Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "Bursztyna"


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Perfekcjonista z Ciebie, żadnej fuszery! Nawet przy warzywach wszystko będziesz miał dopieszczone :D
Nie ma lipy :D. Niech warzywka rosną sobie w godziwych warunkach, no i szefowa nie będzie się wpieniała na chwasty dookoła, z małym szkrabem nie będzie miała czasu na ciągłe pielenie. Bezobsługowego ogródka jej trza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się napaliłem na "zrób to sam", przeczytałem nawet obszerny wątek na szanownym forum. Skrzynka, Xps, klej i jest obudowa jest ok, jazda zaczyna się przy wyborze i sterowaniu wentylatorami. Trzeba być elektronikiem, automatykiem, informatykiem czy tam jakimś magikiem, żeby to chciało działać. Cholerka poszedłem po najmniejszej linii oporu, zamówiłem, zapłaciłem, powiesiłem, podłączyłem i jest, działa, dmucha, wciąga. Cudo normalnie :D

 

spoko, jak się popsuje będziemy myśleć ;)

 

Nie ma lipy :D. Niech warzywka rosną sobie w godziwych warunkach, no i szefowa nie będzie się wpieniała na chwasty dookoła, z małym szkrabem nie będzie miała czasu na ciągłe pielenie. Bezobsługowego ogródka jej trza :)

 

to gdzie rurki niebieskie do nawadniania ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie podniesione grządki bardzo mi się marzą, ale jak tam przekopać tą ziemię? wjedzie tam glebogryzarka? Kupiliśmy ją specjalnie do przekopywania warzywniaka - 100m2,
W inspektach zostaje już tylko przekopywanie szpadlem, glebogryzarka za bardzo rozrzuca ziemię. Dużo tego do kopania nie ma, pół godzinki i po sprawie :). Glebogryzarka ładnie spulchnia ziemię, jak się dobrze pokombinuje, to i 20cm w głąb ziemi się wgryzie. Przydatne urządzonko :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi mi o to spulchniane, ziemia jest puch po tym. szpadlem takiego efektu nigdy się nie uzyska. :rolleyes:

 

a myślałeś o podgrzewanych grządkach? sypię się na dno kompost, który "pracuje", wytwarza ciepło i jednocześnie zasila rośliny. W necie jest sporo instrukcji jak się takie grządki robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła kanapka :D. Właśnie się dokształcam o permakulturze. Temperaturka w takiej kanapce potrafi przekroczyć 30'C. Najgorsze jest to, ze nie mamy ani kompostu, ani liści, ani gałęzi, siana, obornika itd. Będę musiał kupić na początek dobrą ziemię ogrodniczą i zmiksować ją z czarnoziemem, który czeka sobie na wwiezienie do ogródka. Cholerka, wszystko można wykorzystać w przyszłości w ogrodzie, nic się nie marnuje. Potrzeba trochę czasu, żeby ogarnąć tą całą ogrodniczą teorię. Nie ma lekko :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo podpuszczać, ale w przyszłym tygodniu temperatura może osiagnąć nawet 20'C... ma być słonecznie... fajniutko...trzeba się ogarnąć i zabrać za robotę! :D

 

W moich okolicach już w ten weekend temperatura przekraczała 20 stopni, biegałam w krótkim rękawku :) Na razie budowa jest priorytetem, ale trzeba będzie wygospodarować czas na posianie warzyw.

 

Nie masz w okolicy jakichś gospodarzy od których można za flaszkę wziąć trochę nawozu? Teraz na start to już tylko kupno lepszej ziemi, ale jesienią poszukaj obornika bądź kurzeńca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem idei zamkniętego, ogrodzonego warzywniak ale szacunek dla chęci i poniesionych kosztów :confused:

ps. Rekuperator i jego budowa. O tak nie ma jak płacić krocie za nowinki techniczne :wiggle:

Taki kaprys nadzianych inwestorów, nie wszystko przeliczamy na złotówki. Ogródek będzie strefą zamkniętą dla dziecka, psa i zajęcy latajacych po działce, otoczony sadem. Jeżeli nie maa mozliwosci zrobienia samemu rekuperatora, to trzeba go kupić. Centrala nie musi się kiedykolwiek zwracać, zarabiać itp. chcę mieć świerze powietrze w domu i takie też mam. Nie ma dla mnie opcji domu bez WM z odzyskiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...