Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 966
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cały garaż i kotłownia już w gresie i zafugowane.

 

Panowie malarze już skończyli gruntowanie i w kilku pomieszczeniach położyli pierwszą warstwę farby. Zdjęcia nie dają dobrego pojęcia o kolorach ścian, ale wygląda na to, że trafiliśmy dokładnie jak chcieliśmy, czyli bardzo jasny ale raczej wpadający w jasno szary :) Ściany z oknami połaciowymi będą kolorowe, ale to dopiero w przyszłym tygodniu.

 

Omówiliśmy również z wykonawcą projekt podjazdów, rodzaj kostki itp. Będzie to wyglądać MNIEJ WIĘCEJ tak jak na wizualizacji poniżej.

 

Elewacja domku będzie wyglądać trochę... powiedzmy... inaczej :) Ale to również dopiero w przyszłym tygodniu.

 

IMG_7179.jpgIMG_7180.jpgIMG_7188.jpgpodjazdy1.jpg

Edytowane przez cypryski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ivy17, ścianki zostaną zabudowane glazurą, a za nimi będą schowki np. na odkurzacz i inne rzeczy które niekoniecznie chcemy trzymać na wierzchu.

 

Schowki są po obu stronach łazienki, a to dlatego że chcieliśmy zmniejszyć zbyt niskie skosy. W ten sposób przy ściankach obok WC łazienka ma ok. 190 cm do sufitu, natomiast przy ściankach od strony prysznica - ok. 150 cm.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł ze schowkami w łazience .Zawsze są problemy ze schowaniem niezbędnych gratów , a zastanawiałam się na co Ci te ścianki- a to takie proste ;)

Plan podjazdów też mi się podoba. nikt nie będzie blokował wjazdu do garażu, a wiadomo jak czasem jest.Sama też mam taki chytry plan ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatko, schowki podpatrzyliśmy na zdjęciach innych realizacji naszego projektu i od razu nam się spodobały z uwagi na funkcjonalność.

 

Natomiast miejsce parkingowe obok podjazdu do garażu będzie na razie z tłucznia - dopiero kiedyś położymy tam kostkę. Nietrudno się domyślić, że chodziło nam o uzyskanie pewnych oszczędności, albowiem po przeliczeniu powierzchni na wizualizacji okazało się, że będzie aż 80 m2 kostki :(

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda dziś dopisała, więc spędziliśmy rodzinnie na działce parę ładnych godzin.

 

Od piątku niewiele się zmieniło - glazurnicy już nie pracowali, za to malarze kończyli pierwsze malowanie. Oprócz salonu chyba wszystkie ściany oczekują już na drugą warstwę farby.

 

Mogliśmy już wejść do górnej łazienki i zrobić kilka zdjęć "od wewnątrz". Zrobiłem też kilka panoram, ale zapewne na przeglądarce forumowej efekt jest gorszy niż na ekranie komputera.

 

Od jutra do początku "długiego weekendu" - czyli przez najbliższe 3 dni - oczekujemy bardzo intensywnych prac. Powinno się dużo dziać, więc zapewne codziennie będę na budowie aby służyć za konsultanta oraz robić nowe zdjęcia :)

 

IMG_7201.jpgIMG_7200.jpgIMG_20130811_135146.jpgIMG_20130811_124448.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wpadłem na budowę około południa, ale ciężko było wejść do domu z uwagi na pracującą ekipę od układania podjazdów. Trafiłem również na początek prac elewacyjnych, więc na zewnątrz było dość tłoczno.

 

Musiałem wyczekać odpowiedni moment, aby cyknąć kilka fotek.

 

Natomiast w środku panowie malarze czekali z utęsknieniem na przywiezioną przeze mnie farbę, która zostanie zastosowana w sypialni małżeńskiej. Niestety musieliśmy ją wczoraj dokupić gdyż odcień wybrany w palecie firmy Kabe nie był już dostępny :( Ale na szczęście udało się nam się znaleźć coś bardzo podobnego w salonie Flügger :) Za parę dni okaże się czy decyzja była słuszna...

 

Na załączonych zdjęciach: 1) lawendowa ściana z oknem połaciowym w gościnnej sypialni, 2) żółta ściana w pokoju córci, 3) i 4) ściana TV w salonie w kolorze mocca.

 

IMG_7205.jpgIMG_7211.jpgIMG_7216.jpgIMG_7218.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne kolory do pokojów wybraliście. A na zewnątrz? Jaki planujecie kolor tynku zewnętrznego?

 

Nie chcę jeszcze ujawniać szczegółów... Aczkolwiek jeśli chodzi o kolory, to wielkiej niespodzianki nie będzie gdyż dopasujemy się do dachu. Natomiast jeśli chodzi o wzór... będzie trochę odważniej :) Za tydzień wszystko będzie wiadomo :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory bardzo fajne , spokojne i przyjemne, w sypialnie jaki kolor będzie?

U nas do tej pory zieleń , ale czy w nowym domku będzie..... jeszcze nie wiem.

Kolor w sypialni będzie taki, jaki sobie zażyczyła moja kochana Małżowinka (którą niniejszym pozdrawiam:)). Czyli odważnie i ostro! :eek: Dzisiaj lub w weekend zrobię zdjęcia.

 

Ciekawa jestem drzwi wewnętrznych , jaki sposób otwierania będziecie mieli ?

Renatko, nie bardzo wiem o co dokładnie pytasz :( Ale myślę, że najzwyklejszy ze zwykłych :)

 

Uwijacie się jak pszczółki;)

Zgadza się, do przeprowadzki zostały tylko 2 tygodnie :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , trochę pokręciłam :)

Czy będziesz miał drzwi do wewnątrz pokoju otwierane czy na zewnątrz, widziałam różne rozwiązania, a gdy mówiłam że chciałabym na zewnątrz to patrzyli na mnie z przymrużeniem.....

Teraz to mnie ciekawość zżera jaki to ten kolor w sypialnii ;) Pozdrawiam Małżonkę :D

2 tygodnie.. Trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...