Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 966
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki annatulipanna i cob_ra :)

 

Spodziewam się, że koszty prac ziemnych, nawodnienia i trawnika z siatką na krety wyniosą ok. 30-35 tys. Z tym, że trawnik zostanie dopiero wysiany w kwietniu/maju 2019 r.

 

Ponadto czekają nas nasadzenia roślin, myślę że to będzie koszt ok. 15-20 tys. zł. Jeszcze nie wiem czy damy radę to zrobić w przyszłym roku.

 

Wcześniej studnia głębinowa wyniosła mnie ok. 6 tys. zł (w tym nieudany odwiert i dodatkowe badanie geofizyczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kemot_p - dzięki, faktycznie pogoda nam bardzo sprzyja.

 

Myślę, że potrzeba nam jeszcze ok. 7-10 dni żeby zrealizować plan na ten rok. Pozostaje nam murek oporowy, wyznaczenie rabatek ekobordem, rozłożenie siatki na krety i na końcu dowiezienie i rozprowadzenie ziemi. Wtedy na wiosnę po prostu posiejemy trawkę i pomyślimy o roślinach i drzewkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki annatulipanna i cob_ra :)

 

Spodziewam się, że koszty prac ziemnych, nawodnienia i trawnika z siatką na krety wyniosą ok. 30-35 tys. Z tym, że trawnik zostanie dopiero wysiany w kwietniu/maju 2019 r.

 

Ponadto czekają nas nasadzenia roślin, myślę że to będzie koszt ok. 15-20 tys. zł. Jeszcze nie wiem czy damy radę to zrobić w przyszłym roku.

 

Wcześniej studnia głębinowa wyniosła mnie ok. 6 tys. zł (w tym nieudany odwiert i dodatkowe badanie geofizyczne).

 

No to ceny spore(chociaż nikt nic za pół darmo nie robi:)). Teraz widzę ile sami zaoszczędziliśmy na pracach w ogródku. Fakt jeszcze zostało nawodnienie, które sami zrobimy ale obstawiam, że więcej jak 2-4tys nas nie wyniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ceny spore(chociaż nikt nic za pół darmo nie robi:)). Teraz widzę ile sami zaoszczędziliśmy na pracach w ogródku. Fakt jeszcze zostało nawodnienie, które sami zrobimy ale obstawiam, że więcej jak 2-4tys nas nie wyniesie.

 

Gdybym musiał spędzić dziesiątki godzin na pracę w ogrodzie (na czym się nie znam), to bym niewiele zarobił w mojej własnej profesji (na której się znam) :) Jak to mówią, czas to pieniądz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka o prąd w ogrodzie wygrana :) Dzięki temu studnia została po raz pierwszy uruchomiona i sprawdzona, podobnie jak system nawadniania - i wszystko działa tak jak powinno. Poza tym prąd podprowadzony został również do przyszłej altanki.

 

W przyszłości (przy zakładaniu rabatek) prąd zostanie rozprowadzony wzdłuż całego ogrodzenia, z myślą o podłączeniu kilku (max. 10) kul LED do rozświetlenia ogrodu.

 

Ponadto mamy już kran ogrodowy podłączony do studni :)

 

A murek wciąż rośnie, jutro ciąg dalszy prac.

 

20181114_160427_small.jpg

 

20181114_160454_small.jpg

 

20181114_160508_small.jpg

 

20181114_160519_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj większość prac koncentrowała się na murku - wkrótce nadejdzie wyraźne ochłodzenie, więc ten etap trzeba jak najszybciej skończyć. Pozostałe prace zaplanowane na ten rok (siatka na krety, wyznaczenie rabatek ekobordami, dowiezienie ziemi itp.) będzie można wykonywać przy niskiej temperaturze.

 

Została do ułożenia ostatnia warstwa kamieni na murku - mam nadzieję, że dzisiaj uda się dokończyć.

 

20181116_072300_small.jpg

20181116_072311_small.jpg

 

20181116_072325_small.jpg

 

20181116_072330_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murku nie udało się wczoraj skończyć - ostatnia warstwa jest najtrudniejsza. Ekipa skoncentrowała się na układaniu obrzeży ekobord, wyznaczając rabaty.

 

W przyszłym tygodniu duże ochłodzenie, trochę deszczu i może nawet śnieg. Mamy jednak nadzieję, że uda się dokończyć zaplanowane prace.

 

20181116_142345_small.jpg

 

20181116_142408_small.jpg

 

20181116_142607_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie rabaty już wyznaczone, murek w dalszym ciągu "się robi" (okazało się, że to baaardzo upierdliwa praca, zwłaszcza w niskich temperaturach) i pierwsze fragmenty przyszłego trawnika otrzymały już siatkę na krety.

 

Wolno to idzie, ale jest tak zzzzziiiiimnooooo.... :(:(:(

 

20181120_153233_small.jpg

 

20181120_153256_small.jpg

 

20181120_153259_small.jpg

 

20181120_153308_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan aktualny na fotkach. Murek prawie gotowy, panowie teraz wytyczają rabatki wzdłuż murku. Wytyczają również wąski pasek na jego pozostałym odcinku, na który zostanie wysypane kruszywo (z tego samego materiału) - będzie lepiej wyglądać, no i łatwiej kosić trawnik :)

 

Około połowa docelowego trawnika już otrzymała siatkę na krety. Na siatkę rozprowadzana jest kolejna warstwa ziemi. Myślę, że zostało nam już tylko kilka dni pracy :)

 

20181123_072729_small.jpg

 

20181123_072822_small.jpg

 

20181123_072835_small.jpg

 

20181123_072849_small.jpg

 

20181123_072855_small.jpg

Edytowane przez cypryski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace na ten rok zakończone. Zabrakło jednej wywrotki ziemi i rozłożenia siatki na krety na trawniku przed tarasem, ale uzgodniliśmy, że zrobimy to już na wiosnę. Nie wrzucam nowych zdjęć, bo w zasadzie nic się nie zmieniło od poprzednich.

 

Panowie jeszcze raz sprawdzili system nawodnienia, z potem wypompowali wodę z instalacji i oficjalnie zamknęli sezon prac w naszym ogrodzie :)

 

Przez zimę będziemy pracować nad dokładną listą nasadzeń i ich wyceną.

 

Prawdopodobnie w przyszłym roku nie damy rady zrobić wszystkiego w tym zakresie, po prostu musimy zgromadzić odpowiednie fundusze ;) Na pewno dokończymy trawnik i zbudujemy dla Żony cztery duże skrzynie na warzywa i zioła (zgodnie z projektem). Jeśli uda się coś więcej, to będzie super.

 

Być może w najbliższych dniach wrzucę jeszcze jakieś zdjęcia, jeśli znajdę coś, co chciałbym pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...