Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)


Recommended Posts

Korzystając okazji, odbyliśmy również owocne spotkanie z elektrykiem, który naniósł na ściany miejsca wszystkich gniazd, łączników, przewodów itp.

 

Mój niezwykle skomplikowany (tak mi się wydawało :)) projekt instalacji RTV-Sat spotkał się ze zrozumieniem i wygląda na to, że jego realizacja nie będzie żadnym problemem.

 

W międzyczasie szybka wycieczka po salonach z parkietami i kuchniami zaowocowała nowymi koncepcjami wykończenia.

 

Także dzień był niezwykle owocny.

 

Cieszymy się również z tego, że kolor okien i drzwi ("złoty dąb") jest niemal identyczny. No, ale to chyba najbardziej popularny kolor w Polsce ;)

 

Poniżej zdjęcia z rozładunku okien i parę dodatkowych zdjęć z zewnątrz.

 

IMG_6246.jpgIMG_6247.jpgIMG_6253.jpgIMG_6258.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 966
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na koniec kilka zdjęć z wewnątrz... nie widać na nich zbyt wiele, ale zapewniam że okna otwierają się bezproblemowo. Miła niespodzianka: okno tarasowe w systemie PSK okazało się półautomatem, czyli nie trzeba wkładać żadnej siły aby "się" otwierało i zamykało.

 

Gdy ekipa rozładowywała okna, na budowę wpadł (w ramach codziennego "obchodu lekarskiego") dyrektor firmy, która zbudowała nam domek i poprowadzi wszystkie prace deweloperskie.

 

Ustnie ustaliliśmy harmonogram: jeszcze w tym tygodniu do domu wchodzą elektryk i hydraulik. Celujemy w tynki wewnętrzne w połowie czerwca.

 

Jeśli coś mi się jeszcze przypomni, to napiszę. Na razie udaję się na zasłużony wypoczynek :)

 

IMG_6262.jpgIMG_6267.jpgIMG_6269.jpgIMG_6264.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest RADOŚĆ.

W poniedziałek bałam się na Wasz dziennik wchodzić, a jak okazało się że brak nowych wpisów, to się wystraszyłam....

Choć kciuki tak trzymałam że aż zsiniały ;)

Szkoda tylko że kosztowało to tyle nerwów.Ale z drugiej strony , wcześniej okna tak bardzo by nie cieszyły :cool:

W każdym razie jak teraz ruszycie to " kurz a dym" :cool:

Wcześniej zamieszkacie niż ja elektrykę skończę ;)

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, dziekujemy Wam wszystkim z całego serca za kibicowanie :)

 

To były trudne miesiące i nerwy mamy mocno zszargane... ale teraz nawet nie ma czasu odpocząć bo zaczynają się ciężkie i brudne roboty wykończeniowe. Harmonogram jest jeszcze bardziej napięty niż kiedykolwiek - gdyż mamy tylko 3 miesiące na wykończenie domu i zamieszkanie w nim (najpóźniej do 31 sierpnia).

 

Będzie się działo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym spotkaniu z wykonawcą prac deweloperskich, mamy dość dokładny harmonogram.

 

Od jutra zaczyna prace elektryk, od przyszłego wtorku wchodzą hydraulicy, w połowie czerwca tynkowanie ścian wewnętrznych, zaś wylewki najpóźniej do końca czerwca.

 

Po wyschnięciu wylewek - ocieplenie poddasza i zaudowa karton-gips. Ekipy od ocieplenia budynku i tynków zewnętrznych też są już zaplanowane.

 

Wszystko zmierza do tego, abyśmy pod koniec lipca mogli wprowadzić glazurnika. A potem to już z górki :) Pierwszego września musimy zamieszkać, nie mamy innego wyjścia...

 

Ponieważ w innych wątkach toczy się dyskusja o wykonawcy moich okien, zamieszczam kilka dodatkowych zdjęć. W zaufaniu powiem Wam, że nie chciało mi się dzisiaj wracać z budowy... Stałem w salonie przy oknie tarasowym i w stylu Patryka z serialu "Spongebob Kanciastoporty" bawiłem się: "otwarte i.... zamknięte! Otwarte i... zamknięte!". Nie powiem, po 15 minutach trochę się odmóżdżyłem :)

 

P.S. Wiedziałem, że przez te okna odbije mi szajba :(

 

IMG_6278.jpgIMG_6279.jpgIMG_6282.jpgIMG_6283.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj po opadach nadal trochę wody na działce :mad:

 

[ATTACH=CONFIG]191642[/ATTACH]

 

 

Dzięki ivy17 :) Brama Krispol będzie dopiero po tynkach wewnętrznych, za około 1 miesiąc.

 

A po dwóch dniach ciągłych, intensywnych opadów w pełni oczekiwałem powrotu jeziorka. Z tym że teraz nie sięga ono już mojej działki (zatrzymuje się na granicy z bliźniakami), a poza tym wydaje mi się, że po paru dniach bez deszczu nadmiar wody jednak spłynie i jeziorko się zmniejszy. Już nie będzie tak jak kiedyś, że nawet po tygodniu upałów można było po tym jeziorku puszczać "kaczki" ;)

 

Jutro wybieramy się na działkę i zobaczymy czy sytuacja się trochę poprawiła.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to dopiero będzie burza ;) Wykończeniowa :)

Oj będę podglądać ...

Właściwie to co Was opóźniało to już za Wami, pewnie poleci z górki i bezstresowo .

Okna super, mój kolor ;)

Fotki osiedla jak zawsze zapierają dech, czy na drugiej fotce na horyzoncie to Warszawa ?

 

Renatko, dzięki za miłe słowa :)

 

Tak, to jest Warszawa - z odległości ok. 30 km.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy najbliższej okazji zobaczę sobie kolorek, bo ładnie wyglądają :yes:Mam pytanie o firmę od reku, masz może jakiegoś fajnego wykonawcę ? szukam rozsądnej cenowo firmy :cool:

 

ivy17 - na razie mamy rozprowadzone kanały reku, ale cały system zostanie uruchomiony dopiero za kilka miesięcy. Więc nie wiem czy mogę już z czystym sumieniem polecić ekipę, choć do tej pory zrobiła na mnie jak najlepsze wrażenie. Pracowali 5 dni i rozwiązali kilka istotnych problemów wynikających z różnic pomiędzy papierowym projektem a jego budowlaną realizacją.

 

Oczywiście jeśli chcesz, podam namiary na PW.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przypuszczałem, wystarczyły 24 godziny bez deszczu żeby "jeziorko" przy naszej działce prawie zupełnie wyschło. Oczywiście ziemia jest lekko bagnista, ale spokojnie mogliśmy obejść działkę wszerz i wzdłuż. Czyli drenaż działa dość dobrze. W sumie to dobra wiadomość dla naszych przyszłych sąsiadów, a nie stricte dla nas - ale my też się cieszymy ;)

 

W przyszłym roku gdy popracujemy nad ogrodem, nawieziemy ziemię itp. będzie jeszcze lepiej. I tej wersji będziemy się trzymać :)

 

 

IMG_6305.jpgIMG_6299.jpgIMG_6293.jpgIMG_6292.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizyta w ubiegły czwartek ujawniła obecność elektryka. Wszystkie miejsca pod puszki są już gotowe i część przewodów elektrycznych została już rozprowadzona.

 

Najbliższy tydzień jest cały przeznaczony na dokończenie prac elektrycznych i hydraulicznych. Mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu zacznie się kładzenie tynków wewnętrznych.

 

IMG_6318.jpgIMG_6326.jpgIMG_6337.jpgIMG_6334.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...