Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 966
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 months później...

Bardzo dziękuję :)

Dawno nie zaglądałem do własnego dziennika ;) Jest trochę zmian w ogrodzie, niestety ciągłe deszcze i stojąca woda na ciężkim gliniastym podłożu wykończyły część nasadzeń. Najbardziej zabolała strata trzech dużych świerków serbskich - zamiast nich posadziliśmy świerki srebrne, jednak poprawiając i udrażniając tamtą rabatkę.

 

Ponadto nadmiaru wody nie wytrzymały:

 

- 13 cisów (zasadzonych przy ogrodzeniu frontowym) - wymienione na tę samą odmianę ale z poprawieniem i lepszym odwodnieniem rabaty.

- 3 małe rododendrony - zastąpione 3 lilakami

- irga płożąca pod głogiem - zastąpiona innymi lilakami

- wiśnia amonagawa - zastanowimy się czym ją zastąpić na wiosnę,

- jodła koreańska - jak wyżej

 

Wymieniliśmy też kilka tuj i kosodrzewin, ale na najbardziej wilgotnych rabatach trzeba będzie wymyślić coś naprawdę wodolubnego, być może derenie (które lubią wodę). Spodziewam się też kolejnych strat po ogromnych opadach w ostatnich dniach, ale już się z tym trochę pogodziłem. Będziemy mądrzejsi o te doświadczenia w przyszłym roku i pozmieniamy ogród w niektórych miejscach.

 

Zrobiliśmy też dużo rzeczy w środku domu:

- wymiana wykładziny w pokoju i garderobie córki na panele

- wyrzuciliśmy firanki i zasłony i zamontowaliśmy rolety dzień-noc + moskitierę na drzwiach tarasowych

- PODŁĄCZYLIŚMY SIĘ DO KANALIZACJI MIEJSKIEJ :) :) :) - koniec z szambem!

 

Być może jeszcze o czymś zapomniałem, napiszę przy najbliższej okazji.

 

20200820_142442_small.jpg

20200829_140751_small.jpg

20200728_203522_small.jpg

Edytowane przez cypryski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Siemanko.

Dawno nie zaglądałem do własnego dziennika ;)

 

Nie martw się. Ja zaniedbałem swój "pamiętnik" trochę bardziej :eek:, choć nie powiem, parę razy zajrzałem w tym czasie na forum.... Ale przede wszystkim łączę się z Toba w bólu po stracie roślinek :cry:

 

 

Zrobiliśmy też dużo rzeczy w środku domu:

- wymiana wykładziny w pokoju i garderobie córki na panele

- wyrzuciliśmy firanki i zasłony i zamontowaliśmy rolety dzień-noc + moskitierę na drzwiach tarasowych

 

- Wymieniliście wykładziny na panele ze względu na łatwiejsze utrzymanie czystości?

- Nie znam rolet dzień-noc, ale rozumiem, że firanek i zasłon pozbyliście się ze względów estetycznych? My to raczej tradycjonaliści i do firanek jesteśmy bardzo przywiązani, a od słońca, do ubiegłego roku, chroniliśmy pomieszczenia zwykłymi roletami wewnętrzymi, które ostały się po poprzednich właścicielach domu. Nie wiem czy to wina taniego i przez to "rzadkiego" materiału owych rolet, ale skuteczność ich była marna. Jakoś przemordowaliśmy się z nimi 2 lata, jednak wyjątkowo słoneczne porzednie lato zmotywowało nas by coś z tym fantem zrobić. Ponoć są materiały które minimalnie lub wcale nie przepuszczają światła, ale woleliśmy nie ryzykować i do pokojów najbardziej nasłonecznionych zamówiliśmy zewnętrze rolety. Super sprawa :yes:

 

Pozdro.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gustav.pl - wymieniliśmy wykładzinę ponieważ Córcia wyrosła już z różowego koloru (a taka była wykładzina). No i nie chciała już wykładziny tylko bardzo jasne panele.

 

Rolety dzień-noc bardzo dobrze się u nas sprawdzają. Mamy wersję z możliwością prawie całkowitego zaciemnienia - często oglądamy TV/filmy na dużym ekranie, a w lato słońce nam zagląda do salonu nawet do późnego wieczora. W ciągu dnia mamy wszystko odsłonięte - z zewnątrz kompletnie nie widać co się u nas dzieje dopóki nie zapalimy światła (wielokrotnie sprawdzone).

 

Zewnętrzne rolety byłyby fajne, ale powinniśmy byli o tym pomyśleć na etapie budowy (doprowadzenie zasilania).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...