Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nigdy nie miałem funkcji mulczowania więc tez chciałbym spróbować - może warto.

Warto przejść na mulczowanie.

Wiele lat zbierałem "urobek" do kosza a od 5-7 laty tylko mulczowanie.

Wygoda, naturalne nawożenie i zero problemów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koszonym trawniku nie widać.

Widać na chodniku przyległym do trawnika (jak szczątki wylecą na chodnik).

Do mulczowania zaleca się stosować specjalny nóż (podwójny) ale zwykły też działa. Mam zwykły.

1a334a1edf79428fa36e0a5c8df342b6.jpg

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kupiłem kosiarkę Weibanga WB537 SC, pierwsze koszenie ok, ale drugie i trzecie nie zbiera całej trawy do kosza i zostawia na trawniku.

Co może być przyczyną?

 

Przyczyn może być kilka

1.zanieczyszczony nóż

2.Zanieczyszczony bęben noża

3.Zanieczyszczone otwory powietrzne kosza

4.Brak podnoszenia klapy napełnienia kosza(jeśli jest

5.Stępienie noża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kupiłem kosiarkę Weibanga WB537 SC, pierwsze koszenie ok, ale drugie i trzecie nie zbiera całej trawy do kosza i zostawia na trawniku.

Co może być przyczyną?

 

To norma w chińskich kosiarkach że jak nówki to jest ok,nie ty pierwszy nie ostatni z tą przypadłością,jak już wcześniej były podane domniemane przyczyny może być to również spowodowane spadkiem obrotów silnika oraz kształtem obudowy,zdejmij kosz i sprawdż czy bez niego dobrze dmucha powietrze do tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kupiłem kosiarkę Weibanga WB537 SC, pierwsze koszenie ok, ale drugie i trzecie nie zbiera całej trawy do kosza i zostawia na trawniku.

Co może być przyczyną?

 

Podnieś i zobacz czy nie jest zawalona trawą. Jeśli tak to umyj . I finito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Stoję przed zakupem kosiarki spalinowej z napędem. Przeczytałem już dużą większość tego tematu i raczej jestem zdecydowany na zakup AL-KO z serii highline. Pytanie tylko jaki model ? Budżet mam około 1500 zł +\- 200zl.

Powierzchnia do koszenia nie jest jakaś olbrzymia wiec wydaje mi się ze 46cm powinno wystarczyć choć nie przekreślam tez większej kosiarki. Na oku mam :

AL-KO Highline 475 SP

AL-KO Highline 527 SP

AL-KO Highline 51.8 SP-A

AL-KO 46.9 SP-H HighLine Plus z silnikiem Hondy.

Pytanie czy warto dopłacać do Hondy ? I który z wymienionych modeli będzie najlepszy ? A może jeszcze jakiś inny w moim budżecie ?

W lokalnym sklepie polecają mi jeszcze Oleo-Mac GV-48 w cenie 1550 zł ale patrząc na opinie w tym temacie to chyba lepszy AL-KO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...