Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 966
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzisiaj zakupiliśmy i zainstalowaliśmy w Leroy Merlin kompletny system tarasowy w postaci trzech desek o wymiarach 1m x 1m.

Zadowoleni z siebie, spędziliśmy ponad godzinkę na... siedzeniu (rodzice) oraz zabawach (córcia).

 

taras idealny :yes: mozna juz grilla robić :cool:

ładne macie brzózki, u nas puste pole :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Po dłuższej przerwie jest kika nowych spraw do poruszenia na blogu. Co prawda wciąż czekamy na drzwi, okna i bramę garażową (wszystko powinno zostac zamontowane w ciągu najbliższego tygodnia), jednak nie traciliśmy czasu.

 

Prace skończyła już ekipa od wentylacji mechanicznej z rekuperatorem.

 

System jest mieszany: nad docelowym sufitem poddasza zostały rozłożone grube rury spiro. Pokazują to poniższe zdjęcia:

 

IMG_5988.jpgIMG_6079.jpgIMG_6085.jpgIMG_6086.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast na stropie parteru zostały rozłożone przewody elastyczne Uniflexplus+, które zmieszczą się w warstwie styropianu i wylewki.

 

Efekt jest taki, że tylko w kilku miejscach zajdzie konieczność zabudowy przewodów wentylacji karton gipsem.

 

Poniżej zdjęcia przewodów elastycznych rozłożonych na podłodze poddasza:

 

IMG_6084.jpgIMG_6091.jpgIMG_6088.jpgIMG_6083.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też innne ważne zmiany. Po pierwsze, mamy już zamontowane i zasypane szambo :) Wylot będzie w ogrodzeniu aby umożliwić opróżnianie go bez naszej obecności w domu.

 

Po drugie - i chyba najważniejsze - nasz deweloper (z własnej inicjatywy i bez dodatkowych kosztów dla nas) wykonał drenaż naszej działki, a także działek przylegających do naszej od południa. Tam stoją niesprzedane jeszcze bliźniaki i woda stanowiła ogromny problem. Na granicy naszej działki bez przerwy gromadziła się duża kałuża (właściwie jeziorko).

 

Teraz, nawet po kilku solidnych burzach, sytuacja wygląda dramatycznie lepiej. Grunt wciąż jest dość mokry, ale wody już prawie w ogóle nie widać.Także pobiegaliśmy trochę po działce bez zniszczenia obuwia :)

 

IMG_6071.jpgIMG_6074.jpgIMG_6101.jpgIMG_6104.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ivy17, nie wiem czy wpisy na forum lokalnym były "siłą napędową" drenażu, ale prawda jest taka, że o problemie wody na mojej działce (i sąsiednich) rozmawiałem z deweloperem od dawna. Nie nalegałem na drenaż, ale sugerowałem że tam jest problem, który musi zostać docelowo rozwiązany...

 

Oczywiście nie chciałem - jeśli to nie było konieczne - ponosić dodatkowych kosztów. Ale jak widać, deweloper stanał na wysokości zadania (a nawet wyżej!) i rozwiązał mój problem dosyć zdecydowanie :)

 

Być może to kwestia komunikacji, a może po prostu jestem solidnym klientem, który płaci na czas i nie czepia się wyimaginowanych problemów? Tak czy inaczej współpraca układa nam się (na razie) wzorowo i nie mogę powiedzieć złego słowa na wykonawcę.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nowo zbudowanej studzienki za najbliższym bliźniakiem (czyli w ulicy Muzycznej):

 

[ATTACH=CONFIG]189180[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]189181[/ATTACH]

 

jestem pod wrażeniem , super że jest koło was ten drenaż :yes: tylko gdzie ta studzienka ma ujście ? , chyba do jakiegos rowu melioracyjnego bo kanalizy jeszcze chyba tam nie ma :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pod wrażeniem , super że jest koło was ten drenaż :yes: tylko gdzie ta studzienka ma ujście ? , chyba do jakiegos rowu melioracyjnego bo kanalizy jeszcze chyba tam nie ma :cool:

 

Szczerze mówiąc, to... nie wiem :o

 

Ale jest to droga gminna, więc... może do gminnej kanalizacji? Przecież kolejne etapy Osiedla mają zostać podłączone do publicznej kanalizacji w latach 2013-2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są drzwi! Cztery sztuki.

 

Ale... drzwi wejściowe są od razu do wymiany :( Zanim dotarliśmy na budowę, wiatr "wziął i przewócił" drzwi wejściowe i stłukła się pionowa szybka.

 

Oczywiście drzwi zostaną wymienione, ale to potrwa około 2 tygodnie. Żal mi się zrobiło ekipy, bo to pójdzie na ich koszt, a ludzie całkiem sympatyczni. I co najważniejsze: słowni. Prosiłem ich wcześniej, że zależy mi na montażu w sobotę gdyż od poniedziałku wchodzimy z oknami. Mimo, że mieli zapchany grafik, przyjechali punktualnie i pracowali całą sobotę. Tylko na samym końcu powiał wiatr...

 

Na razie brak małej szybki nie przeszkodzi nam w zamknięciu domu. Przeszkadza natomiast brak okien, które MAJĄ BYĆ w poniedziałek. Pożyjemy, zobaczymy...

 

IMG_6196.jpgIMG_6220.jpgIMG_6225.jpgIMG_6201.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekanie na okna to był koszmar... ale wreszcie są :) Ekipa "Jar-Eko" uwinęła się z montażem w 5 godzin. Wszystkie okna idealnie dopasowane, bez żadnych błędów w fabryce. Czyli możemy głęboko oddychać...

 

Muszę się jeszcze zastanowić jak opisać naszą współpracę z panem Jarkiem, bo to jest złożony temat i powstało dużo trudnych kwestii... Wrócę do tego w późniejszych postach.

 

Ale MUSZĘ dodać, że okien by dzisiaj nie było bez pomocy panów z fabryki Hekaplast, którzy zrobili wszystko co można aby ten montaż przeprowadzić jeszcze dzisiaj, a nie na przykład za tydzień.

 

Poniżej kilka zdjęć z zewnątrz.

 

IMG_6276.jpgIMG_6277.jpg IMG_6251.jpgIMG_6257.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...