Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 966
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wczoraj złożyliśmy kompletny wniosek kredytowy. Co prawda mieliśmy już wstępną zgodę od innego banku, ale niestety okazało się że nie oferuje on grupowego ubezpieczenia na życie (na którym nam ogromnie zależało). Zaś ubezpieczenie samodzielne byłoby potwornie kosztowne.

 

Tak więc mamy trochę opóźnienia - ale niewiele gdyż na pewne dokumenty i tak musieliśmy czekać 2-3 tygodnie.

 

Teraz czekamy ok. 2 tygodnie na decyzję banku - rodzinę i znajomych prosimy o zaciskanie kciuków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

W oczekiwaniu na podpisanie umowy kredytowej, a następnie umowy z wykonawcą, opracowałem nowe wizualizacje domku.

 

Z pewnością nie jest to robota profesjonalnego architekta, ale przynajmniej wymiary domku i działki są prawdziwe :)

 

 

cyprys_wiz1.jpgcyprys_wiz2.jpgcyprys_wiz3.jpg

Edytowane przez cypryski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Strasznie dłuuuugo zajęły formalności kredytowe, ale nareszcie dysponujemy potrzebnymi funduszami. Teraz czeka nas umowa z wykonawcą na zbudowanie stanu surowego otwartego z dachem. To prawdopodobnie w piątek.

 

Czyli co, zaczynamy budować w połowie październka ??? :wtf:

 

Zgoda, jesień to nie jest najlepsza pora roku na rozpoczęcie budowy... ale z drugiej strony jeszcze pół roku temu nie mieliśmy nawet działki i przymierzaliśmy się do zakupu gotowego bliźniaka.

 

Czyli jednak tempo dość ekspresowe. I żal nam czekać do wiosny, a więc spróbujemy zrobić w tym roku fundamenty. A jak będzie ładna jesień, to kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie szczegóły ustalone, umowy podpisane, transze kredytowe uruchomione - zaczynamy budowę w przyszłym tygodniu od zdjęcia humusu, a fundamenty od 15 października.

 

Wykonawca jest przekonany że o ile pogoda będzie choćby przeciętnie sprzyjająca, dom w stanie surowym otwartym z dachem stanie do Świąt Bożego Narodzenia.

 

Będzie się działo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem sobie, że kiedy mój doradca kredytowy skutecznie przeprowadzi mnie przez procedurę kredytu hipotecznego, odwzajemnię mu się dobrymi opiniami na forach internetowych.

 

Wszystko poszło relatywnie gładko (wszelkie opóźnienia były z mojej winy :mad:) - więc mogę go już z czystym sumieniem polecić. Doradca nic nie kosztuje, a może pomóc w wielu (nawet dość trudnych) sprawach.

 

Szczegóły i ewentualny kontakt podam wszystkim chętnym na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj informację, że "kopanie fundamentów zostało rozpoczęte" :) Pogoda na razie dopisuje, więc jedziemy zgodnie z planem.

 

Wczoraj po powrocie z "łykendowego" wyjazdu z Warszawy złożyliśmy krótką wizytę na działce - coby małżonka Inwestora (znaczy się: Inwestorka) ponapawała się widokiem... reperów i ław drutowych :rolleyes:

 

Natomiast córce Inwestorów najbardziej spodobała się górka:

 

wizyta2012-10-14_03.jpgwizyta2012-10-14_06.jpgwizyta2012-10-14_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wtorkowej ulewy, praca na budowie wrze przez cały tydzień.

 

Aktualnie kończone są fundamenty (izolacja i ocieplenie).

 

Według harmonogramu w poniedziałek hydraulik doprowadzi instalacje do docelowych miejsc, a potem nastąpi zasypanie fundamentów. We wtorek zalanie fundamentów betonem.

 

Poniżej kilka zdjęć:

 

IMG_4955_small.jpgIMG_4949_small.jpgIMG_4938_small.jpgIMG_4936_small.jpg

 

Za kilka minut więcej zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Nie widzę linka do komentarzy więc piszę tu .

Domek śliczny - wizualizacje bomba ;)

Na pewno pogoda będzie dla Was łaskawa i polecicie z budową jak burza :)

My zaczęliśmy budowę 4 listopada 2011 roku i pogoda się udała ,a 13 grudnia przy zalewaniu płyty parteru świeciło piękne słońce .

Życzę powodzenia

Pozdrawiam

Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuje za bardzo miłe słowa, Renatko :)

 

Linka do komentarzy nie mam gdyż nie prowadzę dziennika... Oczywiście będę się cieszyć z każdego komentarza w niniejszym wątku.

 

Wielu rezygnuje z rozpoczynania budowy jesienią, ale czasami w Polsce pogoda o tej porze roku potrafi być piękna. Czekanie do wiosny nie wchodziło w grę, a ponieważ wykonawca ma chęć oraz - co ważniejsze - umiejętności i doświadczenie w budowaniu w każdych warunkach pogodowych, to zdecydowaliśmy się zbudować ile się da jeszcze w tym roku.

 

Jutro poczytam sobie Twój dziennik, zwłaszcza że projekt wygląda świetnie :wiggle:

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekendowa wizyta na placu budowy - zaliczona. Wrażenia dziewczyn - bardzo pozytywne :)

 

Pogoda piękna i żal było wyjeżdżać - przez to niemal spóźniliśmy się do kina (nawiasem mówiąc: "Żółwik Sammy 2" - raczej STRASZNY niż ŚMIESZNY).

 

Wyniki naszej "inspekcji": ściany fundamentowe do końca ocieplone i zaizolowane, a ekipa nawiozła już nawet piasek, przygotowując się do zasypania fundamentów. Pana hydraulika jeszcze nie było, ale ma pracować w poniedziałek.

 

Poniżej krótki fotoreportaż:

 

IMG_4956.jpgIMG_4968.jpgIMG_4971.jpgIMG_4973.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...