Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "Bursztyna"


Recommended Posts

:lol2:

 

Ja mam manipulator w miarę blisko drzwi wejściowych więc jakoś o pilocie nie myślałem. Mam teraz pilocik do bramy garażowej który może w przyszłości otwierać też bramę wjazdową na posesję. O takich gadżetach jak pilot na wszystko to pomyslę jak już zamieszkam. :yes:

"łi łi" Ha ha ha dobre o mało co ekranu kompa nie oplułem. :D

Czytam że został ci tylko 1 tydzień odpoczynku. No to to odpoczywaj na całego. :cool:

 

Edit:

Widzę na fotkach, iż ten cienki styropian dawałeś też na dół. Jakie parapety będziesz dawał? Ja u siebie nie dawałem ale u mnie było łatwiej okna juz były a parapety planowane były aluminiowe białe więc wyprowadziłem mniej więcej własciwy styropian. Dajesz oczywiscie narożniki.

Edytowane przez rewo66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No przecież wypoczywam, wrzuciłem trzeci bieg, 1500rpm/min, zwolniłem, kulam się, pracuję jak stary dziadzia, nawet nogi przestały mnie napierniczać. Mogę normalnie chodzić pod koniec dnia. Toć to cud! :D. W tym tygodniu nie nastawiam budzenia, organizm robi swoje. jak odpocznie to włącza zasilanie i można się szykować do roboty :yes:. Ten styropianik dałem "z braku laku", miał być ładnie wyszlifowany ze spadem Xps ale czas i kasa zrobiły sobie prowizorkę, która pewnie zostanie na stałe. Zeszlifuję styro pod kątem i zaciągnę klejem. Docelowo przykleję do tego aluminiowy lub stalowy parapet. Soudal ma w ofercie specjalną pianę do parapetów i to chyba zastosuję:yes:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiałam nad Waszymi kosztami, nie wiem czy wcześniej pisałeś ile wydaliście na budowę ( ? ) a tu dziś niespodzianka i powiem szczerze że jestem pod wrażeniem ! Po cichu liczę na więcej informacji na temat kosztów, ale rozumiem brak czasu, więc cierpliwie poczekam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież wypoczywam, wrzuciłem trzeci bieg, 1500rpm/min, zwolniłem, kulam się, pracuję jak stary dziadzia, nawet nogi przestały mnie napierniczać. Mogę normalnie chodzić pod koniec dnia. Toć to cud! :D. ....................

 

No miałem na myśli czynny wypoczynek :D

Chyba raczej na pierwszym biegu :lol2:

Nogi to mi już przestały dawno napierniczać bo poprostu ich nie czuję ale jakoś chodzę. Zresztą kręgosłupa i rąk też nie czuję. Chyba mimo to są na miejscu :lol2: Swego czasu kark mnie bolał od zadzierania głowy do góry przy kładzeniu wełny ale już się zregenerował. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scarlet jak znajdę chwilkę to podliczę faktury z ostatnich sześciu tygodni, sam jestem ciekawy :). Będziemy wiedzieć prawie dokładnie ile kosztowała chałupka do stanu też prawie deweloperskiego. Mam już większość materiałów potrzebnych do skończenia ścian, jeszcze jeden urolpik i będziemy ją uzbrajać w drzwi, meble kuchenne i wyposażenie łazienek (przynajmniej jednej).

 

Rewo ból i cierpienie mamy zakodowane w genach :D. Jesteśmy dziwnym ale pracowitym narodem, jak nas kręgosłup nie napiernicza to znaczy, że coś jest nie "teges" i trza szybko znaleźć sobie jakąś "lekką" robótkę do zdemolowania sielskiego samopoczucia :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scarlet w podanej sumie koszt robocizny to "tylko" 21500 czyli robocizna za SSO. Resztę roboty zrobiłem razem z żonką. Pracowaliśmy sami kilkanaście tygodni i dlatego suma wydatków nie przekroczyła 200 tysiaków. Z wynajętymi ekipami musiałbym doliczyć lekko 50 tys. Sama wykończeniówka, przed którą wszyscy ostrzegają, wbrew pozorom nie będzie bardzo kosztowna. Postaram się tą tezę udowodnić we wrześniu :D. Tak jak pisałem, potrzebujemy jeszcze 20-25 tys do wykończenia wnętrz części mieszkalnej. Na razie nie liczę garażu bo nie bardzo pewnie będziemy mieć czas na jego wykończenie. Teraz mam trzy miesiące dokładnego planowania co kupić i jak zrobić. Mam czas żeby wyliczyć dokładnie koszt mateiałów wykończeniowych, mebli kuchennych, łazienek itd. Przykładowo na meble kuchenne z blatem, zlewem i kuchenką nie wydamy więcej niż 4 tys. Płytki już mamy, lodówkę też. Mała łazienka, kabina 850zł, "Geberit"500zł, zlew z szafką 400zł, płytki 300zł. Wychodzi 2050 zaokrąglając na jakieś pierdoły 2500zł, duża łazienka koło 4tys. W tych sumach spokojnie się wyrobimy. Zero marmurów i dekorów za 90 zł/szt. Płytki tylko do wysokości 1.6m. Będzie rozsądnie i oszczędnie :yes: Edytowane przez artix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Dzięki R4di, ciężka urlopowa orka na szczęście przynosi efekty :D. Jeszcze jest sporo do zrobienia ale myślę, że we wrześniu doprowadzimy dom do stanu używalności i delikatnie się przeprowadzimy. Muszę uruchomić kuchnię, małą łazienkę i sypialnię, jak wystarczy czasu to będę wykańczał kolejne pomieszczenia i siebie oczywiście :D. Zapisałem sobie stronkę, dzięki. Może coś z tego wykombinujemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cze Artix

jak tam w u was ciepło czy zimno. Bo u nas cholera ciagle pada.

Mam pytanko. Wyczytałem że do spoinowania płyt k/g uzyłes gispu franspola do spoinowania beztasmowego. Wybrałes go tak z marszu bo był dostepny czy z innych względów, czy z uwagi na inne czynniki.

Zastanawiam się jakiej firmy wybrac gips i mam dylemat jest duzo różnych firm przeczytałem duzo pozytywnych opinii o sheetrocku ale on jest trudny w zakupie. Myslałem o cekolu. Mają komplet tj grunt + masa do spoinowania i masa do finiszu. Ale takze franspol ma duzo poozytywnych opinii. Możesz powiedziec cos na jego temat.

Pozdrawiam deszczowo :D Wojtek

 

Edit:

Własnie looknąłem twoje fotki. Artix czy te białe noce przeszkadzaja ci w spaniu. Zeby w środku nocy robic fotki ha ha. Z drugiej strony to ci zazdroszczę fajne widoki tam masz. Odpoczywaj na jesieni znowu cię czeka zajob.

Edytowane przez rewo66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie u wos :D. Nie ma lekko z tymi nocami. W sypialni mam rolety odsunięte od okien o 2cm. i tymi szparami "leci" mi swiatłość do sypialni. W mordę jeża w takim półmroku nie zabardzo sie śpi. Muszę kombinować żeby dociskać je czymkolwiek co by sie lepiej kimało :yes:. Co do odpoczywania to już sobie odpocząłem i zaczyna mi się znowu palić ogień w dupsku także mały zajob byłby mile widziany:D. Z nudów podłapałem fuchę i maluję dom, w którym mieszkam. Relaksik. Nareszcie sie nie nudzę. Yesss! Pogoda ostatnio była czerwcowo-lipcowa, nawet 28'C i słonecznie. Zazwyczaj było 15-18 i deszcz nie był czymś niezwykłym. Cóś się pokręciło:yes:

Z tym franspolem to był zupełny przypadek. Chciałem kupić w składzie Vario rigipsa , którego oczywiście nie mieli, a wyjechałem z workiem Franspolu. Zapewniali o super jakości. Wróciłem do domu i od razu do kompa zeby znaleźć jakieś opinie o tym czymś, o czym w życiu nie słyszałem. Wiele tego nie ma ale jak jest to tylko pozytywnie. Kolega, który zajmuje się wykończeniówką zawodowo, pracuje na tej masie szpachlowej i nie miał z nią zadnych problemów. Dla swiętego spokoju dałem papier na łączenia chociaż producent tego nie wymaga. Porada kolegi, flizelina i siatka z włókna - nie, papier - tak i tego chyba będę się trzymał. W masie są jakieś włókna., po rozrobieniu robi się fajne masełko i bez problemu się ją nakłada na styki. Po wyschnięciu jest dosyć twarda także trzeba ją nakładać bez naddatków, żeby się nie dostać nerwicy podczas szlifowania. Wszystkie fazowane styki przed szpachlowaniem przeleciałem lekko mokrym pędzlem , żeby usunąć pył. Można oczywiście zagruntować ale delikatne zmoczenie krawędzi powinno wystarczyć.

 

Pozdrawiam słonecznie:P. Artur:cool:

Edytowane przez artix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj gust. Wymiary drzwi szerokość 2670, wysokość 2260. Zastanawialiśmy sie nad podzieleniem otworu na trzy cześci tak jak w projekcie. Z lewej jeden fix i dwa normalnie otwierane ale po obejrzeniu drzwi przesównych w salonie zdecydowaliśmy sie na nie. Im mniej ram tym lepiej :). Zaskakująco lekko się otwierają, można je też uchylić. Cena 4499zł. bez montażu. Pakiet trzyszybowy 0.6, profile sześciokomorowe Aluplast Ideal 8000, firma Ferrum z Latkowa. Wiele firm produkuje z tych profii także nie ma problemu z ich zakupem. Jak narazie jestem zadowolony z wyboru i oby tak zostało :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wstawiałem okna już po ociepleniu ścian, system ciepłego montażu nie przewidywał klejenia taśm na zewnątrz. Taśmy rozprężne powinny wystarczyć ale po pierwszych "kwiotkach" monterów szybko zmieniłem zdanie i kazałem wszystko z zewnątrz okleić. Polecam listwy przyokienne. Tynk przy oknie nie będzie się stykał z ramą i ewentualnie pękał. Taśmy klejone do ramy okna i styro, na to 3cm pasy styro (węgarki), listwy przokienne i klej z siatką. Powinno być OK:yes:

Kupiłeś w lokalnej hurtowni czy wysyłkowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klaudiusz wszystkie taśmy dostarczyła firma montująca okna, listwy przyokienne kupiłem w składzie w moim mieście. Jedna listwa przyokienna 3m z siatką kosztuje 18zł. Fajna sprawa, listwy kleisz (taśma dwustronna jest już na listwie) do ramy okna, od spodu mają gumową uszczelkę także nie będzie problemu z wodą i późniejszym pękaniem tynku na styku ramy i ościeża. Edytowane przez artix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...