Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 966
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W dużej łazience pojawiła się już ostatnia zabudowa z karton gipsu, czyli zasłonięcie rury kanalizacyjnej i półka nad geberitem. Wszystko wyszło DOKŁADNIE jak według naszych rysunków, także jesteśmy bardzo happy. W przyszłym tygodniu ekipa może przystąpić do wykańczania tego chyba najważniejszego pomieszczenia w domu :)

 

Na poddaszu dokończone zostało ocieplenie i wszystkie sufity. Trochę poczekamy na wyschnięcie i pan malarz może wkrótce rozpocząć gruntowanie.

 

IMG_7099.jpgIMG_7100.jpgIMG_7108.jpgIMG_7113.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się także, że mamy już zamontowane progi we wszystkich drzwiach zewnętrznych (nawet o nich zapomniałem).

 

Korzystając z pięknej pogody, zrobiłem też sporo fotek z okien poddasza. Buduje się dużo domków, także za rok-dwa nasz etap Osiedla będzie tętnić życiem, podobnie jak trzy poprzednie ;)

 

IMG_7128.jpgIMG_7131.jpgIMG_7134.jpgIMG_7136.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się człowiekowi buzia uśmiecha patrząc na Wasz postęp prac. Człowiek ma cichutką nadzieję, że i niego tak będzie ;)

Co do płytek to bardzo ładne wybraliście. Szczególnie podoba mi się zestawienie kolorystyczne małej łazienki. Mam takie obecnie i muszę przyznać, że jest bardzo praktyczne w utrzymaniu. Tylko zastanówcie się dobrze na kolorem fug na podłodze w łazience. Ja mam jasno kremowe, tak jak u Was, a fugę mam czekoladową, dopasowaną do ciemnobrązowych płytek. Efekt wychodzi bardzo spójny, ale dzięki ciemnej fudze nie trzeba jej czyścić szczoteczką do zębów na kolanach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolinko, wielkie dzięki za miłe słowa - pokazałem Twój komentarz prawdziwej Autorce projektów kuchni i łazienek, ucieszyła się wielce :)

 

Fugi już są wybrane i może nie do końca wszystko będzie wyglądać tak jak sugerujesz, ale mam nadzieję że jednak Ci się spodoba...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo potwornego upału, dzisiaj w domku naliczyłem 3 ciężko pracujące ekipy, łącznie 6-8 ludzi:

 

1) glazurnicy rozpoczęli układanie płytek w garażu (zdjęcie 1) oraz w górnej łazience (zdjęcia 2 i 3)

2) hydraulicy podłączali baterię wannową

3) malarze kończyli gruntowanie i zaczynali pierwsze malowanie (zdjęcie 4)

 

Po odebraniu kolejnego transportu płytek, pojechałem do tzw. "kierownictwa" żeby omówić koncepcję podjazdów (kostka, wzory, ceny). Powiem w skrócie: w najbliższym czasie czeka nas dużo potu, krwi i wydanych pieniędzy :(

 

IMG_7142.jpgIMG_7149.jpgIMG_7159.jpgIMG_7161.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...