Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "Bursztyna"


Recommended Posts

Z modrzewia robi się piękne więźby dachowe,elewacje, mosty itd. nie wymaga specjalnego impregnowania, na filary zadaszenia byłby myślę idealny. Trzeba wydać stówkę za m2 deski tarasowej ale nie będzie problemu z podgniwaniem i erozją drewna przez najbliższe kilkanaście lat. Na razie szkoda mi kaski na drewno egzotyczne za 200 i więcej za m2. Będę miał koło 20m2 tarasów czyli z egzotyka 5 tysiaków + legary, wkręty nierdzewne, całość koło 7 tys. z modrzewia wyjdzie 3-4 tys. Do tego jeszcze balustrady, fiu fiu, nie ma lekko :).

Zainstalowałem garden, trochę się pobawiłem i doszedłem do wniosku, że brakuje mi wyobraźni przestrzennej i najważniejsze cierpliwości :D. Jeszcze się nim pobawię jak zrobię zdjęcia pod kątem tego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mest mam cztery okna 1500x1500, jedno1500x1000, jedno 1500x3000 , dwa 600x600 i balkonowe 2670x2260. Profile Aluplast Ideal8000, pakiety trzyszybowe. Nie chcieliśmy słupków, przy WM okna nie będą zbyt często otwierane ale mimo tego kupiłem uchylno - rozwierne. W salonie chciałem trzymetrowe w jednym kawałku ale niestety firma nie dała sie namówić pomimo tego, że jest to fix i mam w środku nieszczęsny słupek. Z gwarancją na okna jednokwaterowe1500x1500 nie było problemu, dostałem chyba na dwa lata. Edytowane przez artix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
witam mam pytanie odnoscie projektu werandy jakiego programu pan uzył ?
Werandę domalowałem programem PAINT ale można to zrobić dowolnym graficznym. Funkcja lini prostej, wybieram sobie kolor rysowania , grubość lini, klikam w odpowiednim punkcie na fotce i przeciągam linię. Krok po kroku wychodzi takie coś jak u mnie. Wszelkie pytania proszę wpisywać w komentarzach ;) Edytowane przez artix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tęcza zaje ..... fajna :)

Fajnie zobaczyc jakieś kolorki bo ja ostatnio to tylko biel mam przed oczami i na sobie a wokół biały pył. :) Szpachluję szlifuję finiszuję i szlifuję i w kółko kręcka idzie dostać. :bash:

Biało w środku lata? Aż dreszczy dostałem na sama myśl :D. No tak inwestor zagrzebał się gdzieś w czeluściach domu , a w dzienniku cisza (przynajmniej do wczoraj). To jest robota której nie lubię, nie wychodzi mi tak jak trzeba (wychodzi bokiem o taaak), męczy i szybko zniechęca. Jeszcze pamietam naszą łazienkę w mieszkaniu. Się zrobiło, się zmęczyło i w międzyczasie trzeba było jeszcze z niej korzystać :eek:. Kąpanie w brodziku bez stelaża na podłodze, kibelek z długim przewodem do wody i elestyczny do kanalizy tańcował sobie w prawo i lewo bo trza wylewkę zrobić i płytki przykleić. Alee spartanka :). Minuta spędzona na szlifowaniu w łazieneczce 1.5x1.5m2 i wyglądałem jak niedźwiedź polarny, niee jak biały pudel. Nie zazdroszczę. Juz rozmawiałem z kumplem o gipsowaniu i jest nadzieja. Pomoże mi ogarnać temat mam nadzieję. Za mało czasu i za dużo do zrobienia we wrześniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękna tęcza.. rzadko kiedy można złapać całą..dom też nabiera kształtów.. PozdrawiamK.
Szkoda, że nie miałem drugiego telefonu z lepszym aparatem. Widok był nieziemski, szeroka, kolorowa wstęga w całości :). Masz rację, zazwyczaj widać tylko niewielką jej częsć. Chałupka powoli zaczyna być chałupką , a nie malarnią podbitki albo magazynem ocieplenia. Noo nareszcie! Za kilka tygodni czeka mnie spory wysiłek zakończony chyba delikatną przeprowadzką do nieskończonego domu. Aaa cooo!:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tylko szpak okrojony o garaż. Ciekawe czy z fundamentem ruszymy w tym roku. A mieliśmy cichą nadzieję na SSO.... :/ Ale co nagle to po diable. Lepiej wolniej a solidniej. No widze, że już o przeprowadzce myslisz. Dobrze, będzie większa motywacja do wykańczania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gust tak jest, powoli ale do przodu:). Myślę poważnie o "lekkim" zamieszkaniu. Motywacja do wykańczania jak najbardziej jest, brakuje mi tylko czasu i sporej ilości biletów NBP o wysokich nominałach :D Taka drobnostka ale niestety niezbędna do dokończenia budowy. Edytowane przez artix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta błyskotka do anteny. :) Też coś podobnego planuję zlecić do wykonania bo sam nie mam technicznych możliwości :p ale wymiary i projekt narysowany już jest. Muszę tylko zanieść do fachowca żeby mi ten uchwyt zrobił. Ja montuję do krokwi. Nie mam zamiaru montować anteny do komina. Raz że nie muszę włazić na dach w razie czego wystarczy mi drabina i spoko sięgnę do krokwi na wysokości podbitki. Dwa przy kominie to trzeba przewody ciągnąc przez dachówkę a to jest na własne życzenie proszenie się o przecieki. Po co dziurawić dach. Jak spoko przewody wypuszczę przy ocieplonej murłacie. Ja też widzę dużo anten przy kominach ale głównie w starych domach. Teraz mimo wszystko większość aktualnie budujących się daje anteny w innych miejscach. :bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gust dzięki :). Z kaską to nie tak hop siup, ostatnio była wieeelka potrzeba i kiszka. Musiałem się ratować debetem na koncie. Budowa wyssała ze mnie resztki zapasów.

 

makowa panienko żeby znaleźć garnek złota trzeba kopać na końcu tęczy, nie ma lekko. Tak przynajmniej mówią legendy. Może była to jedna i jedyna okazja na znalezienie skarbu? Kto wie?! :)

 

rewo Tak jak napisałeś, wszystkie argumenty przeciw. Same problemy. Odnośnie uchwytu, u mnie możliwości są :D. Podeślij waść rysunek to się pomyśli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
To kiedy planujesz budowę tarasu? Bo Twoje plany budowy brzmią ciekawie i chętnie popatrzę.
Priorytetem jest wykończenie chałupki, żeby spróbować w niej delikatnie zamieszkać. Znając życie, tak przy okazji kupię deski tarasowe i wszystkie potrzebne elementy żeby już sobie leżały w garażu. Jak już kupię to tak przy okazji pogrzebię szpadelkiem w ziemii, trochę jej wybiorę, a jak już wybiorę to żeby nie było dziury, nasypię kruszywa, a jak już będzie kruszywo to położę bloczki itd....:D. Tak mnie korci ten taras, że hej. Urlop zaczynam od początku września, wziąłem całe pięć tygodni i myślę, że uda mi się wykonać cały misternie uknuty plan :). Pewnie w drugiej połowie września zadziałam z tarasem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...