Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kamery, monitoring zewnętrzny - jakie przewody będę konieczne?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie, przewód chcę wyciągnąć z rozdzielnicy elektrycznej w garażu, do tego przewodu podłączyć się z kamerami. Do garażu chcę sprowadzić przewody z kamer umieszczonych na dwóch narożnikach domu. Przewody będę prowadził pod dachem kamery będą przytwierdzone do skrajnych krokwi (taka konstrukcja dachu)

Jedna z kamer ma patrzeć pod kątem 45' do przodu po to aby ogarniać jak największy obszar przed domem (brama i ogrodzenie) Druga z kamer ma patrzeć do tyłu wzdłuż ogrodzenia. Na monitoringu tych dwóch obszarów mi zależy.

 

Tak sobie to wymyśliłem.

Edytowane przez Małkociniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sorki to ja nie doczytałem.

W takiej sytuacji rzeczywiście układ jest prosty. Dwie kamery zasilane POE, ze switch-a POE umieszczonego w garażu. Pytanie tylko czy w garażu nie zostawić tez rejestratora, ba a nawet routera z dostępem do netu. W salonie tylko TV i komputerek na androidzie.

Przeczytaj chociażby to: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3148682&highlight=

lub to: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3299069.html

Tak swoją drogą w takim układzie możesz pójść tańszą technologię analoga wysokiej rozdzielczości ( AHD, Turbo HD i podobne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie nadwyrężył bym uprzejmości kolegi jeśli poprosił bym o sugestię w skonfigurowaniu takiego zestawu. Kamera, rejestrator, dysk, switch i co tam jeszcze?

Myślałem o kamerach DS-2CD2120F-I 2.8mm do tego rejestrator może tej samej firmy z dyskiem 1TB

 

Prawdopodobnie do zestrojenia i konfiguracji tego wszystkiego będę musiał kogoś zatrudnić. Pech w tym że deficyt w obrębie mojej miejscowości na tego typu "fachowców" jest duży. Bo albo specjalizują się tylko w sprzęcie który sprzedają i jeśli klient ma jakieś wyszukane zachcianki to już nie koniecznie, a jeśli podjął by się zadania wg wymagań klienta to już ceny nie z sufitu ale z kosmosu.

Miałem przykład z centrala alarmową

 

Jako ciekawostka powiem że ta kamera DS-2CD2120F-I 2.8mm na Ali kosztuje 70 $ czyli po cle i vacie to około 400 pln. niestety gdyby zakup był w europie to w/g przepisów obowiązuje gwarancja Europejska a tak to lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co zadawać sobie trud układania przewodów i ponosić z tym związane koszty, by na koniec wieszać "atrapy". Proszę zwrócić uwagę że dystrybutor tego cudu techniki " zapomniał pochwalić się jaki w tej kamerze zastosowano przetwornik ( nazwa/ wielkość).

Gdybyś jednak chciał kiedyś powiesić prawdziwe kamery to możesz śmiało okablować skrętką pod warunkiem, że nie będzie to kolejny hit allegro 100 zł za karton.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...