Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "Bursztyna"


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wybierając panele, inwestorzy nie zawracali sobie głowy ceną, miały być ekstra wypaśne deski. Bogatemu wolno prawda?! :D. Kupiliśmy Krono Original i tu uwaga! kolor Dąb zamkowy!. Tak tak, wiem polecieliśmy gruuuboo!. Cena 34zł/m2 :D. Największy wybór paneli ma Leroy Marlin, przynajmniej w Bydgoszczy,

 

Właśnie jestem na etapie podjęcia decyzji co kłaść na podłogę, w całym domu podłogówka. I teraz nie wiem, panele na klej czy normalnie-pływająco. U Ciebie te panele idą na ogrzewanie podłogowe? Jeśli tak to czy stosowałeś jakiś specjalny podkład pod panele? Nie myślałeś o klejeniu ich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na etapie podjęcia decyzji co kłaść na podłogę, w całym domu podłogówka. I teraz nie wiem, panele na klej czy normalnie-pływająco. U Ciebie te panele idą na ogrzewanie podłogowe? Jeśli tak to czy stosowałeś jakiś specjalny podkład pod panele? Nie myślałeś o klejeniu ich?
Locter zapraszam do komentarzy ! Przyznam się, że nie spotkałem się z klejeniem paneli (do podłogi?). Wszystkie panele i deski trójwarstwowe kładzie się pływająco. Parkiety, mozaiki i deski lite są oczywiście klejone. Podłogówkę mam tylko w łazienkach i wiatrołapie, także nie zawracałem sobie głowy rodzajem paneli. Moim zdaniem specjalne panele na powierzchnie ogrzewane to tylko pic na wodę. Widziałem tylko specjalne dziurkowane podkłady pod deski i panele, które w znacznie mniejszym stopniu ograniczają izolację. Chociaż przy 4mm izolacja jest znikoma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodam że te podkłady z dziurkami specjalne to chyba też w kategorii "chwytów marketingowych" bym rozpatrywał..

a w tej chwili chyba tylko najtańsze nie bardzo się nadają

Marketingowcy nie śpią :). Moje szare maty kupiłem na Allegro za 1zł/szt, gr 5mm, są idealne. Faktycznie niektóre marketowe "szmaty" (rozrywa się to to w rękach) nie bardzo nadają się do czegokolwiek. Pomimo wizualnie równej podłogi, podkład niweluje w jakimś stopniu małe niedoskonałości i panele nie będą się "bujać" pod naciskiem. Po gipsowaniu i malowaniu na pododze miałem sporo kleksów, które trzeba było zeskrobać ale i tak coś tam zostało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja pod panele dałem pianomat 3mm grubości i jesty ok. O klejeniu paneli do podłoża to nawet nie słyszałem a wogóle można tak? jakos mi to nie pasi. Bo do czego niby miałyby byc przyklejone panele do podkładu jaki by on nie był? , czy na goły beton ? :o

 

A tak wogóle wpadłem zobaczyć co się dzieje a tu co? cicho? Zamiast hardrocka rythm & blues :lol2: Ale u mnie nie lepiej wszystkie przeszkadzajki i pożeracze czasu w postaci kanapy, TV i Netu skutecznie próbuja sabotować postęp prac. Czasami daję radę pokusom a czasami się poddaję :sick:

Heeeeej :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie u Wos :D. Chciałbym widzieć na własne oczy wymianę paneli klejonych do podłogi. Może koledze chodziło o klejenie paneli między sobą (zamków tak jak się kiedyś robiło), prawdopodobnie. Tryb "rythm & blues" jest właściwszy i zdrowszy dla zmęczonego życiem inwestora. Chyba którędyś mi para "ulata", bo lenia mam straszliwego :p. Trochę zwolniłem i staram się w międzyczasie odpoczywać. Wczoraj pierwszy raz od ponad roku, zrobiliśmy sobie grilla. Nadrobiłem straty z zapasem, ufff... jeden człek może tyle kiełbachy i kaszanki zeżreć?! No nie przypuszczałem :D. Przeszkadzajek ci u mnie dostatek, gdzie się nie ruszę, tam jest coś do skończenia. Masakra jakaś. Trzeba to jakoś ogarniać krok po kroku. Hejka! :bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi leniami, co śpią cały dzień, to widzę klasyczny przykład :p Ale co poradzić, człowiek kocha te darmozjady właściwie nie wiadomo za co ;) Ja to się boję, że nasza panna poczuje zew natury na wsi i zacznie polować na ptaszki właśnie, albo myszy, i na dodatek zacznie to przynosić do domu jako podarki :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Looknołem sobie na tego Aristona do zmywania całkiem oki. Chyba tez był na naszej liście. Ale znaleźlismy inne które bardziej nam się spodobały. Naszym faworytem jest Whirpool ADG62401FD ciutkę tańszy i deczko mniej łyka wody reszta to już szczegóły. Też ma tryb nocny. Zmywarkę wybieramy już 4 tydzień. W sobotę dałem mojej lubej ultimatum jesli nie zdecyduje się na konkretny typ do soboty to po długim weekendzie zamawiam taka jaka ja uwazam za dobrą . Hi hi.

 

Grillowanie nie jest naszym ulubionym sportem :p wolimy raczej rowery. W niedziele własnie na rowerach zwiedzaliśmy naszą najbliższą okolicę :p

 

Co do tempa robót hm zwolniłem także i to bardzo aż za bardzo. Bywają dni że prace posuwają się w rytm ballady lub kołysanki :lol2: Nawet nie chce mi się pisać w DB a wypadało by coś szkrobnąć i jakies fotki wrzucić. Może się przemogę i cosik dzisiaj nadrobię w tej dziedzinie. :lol2:

 

Pozdrawiam Wojtek :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi leniami, co śpią cały dzień, to widzę klasyczny przykład :p Ale co poradzić, człowiek kocha te darmozjady właściwie nie wiadomo za co ;) Ja to się boję, że nasza panna poczuje zew natury na wsi i zacznie polować na ptaszki właśnie, albo myszy, i na dodatek zacznie to przynosić do domu jako podarki :o
Futrzaki są fajne, pół dnia śpią, resztę dnia nic nie robią, budzą rano lub w nocy człowieka, żeby go pogłaskał :D. rochę się boimy wypuszczać ją bez smyczy. Wychodziła kilka razy sama ale nie jestem pewien czy gdzieś nie zwieje. Dodatkowo mamy wokół domu sporo mrowisk, nie chcemy żeby kocisko wnosiło robale do domu. Już widzę żonkę jak kocisko wnosi w zębach jakąś mysz albo ptaka :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, nie spotkałem w necie negatywnych opini o tej zmywarce. Przy naszym trybie życia i zmywania będzie nam służyła długie lata . Jeszcze nigdy nie używaliśmy tego wynalazku, to będzie nasz pierwszy raz :D

 

no nasza służy juz ze 3 lata.. w zasadzie dostała się do nas przypadkiem - mój szef robił mieszkanie i zamówił w jakim sklepie internetowym wszystkie sprzęty.. i przez przypadek zamiast pralki chyba przysłali dwie zmywarki ;) .. no i jakos tak się zgadałem że mam zamiar kupić.. no i za dobre pieniadze przejąłem bo sklep jeszcze opuścił żeby za przesyłkę zwrotną nie płacić ;).. żona zadowolona wiec i ja się cieszę:)

 

co do kotów to u nas już wszystko zaplanowane.. ma być czarny i nazywać się będzie Poteflon ;) - tak uradziły dzieci.. z labradorem chyba sie dogadają..

 

a tak przy okazji zapytam - kuchnię malujesz na gotowo już po montażu wszytkiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, ta zmywarka była na pierwszym miejscu (jakiś tydzień) mojej tajnej i wymęczonej listy :D. Specjalnie pojechałem do marketu ją zobaczyć. Były dwa modele Whirlpoola w klasie A+ i A++. Wizualnie to samo tylko niewielka różnica w energochłonności i zużyciu wody. Producenci podają zużycie wody na cykl tylko w trybie Eco, inne program potrzebują już większych ilości H2O. Znowu marketing. Po oględzinach, nie do końca spodobały mi się przyciski (tylko małe wypustki ) i skromne wyposażenie wnętrza. Porównałem je ze zmywarkami stojącymi obok i tutaj była bida. Ma dużo fajnych programów, 6ty zmysł itd ale kosze są trochę okrojone z uchwytów i regulacji. Takie odniosłem wrażenie i zabrałem się za studiowanie numeru 2 z tajnej listy. Jak na razie nieużywając jej ale po wnikliwym badaniu organoleptycznym, czuje się usatysfakcjonowany tą skrzynką. Wygląda solidnie, sporo możliwości zmiany układu uchwytów w koszach, regulowana wys. górnego kosza itd. Jak jeszcze nie będzie się psuła to chyba będzie idealna :D. Muszę przywieźć moje rowery, już od kilku lat kurzą się w piwnicy. Kiedyś jeździłem codziennie po kilkanaście kilometrów, może już nadszedł czas na mały wysiłek fizyczny. W weekend sprawdzę czy jeszcze nie zapomniałem jak się jeździ na dwóch kółkach :p. Pogoda na zewnątrz rozleniwia strasznie, ciepło, zielono, cicho i super powietrze. Ech... . W mieście wieczorem było 18'C, u mnie już tylko 14'C. Miejski beton nieźle kumuluje energię. Wolę wiejskie powietrze :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur maluję tylko poprawki i miejsca wokół płytek. Całość była malowana przed montażem mebli, zostawiłem tylko niemalowane miejsca nad blatem. He he, Poteflon brzmi jak nazwa jakiejś masy uszczelniającej albo cóś :D. Jeżeli kocisko wychowywało się z rodzeństwem trochę dłużej, i jeszcze do tego w rodzinie był pies to nie powinno być problemu. Tu chyba biedne psisko nie będzie miało spokoju, a nie odwrotnie:p. Fajnie, że jesteś zadowolony z tej zmywarki, myślę, że też będę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardzo Wam dziękuję za tak szczegółową wymianę opinii na temat zmywarki. Na pewno wezmę je pod uwage przy wyborze swojej, korzystając z Waszych doświadczeń. Nigdy nie miałam zmywarki i jeszcze nie zagłębiałam sie w te tematy, a tu proszę, mam gotową ściągawkę :rolleyes:.

 

Poteflon - super nazwa :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek człowiek chce kupić, zaczyna się problem z wyborem tego jedynego, najlepszego i jeszcze najlepiej najtańszego czegoś. W tym tygodniu zamówiłem i wymieniłem opony w autku. Myślę, że zrobiłem to wyjątkowo ekspresowo, wybierałem opony tylko trzy dni :D. Ze zmywarką był spory problem i kilka tygodni ślęczenia wieczorami w necie. Wybór jest olbrzymi. Na samym początku celowałem w przedział cenowy do 1tys. ale w miarę jedzenia rósł apetyt. Przecież zamiast 4 programów można mieć 8 czy 10, połowa wsadu, namaczanie, samoczyszczenie, możliwość używania tabletek 3w1, rozpoznawanie zabrudzenia naczyń itd. No i cena zaczyna sobie rosnąć. Są też zmywarki, które wyświetlają czas lub kolorowe światełko na podłodze, dzięki temu widać czy już jest koniec mycia czy jeszcze sobie pracuje. Do tego całego nieszczęścia dochodzi wnętrze zmywarki, są z dnem i całą komorą plastikową i z nierdzewki. Plastik podobno z czasem potrafi się odkształcać od temperatury. Nierdzewka to nierdzewka:yes:. Regulacja koszy też może się przydać. Podnoszony górny ułatwi mycie większych naczyń na dolnym, plus rozkładane uchwyty w koszach. Jak już kupować to z pełnym wypasem :D Edytowane przez artix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Taras :no: Bardzo znajomy widok z lekka przypominający to co my mamy za drzwiami tarasowymi :p Sorry nie mamy tak wypasionego grilla. :wiggle: Nasz kupiony za 15 zeta w którymś markecie dokonał zywota krótkiego acz gorącego i burzliwego :p. Zazdraszczam hustawki to bardzo fajny sprzęt. Dzis pogoda u nas fatalna mokro i zimno. U was chyba było lepiej pod tym względem. :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...