Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wilgotna podłoga, podłoga sie poci


Recommended Posts

Witajcie,

Objaw - skropliny, mokra podłoga, zauważalna woda we fugach w wybranych miejscach w pokoju przy ścianie i w łazience za pralką oraz na stopniach schodów.

Mokry pierwszy rząd kafelków przy podłodze w obrębie mokrej podłogi

Zasięg mokrej podłogi - około 5% długości ściany

Nowy środkowy segment z DGP. Problem występuje na podpiwniczonej części segmentu. Według przenośnej stacji pogodowej wilgotność powietrza w okolicy zawilgoceń 80%-90%. Na wyższych kondygnacjach nie więcej niż 65%.

Według http://www.meteoprog.pl/pl/weather/Lodz/ - wilgotność 92% temeratury nie pamiętam, ale było parno i gorąco

Nie występuje problem wód gruntowych.

Wcześniej problem występował jedynie w jednym miejscu i nie na taką skalę. Podejrzewaliśmy przeciek z tarasu.

Fuga zwykła cementowa Cersanitu zakupiona w markecie budowlanym C.

 

Generalnie obstawiam dużą wilgotność powietrza, zimną podłogę i słabą wentylację. Okna zaczynają na wysokości ~150cm co jest zarazem poziomem gruntu.

 

Jedyna rzecz która mnie martwi to taka, że podczas budowy według mnie za szybko położono owe kafelki, które zostały położone 2 tygodnie po wylewkach z mikso kreta. Wylewka była robiona pod koniec listopada. Potem budynek był grzany i wykańczany temperatura>20C - Czy to może mieć wpływ na występujący problem?

 

Stan, jakość i występowanie izolacji poziomej - nieznana - ale nie sądzę by jej nie było.

 

Zastanawiam się co dalej.

Mogę wstawić osuszacz i problem doraźnie zlikwidować, ale jak rozwiązać problem na przyszłość?

 

Ponieważ jest to piwnica, z której nie ma kanału wentylacyjnego (takowy jest w łazience i może dlatego problem występuje jedynie za pralką) zastanawiam się nad założeniem ściennego rekuperatora. Wydaje mi się, że nie założę go niżej niż 150cm więc czy to ma sens? No i pojawi się dodatkowe zużycie prądu, dla oszczędności mogę wstawić w czujnikiem wilgoci.

Segment jest nowy wykończony - założenie rekuperacji wymagałoby remontu od podstaw oraz dobrej jej konfiguracji - na parterze jest kominek z DGP na piętro w piwnicy piec gazowy - generalnie tez wygląda to problematycznie

Staram robić przeciągi, ale te miejsca w który występuje zawilgocenie są raczej oddalone od strumienia powietrza.

 

 

Będę wdzięczny za pomysły, zwłaszcza energooszczędne. Budowa kanału wentylacyjnego z piwnicy na dach - bardzo mocno pragnę tego uniknąć gdyż wyższe kondygnacje wykończone.

 

Pozdrawiam

EDIT

Zastanawiam się nad czymś takim by zamaist rekuperatora na wysokości 150cm koło okna zrobić otwór wentyalcyjny, którym będzie wpadać powietrze do pokoju. wywiew będzie przez przez kanał wentylacyjny w łazience.

 

Problem jedynie taki, że w taką pogode jak dziś nie ma cugu :(

Edytowane przez kkasperc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...