Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 966
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzisiaj na budowie spotkanie z dyrektorem firmy deweloperskiej i ekipą tynkarzy. Panowie przyjechali wczoraj i rozgościli się w salonie :)

 

Od rana prace tynkarskie idą pełną parą i zakończą się w piątek generalnym sprzątaniem, albowiem w przyszłym tygodniu czekają nas wylewki.

 

W międzyczasie Inwestorzy (czyli my :)) siedzą nad projektami łazienek, kuchni i elewacji zewnętrznej. Koncepcyjnie posuwamy się do przodu, ale nie jest łatwo...

 

IMG_20130618_110447.jpgIMG_20130618_102903.jpgIMG_20130618_102828.jpgIMG_20130618_102847.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa tynkarska uwijała się przez ostatni tydzień jak w ukropie (dosłownie!), jednak nie udało się skończyć przed weekendem. Dlatego dzisiaj na budowie jeszcze raczej bałagan i brudno. Panowie zostają do niedzieli, żeby dokończyć i posprzątać.

 

Niemniej to co zobaczyliśmy bardzo nas ucieszyło - tynki są gładziutkie jak przysłowiowa pupa noworodka, zaś przewodów ani nawet grubszych rur (częściowo wkutych w ściany) kompletnie nie widać.

IMG_6647.jpgIMG_6646.jpgIMG_6648.jpgIMG_6629.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamontowana została również brama garażowa. Dzisiaj odebraliśmy kluczyki od Pana Jarka (forumowy Jareko), który w ten sposób zakończył swój udział w budowie naszego domu. Było dużo nerwów, ale kiedy już Pan Jarek pojawiał się na budowie to wszystko kończyło się dobrze. Tak było i dzisiaj - brama działa tak jak powinna :)

 

Natomiast jako skończona sierota, zapomniałem zrobić jakichkolwiek zdjęć bramy więc musicie mi wierzyć na słowo...

 

Kolejna wizyta prawdopodobnie dopiero po wylewkach, w następny weekend. Wtedy również dokończenie pomiarów przez pana montażystę, który będzie się zajmował naszymi podłogami (deski dębowe i wykładziny). Schody już obmierzył wczoraj, ale przyjedzie jeszcze raz żeby zrobić ich dokładne szablony, a także dokonać pomiarów drzwi wewnętrznych.

 

Także poprzedni tydzień był intensywny, a następny zapowiada się jeszcze intensywniejszy :)

 

IMG_20130621_102832.jpgIMG_20130621_102858.jpgIMG_6622.jpgIMG_6623.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ciężki dzień, więc wrzucam tylko kilka fotek bez dłuższego komentarza. Zostało rozłożone ogrzewanie podłogowe, albowiem już jutro wchodzą panowie od wylewek.

 

Na ostatnim zdjęciu odpływ liniowy, przygotowany do prysznica w górnej łazience.

 

Więcej napiszę w wolnej chwili :)

 

IMG_2108.jpgIMG_4414.jpgIMG_6197.jpgIMG_6463.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór :)

Gratuluję okien i przyspieszenia ;)

My czekamy na zwrot zaliczki od Jareko, niestety.

Ale okna też już mamy i próbujemy nadgonić stracony czas.

Powodzenia!

(Strasznie szybko zrobili Wam instalacje!)

Pozdrawiam z gminy Żabia Wola :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tilo, witam (dość) bliskich sąsiadów :)

 

Dzięki za miłe słowa i trzymam kciuki za zwrot zaliczki. Niestety musisz się uzbroić w cierpliwość, chociaż znając już trochę Pana Jarka, to nie jest kwestia CZY zwróci, tylko KIEDY...

 

Pozdrawiam!

 

P.S. Dzisiaj dostałem telefon, że ekipa od wylewek złapała małe opóźnienie i zacznie pracę dopiero dzisiaj po południu. Tak czy inaczej, wygląda na to, ze w weekend już będziemy spacerować po twardej posadce, a nie po plątaninie kabli i przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj (nareszcie!) wymienione zostały drzwi wejściowe. Poprzednie drzwi... "Panie, wiatr wziął zawiał i przewrócił, no i stłukła się szybka...".

 

Wykazałem maksimum cierpliwości i wreszcie dzisiaj drzwi SĄ. Niestety, nie zrobiłem dobrych zdjęć gdyż: a) biegałem z córcią po całej działce i okolicy (pierwszy dzień wakacji i musiałem się nią opiekować); oraz b) na ścianie frontowej domu literalnie WISIAŁA ekipa od ociepleń i wejście do domu graniczyło z cudem.

 

Był też pan montażysta, który zajmie się naszymi podłogami i schodami. To był już drugi pomiar, tym razem bardzo szczegółowy.

 

Tymczasem tynki i wylewki powoli schną, choć pogoda nie pomaga bo jest wilgotno i czasem deszczyk popada. Ale podobno idą teraz upały. Oby to była prawda :)

 

Więcej zdjęć w weekend.

IMG_6779b.jpgIMG_6781.jpgIMG_6780.jpgIMG_6774.jpg

Edytowane przez cypryski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ivy17 :) Pan schodowy może być kluczowy, bo ja usłyszałem taką cenę za prosty projekt, że... głowa do dziś boli :(

 

Może poszukaj jeszcze innych wykonawców :-)

mam nadzieję ze schodowy jutro mnie nie zwali z nóg ceną :rolleyes: bo u mnie początek dopiero :rolleyes:

 

Edit: schody u mnie proste zupełnie, dębowe matowe i nawet nie zabił nas ceną..ale mogło by być mniej ;)

Edytowane przez ivy17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy rodzinny grill został z premedytacją zaplanowany i bezlitośnie zrealizowany :stirthepot:

 

Pogoda sprzyjała, wczesnym popołudniem słoneczko zaczęło już schodzić z tarasu (a raczej: z miejsca przeznaczonego pod docelowy taras), więc grillowanie było baaaardzo przyjemne :p

 

Oczywiście każda wizyta ma również na celu maksymalne przewietrzenie domu (tylki i wylewki wciąż schną i schną i schną...).

 

Jutro nowy tydzień i nowe zadania: spotkania z elektrykiem, hydraulikiem i glazurnikami w celu omówienia prac wykończeniowych. W piątek dostałem informację, że ocieplenie dachu i zabudowa sufitów poddasza ma się rozpocząć w przeciągu 7-10 dni (w zależności od tempa schnięcia tynków i wylewek).

 

IMG_6813.jpgIMG_6821.jpgIMG_6856.jpgIMG_6822.jpg

IMG_6813.jpg

IMG_6821.jpg

IMG_6856.jpg

IMG_6822.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie na budowie niewiele się dzieje - wietrzymy domek żeby jak najszybciej wysuszyć tynki i wylewki.

 

Dzisiaj spotkaliśmy się z ekipą, która będzie nam ocieplać dach, robić zabudowę karton-gipsem oraz połozy gres i glazury. Omówiliśmy ogólny plan działań, prace rozpoczną się prawdopodobnie w przyszły poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj spotkaliśmy się z ekipą, która będzie nam ocieplać dach, robić zabudowę karton-gipsem oraz połozy gres i glazury. Omówiliśmy ogólny plan działań, prace rozpoczną się prawdopodobnie w przyszły poniedziałek.

 

super , czyli mocno do przodu :) u nas ten etap zabudów i ociepleń dopiero w październiku chyba bo tynki dopiero od 15.08. Czemay jeszcze na info czy ekipa da radę w tym terminie :rolleyes: a z namiaru na glazurnika skorzystam chętnie jak będziecie zadowoleni bo jeszcze nie mam żadnego:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...