Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "Bursztyna"


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej Artur. Witamy w kraju.

Zanim zaczniesz malować podnieś temperaturę w domu do odpowiedniej. Najlepiej ok. 15 -20*. Jaką farbę gruntową stosowałeś. Może grunt z docelową się kłócą. Albo niedokładnie pomalowane :lol2:

Co do zakończenia robót ja już dawno przestałem się załamywać długością listy która dziwnym trafem nie chce się skrócić. Jak coś wykreslam z ulgą zrobione to pojawiaja się nastepne pozycje do zrobienia.

Co do rytmu budowlanego szybko go złapiesz masz już w tym wprawę :yes:

Teraz mam trochę ograniczony dostęp do netu więc nie wiem kiedy będę mógł coś skrobnąć . Zatem więc wszystkiego dobrego w nowym 2014 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek,również Naaajjjlepszego w nowym roku ! Lista "drobnostek" do zrobienia jest niepokojąco długa aż ręce opadają :yes:. Nie wiem o co chodzi? przecież krzyczałem we wrześniu, że się prawie przeprowadzamy, tarasy zrobione, miały zostać tylko pierdółki do skończenia. Budowa powoli uczy mnie pokory, co będzie to będzie. Sufity juz maksymalnie suche także kupie jeszcze raz dobrą farbę i wszystko pomaluję. Wydaje mi się, że we wrześniu pomimo wietrzenia i przerw 24 godzinnych, malowałem na jeszcze wilgotna farbę i dlatego zrobiły się takie kwiotki. Malowałem nad podziw dokładnie :D. W całym tym dramacie jedna rzecz jest pozytywna, pogoda. Bez problemu mogę wjachać na działkę, taaki luksus :D. Oby do wiosny :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w kraju!!!!!!!!!!

Fajnie, że już działacie. Inwestorowi ręce nigdy nie opadają :cool: i tej wersji będziemy się trzymać jak kartogipsów podwieszanych do sufitu. Malowanie to pikuś w porównaniu z tym, co robiłeś wcześniej. Zakupy wielce udane. Życzę powodzenia.

Gdybyś znalazł czas, to spróbuj sobie przypomnieć na jaka wysokość podnosiłeś środek stryszku- na zdjęciu dopatrzyłam się klocka (klocków) umieszczonych na każdym wiązarze i prostopadłych deseczek. Czy tych deseczek są 3 czy jest 5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w kraju!!!!!!!!!!Fajnie, że już działacie. Inwestorowi ręce nigdy nie opadają :cool: i tej wersji będziemy się trzymać jak kartogipsów podwieszanych do sufitu.
Budowlany rozruch jest bardzo depresyjny. W każdym kącie jest coś do skończenia :). Dzisiaj już mi lepiej na duszy i powoli zaczynam łapać rytm ;). Wczoraj byłem w małym szoku :D. Środek stryszku podniosła firma wykonująca wiązary, tym sposobem usztywnił się dolny pas i zwiększyła nośność strychu. Wymiarów dokładnych nie pamietam ale jutro wszystko sprawdzę. Szczelina między dodatkową deską na której leży podłoga, a dolnym pasem wiązara ma chyba 10cm bo rura od wentylacji 75mm wchodzi tam z luzem. Górna deska powinna mieć też 10cm wysokości. Między wiazary zamontowałem dodatkowe deski podtrzymujące podłogę stryszku, po cztery sztuki w każdej przestrzeni między nimi, deski też mają chyba 10cm wysokości. Jutro postaram się sprawdzić wszystko organoleptycznie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czekam zatem na dokładne wymiary.Tak mi właśnie coś podejrzanie wyglądały te deseczki mocowane na płytki kolczaste. Już Cię podejrzewałam, że zrobiłeś dodatkową specjalizację:D
Do tych płyteczek jestem za cienki bolek. Chłopy same se wyliczyły, same zrobiły i same zamontowały, Hej! :D Konstruktor mówił, że woli dmuchać na zimne, bo jak zacznę znosić tony gratów na strych to jeszcze mi to wszystko spadnie na inwestorski łeb :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepełko, trawka ładnie rośnie, słoneczko pięknie zachodzi. Jak w raju

Tylko nie zrywaj jabłek!!!!!!!!! Jednego takiego za zerwanie wygnali z raju. :D

Bardzo dziękuję za zdjęcie ze stryszku i wymiary. Żałuję, że wcześniej nie dopytałam jak masz to zrobione. Też mogłabym zlecić zrobienie tej dodatkowej deseczki firmie produkującej wiązary.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zrywaj jabłek!!!!!!!!! Jednego takiego za zerwanie wygnali z raju. :DBardzo dziękuję za zdjęcie ze stryszku i wymiary. Żałuję, że wcześniej nie dopytałam jak masz to zrobione. Też mogłabym zlecić zrobienie tej dodatkowej deseczki firmie produkującej wiązary.

Pozdrawiam

Lubię jabłka i chyba jednak sie skuszę :D. Tamtego wygnali z raju, bo dał się złapać i sie głupi przyznał. Ja tego błędu nie popełnię :D. Skoczę po cichu na ryneczek i nabędę drogą kupna, siateczke naszych, krajowych jabłuszek. "Góra" nie będzie miała na mnie haka :D. W sumie nigdy nie widziałem takiego rozwiązania jakie jest u mnie. Bez tego dobrodziejstwa, stryszek też spełniałby bezpiecznie swoją rolę. Na pewno zwiększyła się nośność i statyka podłogi. :bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne widoki.. u nas podobne :) macie bardzo dużą działkę.. jest gdzie biegać z kosiarką
Koszenie tego areału relaksuje mnie maksymalnie. Jak się wkurzę budową, odpalam maszynkę i łażę za nią kilka godzinek. Jak dla mnie rewelka :D. Muszę zrobić kilka dołków, uzbroić je i zmajstrować "mini" pole golfowe. Byłoby co robić popołudniami :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Kolory na ścianie to jest to na co czekamy od dawna, ale coraz bardziej się do tego zbliżamy.
Dzięki Mest, również najlepszego w tym roku. Już jeden pomalowany pokój cieszy, do tego panele na podłodze i człowiek ma ogromną radochę :yes:. Nareszcie zniknęły te wszystkie ciapki, łatki i zaprawki, ufff... jak miło :D. Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...