Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam podobny obszar pod trawe i zdecydowalem sie na kosiarke z napedem (6.75KM) , choc przy takich powierzchniach zalecane sa juz ponoc traktorki. Ale dla mnie trawa to nie trawnik. Trawnika bede mial znacznie mniej wiec mysle , ze z kosiarka problemu nie bedzie. Jednak rozwazalem zestaw: slaba kosiarka plus traktorek , dla 30 arow pieknego trawniczka ....

 

Kiedys kosilem kosiarka bez napedu ok 2000 m2 i przyznam , ze bylo to raczej przykre doswiadczenie.

 

PS

Przy takim obszarze to mozna zglupiec dobierajac sprzety .... przez jakis czas "meczyla" mnie glebogryzarka robi , ktora mozna latwo przerobic na wielofunkcyjny mikrociagnik , z kosiarka , plugiem snieznym itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Mam sporo trawnika, około 2000 m2.

Jest to w zasadzie początek walki z nim, więc rośnie na nim nie tylko trawa, ale i to co pozostało z łąki, która kiedyś byl.

 

Majac to na uwadze, szukam kosiarki spalinowej, z napędem, koszem i mulczowaniem (mieleniem), ktora by dala z tym radę i nie padła w jeden sezon.

 

Zastanawiam się nad firmami: Viking, Stiga, Partner, Husqvarna.

Cena do 2000 zł, więc sporo, ale zależy mi na jakośi i trwalości.

 

Zależy mi też na dużej szerokości koszenia i regulowaniu wysokości.

 

Nie mam doświadczenia w kosiarkach, więc proponowane mi modele różnią się tylko wyglądem, a zapewnieniom sprzedawców średnio wierzę, bo dla nich wszystkie kosiarki są super.

 

Może ktoś doradzi jakiś konkretny model i to uzasadni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STIGA 55 z silnikiem 6,0 KM

napęd, mulczowanie 5 poziomów koszenia

drugi sezon spisuje się rewelacyjne - wybrałem ze względu na servis pod nosem i dobra ceną

zastanawiałem się jescze nad partnerem ( elekrtolux) i vikingiem ( odpadł przez ceny)

 

trawnik 2300 m2 koszenie raz w tygodniu zajmuje około 6 godzin w wykaszaniem wokół drzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był wałkowany. Zaglądnij np

TU i TU

Przede wszystkim patrz na silnik. Polecał bym B&S lub HONDA 6 KM górnozaworowy. Jeśli masz dużo nawracania drzewek do omijania, itd to wygodniejszy jest napęd przedni. U mnie murray sentinel 3 in 1 z silnikiem B&S 6 KM na 3000 m2 radzi sobie całkiem nieźle (kosztował ok 1600 zł 2 lata temu)

Z wymienionych przez Ciebie 4 firm Viking ma najlepszą opinię, ale za 2000 zł ciężko będzie znaleźć 6 konną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był wałkowany. Zaglądnij np

TU i TU

Przede wszystkim patrz na silnik. Polecał bym B&S lub HONDA 6 KM górnozaworowy. Jeśli masz dużo nawracania drzewek do omijania, itd to wygodniejszy jest napęd przedni. U mnie murray sentinel 3 in 1 z silnikiem B&S 6 KM na 3000 m2 radzi sobie całkiem nieźle (kosztował ok 1600 zł 2 lata temu)

Z wymienionych przez Ciebie 4 firm Viking ma najlepszą opinię, ale za 2000 zł ciężko będzie znaleźć 6 konną

 

Oba watki nie dokońca dotyczą pytania.

Nie chcę traktorka (to znaczy chcę, ale mnie nie stać)

A drugi to głównie dyskusja, czy napęd ma sens.

Jak ktoś nie pchal po trawie 40 kg kosiarki, to może uważać że nie chce napędu, ja chcę.

 

Nie chcę też, zeby ktoś uważał, że pytaniem idę na łatwiznę, bo nie chce mi się szukać.

Szukałem, ale nie miałem zestawinia modeli.

Patrząc na ceny, wybór zawęził mi się do partnera i stigi.

 

Może wiecie coś więcej o nich?

Model stigi, na ktory mnie namawiaja ma silnik Stigi.

Nie wiem co o tym myśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był wałkowany. Zaglądnij np

TU i TU

Przede wszystkim patrz na silnik. Polecał bym B&S lub HONDA 6 KM górnozaworowy. Jeśli masz dużo nawracania drzewek do omijania, itd to wygodniejszy jest napęd przedni. U mnie murray sentinel 3 in 1 z silnikiem B&S 6 KM na 3000 m2 radzi sobie całkiem nieźle (kosztował ok 1600 zł 2 lata temu)

Z wymienionych przez Ciebie 4 firm Viking ma najlepszą opinię, ale za 2000 zł ciężko będzie znaleźć 6 konną

 

Oba watki nie dokońca dotyczą pytania.

Nie chcę traktorka (to znaczy chcę, ale mnie nie stać)

A drugi to głównie dyskusja, czy napęd ma sens.

Jak ktoś nie pchal po trawie 40 kg kosiarki, to może uważać że nie chce napędu, ja chcę.

 

Nie chcę też, zeby ktoś uważał, że pytaniem idę na łatwiznę, bo nie chce mi się szukać.

Szukałem, ale nie miałem zestawinia modeli.

Patrząc na ceny, wybór zawęził mi się do partnera i stigi.

 

Może wiecie coś więcej o nich?

Model stigi, na ktory mnie namawiaja ma silnik Stigi.

Nie wiem co o tym myśleć

 

silnik stigi sobie odpuśc - w serwisie twierdza że chińskie g....o jakich mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w ubiegłym roku po wielkich wyborach kupiłam partnera za 1750 pln, samobiezną i z mulczowaniem. Niestety nie pamiętam pozostałych parametrow ale jesli Cie interesuja to sprawdzę i odpiszę. Pamiętam ze tez zależało mi na szerokości koszenia, pojemnym koszu, regulacji wysokości i bezawaryjności. Kosiarka byla w promocyjnej cenie w salonie husqvarny (cena niby nominalna 1999).

Dodam ze byłam bardzo zadowolona łatwością i lekkością koszenia a moj teren to jeszcze nie nowo załozony rowniutki trawnik ale raczej zaniedbane podwórko z nierównościami i chwascikami. Jestem drobną kobitką i naprawde bez trudu dawałam sobie radę (z koszeniem bo z wnoszeniem jej po 3 schodach do domu juz gorzej ;) )

Regulacja wysokości odbywa się dzwigienką w sposób płynny jedną damską ręką bez konieczności przekręcania kółek itp. kosiarka chodzi jak burza. Aha, jest na benzyne bezołowiową i wymienia się jej olej :)

jesli niczego nie pokręciłam...

i po roku ma mieć serwisowy przegląd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jak z tą promocją Husqvarny R152, bo to coś jakby to o co chodzi...

 

Poza tym nadal cenowo w zasiegu jest Parner serii P5553 (koło 1800 PLN) oraz Stiga, 53S Combi Turbo(1950 PLN, 51 cm koszenie, silnik Stigi).

 

Zabawa polega na tym, ze sprzedawcy jadą jak po łysej kobyle po kosiarkach konkurencji (Partner, Husqvarna jeden sklep. Viking, Stiga drugi)

 

O Partnerze dowiedzialem sie, ze podobno części zamienne to z odzysku uzywa, o ogólnie jest z nimi klopot.

Jak jest naprawde, ktoś obiektywnie wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Potrzebuje jakąś dobrą kosiarkę. I bardzo liczę na Waszą pomoc, ponieważ jutro musze już dokonać zakupu. Zwiedziłem wszystkie markety budowlane i powiem, że najbardziej odpowiada mi ta:

Kosiarka spalinowa samobieżna z koszem 52 BT STERKINS w Leroy Merlin

 

Charakterystyka produktu:

Silnik: 6,0 KM (B&S)

Typ silnika: XTS 60

Szerokość koszenia: 52 cm

Regulacja wysokości koszenia: 5-stopniowa, centralna

Zakres wysokości koszenia: 2.0 - 6.5 cm

Korpus: stal

Kosz: nylonowy, o poj. 58 l

Łożyskowanie kół: tak

Zalecana powierzchnia robocza: do 1500 m2

Wspomaganie rozruchu: nie

Waga: 38 kg

Gwarancja: 2 lata na silnik, 10 lat na korpus, 3 lata na pozostałe elementy

 

Wydaje mi się że to dobra kosiarka, ale mogę się mylić, więc bardzo proszę o wasze wszelkie uwagi. Cena 1450zł.

Będzie to pierwsza moja kosiarka z napędem, możecie mi powiedzieć na co zwracać uwagę eksploatując taką kosiarkę z napędem i czy te napędy są awaryjne i czy naprawa jest dość kosztowna.

 

http://www.leroymerlin.pl/popup_grafika_produkt.html?LMgrafika=/multimedia-storage/b8/72/9346b8d4c41af0e646001c54d5e4-42639744_d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje jakąś dobrą kosiarkę.

 

A do jakiego ogrodu chcesz tę kosiarkę kupić. Jaką ma powierzchnię, ukształtowanie, ilość elementów do obkaszania i wymijania ( drzewa, rabatki, ścieżki itd) ?

Jeśli powierzchnia trawnika jest niewielka a ilość drzewek i innych elementów do omijania spora to napęd w kosiarce tylko przeszkadza.

Lepiej kupować kosiarki i inny podobny sprzęt renomowanej marki i w sieci dealerskiej niż w supermarketach. To moje osobiste zdanie i nie wszyscy oczywiście muszą się zgadzać. Ja kupiłem kosiarkę bez napędu mimo, że powierzchnię trawnika mam dużą. Kolega niedawno ( dosłownie tydzień temu) kupił dużą kosiarkę z napędem do niewielkiego ogródka z dużą ilością przeszkód w koszeniu i już przeklina swój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogród ok. 800mkw

Teren jest ze spadkiem więc napęd się przyda, narazie są drzewka do wymijania lecz docelowo będzie tylko sama trawka :)

Kosiarka nie blokuje kół przy cofaniu więc to ułatwia manewrowanie.

Minusem dla mnie jest brak bocznego wyrzutu.

Co do produktu markowego to silnik w tej kosiarce jest Briggs & Stratton chyba to jest dobra marka, reszta to produkcja dla Leroy Merlin.

Niepokoi mnie tylko awaryjność napędów w kosiarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...