Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Moja elewacja - spostrzezenia, opinie, pytania


Recommended Posts

Witam,

 

chcialbym sie podzielic wiedza, moze sie komus przyda. Wlasnie ocieplilem i zrobilem elewacje na swoj dom murowany (cegla, luft, cegla) pow. scian z balkonami 420m2. Ocieplilem dom welna, fundamenty i balkony twradym styro,

Wybor matrialow na bazie doswiadczen lokalnych majstrow.

1. Kleje do welny i styro - Kreisel (podobno jeden z najlepszych, elastyczniejszy niz inne np klejb, łatwo sie rozprowadza). Plyty klejone obwodowo i 3 placki na srodek a dodatkowo po 2 łączniki do sciany z met. trzpieniem

2. Welna rockwool fasrock max e - 12cm. Ja jestem zwolennikiem welny nie styro. Styropian zniknal doslownie nam po 12 latach pod podlogami na piętrze (byl dostep powietrza).

3. Kleje Kreisel plus siatka AKE

4. Podklad Foveo

5. Tynk Foveo silikon 1.5mm baranek -TN30 nowy produkt Sniezki z 2010r. Najbardziej sliski - byl problem ze znalezieniem tasmy ktora by sie trzymala, łatwiej sie naklada niz Caparol czy KABE i inne silikaty. Widzialem 2letnie elewacje na tym tynku, ludzie zadowoleni poki co, wygladaja jak nowe. Nie mam zaufania do Sniezki jesli chodzi o farby olejne - wielokrotnie sie o tym przekoanlem!

6. Zywica Tynk mozaikowy Foveo TD50 - nie sypie sie tak jak Kreisel

 

Calosc koszty z robocizna okolo 44 tys zl (woj. podlaskie).

 

Szlo 5 ton wegla plus troche drewna (okna wymienione), mam nadzieje ze zejde do polowy. Ocieple podloge na strychu jeszcze styro 12cm.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli mogę to niestety popełniłeś błąd o którym pisaliśmy już w innym poście. Chodzi o to, że zrobiłeś docieplenie niezgodnie z technologią tzn. bez zachowania systemu. Nie wątpię, że kleje firmy KREISEL są dobrej jakości ale w przypadku jakiejkolwiek reklamacji producent tynku może Ci zakwestionować, że docieplenie zrobiłeś niezgodnie z wytycznymi ETICS, bez zachowania pełnego systemu. Chodzi tutaj o zastosowanie wszystkich elementów od jednego producenta. Krótko mówiąc producent tynku FOVEO, pomimo, że użyłeś jego podkład gruntujący, każdą reklamację może odrzucić z przyczyn merytorycznych, bez jakichkolwiek dalszych wyjaśnień.

Mam nadzieję, że nie spotka Cię taka nieprzyjemność i z dociepleniem będzie wszystko w porządku, ale skoro zapytałeś to musiałem wyrazić swoją opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cbdu: i tu niestety FAST ma rację, choć po prawdzie chyba nie ma takich podkładów pod tynk silikonowy różnych firm które z dowolnym tynkiem silikonowym gryźć się będą. Osobiście mam opinię o tych tzw. systemach, ale do parlamentarnych ona nie należy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cbdu: i tu niestety FAST ma rację, choć po prawdzie chyba nie ma takich podkładów pod tynk silikonowy różnych firm które z dowolnym tynkiem silikonowym gryźć się będą. Osobiście mam opinię o tych tzw. systemach, ale do parlamentarnych ona nie należy.

 

Zgadza się, ogólnie rzecz biorąc jest małe niebezpieczeństwo, że chemia użyta w poszczególnych produktach będzie się gryzła między sobą ale niestety istnieje takie ryzyko i my jako producencie nie chcemy za to brać odpowiedzialności. System, który uzyskuje aprobatę techniczną jest poddawany różnym próbom i wszystkie wyniki, na podstawie których jest ona wydawana dotyczą pełnych systemów z wszystkimi produktami wymienionymi w tym dokumencie. Chciałbym jeszcze dodać, że wszystkie produkty znajdujące się w aprobacie są badane również z osobna i sumarycznie na podstawie wszystkich wyników system otrzymuje dokument umożliwiający jego sprzedaż na rynku budowlanym.

Jako ciekawostkę powiem, że Polska jest jednym z nielicznych krajów, w których w tak demokratyczny i dowolny sposób podchodzi się do zachowania systemu podczas wykonywania dociepleń. W wielu krajach takich jak Czechy, Anglia czy np. Francja nie ma mowy o tym, żeby przy ocieplaniu użyto choćby innej siatki czy kołków niż te, które zostały zapisane w AT.

Poza tym każdy etap docieplenia przy większych inwestycjach jest dokładnie sprawdzany przez Inspektora oraz przedstawiciela producenta systemu i na tej podstawie jest wystawiana gwarancja na system. U nas niestety jest to jeszcze wciąż wolna amerykanka - bo klient szuka przede wszystkim ceny, mniej zastanawiając się nad rzetelnością wykonawcy oraz jego referencjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAST: ryzyko jest zawsze, nawet jak wynosi 0,5 % bo nie szło dopilnować wszelkich warunków [czasem się nie da]. Ale jest i jest to tyłokrytka dla producentów. Kolejna kwestia jest taka, że tak naprawdę każdy z nas co siedzi w temacie ma styczność z producentami wykonującymi taką czy inną chemię, kołki, cokolwiek - dla znanych firm i na tych samych maszynach z tych samych składników - robiących swoją markę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...