Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "Bursztyna"


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zablokowali mi kiedyś możliwość ściągania zdjęć, dlatego wykupiłem płatny profil u nich. Skubańcy zmuszaja człowieka do płacenia. Załozyłem sobie konto na Picassa, jeszcze tylko muszę wykumać jak to obsługiwać :)

 

Korzystaj z tej starszej wersji Picassa Web Album. Dla mnie, jako laika w nowych technologiach, była bardzo przyjazna w obsłudze. W razie czego, mogę łopatologicznie służyć wsparciem. :lol2:

Spaw mistrzowski, MISTRZU. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

uczysz się bruk układać?

Miałam takie zapędy :p Kusiło mnie układanie nieregularnej kostki granitowej (odpady po cięciu kostki regularnej), ale Śmig wybił mi to z głowy. Cena była bardzo przyjazna- 30 zeta za m2. Skończyło się klińcem na podjeździe. Teorię mam już w małym paluszki :lol2: Czekam na okazję.

A tak serio, to tekst o brukarzach dotyczył wymagań Artixa odnośnie troski o jego podest reprezentacyjny przy garażu i fundament bramy. Stąd zdanie:Biedni brukarze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystaj z tej starszej wersji Picassa Web Album. Dla mnie, jako laika w nowych technologiach, była bardzo przyjazna w obsłudze. W razie czego, mogę łopatologicznie służyć wsparciem. :lol2: Spaw mistrzowski, MISTRZU. :D
Nawet nie wiem jakiej wersji używam, po prostu ściągnąłem to to i mam :). Wgrałem tam jedną fotkę i nie mam pojecia jak uzyskać link na forum. HELP!!! :p Spawać trza tak, co by mucha nie siadała i nie siada. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem jakiej wersji używam, po prostu ściągnąłem to to i mam :). Wgrałem tam jedną fotkę i nie mam pojecia jak uzyskać link na forum. HELP!!! :p Spawać trza tak, co by mucha nie siadała i nie siada. :D

 

1 logujesz się na swoje konto na gmail.com

2 Po otwarciu okna, w prawym górnym rogu masz taki kwadracik składajacy sie z 9 malutkich czarnych kwadracików (aplikacje google) klikasz na niego

wyświetla sie 12 ikonek , a na dole jest napis więcej, klikasz na niego

3 wyskakują dodatkowe 4 ikonki, a niżej napis jeszcze więcej od google

4 Otworzy sie nowa karta z podziałem na działy

Jeden z nich ma nazwę multimedia i tam jest ikonka picasa, kliknij na nią

5 otworzy sie nowa karta z instrukcją pobierania programu picasa

Po zainstalowaniu będziesz ją miał na komputerze

6 Zawsze,kiedy będziesz chciał umieścić zdjęcia, musisz byc zalogowany na gmailu, odpalasz picasę i wybierasz przycisk PRZEŚLIJ

7 Otworzy sie strona albumu automatycznie nazwanego aktualna datą, ale możesz zmienić nawę na własną

8 Na środku jest pole WYBIERZ ZDJĘCIA Z KOMPUTERA (wybierasz lokalizację, gdzie masz zdjęcia, zaznaczasz te, które chcesz przesłać)

Zdjęcia się ładują, po zakończeniu klikasz OK

9 Klikasz zakładkę MOJE zdjęcia i wybierasz album z którego będziesz chciał wstawić zdjęcie, album sie otwiera i widzisz wszystkie zdjęcia

10. Nad zdjęciami jest pasek zadań, klikasz CZYNNOŚCI i wybierasz WŁaściwości albumu

11.Wyświetli sie okienko Edytuj informacje o albumie

12. Odznaczasz Dostęp ograniczony, każda osoba mająca link, a potem zapisz zmiany

13.Z albumu wybierasz zdjęcie, które chcesz wstawic, klikasz na nie. Zdjęcie się poiwiększa, a po prawej stronie na błękitnym polu jest niebieski napis LINK DO ZDJĘCIA, klikasz na napis

14 odhaczasz opcję TYLKO ZDJĘCIE (bez linku), wybierasz rozmiar (ja wybieram 640 albo 800 pikseli) i kopiujesz z białej ramki link

15 link wklejasz w poście między LINK

KONIEC:lol2:

Edytowane przez śmig_śmigalska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesssuu! :bash: Mam za słabe nerwy do tego linkowania :D. Śmigalska, dzięki wielkie za super informacje. Mam już wszelkie narzędzia potrzebne do ściągnięcia i dobrania się do linków. Po wstawieniu skopiowanego adresu i wstawieniu pomiędzy LINK nie otwiera fotki w dzienniku. Chyba, że robię coś nie tak. Dopiero po zmiksowaniu linku wg tej instrukcji jest ok. http://forum.dobreprogramy.pl/jak-wrzucic-zdjecia-z-google-picasa-na-forum-333071t.html Nie kumam o co chodzi. Idę się wypłakać w poduszkę, mam juz dosyć na dzisiaj komputera :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesssuu! :bash: Mam za słabe nerwy do tego linkowania :D. Śmigalska, dzięki wielkie za super informacje. Mam już wszelkie narzędzia potrzebne do ściągnięcia i dobrania się do linków. Po wstawieniu skopiowanego adresu i wstawieniu pomiędzy LINK nie otwiera fotki w dzienniku. Chyba, że robię coś nie tak. Dopiero po zmiksowaniu linku wg tej instrukcji jest ok. http://forum.dobreprogramy.pl/jak-wrzucic-zdjecia-z-google-picasa-na-forum-333071t.html Nie kumam o co chodzi. Idę się wypłakać w poduszkę, mam juz dosyć na dzisiaj komputera :D

 

1.Zawsze sprawdzaj, czy odznaczyłeś właściwie właściwości albumu (każda osoba majaca link

2. Drugim możliwym błędem jest brak odhaczenia pola tylko zdjęcie, bez linku (czasem kopiowałam link przed odhaczeniem i wtedy się nie wyświetlało zdjęcie w poście)

3. sprawdzić, czy cały link się skopiował

Edytowane przez śmig_śmigalska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pisałam wcześniej o sposobie pokazywania zdjęć na forum, kiedy album w googlu ma status prywatny i nawet osoba z linkiem nie ma prawa zobaczyć zdjęć. Jak widać da się to ominąć na potrzeby forum :D

 

A wiesz, że można tak pokombinować z obrazkiem, aby ten był klikalny? Dzięki temu można otworzyć go w nowym oknie powiększonego.

Tu przykład:

20150805_110557_Richtone%252528HDR%252529.jpg

 

I instrukcja - tylko kasuj wykrzykniki:

[!!!URL=dokładny adres obrazka][!!!IMG]ponownie dokładny adres obrazka[/img][/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Zawsze sprawdzaj, czy odznaczyłeś właściwie właściwości albumu (każda osoba majaca link

2. Drugim możliwym błędem jest brak odhaczenia pola tylko zdjęcie, bez linku (czasem kopiowałam link przed odhaczeniem i wtedy się nie wyświetlało zdjęcie w poście)

3. sprawdzić, czy cały link się skopiował

Noo właśnie, już raz poprawiałem, bo nie zmieniłem rozdzielczości. Muszę przywyknąć do tego sposobu linkowania, z czasem wejdzie mi to w krew. Dziękiiiii!!!!! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pisałam wcześniej o sposobie pokazywania zdjęć na forum, kiedy album w googlu ma status prywatny i nawet osoba z linkiem nie ma prawa zobaczyć zdjęć. Jak widać da się to ominąć na potrzeby forum :D

A wiesz, że można tak pokombinować z obrazkiem, aby ten był klikalny? Dzięki temu można otworzyć go w nowym oknie powiększonego.

I instrukcja - tylko kasuj wykrzykniki:

[!!!URL=dokładny adres obrazka][!!!IMG]ponownie dokładny adres obrazka[/img][/url]

Świetne, kiedyś poeksperymentuję. Fajny myk, dzięki! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...