Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "Bursztyna"


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam kolegę, juz kilka razy przegladałem Twój dziennik. Fajny domek, z logicznym rozkładem pomieszczeń. Gdyby nie brak garażu na pewno bym poważnie myslał nad zakupem tego projektu. Odnosnie porzadku, budowlańcy na samym poczatku zostali delikatnie poproszeni o nie bałaganienie. Myślę, że nawet niepotrzebnie, sami wrzucali do worków wszystkie śmieci i odpady budowlane. Kulturalni ludzie:). Długo się zastanawiałem nad stosowaniem folii pod ławy. Z uwagi na brak czasu nie dawałem chudego betonu tylko całosć z B20. Wydaje mi się, że folia spełnia to samo zadanie co chudziak, zapobiega mieszaniu się betonu z gruntem i wsiąkaniu chemikaliów z wodą w grunt. Ława sobie dłużej dojrzewa i za szybko nie wysycha.

Pozdrawiam (będę "nawiedzał" Twój dziennik:) )

Edytowane przez artix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artix teraz dopiero przeglądałem rzuty pomieszczeń w twoim domu,mi sie podoba..koncepcja jest podobna do mojej tyle ze ja nie mam garazu w bryle czego delikatnie zaczynam załowac..ale dostawi sie:)

 

Natomiast gratuluje murarza ,bloczki wymurowane naprawde ładnie,wódka sie nalezy bez watpienia:)...mam pytanie ..dlaczego masz aż 6 warstw bloczka? Wynosisz budynek ponad teren z jakiegos specjalnego powodu czy po prostu tak zapobiegawczo?

pozdrawiam i czekam na dalsze postepy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się budować zgodnie z projektem, fundamenty wystają tylko 30 do 40 cm ponad poziom gruntu (wizualnie jest w sam raz). Ława leży poniżej strefy przemarzania. Wydaję mi się, że wszystko jest OK. Mógłbym obniżyć poziom podłogi ale wolę dmuchać na zimne. W razie jakiegoś podtopienia lub opadów śniegu nie chciałbym mieć wody lub zasp w domu :)

 

http://img404.imageshack.us/img404/6840/przechwytywanieej.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem..u mnie bedzie ponad poziom gruntu jakies 3-7 cm bo ja chce mieć wyjscie praktycznie bezposrednio na polbruk Ale u mnie teren całkiem płaski i jestem spokojny.

Co do ocieplenia sciany fund. to naprawde zabiłeś mi ćwieka:)

Zrobiłes to tak pieknie ze sam sie zastanawiam czy tak nei zrobić,bo co do jednostronnego ocieplenia jestem sceptyczny to podwójne na pewno cos juz daje,jakeis w miare wymierne korzysci,.Pieknie to wygląda .Przemysle podobny wariant u siebie.

 

Co do ubicia piasku...to masakra

Kiedyś miałem zlecenie u pewnego czlowieka któremy w ogóle nie ubili posadzki pod domem,tzn. wsypali piach od razu 70 cm ubili z góry i koniec,on sie w ogóle nie znał i sadził ze ekipa robi prawidłowo.

Dopiero po 7 latach zaczeło mu sie zapadać...na poczatku 1-2 cm..potem do 7-10 cm...a ze mial podłogówke i płytki to wszystko popękało,podłoga całkowicie do remontu ,wielkie koszty itd.

Prawidłowe ubicie warstw to absolutna podstwa...jesli to sie zrobi zle to na bank to wyjdzie kiedys,dobrze ze chłopaków przypilnowałes,trzeba reagować na takie brakoróbstwo.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle, 7-10 cm to jest wynik :D. Niedbalstwo, głupota albo cwaniactwo bo nikt nie widzi. "Dobre" pomysły budowlańców czasami trzeba tłamsić w zarodku. Moi budowlańcy zafundowali mi jeszcze kilka "fantastycznych" rozwiązań ale na szczęście codziennie byłem na miejscu :D. Bardzo nisko będziesz miał poziom podłogi. Ja strasznie strachliwy się zrobiłem na nie tak stare lata. Też mam dosyć płaski i suchy teren. W okolicy nie ma rzeki, strumienia ani jeziora i raczej podtopienia mi nie grożą. Alle.. gdyby cóś? Może będę spał spokojniej. Oby:D Co do ocieplenia, pod chudziakiem będzie jeszcze 20 cm styropianu. Rozwiązanie podpatrzyłem w skandynawii. Tylko tam ocieplali na maxa. Fundamenty prawie tradycyjne, środek wypełniony keramzytem, boki wewnątrz 30 cm. styro EPS70, podłoga folia+30cm. EPS100, na to folia i wylewka. Na zewnątrz frezowany XPS 200(10cm) z włókniną . Całość obsypana keramzytem. Ojj cieplutko :). Postaram się znaleźć złoty środek pomiędzy kosztownymi wynalazkami, a faktycznymi rozwiązaniami obniżającymi koszty utrzymania domu. Nie chcę marmurów, klinkierów, super dekorów w kibelku i innych pierdół. Ma być prosto, tanio i funkcjonalnie. I tego się trzymajmy :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj motylku :D. Co do kosztów, postaram się sobie przypomnieć. Ławy: stal 1000+gotowe strzemiona 250, beton 18m3 -4600, bloczki 2800, cement +piasek do murowania 400, folia do izolacji poziomej 150, piasek do zasypania fundamentów 1900, styropian ( w wersji energooszczędnej-ocieplanie na maxa) 5900, Dysperbit 400, folia pod styro i na styro 300, chudziak 13,5m3- 2700, folia kubełkowa 250. Wychodzi jakieś 13 tys. bez styropianu i robocizny. Jeżeli ocieplisz tradycyjnie ,dolicz koło 2000 za styro. Robocizna myślę, że 4 tys, dokładnie nie wiem bo płaciłem 120 zł./m2 powierzchni użytkowej + 20 zł. za metr krycia dachu razem z orynnowaniem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z jednego składu budowlanego. Styropian i wszystkie folie z hurtowni w Nowej Wsi pod Bydgoszczą . Mieli ceny niższe niż w marketach budowlanych. Pianka do klejenia styro z netu. Jeżeli kupujesz większość materiałów w jednym miejscu, wynegocjujesz niezły rabat. Czasami opłaca się poszukać materiałów w okolicy, nawet kilkadziesiąt kilometrów od budowy. Można kupić taniej i potargować się o cenę transportu. Jest szansa na dowóz nawet za darmo. Ja przed zakupem poszukałem w necie adresy składów budowlanych, poczytałem opinie o nich, podzwoniłem i sprawdziłem ceny. Różnice są czasami spore. Sprawdź ceny na Allegro, będziesz miała porównanie z cenami z Twojej hurtowni. Powodzenia w zakupach :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i własnie artix...bingo:)....widze że twój dziennik to mi opatrzność zesłała...wyprzedzasz mnie o kilka etapów i dzięki twoim zdjeciom , a budynek robisz podobny jak mój rozwiewasz moje watpliwosci swoimi rozwiazaniami:)

Przede wszystkim stan 0

Ja ewidentnie chciałem miec wyjscie z domu ,wprost na poziom gruntu no może z 5-10 cm wyzej....i zastanawiałem się jak to zrobic.

Jak widziałem wiekszosc ludzi ciagnie sciane fund. ponad poziom gruntu 20-40 cm(zapobiegawczo),i potem piasek,chudziak i..dopiero na to posadzka czyli styro itd..miedzy sciany zewnetrzne.

Nawet do dziś nie sadziłem ze mozna się ,,wbić z izolacjami tak jak ty to u siebie wykonałes..po prostu idealnie:)

Nie wiem tylko czy takie rozwiazanie nie skutkuje jakimis gorszymi parametrami ale widocznie nie.

Ja u siebie planuje 20 cm styro plus podłoga na legarach jakies 10 cm plus posadzka ..czyli razem jakies 30-35 cm od sciany fund....Teraz juz wiem ze schowam się z izolacjami w dół,i dzieki temu osiagne niskie zejscie na taras . Takze dzieki twojemu dziennikowi rozwiązałem mój dylemat:)

 

Ogólnie cały czas ładnie to idzie u ciebie czysto i schludnie..no i ten biały styropian + ocieplenie fund z wewnątrz...wygląda prawie jak pod płytę fundamentową:)

 

Z niecierpliwościa oczekuje dalszych postępów:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym moim ociepleniem knułem i kombinowałem sporo czasu . Przewaliłem chyba wszystkie możliwe strony w necie iii... im wiecej człowiek czyta tym wiekszy kocioł ma w głowie. Na początku roku stwierdziłem, że ocieplę po swojemu. Jeżeli płyty fundamentowe leżą bezpośrednio na zagęszczonej pospółce i bez folii w wielu przypadkach to nie mam się czego bać. Wody gruntowe mam sporo poniżej ław fundamentowych ( na 2 m sucho). Podobne ocieplenie budynku mieszkalnego (2 piętra) widziałem na własne oczy podczas budowy, tylko na podłodze kładli 30cm EPS70 (dość miekki) i taki sam na ściany wewnętrzne (30 cm). Na to folia, rurki podłogówki i chudziak. Później cienko wylewka samopoziomująca i płytki. Na zewnątrz XPS 100- 10cm. Fundamentów niczym się nie smaruje. A tu mokro i zimno :D Prosto i bez kombinacji :). Z moim dziennikiem troszkę oszukuję ponieważ mam już SSO(zacząłem w kwietniu ,a prawie skończyłem na poczatku czerwca), ale chciałem żeby całość wyglądała jak pisana "live". Będę powoli wstawiał zdjątka i opisywał cały bałagan. Budowlańcy chyba mnie znienawidzili bo byłem na budowie od rana do wieczora i musieli byc max. dokładni. Ale myśle, że się opłacało. Nie mam żadnej prowizorki, a mogłem mieć:lol2:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie ,widze że domek rośnie,a tak na prawde to na jakim etapie jesteś??? na jakie kominy się zdecydowałeś-systemowe??a firma bo nie wiem co wybrać,ciągle słysze że wszytskie takie same tylko za firme się płaci,ale znowu nie chce badziewia jakiegoś.udanego budowanie!!!no i czekamy na wiecej fotek,o domek powiedzmy bliźniaczy i fajnie widać jak coś podobnego rośnie. :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek rośnie wirtualnie;) . Mam juz stan SSO. Do września bedzie sobie stał i czekał na dalsze prace. Nastepny urlop będzie znowu pracowity:bash:. Kominy kupiłem na allegro, firma z okolic Gorzowa Wlp. Wycena schiedla mnie zabiła, kolejna od pana akwizytora, który pojawił się na budowie oscylowała koło 4800. Wow! Trochę drogo. Przeszukałem allegro, poczytałem opinie i komentarze i zamówiłem 2 kominy za 3100 z przesyłką. Pierwszy fi180 z dwoma kanałani went., drugi fi.200 z jedną went. wys 6m. Rury ceramiczne oczywiście atestowane, pustaki betonowe OK. W komplecie również betonowe czapy na kominy niezłej jakości. Ogólnie niezłe. Do Schiedla im trochę brakuje ale są wystarczająco dobre i tańsze o prawie 3 tysiaki. Jak znajdę firmę od której kupiłem , wstawię link do stronki. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...