.dębu barwionego na orzech .Zawsze to już jednak drewno ,a nie panel .Cenowo również ok.:yes:Przynajmniej o połowę taniej niż parkiet z orzecha .A według mnie wygląda super :yes:.Mam taką deskę we wszystkich pokojach ,jak chcesz to sobie zerknij :yes:

 

Hej Olu, mnie drewno orzechowe też zawsze bardzo się podobało i byłam pewna, że będzie w moim domu, a tu jednak nic z tego, jak widać budowa weryfikuje nasze plany. T

My na panele zdecydowaliśmy się ze względu na ich wytrzymałość, nasz Synal uwielbia wszelkie pojazdy, czego drewno nie lubi niestety.

 

Gdyby nie to, że też jestem cichą fanką orzecha na podłogach to bym Ci od razu doradzała celować w te jasne panele (z resztą jasne też lubię :p), ale że wiem jak fajnie na podłodze prezentuje sie orzech, to... nie doradzę :p

 

Mam tylko nadzieję, że jak już TAM będziecie, to wybór będzie jednoznaczny :D Powodzenia!

 

P.S. Super wiadomość o wykończeniowcach! Teraz to dopiero będzie się działo! :stirthepot:

 

Hej Asiu :) Dzięki za życzenia łatwego wyboru, bo tak włąsnie się stało :) Jak zobaczyłam tę próbkę, wiedziałam, że to to czego szukaliśmy :)

 

Monia_22 Bardzo dziękuję za ciepłe przyjęcie :)

 

Póki co nie mam swojego wątku. Jak ruszymy pełną parą z wykończeniem dołu to może wtedy coś postanie :yes:

 

Co do paneli to ja lubię zarówno jasne jak i ciemne kolory podłóg. U Ciebie nie widzisz mi się ten jasny kolor który pokazałaś na fotce bo sprawia wrażenie takiego "nijakiego" :no: Mam nadzieję że wpadnie Wam coś w oko w salonie. Oczywiście daj znać na co padał wybór :)

 

Będę śledziła postępy wykończeniowe :yes:

 

Pozdrawiam :)

 

Ślężanka czekam na informacje o Twoim wątku, na jakim etapie jesteście? Kiedy ma ruszyć wykończeniówka?

Mnie "nasza" podłoga do końca nie przekonywała, wiedziałam, że chcę coś w tym kierunku, jednak z drugiej strony czułam, że czegoś mi brakuje. Nowy wybór jest jak dla mnie super.

 

Po przemyśleniu na spokojnie odeszliśmy od orzecha, stwierdziliśmy, że przy projektowaniu wnętrz stawialiśmy na jasne podłogi i tego będziemy się trzymać, do tego nowa podłoga bardzo nam się spodobała i poczuliśmy, że to TO :)

 

Po lewo nasz nowy wybór:

 

U nas w salonie:

 

http://img833.imageshack.us/img833/982/cmyu.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór SUPER! Będzie pięknie :) A Synuś - jak mówisz - ZMOTORYZOWANY! na maxa :D

 

Asiazett pojazdów jedzácych typu rowerki, autka, traktorki itp. u nas całkiem sporo :)

 

Monia bardzo ładne te panele i podobne do Classen dab sniezny z tym ze nie maja chyba V-fugi.Mozesz napisac dokladnie co to takiego to moze odgapie na gore ;) One maja zimny czy cieply odcien bo przy tych pierwszych raczej w zimne wpadaja .

 

Kakusek witam u siebie :)

Panel to QUICK STEP dąb jasnoszary, satynowy, elite. Ma v-fugę tylko taką delikatną.

Odnośnie koloru, to wszystko zależy od oświetlenia, poniżej zdjęcie ze sklepu, gdzie na typowej, chłodnej szarości wygląda na dosyć ciepły.

Wydaje mi się, że to taki typowy mleczny, idący delikatniej w odcienie zimne, nie ma takiej typowej zimnej szarości. Sądzę, że on jest na tyle delikatny, że będzie potrafił się z wieloma barwami zgrać.

 

http://imageshack.us/a/img17/3550/bay7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu będziemy zlecać wykonanie kuchni.

Ostatni dzwonek na wprowadzenie jakiś zmian, dlatego bardzo proszę o wszystkie rady i uwagi:yes::yes:

Przyłącza już są zrobione, więc radykalne przeróbki już nie są możliwe, ale może rzuci Wam się w oczy coś, co da się jeszcze poprawić.

 

My myślimy, aby zmienić obecne uchwyty na frezowane, wtedy zmieni się wizualny rozstaw szuflad, zamiast podziału na 3, będzie podział na 2, a w nim ukryte dodatkowe szuflady.

 

Kolorystyczny podział wyspy również się zmieni, czerń będzie na około 1/2 wysokości, a nie tak jak teraz 1/3.

 

Myślę też nad zmianą koloru szkła na ścianach. Już drzwi przy lodówce to będzie czarny lacobel,więc boję się, aby całość nie wyszła za ciężko.

 

Limonka też będzie do zmiany...

 

Bardzo proszę o pomoc :)

 

I jeszcze pytanie odnośnie okapu: czarny czy biały?

 

http://img41.imageshack.us/img41/5329/uqe.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img51.imageshack.us/img51/6746/tq3f.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

http://imageshack.us/a/img842/2913/1l09.jpg

 

http://imageshack.us/a/img96/4525/3v0b.jpg

 

http://imageshack.us/a/img191/5189/qo3b.jpg

Edytowane przez Monia_22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :bye:

Dobra decyzja z ta limonką :yes:,szybko by Wam się znudziła :yes:.Jestem za jakimś jaśniutkim szarym :yes:

Przemyśl te frezy :yes:.Nam wykonawca kuchni odradzał ,podobno przy częstym uzytkowaniu ,za jakiś czas lakier może się wycierać :o

Lacobel zostawiłabym czarny :yes: i do tego czarny okap ,ewentualnie jezeli boisz się takiej ilości czerni to bialy lacobel +biały okap :yes:.tylko nie bierz przeźroczystego lacobelu ,bo będzie wpadał w zielony :sick:

Pozdrawiam :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia dziekuje -ogladne sobie te Twoje panele :D

Jesli chodzi o kuchnie to mi nie za bardzo podoba sie ten podzial kolorystyczny na wyspie-czemu on ma sluzyc? Wolalabym zrobic ja w jedniloitym białym kolorze.

Ja tak jak Ola proponuje sciane z lodowka w jasnej szarosci :yes: Co do okapu to dałabym biały a lakobel czarny z tym ze pokombinowalabym aby po obu stronach okna konczyl sie na jednej wysokosci.(teraz jakos tak chaotycznie to wyglada ) Rozumiem ze ta scianka z TV to tez z lakobelu?A gdyby konczyl sie on na tej samej wysokosci co okladzina przy płycie a dopiero nad nim wisialby tv na bialej scianie? Moze projektant ktory wykonywal Ci wizki moglby zorbic jeszcze jedna wersje zeby zobaczyla jak to wyglada po zmianach?

Oczywiscie to tylko moje sugestie i jesli obecny stan Ci odpowiada to zostaw jak jest bo to bedzie Twoja kuchnia :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :bye:

Dobra decyzja z ta limonką :yes:,szybko by Wam się znudziła :yes:.Jestem za jakimś jaśniutkim szarym :yes:

Przemyśl te frezy :yes:.Nam wykonawca kuchni odradzał ,podobno przy częstym uzytkowaniu ,za jakiś czas lakier może się wycierać :o

Lacobel zostawiłabym czarny :yes: i do tego czarny okap ,ewentualnie jezeli boisz się takiej ilości czerni to bialy lacobel +biały okap :yes:.tylko nie bierz przeźroczystego lacobelu ,bo będzie wpadał w zielony :sick:

Pozdrawiam :hug:

 

Olu kuchnię projektowaliśmy ponad rok temu i już mi się limonka opatrzyła. Ściana będzie pewnie szara :)

W poniedziałek mam dostać nową wizualizację z frezowanymi uchwytami, jednak nie wiem czy rzeczywiście nie zostawię tych uchwytów, które są teraz zaprojektowane. Już jakiś czas temu Marjelka pisała mi, że jest z nich zadowolona, że frezowanyh bałaby się do kuchni, Ty piszesz, że mogą się wycierać, słyszałam też że łatwo je wyszczerbić np garnkiem, do tego wczoraj zobaczyłam kuchnię Basi Krk z naszymi uchwytami i wygląda super...

Do poniedziałku muszę podjąć decyzję...

:*

 

Monia dziekuje -ogladne sobie te Twoje panele :D

Jesli chodzi o kuchnie to mi nie za bardzo podoba sie ten podzial kolorystyczny na wyspie-czemu on ma sluzyc? Wolalabym zrobic ja w jedniloitym białym kolorze.

Ja tak jak Ola proponuje sciane z lodowka w jasnej szarosci :yes: Co do okapu to dałabym biały a lakobel czarny z tym ze pokombinowalabym aby po obu stronach okna konczyl sie na jednej wysokosci.(teraz jakos tak chaotycznie to wyglada ) Rozumiem ze ta scianka z TV to tez z lakobelu?A gdyby konczyl sie on na tej samej wysokosci co okladzina przy płycie a dopiero nad nim wisialby tv na bialej scianie? Moze projektant ktory wykonywal Ci wizki moglby zorbic jeszcze jedna wersje zeby zobaczyla jak to wyglada po zmianach?

Oczywiscie to tylko moje sugestie i jesli obecny stan Ci odpowiada to zostaw jak jest bo to bedzie Twoja kuchnia :yes:

 

kakusku bardzo dziękuję za rady i sugestie. Czasami nie widzimy wad, które dla innych są oczywiste. Nie musimy się z tym zgadzać, jednak dobrze jest spojrzeć na projekt z różnej perspektywy.

Dwukolorowa wyspa jak dla mnie jest ok w obecnym podziale, pewnie ma nawiązywać do czarnej góry lacobelowej i tej z piekarnikiem, kawiarką itp.

Natomiast ta ściana z lacobelem do przemyślenia, zastanowię się nad Twoją propozycją.

Czekam na dalsze uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia :) :rotfl: przyturlałam do Ciebie:)) Ja na pewno odradzałabym frezowanie. Ja właśnie spotkałam się u siebie z problemem o którym pisze Ola. Mam fronty lakier mat frezowane w kuchni i lakier błysk w łazienkach. Bardziej sprawdza się frezowanie przy połysku, natomiast kuchnia była już lakierowana ponownie. Wewnątrz frezu przy frontach często używanych jak kosz na śmieci czy zmywarka, lakier się wycierał i zauważalne były maleńkie pęknięcia lakieru. Meble były na gwarancji tak więc oddałam wszystkie fronty do przelakierowania jeszcze raz. Gdybym miała wybór jeszcze raz, nigdy nie zrobiłabym frezów. Jakaś delikatna listwa lub uchwyt będzie o wiele lepszy w użytkowaniu. Podział na dwa fronty + wewn. szuflady, b. dobry - b. ładnie to wygląda, czasami może Cię denerwować, że aby dostać się do zawartości wewnętrznej szuflady musisz najpierw otworzyć dużą a potem małą szufladkę, ale idzie się przyzwyczaić:)

Jeśli chodzi o okap - czerń to czerń, ale biel często bywa różna. Też zastanawiałam się nad białym okapem, chciałam aby był niewidoczny na ścianie, jednak w rzeczywistości biel okazała się lekko niebieska/zielona. Jeśli widziałaś go na żywca i wiesz że jest bieluteńki.... to jak najbardziej. Popiel zamiast limonki - b. dobry wybór! Zapowiada się pięknie:) POWODZENIA! Aaaa i jeszcze podłoga, ta jasna jest piękna, czyli dobry wybór!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przyturlanie :D

Hmm... coraz więcej osób odradza nam frezowane fronty, dlatego zaczynam się zastanawiać czy jest sens ryzykować... choć wizualnie bardzo mi się podobają.

Odnośnie okapu to moja pierwsza myśl była właśnie taka, czy zgra się z bielą frontów, niestety nie widziałam go na żywo, a wiadomo po zdjęciu nie da się ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przyturlanie :D

Hmm... coraz więcej osób odradza nam frezowane fronty, dlatego zaczynam się zastanawiać czy jest sens ryzykować... choć wizualnie bardzo mi się podobają. .

 

a jakie uchwyty masz wybrane ewentualnie ??bo ja bardzo chciałam frezowane ale jak czytam to zaczynam się mocno zastanawiać :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...