Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)


Recommended Posts

Dorzucę jeszcze kilka fotek zrobionych wczoraj po zakończeniu pracy ekipy. Jak pisałem, w przyszłym tygodniu raczej nie spodziewamy się żadnych postępów. Ale... a nóż widelec :)

 

[ATTACH=CONFIG]254348[/ATTACH]

 

Rozkminiam budowę tarasu na gruncie, patrzę na Twoje zdjęcia i mam kwestii do wyjaśniania:)

Co masz pod progiem drzwi tarasowych (to białe)? Czy pomiędzy drzwiami i tarasem nasz jakiś styropian?

Rozumiem, że między tarasem a murem masz tyle samo styropianu co w innych miejscach?

Tylko folia oddziela piach z podbudowy tarasu od elewacji?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 966
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To białe to była chyba zwykła pianka pozostała po montażu okien/drzwi tarasowych... Między tarasem a murem to szczerze mówiąc nie pamiętam czy była folia :( Musiałbym odgrzebać stare zdjęcia. Zapewne była, bo akurat ekipa od kostki i tarasu to była super profesjonalna :)

 

Na pewno styropianu na elewacji jest tyle samo co na każdej innej ścianie zewnętrznej gdyż taras był "dobudowany" rok po zakończeniu budowy samego domu. W sensie - mogłem w ogóle nie robić tarasu, więc ocieplenie budynku musiało być prawidłowe "na wejściu".

 

Jeśli masz dodatkowe pytania, to nie wahaj się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innych zdjęciach wiedziałem że pomiędzy piaskiem a elewacją masz czarną folię, natomiast patrząc na zdjęcie które zacytowałem powyżej widzę, że tam gdzie masz drzwi tarasowe jest taka jakby "wnęka" w stosunku do ścian więc zastanawiam się czym to zostało wypełnione.

A w kwestiach formalnych - miałeś ten taras od razu w projekcie we wniosku o PnB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jest "moda", nawet była niedawno dyskusja w wątku czego nie robić budując jeszcze raz, żeby dom posadawiac nisko, bez schodów, z pochylym podejściem. Nie przekonuje mnie takie rozwiązanie. Kilka schodów tak jak jest u Ciebie jest optymalnie. Też tak zaplanuje u siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

2 metry to szerokość otworu w ścianie, a ponieważ tylko 1 skrzydło jest przesuwne, to samo przejście ma jakieś 90 cm (z uwagi na ramę). Dla jednej osoby pozwala to na dość komfortowe wyjście na taras. Gdybym mógł, poszerzyłbym - ale wówczas wyglądałoby to fatalnie z zewnątrz (chodzi o zachowanie symetrii okien, dolnych i górnych). Więc odpuściłem i w sumie specjalnie nie żałuję, jest OK.

 

Jeśli u Ciebie takie zaburzenie proporcji i wyglądu nie grozi, to poszerz. Z tym, że już przy moich wymiarach drzwi są dość ciężkie i starsze osoby mają kłopoty z odsunięciem skrzydła (pomimo półautomatu).

 

Pozdrawiam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witam. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Chciałem Cię zapytać, jeszcze w temacie okien tarasowych czy nie planujesz zamontować na nich rolet zewnętrznych? Z tego co pamiętam że zdjęć w dzienniku nie macie u siebie rolet. Jak z perspektywy kilku lat mieszkania w domu odnosisz się do tej kwestii? Zbędne czy jednak warto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki i wzajemnie!

Braku rolet w drzwiach tarasowych nie odczuwam ponieważ ta ściana jest od płd-wsch strony. Bardziej nawet wschodniej niż południowej. Więc słońce ucieka po południu i nie przeszkadza np. w oglądaniu TV. Poza tym na co dzień używamy firanek i zasłon :)

 

Ale mam też w salonie (i także kuchni) okna od płd strony (z tym że nie tarasowe). Tam by się przydały rolety... Myślimy o tym, ale takich zwykłych wewnętrznych rolet materiałowych raczej nie chcemy. Ja bym wolał rolety rzymskie - mamy taką w górnej łazience i jest super. Natomiast moja Żona nie chce rolety rzymskiej w kuchni :(

 

Więc może kiedyś zrobimy rolety zewnętrzne.... ale to spory koszt i są ważniejsze inwestycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam nad roletami zewnętrznymi w oknach tarasowych nie tylko pod kątem ochrony przed słońcem, ale też w kwestii bezpieczeństwa, ale nie wiem czy to ma sens.

Przy okazji zapytam, bo obecnie zgłębiam te tematy, czy masz w domu jakieś instalacje inteligentnego domu?

Edytowane przez kemot_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badałem temat rolet zewnętrznych na etapie budowy i doszedłem do wniosku, że nakład finansowy jest zbyt duży w stosunku do korzyści. Jeśli chodzi o inteligentny dom, to bardzo mi się ta koncepcja podoba, ale nie starczyło czasu ani funduszy żeby to wdrożyć :( Ale koncepcja bardzo mi się podoba, w nowym domu na 100% miałbym inteligentne rozwiązania. Ale to może być koszt nawet 50-100 tys.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, też dochodzą do podobnych wniosków w temacie rolet zewnętrznych, więc pewnie nie będziemy ich robić. Chyba, że aspekt ochrony przed włamaniem okaże się decydujący. Bo słońca się nie obawiam - obecnie w mieszkaniu mamy pokój dzienny skierowany centralnie na południe i rolety wewnętrzne naszybowe radzą sobie dobrze nawet w największe upały.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyprysku, sąsiedzie, czy mógłbyś polecić mi firmę zajmującą się instalacją napędów do bram przesuwnych -chodzi mi bramę ogrodzeniową, nie garażową.

Gość którego mieliśmy na oku i który już 3 razy był u nas na pomiarach okazał się mało rzetelny - raz nie przyjechał, drugi raz nie odbierał telefonów ale tylko od męża, itd. ;) A po naszych doświadczeniach z frajerem od tarasów drugi raz nie zamierzam ryzykować.

 

W temacie rolet zewnętrznych i bezpieczeństwa, to nas znajomy policjant przestrzegał, żeby nie dać się nabrać na to, że rolety przeszkodzą włamywaczom - twierdził, że dla złodzieja nie ma lepszego domu do obrobienia niż taki z zaciągniętymi roletami. Wejścia do domów odbywają się ponoć w zdecydowanej większości przez bramę garażową - wystarczy ją bardzo delikatnie podnieść. Roleta opuszczona to sygnał, że nikogo nie ma w domu i jak taki złodziej wejdzie to potrafi nawet światło sobie zapalić dla większego komfortu (bo i tak z zewnątrz nie będzie widać) i plądruje na spokojnie nasze mienie.

Zdaniem rzeczonego policjanta najlepszym zabezpieczeniem są czujni sąsiedzi oraz dobry alarm - ale trzeba go włączać. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam się i ja u cyprysków :bye:

Właśnie skończyłam czytać dziennik. I jestem pozytywnie nastawiona do kolejnych lat pracy, jaka nas czeka, po budowie domu.

Bardzo przyjemny dziennik, piękny dom, moja kolorystyka, jeśli chodzi o elewację, dach, ogrodzenie. Do tego taras, jaki mi chodzi po głowie.

Gratuluję szczerze i podziwiam.

Pozdrawiam i będę zaglądać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...