Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 966
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Po powrocie z dwudniowego wyjazdu zobaczyliśmy dużo więcej zieleni :) Wszystko przebiega planowo, ogrodnik uprzedzał nas, że to może potrwać 2 tygodnie i że trawa będzie wychodzić plackami. Placków nie ma nawet tak dużo, natomiast martwią mnie mrówki, których jest naprawdę dużo, znowu poszło całe opakowanie proszku :( A tam, gdzie nie ma jeszcze trawy, nowe kopce widać bardzo wyraźnie. Porozmawiam z ogrodnikiem co możemy z tym zrobić. I czy w ogóle musimy.

 

20190512_132957_small.jpg

 

20190512_132959_small.jpg

 

20190512_133218_small.jpg

 

20190512_133223_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codziennie pada, system nawadniania nie musiał się włączać od ponad tygodnia :) Aż czasami włączam go ręcznie, żeby sprawdzić czy to czujnik wilgoci działa czy znowu coś się popsuło :) Na szczęście wszystko wygląda prawidłowo.

 

Trawka sobie rośnie, pojawiają się wyraźne placki gdzie trzeba będzie dosiać albo poczekać jeszcze trochę na "spóźnialskie" nasiona.

 

Na ten tydzień znów zapowiadane są ulewy i burze. Zaczyna mnie to martwić gdyż zbliża się pora pierwszego koszenia, a gleba jest tak mokra że ugrzązłbym w niej z kosiarką... a podobno pierwsze koszenie jest bardzo ważne :(

 

20190517_174014_small.jpg

 

20190517_173927_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko :)

 

Dawno mnie nie było w Twoim dzienniku - chyba coś ze 100 lat, a może i dłużej..... ;)

No nie powiem, trochę zazdroszczę Ci(oczywiście w pozytywnym znaczeniu) takiego ładnego, uporządkowanego trawniczka :yes: Niestety widzę, że i Ty masz mrówcze problemy na trawniku. U nas w tym roku jest wyjątkowy "urodzaj" tych stworzeń. Po pierwszych deszczach na trawnikach nastąpił wysyp mikromrowisk największy od kiedy się wprowadziliśmy czyli od 2016 :( Do zwalczania tych owadów używam proszku Target, bo akurat taki bywa w sklepie, ale podobnie jak Bros, też szybko działa. Nie wiem czy nadmiar mrówek niekorzystnie wpływa na trawę, jednak w porzednich sezonach profilaktycznie sypałem proszek na pojawiające się mrowiska. W tym roku odpuściłem mrowiskom - sypię na razie tylko przy budynku. Zobaczymy co dalej będzie?

 

.

a podobno pierwsze koszenie jest bardzo ważne :(

 

No i jak, kosiarka przeszła chrzest bojowy? Ja w ostatni poniedziałek zaliczyłem już czwarte koszenie. A propos kosiarki - doczytałem się, że Twoja honda ma chyba dwa lub trzy noże :eek: Ciekaw jestem jak taka sieczkarnia wygląda?

 

Pozdro.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gustav.pl miło Cię znów widzieć Ja zaglądam do Ciebie (subskrybuję Twój wątek więc widzę jak pojawi się nowy wpis).

 

Z mrówkami walczę obecnie przy pomocy granulatu, który kupiłem na Allegro. Po dwóch dniach efekty są znacznie lepsze niż po proszku Bros, ale zobaczymy za kilka tygodni.

 

Kosiarki jeszcze nie użyłem, wg mojego ogrodnika mam czekać aż trawa urośnie do 6 cm a potem skosić ja na 4 cm. Według artykułów, które znalazłem na Internecie pierwsze koszenie powinno być z 10 cm do 6, a potem do 4. Dzisiaj ma wpaść do mnie ogrodnik, więc omówimy kwestię koszenia i mrówek.

 

W wolnej chwili zrobię zdjęcia kosiarki, wygląda bardzo fajnie, zapewne dlatego że jeszcze nie używana :)

 

Z dobrych wiadomości: studnia pracuje bez zakłóceń, nie było już incydentów z wywalaniem bezpieczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzisiaj wykonałem pierwsze koszenie - dwa pełne kosze :)

 

W poniedziałek ogrodnik spryska trawnik środkiem przeciwko chwastom dwulistnym. Pomimo licznych miejsc, gdzie trawy jest mniej dosiewać na razie raczej nie będziemy, podobno niektóre nasiona trawy wzejdą dużo później - nie będziemy się spieszyć.

 

Mrówki wciąż atakują, ale chyba powoli wygrywam tę wojnę :)

 

20190606_114956_small.jpg

20190606_115001_small.jpg

20190606_123404_small.jpg 20190606_163513_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Trawka sobie rośnie, została spryskana środkiem przeciw chwastom dwuliściennym. Wykonałem drugie koszenie, we wtorek kolejne :)

 

W międzyczasie ulewy podtopiły nam sterownik studni, który musieliśmy przenieść ponad poziom gruntu. Tymczasowo jest "opakowany" w tzw. materiały zastępcze (głównie folia), zaś docelowo trzeba będzie coś estetycznego wymyślić.

 

 

20190612_194648_small.jpg

20190615_175055_small.jpg

20190615_175046_small.jpg

20190615_175017_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszenie idzie mi coraz lepiej, wczoraj zmieściłem się w 1 godzinie :) Przy koszeniu co 3-4 dni wychodzą niepełne 2 kosze trawy. Najgorsze są miejsca wokół drzew i rabatek, tam trzeba trochę sił stracić. Na razie nie używam podkaszarki, ponieważ chwasty i tak zalegają na rabatkach więc walka o dokładne uformowanie trawnika nie ma większego sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie upały dały nam wszystkim w kość, nawet naszej starej kotce, która zwykle legnie do słońca...

 

Na szczęście nasz trawnik radzi sobie całkiem dobrze dzięki regularnemu podlewaniu i koszeniu. Chociaż w jednym czy dwóch miejscach pod drzewami widać trochę żółtego koloru, mimo że woda ze spryskiwaczy tam dolatuje. Muszę to skonsultować z ogrodnikiem. Na koniec lipca mamy zaplanowany montaż 4 dużych skrzyń jako warzywniak.

 

Rabaty, drzewa i pozostałe nasadzenia - w drugiej połowie września.

 

20190626_191332_small.jpg

IMG_1354_small.jpg

IMG_1355_small.jpg

IMG_1356_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...