Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "Bursztyna"


Recommended Posts

Artix piknie żeś to opisał. :) Lepiej bym tego nie zrobił. :) Znając mój talent to bym to bardziej zapętlił i nikt by nie zrozumiał. :bash: A tak poważnie to ja robiłem toćka w toćkę tak samo. Najważniejsze w tym co opisał artix to to żeby nie dociskać styro do membrany tylko zostawić trocha luzu.

 

Nasze pudełka nicości nie trzeba sprzątać bo nic tam przeca nie ma a są sterylne bo nikogo tam z oczywistych względów nie wpuszczamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tylko spokojnie Arturo, policz sobie do trzech, głęgoki oddech, ammmm.... ammm.... już lecę po browca tak dla równowagi :D

 

browiec w upal dobra sprawa.. u nas w użyciu "żywe" z browaru amber :)

tynk tylko silikatowy, akryl to badziew.. na taką chałupę jak u mnie w Caparolu wyliczyli że około 4klocków wyjdzie.. ciekawe ile za robotę powiedzą.. u nas dzisiaj w domu 19 było.. na zewnątrz sie nie chciało wyłazić..

Edytowane przez _artur_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się kiedyś gipsiarzy o cenę i chyba mówili o 22zetach za m2 na gotowca razem z wyrównywaniem klejem. O ile dobrze pamiętam, a pamięć do liczb mam jak indyk :D. Mam koło 150m2 ścian. Pewnie 7 tysi trzeba będzie z żalem wyłożyć. Z tymi temperaturami totalne przegiecie, a mamy przecież jeszcze wiosnę. Pamiętam lato (lata) w Norwegii kilka lat temu. 16'C to już było ciepło, zdarzało się czasami na krótko 20'C. Teraz dobija czasami do 26'C :). Zmienia sie klimat, oj zmienia. Brak reku skutkuje wietrzeniem domu i jego podgrzewaniem. Przydał by się też GWC, hmm... może kiedyś. Lodowate dobre piwko nigdy nie jest złe :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja nieszczęsna, taki nietakt popełniłam. Przenoszę post do komentarzy. :D Tłumaczy mnie tylko wczesna pora wpisu.

Nie katuj naszych oczu. Masywne drewniane stoły i takież krzesła to moje klimaty. Przedostatnie foto to byłby mój wybór. Tylko skórzaną tapicerkę na krzesłach zamieniłabym na poduchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się kiedyś gipsiarzy o cenę i chyba mówili o 22zetach za m2 na gotowca razem z wyrównywaniem klejem. O ile dobrze pamiętam, a pamięć do liczb mam jak indyk :D. Mam koło 150m2 ścian. Pewnie 7 tysi trzeba będzie z żalem wyłożyć. Z tymi temperaturami totalne przegiecie, a mamy przecież jeszcze wiosnę. Pamiętam lato (lata) w Norwegii kilka lat temu. 16'C to już było ciepło, zdarzało się czasami na krótko 20'C. Teraz dobija czasami do 26'C :). Zmienia sie klimat, oj zmienia. Brak reku skutkuje wietrzeniem domu i jego podgrzewaniem. Przydał by się też GWC, hmm... może kiedyś. Lodowate dobre piwko nigdy nie jest złe :yes:

U mnie było 150metrów elewacji,za tynk silikonowy caparola razem z gruntem zapłaciłam 3000 zł,robocizna 10zł za zaciągnięcie siatką klejem i 10 zł za położenie tynku.Ni wiem czy wziął trochę taniej ,bo to dobry znajomy,innych po prostu nie pytałam:no:Zapraszam jutro do mnie na sesję mojej skończonej elewacji,myślę,że wybór tynku był dobrym wyborem:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ana to chyba dobrze zapamiętałem cenę za robociznę. Dyszka za klej i powiedzmy 12 za tynk, to by się zgadzało. Chyba też się skuszę na tynk Caparola, całość wyjdzie koło 6500. Jakoś bedę musiał to strawić, już mam dosyć tej prowizorki na ścianach. Jutro obowiązkowo wlatuje na zwiady do Twojego DB. Ciekawy jestem końcowego efektu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ana to chyba dobrze zapamiętałem cenę za robociznę. Dyszka za klej i powiedzmy 12 za tynk, to by się zgadzało. Chyba też się skuszę na tynk Caparola, całość wyjdzie koło 6500. Jakoś bedę musiał to strawić, już mam dosyć tej prowizorki na ścianach. Jutro obowiązkowo wlatuje na zwiady do Twojego DB. Ciekawy jestem końcowego efektu :)

 

Zapraszam,nie wiem tylko jaka będzie jakość zdjęć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:):bye:Nie wiem atrix1 jak to się stało że jeszcze nie dotarłam do komentarzy :D a dziennik czytam od dawna :). Jako posiadaczka podobnego, prostego domu podpatruję różne rozwiązania :) .Teraz męczę temat sufitów podwieszanych ( do wiązarów ).Pozdrawia
. Jakby cóś to zawsze chętnie odpowiem na wszystkie pytania :yes:. Z uwagi na dość niski poziom dolnego pasa wiązarów, musiałem zamontować stelaż jednopoziomowy. Miałem tylko 7cm zapasu na konstrukcję ale nie było i jak na razie nie ma z sufitem żadnych problemów. Rok po zamontowniu nie ma ani jednego pęknięcia i oby tak dalej :p. Polecam na łączenia płyt gk szpchlówkę bez zbrojenia z Franspolu, po dodatkowym wtopieniu taśmy papierowej, łączenia są nie do zdarcia :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaaaa, takie piękne stoły za 1 tysiąc polskich złotych???:jawdrop: Boże, ceny w PL to rozbój w biały dzień w porównaniu z zagramanicą. Lepiej rozważ tego dostawczaka, czy jakąs przyczepkę. Żonka pewnie by się ucieszyła;)
Rozbój za meble z pełnego drewna to idealne określenie. Co prawda mebelki tutaj są używane ale to nie problem. Za tysiaka mam cały komplet, a jedno krzesło u nas kosztuje pewnie z 3 stówki o stole nie wspominając :). Eh ta habina :no:. Na zewnątrz pojawiają się koty, ptaki myszy itd. Kocisko zamiast spać , biega od okna do okna i drapie po szybach (dzień i noc). Dzisiaj zeżarła przewód zasilający do komputera żony, broi łobuziak :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a jak już jest coś naprawdę ładnego, to ceny takie jakby to były oryginalne ludwiki. Co więcej, są takie firmy zagraniczne, które otworzyły oddziały w PL i wtedy różnica w cenach mebli sięga 100%, a przecież to ten sam produkt. Robią Polaków w balona i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 2 dębowe stoły "wyglądowo" ;) są najładniejsze. I surowiec zapewne najlepszy- najtrwalszy. Kupiliśmy ostatnio dębowe podpory . Nie sądziliśmy że dębina taka ciężka !!!! Jeden facet nie dał rady podnieść jej. Z 90 kg to waży. Któż by pomyślał! Drewno nie do zdrcia. Mieć taki solidny stolik świetna sprawa. :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...